POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
lonely
Posty: 1
Rejestracja: 7 paź 2009, o 22:35
Lokalizacja: Mazury

Post autor: lonely » 7 paź 2009, o 22:50

Witam!
Fantastyczna strona!! jakbym się cofnęła w czasie!!...

Od kilku lat poszukuję chociaż tytułu filmu lub filmów, w których było:
1) Smierć stawała w nogach lub głowie łóżka chorego, on umierał lub zdrowiał.
2) W jakiejś grocie na wodzie unosiły sie palące świeczki, bohater miał wybrać jedną z nich, żeby komuś przedłużyć życie, Wybrał największą i ta osoba( może matka) wyzdrowiała ale umarła siostra lub on sam. Nie pamietam...
3) Było niebo. Kolorystyka biało-szara. Były tam dzieci w takich obcisłych kombinezonach chyba biało-szarych, i te dzieci czekały na urodzenie się. Za każdym razem jak na świecie rodziło sie dziecko to te dziecko-dusza w niebie zjedżało w dół zjeżdżalnią. I pojawiało się na świecie jako noworodek.

To był jakiś film lub filmy fabularne. Może radzieckie... Leciało to conajmnie 2-3 razy w tv. W latach 77'-81'. Tak mniej więcej. Czasem pytam innych o to ale każdemu coś świta ale nikt nic dokładniej nie pamieta.
Pomóżcie!!

BloodPoetry
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2009, o 10:01

Post autor: BloodPoetry » 10 paź 2009, o 10:03

Poszukuję czeskiego serialu "Nikogo nie ma w domu" (wraz z napisami albo lektorem jakby dalo rade) czy ktos wie gdzie go mozna dostac?? z gory dzieki za pomoc :)

jezioro
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2009, o 16:18

Post autor: jezioro » 10 paź 2009, o 16:33

Cześć
od jakiegoś czasu próbuje z kómplem znaleść tytuł pewnej bajki która leciała w tv (chyba na rtl7) gdzieś w połowie lat 90.
mało pamiętam ale fabuła każdego odcinka wyglądała w ten sposób że grupa bochaterów coś robiła i w jakiś sposób dowiadywali sie że w jakimś innym świecie coś sie dzieje i wtedy jeden z bochaterów zatrzymywał czas swoim młotkiem i wtedy świat tracił kolory a oni w jakiś sposób przenosili sie do innego świata i tam mieli jakąś misje a potem wracali do siebie i znowu startowali czas tym młotkiem. więcej nie pamiętam.
jezeli ktos zna tytuł albo przynakmniej więcej szczegółów które pomogą w znaleźieniu nazwy był bym bardzo wdzęczny.

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 10 paź 2009, o 21:20

Witam poszukuje tytułu teledysku z maszerującymi młotkami ta sekwencja była animowana. Najprawdopodobniej był to teledysk i przebój zespołu Pink Floyd. :mrgreen:
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 10 paź 2009, o 21:27

strabek pisze:Witam poszukuje tytułu teledysku z maszerującymi młotkami ta sekwencja była animowana. Najprawdopodobniej był to teledysk i przebój zespołu Pink Floyd. :mrgreen:
Another Brick In The Wall

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 11 paź 2009, o 19:08

To jest to dzięki Eryk :grin:
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Elurin
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2009, o 16:00

Post autor: Elurin » 12 paź 2009, o 16:44

Ja tez juz szczesliwie znalazlem bajke, ktorej szukalem!
Chodzilo mi o bajke: Bernard i Bianka :) Wspaniala muzyka, polecam!
I dziekuje wszystkim za pomoc ;))

ipo
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:45

Post autor: ipo » 13 paź 2009, o 20:52

Witam
Proszę o pomoc, poszukuję tytułu serialu dla młodych widzów, prawdopodobnie był emitowany po programie 5,10,15.
Początek był taki jak chłopak jechał na koniu lub na kucyku, krajobraz coś jak irlandia, islandia.
Jeszcze raz proszę o pomoc w ustaleniu tytułu
Dziękuję

cicha.pani
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2009, o 23:19

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: cicha.pani » 19 paź 2009, o 23:21

