POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 1 sty 2010, o 15:14

http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... c&start=75
jeśli chodzi o coś takiego jak to z Kaczorem Donaldem, to miałam coś podobnego. Do wydłubywania tych "pinezek" była taka specjalna blaszka, coś jak pilniczek, tylko z jednej strony płasko zakończona, roszczerzająca się w środku i zaokrąglona z drugiej strony (pięknie opisałam ten kształt - sama nie wiedziałabym o co chodzi :lol: ). Ale i tak nigdy nie chciały wychodzić. :???:

krzys7
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2010, o 02:48

Post autor: krzys7 » 2 sty 2010, o 02:58

NA POCZATEK CHCE ZYCZYC WSZYSTKIM FORUMOWICZOM SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU
PROSZE O POMOC W ODNALEZIENIU BAJKI WYSWIETLONEJ CHYBA RAZ W TELEWIZJI PRAWDOPODOBNIE NA POCZATKU LAT 90. BAJKA TA BYLA O MYSZCE O IMIENIU FREDZIU. DZIEKUJE ZA POMOC :grin:

topoho
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2010, o 19:15

Post autor: topoho » 2 sty 2010, o 19:27

Witam,
poszukuję tzw. Węgierskich bajeczek, Osiołka w kwiatki (chyba tak brzmiał tytuł), Fred, postrach kotów w polskiej wersji językowej. Może ktoś wie, gdzie można je znaleźć do kupienia???
To były super bajki!!!

eMka
Posty: 14
Rejestracja: 15 gru 2009, o 02:17

Post autor: eMka » 3 sty 2010, o 20:20

Witam Wszystkich w Nowy Roku. Życzę wszystkiego co najlepsze na cały rok 2010 ( o rany to już 2010!!!!). Mam pytanko dotyczące pewnego serialu. Niestety nie pamiętam w jakich latach leciał, chyba 90tych, ale ręki sobie nie dam uciąć. A serial? Otóż opowiada o młodych małżonkach, którzy wyruszając w podróż poślubną samolotem rozbijają się o jakiś budynek. Z początku nie wiedzą, że nie przeżyli. Później jednak pojawia się jakiś "anioł?", ktoś kto ma się nimi opiekować czy też kierować. Zostają oni na ziemi pod postacią chyba duchów, bo nikt poza wybranymi osobami ( którym oni mają chyba pomagać) ich nie widzi. No i mieszkają w tym budynku o który się rozbili, tylko, że na piętrze o którym wiedzą tylko oni. Wiem, że główną bohaterką jest aktorka, która występowała gościnnie w Kryminalnych zagadkach LV., grająca Lady Heather. Nigdzie nie mogę znaleźć nazwiska tej aktorki (może byłoby mi łatwiej). W tej sytuacji proszę Was kochani nostalgiomaniacy o pomoc - jaki jest tytuł tego filmu???? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 3 sty 2010, o 22:01

Pani aktorka to Melinda Clarke a serial to prawdopodobnie "Heaven Help Us" u nas znany jako "Z pomocą niebios"
http://www.filmweb.pl/f112366/Z+pomoc%C ... ebios,1994
:)

eMka
Posty: 14
Rejestracja: 15 gru 2009, o 02:17

Post autor: eMka » 3 sty 2010, o 23:03

Tak, tak ,tak!!!! To właśnie ten film!!!!! Serdeczne dzięki Misiek!!!! (Widzę, że jednak aktorka ta jest na Filmweb, musiałam ją przegapić jak przeglądałam aktorów CSI LV). Mogliby ten film puścić raz jeszcze, naprawdę był niezły. Jeszcze raz dziękuję.

megicarpenter
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2010, o 20:51

Post autor: megicarpenter » 5 sty 2010, o 20:55

Witam
jestem tutaj nowa i bardzo bym chciała wiedziec czy ktos posiada link do polskiej wersji "wiewiórcze opowieści " i chciałabym znac tytuł do bajki z lat 90 nie pamietam duzo z niej ale to ze byl taki straszy pan co zamieniał dzieci w małe i one przechodzily do innego swiata zwierzat i on mowil tam " stajesz sie mniejszy , malusienki" bardzo prosze o pomoc i dzieki ;)

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 6 sty 2010, o 13:51

megicarpenter pisze:chciałabym znac tytuł do bajki z lat 90 nie pamietam duzo z niej ale to ze byl taki straszy pan co zamieniał dzieci w małe i one przechodzily do innego swiata zwierzat i on mowil tam " stajesz sie mniejszy , malusienki" bardzo prosze o pomoc i dzieki ;)
To serial "Leśna rodzina"
http://www.youtube.com/watch?v=DbPnj4rGdjg

megicarpenter
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2010, o 20:51

Post autor: megicarpenter » 7 sty 2010, o 10:36

dziekuje bardzo bardzo bardzo :)

