POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 17 lis 2009, o 16:50

Latajacy Czestmir lecial niedawno na TVP Kultura , ale chyba juz sie skonczyla emisja

Mistral
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2009, o 13:16

Post autor: Mistral » 17 lis 2009, o 22:04

Misiek :) pisze:ja pamiętam, z tym że jakieś 30 lat temu :)
Mogło być i 30 :) Ale 20 też.

krotki
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2009, o 16:26

Post autor: krotki » 21 lis 2009, o 16:33

Cześć wszystkim.

Mam takie małe pytanie. Otóż kiedyś (wczesne lata 90') bodajże na TVP (chyba 2) leciała taka kreskówka o chłopcu który rzezbił figurki z drewna (konie i inne zwierzaki itp...). Pamiętam że w tej bajce były jeszcze oprócz niego dwie inne postacie - dziewczynka i jej młodszy brat (który pozniej uległ jakiemuś wypadkowi).

Czy ktoś z Was orientuje się jak ta bajka się nazywała ? Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 21 lis 2009, o 21:38

krotki pisze:Cześć wszystkim.

Mam takie małe pytanie. Otóż kiedyś (wczesne lata 90') bodajże na TVP (chyba 2) leciała taka kreskówka o chłopcu który rzezbił figurki z drewna (konie i inne zwierzaki itp...). Pamiętam że w tej bajce były jeszcze oprócz niego dwie inne postacie - dziewczynka i jej młodszy brat (który pozniej uległ jakiemuś wypadkowi).

Czy ktoś z Was orientuje się jak ta bajka się nazywała ? Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam.
To serial "Anette"
http://www.youtube.com/watch?v=jkkoD9GQXFM

bartek27tm
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2009, o 02:19

Post autor: bartek27tm » 22 lis 2009, o 02:22

Ja mam pytanie na temat bajki :) . Leciala po 5. 10 -15 chyba . Bajka byla o zwierzetach na wyspie a glownym bohaterem chyba DZIOBAK z roznymi zwierzetami i WAZ badz zmija ktory robil tym zwierzetom ciagle na zlosc . Taka komediowa troche byla ale fajna Jezeli moge to prosze o polskie i zagraniczne tytuly bo chcialem znlezc intro na youtube

bartek27tm
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2009, o 02:19

Post autor: bartek27tm » 22 lis 2009, o 02:24

oki znalazlem http://www.youtube.com/watch?v=qQhGdUpUN38 Banda OWIDIUSZA :d

Awatar użytkownika
kefir1981
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 20:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

A może ktoś pamięta...

Post autor: kefir1981 » 22 lis 2009, o 18:46

Pamiętam, że w wakacje 1990 oglądaliśmy taki film w teleferiach. Był sobie taki tajemniczy dom, przed nim stał posąg niedźwiedzia, w domu mieszkał jakiś dziadek, który potem okazał się robotem zainstalowanym na ziemi przez kosmitów z planety Obskura. Treść jak widać była odjechana, ale klimat film miał...
CKM Włókniarz Częstochowa- dumni po zwycięstwie, wierni po porażce!

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 22 lis 2009, o 20:59

Pamiętam, że w wakacje 1990 oglądaliśmy taki film w teleferiach. Był sobie taki tajemniczy dom, przed nim stał posąg niedźwiedzia, w domu mieszkał jakiś dziadek, który potem okazał się robotem zainstalowanym na ziemi przez kosmitów z planety Obskura. Treść jak widać była odjechana, ale klimat film miał...
To chyba bedie "Tajemniczy duch"
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... .php?t=698
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... .php?t=734
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... .php?t=117
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

krotki
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2009, o 16:26

Post autor: krotki » 23 lis 2009, o 10:25

Pzet pisze:
krotki pisze:Cześć wszystkim.

Mam takie małe pytanie. Otóż kiedyś (wczesne lata 90') bodajże na TVP (chyba 2) leciała taka kreskówka o chłopcu który rzezbił figurki z drewna (konie i inne zwierzaki itp...). Pamiętam że w tej bajce były jeszcze oprócz niego dwie inne postacie - dziewczynka i jej młodszy brat (który pozniej uległ jakiemuś wypadkowi).

Czy ktoś z Was orientuje się jak ta bajka się nazywała ? Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam.
To serial "Anette"
http://www.youtube.com/watch?v=jkkoD9GQXFM
Tak. O to chodzi. Dzięki serdeczne. :smile:


ps. Jeszcze jedno małe pytanko miałbym przy okazji. :wink: Kiedyś leciał taki serial fabularny dla dzieci o chłopcu który gdzieś w jakiś chaszczach znalazł mały domek a w nim ludzi którzy w nim mieszkali ( brat, siostra i rodzice). Pamiętam jedynie że akcja dzieje się w zimowej scenerii. Coś mi świta że (być może) był to serial produkcji skandynawskiej (? nie pamiętam dokładnie, bo to bardzo dawno temu było :roll: ). Jeśli ktoś kojarzy nazwę tego seriału będę bardzo wdzięczny za info.

pzdr.