biały_delfin pisze:Tutaj proszę wpisywać pytania, jeśli czegoś szukasz, a nie pamiętasz co to było.
możesz podać rok, przedział czasowy i inne szczegółowe informacje,
(w przypadku filmów czy to jest fabularny czy animowany)
to ułatwia odpowiedź i nie ma nieporozumień :)

tutaj można również komuś pomóc, jeśli ktoś zna odpowiedzi na pytania :D
Witam kiedyś oglądałam bajkę leciała w polskiej telewizji(odcinki) chyba lata 90' o dziewczynce która przebywała chyba to była szkoła albo coś podobnego dziewczynka miała tylko ojca który jej nie odwiedzał płacił tylko za szkołę gdy ojciec rzekomo umarł dziewczynka była zmuszana do ciężkiej pracy to się działo chyba w Londynie nie jestem pewna ten film przypominał produkcje japońską proszę o pomoc w odnalezieniu tytułu

Krzychu
Posty: 227
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Krzychu » 20 paź 2009, o 18:10

Witam kiedyś oglądałam bajkę leciała w polskiej telewizji(odcinki) chyba lata 90' o dziewczynce która przebywała chyba to była szkoła albo coś podobnego dziewczynka miała tylko ojca który jej nie odwiedzał płacił tylko za szkołę gdy ojciec rzekomo umarł dziewczynka była zmuszana do ciężkiej pracy to się działo chyba w Londynie nie jestem pewna ten film przypominał produkcje japońską proszę o pomoc w odnalezieniu tytułu

Jest to ekranizacja powieści - Frances Hodgson Burnett pt Mała księżniczka.

Tu jest link do opisu powieści:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82a_ ... 5%BCniczka

W telewizji było sporo róznych ekranizacji - ale tobie zapewne chodzi o tą noszącą tytuł Mała Ksieżniczka Sara. Faktycznie jest to wersja "Made in Japan" czyli anime lub jak kto woli manga.

http://www.youtube.com/watch?v=AXmA2fGcMpk

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 21 paź 2009, o 11:17

Witam poszukuje muzyki z serialu Śmieciarz(1987) na MP3 lub DVIX :grin:
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

swizz
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2009, o 12:58

Post autor: swizz » 21 paź 2009, o 13:07

Witam
Próbuje sobie od jakiegos czasu przypomniec tytul pewniej bajki, mam nadzieje ze ktos mi pomoze.
prawdopodobnie to byla wieczorynka ale moge sie mylic, nie byla animowana tylko cos jaki film, pamietam ze chodzilo w niej o to ze zabawki poruszaly sie w pokoju chlopca jak on wychodzil, kojarzy mi sie ze w tytule bylo nazwisko tej rodziny czy cos w tym rodzaju. To bylo jak taki krotkometrazowy film, byl cichy nie jestem pewien w ogole czy w nim cos mowili. Pamietam jeszcze taki szczegol ze widac bylo tylko nogi rodzicow.
Z gory dziekuje za pomoc

Agataf
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2009, o 13:30

Post autor: Agataf » 21 paź 2009, o 13:40

Załozyłam nowy temat, ale zapytam i tu :)

Od bardzo dawna szukam jakiejś formy nagrania (kaseta, o płycie nie marzę ) tych dwóch bajek, ale głównie chodzi mi o Liska Wuka.

Przypomne może o czym jest to film:
Historia młodego liska, którego rodzina zostaje zabrana przez myśliwego. Opiekę nad nim obejmuje jego stary wuj. Uczy go polowania, zasad jakimi powinien kierowac sie każdy mądry lis

Z Wuka wyrasta sprytny lis, który mimo zakazów zbliża się do domu myśliwego. Tam spotyka lisiczkę, którą razem z wujem ratują z klatki. Zostaje ona z nimi a kiedy wuj ginie zastrzelony przez myśliwego, zakłądają rodzinę w jego norze.

Ech... moja ulubiona bajka z dzieciństwa, pokazuje bezbronnośc zwierząt wobec polowania, bardzo ładnie zaaranżowana, łądna muzyka... gdyby ktos mógł udostępnić takie nagranie, będę super szczęśliwa!

