POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
meka
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2009, o 20:14

Bajka o misiu z Panem jeżdzącym motorem

Post autor: meka » 16 mar 2009, o 20:22

Witam, nie potrafię sobie przypomnieć tytułu bajki, leciała w telewizji jakies 15-18 lat temu był tam taki biały duży miś i jego właściciel i jeżdzili oni razem motorem (właściel jeżdził na motorze, miś w doczepionej z boku przyczepce) niestety więcej nie pamietam, może ktoś coś takiego pamieta? proszę o pomoc, pozdrawiam

meka
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2009, o 20:14

Post autor: meka » 16 mar 2009, o 20:42

bajka, której szuka GąskaBalbinka to zdaje się przyjaciele z zielonego lasu

GąskaBalbinka
Posty: 36
Rejestracja: 16 mar 2009, o 13:34
Kontakt:

Post autor: GąskaBalbinka » 16 mar 2009, o 21:27

meka, ta bajka nazywała się Domel
http://www.youtube.com/watch?v=Rc7FHWmCJbc

A ta, o ktora ja pytałam, to Wiewiórcze opowieści, zauwazyalm, ze wiele osob nie zapamietalo jej tytułu, ale wszsycy ja bardzo ciepło wspominaja. Juz sobie scaignełam kilka odcinkow w ramach podrózy sentymentalnej.

Tomekk
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2009, o 15:51

Post autor: Tomekk » 19 mar 2009, o 16:06

Witam wszystkich miłośników 'old scholowych' bajek :)

Od jakiegoś czasu próbuje sobie przypomnieć tytuł pewnej bajki. Oto resztki które pamiętam:

- bajak była jakby o Robinsonie Crusoe.

- oglądałem ją też koło 1996-8 roku na kanale TV4, Polonia 1 czy coś w tym stylu.

- Pamiętam, że nasz Robinson nie był sam na tej wyspie, był chłopiec i dziewczynka z którymi często był sceny a oprócz nich chyba nawet jakieś plemię.

Trochę mało tych faktów pamiętam ale może ktoś będzie w stanie pomóc:)

Pozdrawiam

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 19 mar 2009, o 18:40

Był taki serial "Robinson Sucroë". Tytułowy bohater mieszkał na rzekomo bezludnej, a w rzeczywistości pełnej ludzi wyspie i pisał pamiętnik, który był drukowany w gazecie. Jednocześnie jakiś szpieg chciał ujawnić całą prawdę. Ważną rolę odgrywali też piraci.
Emitowano go chyba na TVP1.

Odcinek na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=V6nVoNgMaCA

Cezary
Posty: 25
Rejestracja: 14 sty 2009, o 14:02

Post autor: Cezary » 20 mar 2009, o 02:03

glass pisze:
kerakerolf pisze:Przy wspominaniu programu ,,Jutro poniedziałek" przypomniał mi się program poniedziałkowy. Był on nadawany w TVP2 o godz. 18.30 lub o 19.00 w drugiej połowie lat 80. Był utrzymany w konwencji kabaretowej. Jakaś pani siedziała w studio odwiedzali ją goście. Pamiętam odcinek w którym przyszło do niej dwóch mafiozów i oferowali jej za coś dwa melony. Nie wiem czy się zgodziła. Gdy odeszli w walizce były dwa melony... do zjedzenia. Pamięta ktoś tytuł tego programu? :wink:
Witam,

To mój pierwszy post na tym forum ale czytam i czytam i nie mogłam nie zareagować. Jeśli się nie mylę, chodzi o program "Piękni i wspaniali" a prowadziła go Nina Gocławska czyli Pani Małgosia.

Więcej tu: http://www.teatry.art.pl/portrety/goclawska_n/ngzp.htm
Niestety piękny uśmiech Pani Małgosi - choć ja pamiętam ją jedynie jako uroczą stewardesę u boku porucznika Borewicza - zgasł. Jak podał filmpolski.pl aktorka zmarła dwa dni temu...

