POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Bajkofil
Posty: 15
Rejestracja: 24 wrz 2006, o 13:31

Post autor: Bajkofil » 6 wrz 2009, o 07:55

ancek pisze:Witam

usilnie poszukuje tytulu animacji która pamiętam z dziecinstwa (ciezko mi dokladnie okreslic kiedy to lecialo ale chyba coajmniej 10 lat temu) ale za cholere nie moge sobie przypomniec szczegółów. Była to bajka z gatunku kapitana Tsubasy i jemu podbnych, których swego czasu pełno leciało w TV. Nie moge sobie przypomniec konkretnych sczegółów, ale wiem że bohaterem była dziweczynka i chyba jej imie pojawiało się w tytule. animacja niby dla dzieci, ale byla miescami dosyc straszaca ( w kazdym raxzie ja dziecieciem bedac balem sie jej jak cholera). Przewijaly sie w niej rozne dziwne stwory i wydarzenia paranormalne. W pamiec zapadlo mi cos co było czarna chmura z wielkim czerwonym okiem w srodku, oraz gośc w całości złożony z płomieni, ktory o ile mi sie wydaje był tam głównym antagonistą. Z gory dzieki za pomoc, bo juz mnie to meczy długo :)
Zasadniczo było kilka serii anime w Polsce w których głownym bohaterem była dziewczyna. Emitowano te produkcje na kultowym kanale Polonia 1. Podam dwa tytuły może któryś będzie akurat pasował do twojego opisu:
Bia - czarodziejskie wyzwanie
Sally czarodziejka

P.S. Istnieje też spore prawdopodobieństwo że była to któraś z serii Slayersów emitowanych na kanale RTL7.

ancek
Posty: 7
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 22:52

Post autor: ancek » 6 wrz 2009, o 10:08

Bajkofil pisze:
ancek pisze:Witam

usilnie poszukuje tytulu animacji która pamiętam z dziecinstwa (ciezko mi dokladnie okreslic kiedy to lecialo ale chyba coajmniej 10 lat temu) ale za cholere nie moge sobie przypomniec szczegółów. Była to bajka z gatunku kapitana Tsubasy i jemu podbnych, których swego czasu pełno leciało w TV. Nie moge sobie przypomniec konkretnych sczegółów, ale wiem że bohaterem była dziweczynka i chyba jej imie pojawiało się w tytule. animacja niby dla dzieci, ale byla miescami dosyc straszaca ( w kazdym raxzie ja dziecieciem bedac balem sie jej jak cholera). Przewijaly sie w niej rozne dziwne stwory i wydarzenia paranormalne. W pamiec zapadlo mi cos co było czarna chmura z wielkim czerwonym okiem w srodku, oraz gośc w całości złożony z płomieni, ktory o ile mi sie wydaje był tam głównym antagonistą. Z gory dzieki za pomoc, bo juz mnie to meczy długo :)
Zasadniczo było kilka serii anime w Polsce w których głownym bohaterem była dziewczyna. Emitowano te produkcje na kultowym kanale Polonia 1. Podam dwa tytuły może któryś będzie akurat pasował do twojego opisu:
Bia - czarodziejskie wyzwanie
Sally czarodziejka

P.S. Istnieje też spore prawdopodobieństwo że była to któraś z serii Slayersów emitowanych na kanale RTL7.

niestety to chyba nie to. Coś mi się teraz tak obija po głowie (ale pewny nie jestem). Ze jedna z postaci w polskiej wer5sji (moze nawet ta glowna) miala na imie klementyna czy jakos podonie.

maleze
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 11:45

Post autor: maleze » 6 wrz 2009, o 11:48

Witam,
poszukuję bajek dla dzieci (to chyba były węgierskiej produkcji) o dwójce dzieci Pati i Beri czy Peti i Beri, coś w tym stylu. Czy może znacie jakieś linki gdzie je można obejrzeć?
Pzdr

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 6 wrz 2009, o 13:41

ancek pisze:
Bajkofil pisze:
ancek pisze:Witam

usilnie poszukuje tytulu animacji która pamiętam z dziecinstwa (ciezko mi dokladnie okreslic kiedy to lecialo ale chyba coajmniej 10 lat temu) ale za cholere nie moge sobie przypomniec szczegółów. Była to bajka z gatunku kapitana Tsubasy i jemu podbnych, których swego czasu pełno leciało w TV. Nie moge sobie przypomniec konkretnych sczegółów, ale wiem że bohaterem była dziweczynka i chyba jej imie pojawiało się w tytule. animacja niby dla dzieci, ale byla miescami dosyc straszaca ( w kazdym raxzie ja dziecieciem bedac balem sie jej jak cholera). Przewijaly sie w niej rozne dziwne stwory i wydarzenia paranormalne. W pamiec zapadlo mi cos co było czarna chmura z wielkim czerwonym okiem w srodku, oraz gośc w całości złożony z płomieni, ktory o ile mi sie wydaje był tam głównym antagonistą. Z gory dzieki za pomoc, bo juz mnie to meczy długo :)
Zasadniczo było kilka serii anime w Polsce w których głownym bohaterem była dziewczyna. Emitowano te produkcje na kultowym kanale Polonia 1. Podam dwa tytuły może któryś będzie akurat pasował do twojego opisu:
Bia - czarodziejskie wyzwanie
Sally czarodziejka

P.S. Istnieje też spore prawdopodobieństwo że była to któraś z serii Slayersów emitowanych na kanale RTL7.

niestety to chyba nie to. Coś mi się teraz tak obija po głowie (ale pewny nie jestem). Ze jedna z postaci w polskiej wer5sji (moze nawet ta glowna) miala na imie klementyna czy jakos podonie.
Jeśli Klementyna to moze to bedzie to? Choc to anime nie jest - raczej produkcja francuska.

http://www.youtube.com/watch?v=ABjn6jlK ... re=related

ancek
Posty: 7
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 22:52

Post autor: ancek » 6 wrz 2009, o 14:36

no to chyba bedzie to! WIe ktos czy mozna gdzies poscigac odcinki:)?

