POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
kubax7
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2009, o 22:21

Post autor: kubax7 » 27 paź 2009, o 22:27

Witajcie ja szukam bajki ( może to raczej anime było) w tej bajce miałem ją wtedy na hasetach wideo( była to cała bajka nie w odcinkach chyba że w tv leciała w odc ale wątpie) opowiadało o takich małpach co chyba walczyły ze sobą pamiętam że taki most budowały czy coś, jedna taka duż małpa była co wszystko niszczyła( o ile dobrze kojarze) i potem tam byli chyba jeszcze ludzie co taką laske chronili w domu i dom otaczali jakimś proszkiem żeby nikt się nie dostał kojarzy może ktoś jakiś tytuł z tym związany bajke na video oglądałem w latach miej więcej od 1991-1999 ale wyszła ona napewnoi wcześniej no i z tymi latami w których oglądałem też mogłem przesadzić ale może ktoś coś kojarzy. Heh była to moja najlepsza bajka z wypozyczalni

Selenka
Posty: 11
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:22

Na wszystkich dworcach świata- teledysk- poszukuję

Post autor: Selenka » 29 paź 2009, o 15:10

Jak w temacie, szukam teledysku do piosenki pod tytułem " Na wszystkich dworcach świata" z udziałem Skaldów. Nigdzie nie można go znaleźć, a bardzo mi na nim zależy. Będę wdzięczna za info skąd go wziąć.

Pozdrawiam

heeidi
Posty: 2
Rejestracja: 1 lis 2009, o 12:16

Post autor: heeidi » 1 lis 2009, o 12:20

Już od wielu miesięcy szukam po Internecie szczątków serialu, który leciał mniej więcej w latach 1996-1997 albo trochę wcześniej i był to serial normalny, nie animowany, przygodowy, o losach jakiejś rodziny która przez przypadek dostała się do innego świata, zaczynają tam mieszkać, budują sobie domek na drzewie, jest tam trochę takich stworków dziwnych a wśród nich jeden z którym się kumplują - Tasza. Na pewno nie był polski, możliwe że kanadyjski czy australijski.. Jakby ktoś coś kojarzył to byłabym wdzięczna za info :)

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 1 lis 2009, o 12:56

heeidi pisze:Już od wielu miesięcy szukam po Internecie szczątków serialu, który leciał mniej więcej w latach 1996-1997 albo trochę wcześniej i był to serial normalny, nie animowany, przygodowy, o losach jakiejś rodziny która przez przypadek dostała się do innego świata, zaczynają tam mieszkać, budują sobie domek na drzewie, jest tam trochę takich stworków dziwnych a wśród nich jeden z którym się kumplują - Tasza. Na pewno nie był polski, możliwe że kanadyjski czy australijski.. Jakby ktoś coś kojarzył to byłabym wdzięczna za info :)
To jest serial "W krainie dinozaurów" ("Land of the Lost")
http://www.youtube.com/watch?v=Lqhof8OvyAI

heeidi
Posty: 2
Rejestracja: 1 lis 2009, o 12:16

Post autor: heeidi » 1 lis 2009, o 21:16

Taaaaaak, to ten serial ^^!! Dziękuję strasznie! :)
Ahh ta Tasha :))..

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 2 lis 2009, o 21:32

przypomniała mi się jakaś kreskówka, czasy pszczółki mai jak nie wcześniej : pod wodą, facet wychodzi z jakieś ładzi podwodnej (nurek), bada teren,

wdeptuje w olbrzymią małże, która zatrzaskuje mu nogę, zdaje się ze ja urywa, nie jetem pewny

???
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 2 lis 2009, o 22:20

biały_delfin pisze:przypomniała mi się jakaś kreskówka, czasy pszczółki mai jak nie wcześniej : pod wodą, facet wychodzi z jakieś ładzi podwodnej (nurek), bada teren,

wdeptuje w olbrzymią małże, która zatrzaskuje mu nogę, zdaje się ze ja urywa, nie jetem pewny

???
Bajka to był? :shock:

tony2110
Posty: 1
Rejestracja: 4 lis 2009, o 21:32

Post autor: tony2110 » 4 lis 2009, o 21:40

Witam, a ja szukam tytułu bajki w którym polarny miś z kosmosu przyleciał na ziemie w poszukiwaniu małej niedźwiedzicy była tam również duża niedźwiedzica ( a poźniej okazało sie że to były gwiazdozbiory) bajka z lat 90 prawdopodobnie

Kasiaaa
Posty: 1
Rejestracja: 5 lis 2009, o 13:52

Post autor: Kasiaaa » 5 lis 2009, o 14:00

Proszę o kontakt jeśli ktoś ma chociaż urywek odcinka "przypadki zwierzojeża" ta bajka była niesamowita ! Dlaczeogo jej chociaż nie wydadzą?

A pamięta ktoś "Ola bajki opowiada"? czy jakoś tak, wychodziła dziewczynka w długiej sukni na zamgloną uliczkę, pochmurna pogoda, zbliżała się, trzymała parasolkę taką ładną i mówiła "Ola bajki opowiada..." . I taka jakaś mroczna muzyka. A potem dziewczynka w na wpół oświetlonym pokoju bawiąc się pluszakami opowiadała bajeczki Brzechwy czy innych.. był to bardzo niesamowity programik, strasznie tajemniczy !

b.and.p
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2009, o 22:24

Jelonek

Post autor: b.and.p » 6 lis 2009, o 22:29

Nie wiem czy to była seria bajek czy tylko pojedyncza. Bajka rysunkowa, najprawdopodobniej prod. radzieckiej (jeszcze wtedy taka była) "Jelonek Kopytko" czy coś w tym stylu. W każdym razie był tam jelonek który miał jedno zaczarowane kopytko. Graficznie bajka była w stylu obrazów Thomasa Kinkade: www.kinkadecentral.com

ipo
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:45

Post autor: ipo » 7 lis 2009, o 20:54

Witam
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc, poszukuję tytułu serialu dla młodych widzów, prawdopodobnie był emitowany po programie 5,10,15.
Początek był taki jak chłopak jechał na koniu lub na kucyku, krajobraz coś jak irlandia, islandia.
Jeszcze raz proszę o pomoc w ustaleniu tytułu
Dziękuję

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 7 lis 2009, o 22:33

ipo pisze:Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc, poszukuję tytułu serialu dla młodych widzów, prawdopodobnie był emitowany po programie 5,10,15.
Początek był taki jak chłopak jechał na koniu lub na kucyku, krajobraz coś jak irlandia, islandia.
Czyżby chodziło o "Silasa" :?:
http://www.youtube.com/watch?v=3o1XazhZ ... re=related

Mistral
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2009, o 13:16

Post autor: Mistral » 16 lis 2009, o 23:11

A czy ktoś z was oglądał kiedyś animowanego rosyjskiego "Dziadka do orzechów" Najczęściej puszczany był przed świętami Bożego Narodzenia, jakieś 20 lt temu.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 17 lis 2009, o 07:22

ja pamiętam, z tym że jakieś 30 lat temu :)

violik
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2009, o 14:31

Piosenka po polsku w Latającym Czestmirze poszukiwana

Post autor: violik » 17 lis 2009, o 14:38

Witam,
Jestem szczęśliwą posiadaczką serialu Latający Czestmir. Ale nie ma w nim piosenki przewodniej (a raczej kończącej) po polsku.
Czy ktoś może pamięta, jak ona brzmiała za dawnych czasów TVP.

ODPOWIEDZ