------------------------------------------------

Kot Mimi, jest to krótka bajka o leniwym kotku, nie potrafi łapać myszy, które smieją się z niego. Pewnego dnia postanawia jednak zacząć ćwiczyć i daje myszom nauczkę. Staje się silny i zwinny.

Bajka chyba japońska, często pojawia się motyw ryby, takiej w japońskich symbolach

trotula
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2006, o 00:49

Post autor: trotula » 26 paź 2009, o 23:32

majklunio pisze:Witam!

Dzięki za przypomnienie szczenięcych lat ! Pod wpływem tej strony wróciła mi pamięć o kilku książkach, które miałem kiedyś w dzieciństwie - czy ktoś będzie kojarzył tytuły? Wszystkie miały dość intrygujące ilustracje, chciałem je sobie przypomnieć.

- Pierwsza z książek była o rajdzie samochodowym, który urządziły sobie zwierzaki w lesie. Pamiętam tylko, że w jednej z załóg była sowa, w innej wilk (chyba razem z lisem...). Ciekaw jestem, czy po latach te rysunki też by zrobiły na mnie takie wrażenie :)
- Kolejne ilustracje, które pamiętam, także dotyczyły książki o jeżdżących zwierzakach, tym razem jeździły takim starym samochodem. Kreska była jednak zupełnie inna - taka weselsza i bardziej kreskówkowa. O ile pamięć mnie nie zwodzi, przywódcą był lew (na imię miał Leo?), był tam też żółty gepard, czy inny tygrys, a cała historia odbywała się chyba gdzieś w egzotycznej krainie pod palmami :)
- I wreszcie trzecia pozycja, którą pamiętam najsłabiej. Wiem tylko, że były tam krótkie historyjki o różnych zawodach - kolejarza, strażaka, chyba hutnika... myślą przewodnią było, o ile pamiętam, coś w rodzaju "nie śpi ktoś, by spać mógł ktoś". To mogły być jakieś komunistyczno-robotnicze brednie, tak to teraz po 20 latach widzę, ale chętnie zweryfikuję swój pogląd :D

Dzięki jeszcze raz za wspomnienia bezcenne !!
Majkl
1. Kojarzy mi się "Były w lesie raz igrzyska.." ilustracje trochę ponure, jak z 'O czym szumią wierzby'.

3.edit: To wiersz Kubiaka, "Gdy zapadnie noc".

trotula
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2006, o 00:49

Post autor: trotula » 26 paź 2009, o 23:39

ma_rek pisze:Witam.



Akcja:

Opowiada o perypetiach kilku młodych ludzi, którzy w obliczu katastrofy klimatycznej na Ziemi w 21 wieku zostają wysłani w kosmos, na planete odległą o 40 lat lotu statkiem kosmicznym. Dowództwo nad statkiem miał Kapitan. Z uwagi na to że podróż trwać miała 40 lat - załoge stanowili w zasadzie wyłącznie młodzi ludzie - około 14-17 roku zycia.
W trakcie lotu na skutek sabotazu ginie Kapitan i załoga musi się zmagać z przeciwnościami - troche ich tam spotkało - jakiś android, degeneraci itp.

Okazuje się że sabotażyści działaja z inspiracji człowieka który opracował plany statku gdzie integralną częścią jest własnie lecący do nowego śwata statek.
Młodym udaje sie pokonać złego kapitana.
Pomaga im w tym Kapitan (jakiś inny) - człowiek który został uratowany z rąk degeneratów. Konstruuje coś w rodzaju wyrzutni pola magnetycznego (prosze się nie smiać - to scifi!!!)
Serial kończy się scenami z Nowej Ziemi której obrazy zostały nadesłane od sond wysłanych tam znacznie wcześniej.
I tyle - serial nie był animowany - normalnie aktorzy itp.
Jeżeli ktoś chce znać więcej szczegółów to moge podać - pamietam dosyć dobrze.
też tego szukam, pamięta ktoś? przepraszam, że odkopuję starocia, ale nie wiem czy ktoś jeszcze zagląda na poprzednie strony wątku (ja przekopałam cały :))

ODPOWIEDZ