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 20 mar 2009, o 19:06

kerakerolf pisze:Przy wspominaniu programu ,,Jutro poniedziałek" przypomniał mi się program poniedziałkowy. Był on nadawany w TVP2 o godz. 18.30 lub o 19.00 w drugiej połowie lat 80. Był utrzymany w konwencji kabaretowej. Jakaś pani siedziała w studio odwiedzali ją goście. Pamiętam odcinek w którym przyszło do niej dwóch mafiozów i oferowali jej za coś dwa melony. Nie wiem czy się zgodziła. Gdy odeszli w walizce były dwa melony... do zjedzenia. Pamięta ktoś tytuł tego programu? :wink:
Jednym z nich był Andrzej Zaucha oferował jej jakiś chyba kontrakt, za który chciał jej dać melona (w l. 80-tych znaczyło to raczej milion bo melona to mało kto widział) ona sie zastanawiała, potem podniusł stawkę do dwóch melonów i powiedział: "pani Małgosiu, jeden melon to jeden melon, ale dwa melony..." a Małgosia na to: "to dwa melony... tak wiem". Potem dał jej coś zawinięte w gazetę, a tam owe dwa melony.

juzol
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2009, o 23:22

Post autor: juzol » 21 mar 2009, o 23:24

Witam! Znalazłam juz w tym temacie tytuł bajki której poszukuje("Syn gwiazdy"), ale szukam jakichkolwiek na jej temat informacji, filmików, odcinków. Bardzo proszę o pomoc.

sledziu_88
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2009, o 16:54

Post autor: sledziu_88 » 25 mar 2009, o 16:56

siema wszystkim!
ważne pytanie!!! czy ktoś pamięta taką dobranockę na TVP gdzie głównym bohaterem był liść o imieniu (fonetycznie) Ołkidoł??
szukam tego wszędzie i znaleźć nie mogę, proszę o pomoc. potrzebuję tytuł tej dobranocki!!!!

z góry dzięki za pomoc

jamniczek123
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2009, o 22:49

Post autor: jamniczek123 » 26 mar 2009, o 22:59

Witam od ponad roku poszukuje tytułu programu ktory nadawany byl w TVP1 i na TV poloni lecial zawsze w wakacje przed wiele lat byl powtarzany a mianowicie:

- byl to jakby teleturniej
- wystepowala w nim grupa dzieci
- wszystko dzialo sie w plenerze, w lasach na ruinach zamkow, w miasteczkach
- dzieci musialy odgadywac zagadki przez goscia w "habicie" :)
- musialy rozwiazywac zagadki logiczne
- pamietam "motyw" spiacego w bramie klucznika ktoremu nalezalo bezszelestnie zabrac klucze, wtedy dzieci mogly przejsc dalej
- dzieci dostawaly zlote monety za wygranie jakiejs konkurencji
- jesli dziecku nie udalo sie odgadnac zagadki badz osoba byla najslabsza zabieral ja pod pazuche jakby chochlik i odchodzili :P
- w ostatnim odcinku byl final na ruinach zamku w ktorym to dzieci dostaly rolki i rowery

Lecialo to w kazde wakacje w latach 90 :P

BŁAGAM O POMOC!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 27 mar 2009, o 17:37

W latach 90? Oj, to już koniec moich -nastu lat. Mogłam nie oglądać. Chyba Ci nie pomogę. :neutral:

qba83
Posty: 621
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 30 mar 2009, o 18:55

sledziu_88 pisze:siema wszystkim!
ważne pytanie!!! czy ktoś pamięta taką dobranockę na TVP gdzie głównym bohaterem był liść o imieniu (fonetycznie) Ołkidoł??
szukam tego wszędzie i znaleźć nie mogę, proszę o pomoc. potrzebuję tytuł tej dobranocki!!!!

z góry dzięki za pomoc
To pamiętam. leciało jakoś wiosną 1997r i imie głównego bohatera pisało się chyba Oakee Doke. Był on żołędziowym ludzikiem i pomagał innym mieszkańcom lasu.

