POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
jogobelcia
Posty: 1
Rejestracja: 5 lut 2010, o 00:16

bajeczka

Post autor: jogobelcia » 5 lut 2010, o 00:20

Witam serdecznie!
Poszukuje bajki, ale niestety pamiętam tylko kilka detali. Występowały tam 3 albo 4 piosenkarki, i jedna z nich chyba o blond włosach, miała jakieś magiczne kolczyki w kształcie kwiatków. Kiedy zakładała oba to dostawały jakąś super moc ale nie pamiętam na czym polegała. Były tam jakieś inne piosenkarki które próbowały odebrać im te kolczyki. Błagam o pomoc, bo już wariuje:)!

maimeri
Posty: 16
Rejestracja: 18 sty 2010, o 18:25

Post autor: maimeri » 5 lut 2010, o 05:54

wilma pisze:Do Maimeri.To może być Modelka,Cover girl muzyczny z Ritą Hayworth i Gene Kelly.
Niestety, to nie "Cover girl" 8( "Mój" film był czarno-biały, starszy i był to bardziej dramat, niż komedia. Ale dziękuję za wskazówkę i szukam dalej 8)

mikamika24
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2008, o 13:27

Post autor: mikamika24 » 5 lut 2010, o 20:29

Witam,
ostanio zastanawiam się na jednym filmem, który nie daje mi spokoju. na pewno jest to serial dla dzieci, fabularny, na innej planecie niż Ziemia. bohaterami są ludzie i mieszkańcy tamtej planety, takie wielkie stwory bardzo bardzo owłosione z takimi śmiesznymi ryjkami.pamiętam, że bardzo się ich bałam bo nie wygladały zbyt pociągająco.a ludzie ci mieli różne perypetie i próbowali się jakos zaaklimatyzowac na tej planecie. wiecie może o co mi chodzi?

tommy79
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2010, o 20:17
Lokalizacja: lubskie

Post autor: tommy79 » 6 lut 2010, o 20:23

Witam.
Poszukuję tytuł bajki (filmu) najprawdopodobniej produkcji któregoś z byłych państw bloku wschodniego.Film ten nie był animowany i był emitowany w polskiej telewizji chyba pomiędzy 1985 a 1989 rokiem. Pamiętam tylko ,ze albo jedną z postaci był kleks (nie mylić z Panem Kleksem) albo główni bohaterowie (chyba dzieci) robili jakieś kleksy na murach lub ścianach (lub jakiś dużych sześcianach) i potem jakoś przez te kleksy przechodzili lub coś wtym stylu.Pomóżcie!

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 6 lut 2010, o 23:16

Cos mi swita... W jakims serialu byl motyw przenosnej dziury czy przenosnej czarnej dziury...
Wygladala wlasnie jak gumowy kleks.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 7 lut 2010, o 15:30

Znam film z motywem przenośnej dziury, ale animowany:
http://www.youtube.com/watch?v=YX8OIu-QSCA

Na angielskiej Wikipedii jest lista produkcji, w których pojawia się ten motyw:
http://en.wikipedia.org/wiki/Portable_hole

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 7 lut 2010, o 18:46

To byl chyba serial czechoslowacki. Niestety nic takiegi w wykazie z wiki nie znalazlem.

viejito
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2010, o 21:14

Post autor: viejito » 7 lut 2010, o 21:23

Witam
Poszukuje tytułu bajki. Jej akcja toczyła sie chyba w miescie z fabryką zabawek. wystepowało w niej rodzenstwo które bylo wiezione przez swojego wujka ktory chcial zniszczyc ta fabryke. w bajce wystepowalo tez gadające jajko i gobliny. Wiecej niepamietam.Pomozcie

tommy79
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2010, o 20:17
Lokalizacja: lubskie

Post autor: tommy79 » 7 lut 2010, o 22:51

kuba70 pisze:To byl chyba serial czechoslowacki. Niestety nic takiegi w wykazie z wiki nie znalazlem.