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 6 wrz 2009, o 14:43

ancek pisze:no to chyba bedzie to! WIe ktos czy mozna gdzies poscigac odcinki:)?
Z odcinakmi beda problemy. To tak sama rzadkość jak byś znalazł serial Szagma albo zaginione światy po polsku. Sam szukałem po necie nie raz owszem znalazłem, ale po francusku. Cóż serial był emitowany dawno w erze przed internetowej. Tak wiec prawdopodobieństwo znalezienia czegoś po naszemu jest znikome. Sam szukałem w kilku miejscach gdzie są i starocie niestety tego (i paru innych rzeczy też) po prostu nie ma.

ancek
Posty: 7
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 22:52

Post autor: ancek » 6 wrz 2009, o 21:29

Krzychu pisze:
ancek pisze:no to chyba bedzie to! WIe ktos czy mozna gdzies poscigac odcinki:)?
Z odcinakmi beda problemy. To tak sama rzadkość jak byś znalazł serial Szagma albo zaginione światy po polsku. Sam szukałem po necie nie raz owszem znalazłem, ale po francusku. Cóż serial był emitowany dawno w erze przed internetowej. Tak wiec prawdopodobieństwo znalezienia czegoś po naszemu jest znikome. Sam szukałem w kilku miejscach gdzie są i starocie niestety tego (i paru innych rzeczy też) po prostu nie ma.
Na polską wersje nawet nie licze, ale moze angielską lub chociaz napisy angielskie by sie znalazlo.

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 7 wrz 2009, o 05:57

Ogólnie rzecz biorąc trudno o jakiekolwiek informacje na temat tego serialu - jak się wrzuci tytuł w wyszukiwarkę (np. w google) to znajduje zupełnie coś innego. Nie wiem może trzeba by szukać na stronach francusko języcznych, ale ja się na to nie pisze. O ile jeszcze po angielsku jestem sobie w stanie poradzić to francuski mnie przerasta.

ancek
Posty: 7
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 22:52

Post autor: ancek » 7 wrz 2009, o 16:20

jak dotąd udalo mi sie znalesc po rosyjsku - brakuje tylko 3 odcinkow. Z napisami angielskimi byloby fajnie, ale nigdzie ich nie moge znalesc:/

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 7 wrz 2009, o 20:22

ancek pisze:jak dotąd udało mi się znaleźć po rosyjsku - brakuje tylko 3 odcinków. Z napisami angielskimi byłoby fajnie, ale nigdzie ich nie mogę znalesc:/
Ano wynika to z tego iż to dość stara rzecz i widać mało gdzie się pojawiała więc i popularność zerowa. Tak więc niema komu napisów robić. Tak to bywa z archaikami. Niestety. :-(

kamilas
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 10:32

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kamilas » 14 wrz 2009, o 10:42

biały_delfin pisze:Tutaj proszę wpisywać pytania, jeśli czegoś szukasz, a nie pamiętasz co to było.
możesz podać rok, przedział czasowy i inne szczegółowe informacje,
(w przypadku filmów czy to jest fabularny czy animowany)
to ułatwia odpowiedź i nie ma nieporozumień :)

tutaj można również komuś pomóc, jeśli ktoś zna odpowiedzi na pytania :D


Witam, szukam piosenek z kasety między burzą a kałużą a 1983r. chyba. czy ktoś może ma taką kasetę? może wiecie gdzie mogłabym znaleźć te piosenki?
dzięki z góry

nikt_wazny
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2008, o 11:54

Post autor: nikt_wazny » 16 wrz 2009, o 11:13

Tom i Jerry: Przygody małej Robin (znane także jako 'Wielka ucieczka' lub 'Ale kino').

Poszukuję wersji z dubbingiem starszym - starszy to ten, gdzie ciotkę Figg dubbingowała Teresa Lipowska.
Pomoże ktoś?..

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 16 wrz 2009, o 21:09

no to delfin ma jeszcze raz pytanie:
z Youngblood skojarzył mi się inny film - napewno leciał po programie "LUZ"
zapamiętałem z niego jedna scenę (jaką facet mógł zapamiętać:)): miłość miedzy chłopakiem i dziewczyną - leżą na pustyni albo plaży, oboje nadzy, widać jej piersi, on ja całuje po brzuchu. film był polski.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 17 wrz 2009, o 21:14

Ja mam 1 odcinek "Szagmy" po polsku na video. Jak mi polecicie jakiś w miarę prostu program do zrzucania z DVD na kompa, to spróbuję coś zrobić i udostępnić.

Czy jest potrzebny jakiś specjalny program, gdy płyta jest DVD RW ? Bo już kiedyś próbowalam z czymś innym, nagranym na RW, i mi nawet tego nie chciało czytać, nie mówiąc już o rippowaniu.

A przy okazji, jak już by się ktoś podjął tego tematu, to chętnie posłucham porad w sprawie zgrywania kaset magnetofonowych i płyt gramofonowych :wink: . Dzięki !

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 17 wrz 2009, o 21:46

Kamila pisze:Czy jest potrzebny jakiś specjalny program, gdy płyta jest DVD RW ?
chyba nie, czasami jest , ze płytki (dotyczy wszystkich, nie tylko RW) której się nie zamknie (to znaczy nagrana jest w trybie wielosesyjnym - opcja "zezwól na wielokrotne nagrywanie") inny komp porostu nie morze nie czytać. Nero ostrzega o tym.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

ODPOWIEDZ