Pacan
Posty: 28
Rejestracja: 9 wrz 2004, o 19:39

Post autor: Pacan » 17 sty 2010, o 00:19

Mam dwa pytania:
1. Czy ktoś pamięta taki serial, chyba piątkowy nadawany około 16.00 na TVP2 na początku 1992 r. który opowiadał o dwóch utopcach, które zamieszkały w mieszkaniu jakiejś redaktorki? Stworki to były takie kolorowe lalki. Nazywały się Pamela i Hopek. Potem zamieszkały sobie gdzieś nad rzeką i serial się skończył. Czy ktoś ma piosenkę z tego serialu, czołówkę, fragment, zdjęcia...? W sieci nie udało mi się znaleźć o tym filmie nawet jednej wzmianki. Wygląda na to, że jestem jedyną osobą, która pamięta, że coś takiego w ogóle istniało :grin:

2. Czy ktoś może udzielić mi jakiejkolwiek informacji na temat pewnego teledysku nadawanego w TV około 1984-1985. Pamiętam tylko tyle, że był polski i dotyczył etyliny, a pokazywano w nim ludzi pijących benzynę ze szklanek. (byłem wtedy mały, więc mało pamiętam) :grin:

Z góry dziękuję
Tak naprawdę to niczego nie zapominamy, tylko tracimy dostęp do naszych wspomnień.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 17 sty 2010, o 08:15

Pacan pisze:
2. Czy ktoś może udzielić mi jakiejkolwiek informacji na temat pewnego teledysku nadawanego w TV około 1984-1985. Pamiętam tylko tyle, że był polski i dotyczył etyliny, a pokazywano w nim ludzi pijących benzynę ze szklanek. (byłem wtedy mały, więc mało pamiętam) :grin:
Byl chyba krecony jakis teledysk na stacji benzynowej ale zeby pili benzyne :?: :shock: Nie kojarze...
Tym bardziej ze troche to nie edukacyjnie i marnotrawstwo bo towar byl deficytowy :wink:

b.and.p
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2009, o 22:24

sherlock holmes

Post autor: b.and.p » 17 sty 2010, o 08:27

Witam,
może trochę idę na łatwiznę bo chyba brak mi cierpliwości do szukania. W "zamierzchłych" czasach leciał w TV serial o Sherlocku H. Prawdopodobnie produkcji angielskiej. Za nic nie mogę wyłapać z internetu, który to serial. Pamiętam jedynie, że na początku lub na końcu każdego odcinka, w czołówce przejeżdżała dorożka londyńską ulicą w nocy. Ponieważ (jak już wspomniałam) było to w nocy nie wiem czy serial był kolorowy czy czarno - biały.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: sherlock holmes

Post autor: Robi » 17 sty 2010, o 08:31

b.and.p pisze:Witam,
może trochę idę na łatwiznę bo chyba brak mi cierpliwości do szukania. W "zamierzchłych" czasach leciał w TV serial o Sherlocku H. Prawdopodobnie produkcji angielskiej. Za nic nie mogę wyłapać z internetu, który to serial. Pamiętam jedynie, że na początku lub na końcu każdego odcinka, w czołówce przejeżdżała dorożka londyńską ulicą w nocy. Ponieważ (jak już wspomniałam) było to w nocy nie wiem czy serial był kolorowy czy czarno - biały.
Pamietam podobny serial w pierwszej polowie lat 80 ale on byl produkcji radzieckiej i lecial w czwartki po Dzienniku

b.and.p
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2009, o 22:24

Post autor: b.and.p » 17 sty 2010, o 08:47

Sherlock Holmes and Dr. Watson
mam już wiedziałam, że tak się skończy :) Intro jest tu:
http://www.youtube.com/watch?v=0Ba12bIJSNo
Szkoda tylko, że po niemiecku ale jak ktoś ma polską wersję to poproszę (chyba, że zaraz sama znajdę) :):):)

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 17 sty 2010, o 11:53

b.and.p pisze:Sherlock Holmes and Dr. Watson
mam już wiedziałam, że tak się skończy :) Intro jest tu:
http://www.youtube.com/watch?v=0Ba12bIJSNo
Szkoda tylko, że po niemiecku ale jak ktoś ma polską wersję to poproszę (chyba, że zaraz sama znajdę) :):):)
Ten serial o ktorym piszesz to produkcja polsko-angielska. Wielu polskich aktorow wystapilo w rolach niestety drugoplanowych.
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/123423

ODPOWIEDZ