No mi też teraz zaczyna świtać w głowie,ze to mógł być film lub serial produkcji czechosłowackiej.Ale z tego co kojarzę to grały w nim jakieś dzieci (chłopiec i dziewczynka?)

tommy79
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2010, o 20:17
Lokalizacja: lubskie

Post autor: tommy79 » 8 lut 2010, o 00:13

tommy79 pisze:Witam.
Poszukuję tytuł bajki (filmu) najprawdopodobniej produkcji któregoś z byłych państw bloku wschodniego.Film ten nie był animowany i był emitowany w polskiej telewizji chyba pomiędzy 1985 a 1989 rokiem. Pamiętam tylko ,ze albo jedną z postaci był kleks (nie mylić z Panem Kleksem) albo główni bohaterowie (chyba dzieci) robili jakieś kleksy na murach lub ścianach (lub jakiś dużych sześcianach) i potem jakoś przez te kleksy przechodzili lub coś wtym stylu.Pomóżcie!

Znalazłem! Tytuł filmu to "Czarodziejski kleks" produkcji czechosłowackiej z 1981 r.Niestety w necie nie ma za dużo informacji na jego temat więc może ktoś z Was go pamieta i napisze o nim coś więcej? Widziałem go chyba raz w życiu jak byłem mały i pamietam go jak przez mgłę...

Gutex
Posty: 23
Rejestracja: 8 lut 2010, o 00:56
Lokalizacja: Wielkopolska

pamięta ktoś

Post autor: Gutex » 8 lut 2010, o 02:05

serial leciał w latach 80-tych w Niedzielę po teleranku.Młody chłopak ,dziadek zostają wskutek katastrofy wyrzuceni na atolu , potem są przygody rodem z Robinsona Crusoe(z rąk kanibali odbijają dziewczynę itd.) ktoś to jeszcze pamięta?
U nas to miało chyba tytuł "Koralowa Wyspa"
Gutek

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: pamięta ktoś

Post autor: juka » 8 lut 2010, o 13:49

Gutex pisze:serial leciał w latach 80-tych w Niedzielę po teleranku.Młody chłopak ,dziadek zostają wskutek katastrofy wyrzuceni na atolu , potem są przygody rodem z Robinsona Crusoe(z rąk kanibali odbijają dziewczynę itd.) ktoś to jeszcze pamięta?
U nas to miało chyba tytuł "Koralowa Wyspa"
Jak o tym napisałeś, to coś mi zaczyna świtać. Ale w sieci znalazłam tylko to:
http://www.imdb.com/title/tt0294041/
http://www.filmweb.pl/f142740/Coral+Island%2C+The,1981
Niestety, nie ma żadnych zdjęć, więc trudno coś skojarzyć.

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Re: pamięta ktoś

Post autor: kuba70 » 8 lut 2010, o 20:16

juka pisze: Jak o tym napisałeś, to coś mi zaczyna świtać. Ale w sieci znalazłam tylko to:
http://www.imdb.com/title/tt0294041/
http://www.filmweb.pl/f142740/Coral+Island%2C+The,1981
Niestety, nie ma żadnych zdjęć, więc trudno coś skojarzyć.
Znalazlem strone z kilkunastoma zdjeciami z tego filmu, moze komus sie cos przypomni:
Obrazek
http://www.comingatyer.com/b_owen.htm

Gutex
Posty: 23
Rejestracja: 8 lut 2010, o 00:56
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Gutex » 8 lut 2010, o 21:24

to chyba to ale nawet na Imdb nic poza pierwszym odcinkiem nie ma.
Gutek

ola_000
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2010, o 16:17
Lokalizacja: MMz

Post autor: ola_000 » 14 lut 2010, o 16:27

hej.
jestem tu po raz pierwszy i od pewnego czasu szukam bajki z dzieciństwa - wczesne lata 90. niestety nie wiele z niej pamiętam, bajka była w wydaniu kasetowym, więc istnieje prawdopodobieństwo, że nikt o niej nie słyszał. mianowicie ...
są dwa misie-niedźwiadki, tata i synek, który na co dzień mieszkają w przyczepie cyrkowej, ale w podróży ich przyczepa odczepia się od reszty ... próbują przetrwać, spotykają przyjaciół i zawsze uciekają przed krokodylami, które na ich widok stwierdzają charakterystyczne: "śniadanie/obiad/kolacja ucieka"

byłabym niezmiernie wdzięczna jakby ktoś chociaż kojarzył o czym mówię :)

ODPOWIEDZ