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 2 kwie 2009, o 11:49

Witam chciałbym się dowiedzieć, jaki był tytuł filmu opisanego poniżej.
Opowiada losy bardzo bogatego chłopca, który płynie luksusowym statkiem.
Chłopiec jest zarozumiały i lubi przechwalać Na skutek zbiegu okoliczności wypada za burtę i po jakimś czasie zostaje wyłowiony przez kuter rybacki. Pomimo obiecywanej przez chłopca dużej nagrody za odstawienie go na ląd kapitan kutra nie ma zamiaru przerywać zaplanowanego rejsu i połowu. Po krótkim odpoczynku nowy chłopiec zastaje zaliczony do załogi kutra i chcąc nie chcąc musi wykonywać przypadające na niego obowiązki. Dla nie nawykłego do pracy chłopca nie jest to proste. Jednak twarde życie na kutrze powoli zmienia bogatego mięczaka w równie twardego wilka morskiego jak pozostali. W dalszej części filmu główny bohater zaprzyjaźnia się z o kilka lat starszym synem kapitana kutra, który uczy go rybackiego fachu. Nie pamiętam już całego filmu, ale wiem, że pod koniec syn kapitana ginie i główny bohater przeżywa stratę przyjaciela. Film kończy się tym, że chłopie trafia do rodziców.
Wiem, że były dwie wersje czarno-biała z lat 50-tych lub 60-tych i kolorowa z lat 90-tych
:lol: :lol: :lol:
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 2 kwie 2009, o 18:04

strabek pisze:Witam chciałbym się dowiedzieć, jaki był tytuł filmu opisanego poniżej.
Opowiada losy bardzo bogatego chłopca, który płynie luksusowym statkiem.
Chłopiec jest zarozumiały i lubi przechwalać Na skutek zbiegu okoliczności wypada za burtę i po jakimś czasie zostaje wyłowiony przez kuter rybacki. Pomimo obiecywanej przez chłopca dużej nagrody za odstawienie go na ląd kapitan kutra nie ma zamiaru przerywać zaplanowanego rejsu i połowu. Po krótkim odpoczynku nowy chłopiec zastaje zaliczony do załogi kutra i chcąc nie chcąc musi wykonywać przypadające na niego obowiązki. Dla nie nawykłego do pracy chłopca nie jest to proste. Jednak twarde życie na kutrze powoli zmienia bogatego mięczaka w równie twardego wilka morskiego jak pozostali. W dalszej części filmu główny bohater zaprzyjaźnia się z o kilka lat starszym synem kapitana kutra, który uczy go rybackiego fachu. Nie pamiętam już całego filmu, ale wiem, że pod koniec syn kapitana ginie i główny bohater przeżywa stratę przyjaciela. Film kończy się tym, że chłopie trafia do rodziców.
Wiem, że były dwie wersje czarno-biała z lat 50-tych lub 60-tych i kolorowa z lat 90-tych
:lol: :lol: :lol:
Ja kojarzę tylko stary film z 1937 r. ze Spencerem Tracy "Bohaterowie morza"
Jak się okazuje film powstał na podstawie powieści Rudyard'a Kipling'a pt. "Kapitanowie zuchy" (ang. "Captains Courageous"), która miała kilka adaptacji. To musi być to :mrgreen:

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 2 kwie 2009, o 22:37

vanilia100 pisze:Ja kojarzę tylko stary film z 1937 r. ze Spencerem Tracy "Bohaterowie morza"
Jak się okazuje film powstał na podstawie powieści Rudyard'a Kipling'a pt. "Kapitanowie zuchy" (ang. "Captains Courageous"), która miała kilka adaptacji. To musi być to :mrgreen:
Dzięki
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

ODPOWIEDZ