Przemek_07
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2009, o 19:48

Post autor: Przemek_07 » 23 lis 2009, o 19:59

Hello wszystkim!
Poszukuję tytuł serialu australijskiego, który leciał we ferie zimowe 1998r. na TVP2 bodajże. Opowiadał o grupie nastolatków. Akcja działa się chyba w Sydney. Główny bohater miał na imię Wayne, ale mogę się mylić. Był jeszcze jego kolega (ciemnej karnacji) i dziewczyna ale nie pamiętam imienia. Wayne miał rodzinę: matkę, ojca i siostrę. Rodzina ta nie rozumiała jego problemów dorastania. Serial ten był serialem komediowym, bardzo fajnym niestety nie pamiętam tytułu gdyby ktoś coś kojarzył proszę o info.

I tak jeszcze przy okazji, kiedyś dawno (coś koło 1993-94) na TVP 1 w niedziele rano był taki program dla dzieci. To były chyba takie kukiełki animowane. Wiem, że był nietoperz w okularach, nazywał się chyba Gacek i zawsze się na początku rozstrzaskiwał o dach i mówił:
'Ej tego nie było w planie" i były jeszcze takie trzy rybki przyklejone jakby do ściany, które pluły wodą. Niewiele niestety pamiętam gdyż byłem wtedy bardzo mały. Ktoś pamięta tytuł tego programu??? Bardzo mi zależy.Pozdrawiam wszystkich!!!

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 23 lis 2009, o 21:29

Przemek_07 pisze: I tak jeszcze przy okazji, kiedyś dawno (coś koło 1993-94) na TVP 1 w niedziele rano był taki program dla dzieci. To były chyba takie kukiełki animowane. Wiem, że był nietoperz w okularach, nazywał się chyba Gacek i zawsze się na początku rozstrzaskiwał o dach i mówił:
'Ej tego nie było w planie" i były jeszcze takie trzy rybki przyklejone jakby do ściany, które pluły wodą. Niewiele niestety pamiętam gdyż byłem wtedy bardzo mały. Ktoś pamięta tytuł tego programu??? Bardzo mi zależy.Pozdrawiam wszystkich!!!
Ten drugi program to "Zamek Eureki"
http://www.youtube.com/watch?v=PpnZPM99JSM

Crabo
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2009, o 18:05

Post autor: Crabo » 25 lis 2009, o 18:08

Witam. Poszukuje tytułu filmu (prawdopodobnie polskiego, ale nie jestem pewien czy był w 100% polski, napewno miał polski dubbing) o chłopaku który przesuwał przedmioty za pomocą silnej woli :) film był emitowany pare razy w tvp 1. A i ten chłopak miał kumpla który gral na skrzypcach. Kojarzy ktoś coś takiego?

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 25 lis 2009, o 20:03

Crabo pisze:Witam. Poszukuje tytułu filmu (prawdopodobnie polskiego, ale nie jestem pewien czy był w 100% polski, napewno miał polski dubbing) o chłopaku który przesuwał przedmioty za pomocą silnej woli :) film był emitowany pare razy w tvp 1. A i ten chłopak miał kumpla który gral na skrzypcach. Kojarzy ktoś coś takiego?
"Cudowne dziecko"
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/122157

Crabo
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2009, o 18:05

Post autor: Crabo » 25 lis 2009, o 20:29

O to to :D wielkie dzięki

krotki
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2009, o 16:26

Post autor: krotki » 27 lis 2009, o 23:12

krotki pisze:ps. Jeszcze jedno małe pytanko miałbym przy okazji. :wink: Kiedyś leciał taki serial fabularny dla dzieci o chłopcu który gdzieś w jakiś chaszczach znalazł mały domek a w nim ludzi którzy w nim mieszkali ( brat, siostra i rodzice). Pamiętam jedynie że akcja dzieje się w zimowej scenerii. Coś mi świta że (być może) był to serial produkcji skandynawskiej (? nie pamiętam dokładnie, bo to bardzo dawno temu było :roll: ). Jeśli ktoś kojarzy nazwę tego seriału będę bardzo wdzięczny za info.

pzdr.

Naprawdę nikt z Was nie wie ? :sad:

ODPOWIEDZ