POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
anna
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2009, o 16:40

Post autor: anna » 15 lut 2010, o 20:09

Szukam informacji:
-spektakl w Scenie Młodego Widza ok. 90 r. ; bohaterem jest diabeł Rokita i jego nowa opiekunka Kasia; Rokita musiał opuścić swoją wierzbę( tam mieszkał). Była to adaptacja powieści Papuzińskiej "Rokiś. Oj, gdzie ja się biedny podzieję". W googlach jest tylko info o książce.
-książka w której jest mowa o unikatowej( albo charakterystycznej dla regionu ?) metodzie budowania lub uszczelniania ścian słomą i gliną; o odnalezieniu starych monet, mis podczas prac polowych; o tym, że na wzniesienie, o dość regularnym kształcie, na równinie może oznaczać pozostałości po pradawnej osadzie.

Janbla
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2010, o 12:33

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Janbla » 17 lut 2010, o 12:36

W latach 90-tych TVP w piątkowe wieczory nadawała serial, który klimatem przypominał Archiwum X, może miasteczko Twin Peaks, sam już nie wiem. Wiem natomiast, że w tytule tegoż serialu było coś o białych kołnierzykach. W jednym z odcinków przez większość czasu przewijał się wątek następujący: Przez dziurkę od klucza jakaś grupa ludzi obserwuje zamknięty pokój, mówią o nim, debatują nad nim, a wszystko to tworzy atmosferę tajemniczości i narastającej grozy, chociaż tak naprawdę realnie w tym pokoju nic się nie dzieje. Ten pokój o którym piszę, jak się nie mylę nie istniał naprawdę, a oni go widzieli. Był zakurzony, nie posprzątany. Kojarzy ktoś ten serial? Proszę o pomoc w jego identyfikacji. Dziękuję
Janbla

krzysztof76
Posty: 32
Rejestracja: 4 sty 2009, o 10:40
Lokalizacja: kraków

Post autor: krzysztof76 » 17 lut 2010, o 19:20

Skoro mamy teraz zimowe igrzyska olimpijskie to ja mam pytanie trochę z nimi związane,a mianowicie zastanawiam się jaki jest tytuł filmu opowiadającego o drużynie bobslejowej (chyba na faktach autentycznych)które miało miejsce na jednych z igrzysk. Pamiętam że zawodnikom tym szło kiepsko i wszyscy się z nich wyśmiewali,ale w końcowym rezultacie zaszli wysoko. Jak dobrze pamiętam to były igrzyska z lat 80-tych. :razz:

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 17 lut 2010, o 19:41

W Calgary furorę zrobili bobsleiści z Jamajki, choć sportowych sukcesów nie osiągnęli - dwójka Stokes i White - sklasyfikowana została na 30. miejscu w stawce 38 załóg. Czwórka - D. Stokes, Harris, White i N.C. Stokes - jako jedyna z 26 osad nie ukończyła konkurencji. Na podstawie ich historii powstał film pod tytułem "Cool Runnings".
http://www.youtube.com/watch?v=rUprJqP8Phw

krzysztof76
Posty: 32
Rejestracja: 4 sty 2009, o 10:40
Lokalizacja: kraków

Post autor: krzysztof76 » 17 lut 2010, o 19:55

Eryk75 pisze:W Calgary furorę zrobili bobsleiści z Jamajki, choć sportowych sukcesów nie osiągnęli - dwójka Stokes i White - sklasyfikowana została na 30. miejscu w stawce 38 załóg. Czwórka - D. Stokes, Harris, White i N.C. Stokes - jako jedyna z 26 osad nie ukończyła konkurencji. Na podstawie ich historii powstał film pod tytułem "Cool Runnings".
http://www.youtube.com/watch?v=rUprJqP8Phw
Wielkie dzięki,już go zasysam z chomika.
:roll: Czasami zastanawiam się skąd macie tak dobrą pamięć? :roll:

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 18 lut 2010, o 12:58

Tak, ale zdaje się w postscriptum filmu jest mowa, że cztery lata później znów pojechali na igrzyska i szło im już lepiej.

O , już znalazłam:

The team returned to the Olympics in the 1992 Winter Olympics in Albertville, France, but finished poorly.[3][4] They qualified again for the 1994 Winter Olympics in Lillehammer, Norway. There, the Jamaican four sled stunned many of their critics by finishing in 14th place, ahead of the United States, Russia, France and one sled from Italy.[5]

In 2000 the Jamaicans won the gold medal at the World Push Bobsled Championships.

The Jamaican Bobsled Team failed to qualify for the 2006 Winter Olympics in Turin, Italy, and also for the 2010 Winter Olympics in Vancouver, British Columbia.

http://en.wikipedia.org/wiki/Jamaica_na ... bsled_team
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

tomek4495
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2010, o 23:14

serial z lat 90-tych

Post autor: tomek4495 » 18 lut 2010, o 23:20

Czy ktoś pamięta taki serial:
Nadawany w sobotę lub niedzielę rano, był o jakiejś dziewczynie(??), i
był tam motyw jakiegoś kosmity który był uwięziony na jakimś statku
kosmicznym(być może na Ziemi,nie jestem pewien czy nie pod wodą).
Kosmita ten miał jakąś maskę na twarzy (coś w rodzaju maski predatora
ale bardziej zaokrąglonej i nie tak efektownej).Chyba porozumiewał się z
tą dziewczyną(??)
Przepraszam że tak mało pamiętam ale minęło już wiele lat,a wiem że taki
serial był nadawany.
:???:

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: serial z lat 90-tych

Post autor: vanilia100 » 20 lut 2010, o 19:08

tomek4495 pisze:Czy ktoś pamięta taki serial:
Nadawany w sobotę lub niedzielę rano, był o jakiejś dziewczynie(??), i był tam motyw jakiegoś kosmity który był uwięziony na jakimś statku kosmicznym(być może na Ziemi,nie jestem pewien czy nie pod wodą). Kosmita ten miał jakąś maskę na twarzy (coś w rodzaju maski predatora ale bardziej zaokrąglonej i nie tak efektownej).Chyba porozumiewał się z
tą dziewczyną(??)
Przepraszam że tak mało pamiętam ale minęło już wiele lat,a wiem że taki serial był nadawany. :???:
Na zdjęciach z serialu pt. "Chłopiec z Andromedy" pojawia się coś jak maska Predatora ;-)
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... medy#68215
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... ight=#3622

baczers
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:41

Post autor: baczers » 21 lut 2010, o 01:50

Mostly Harmless pisze:Tytuł programu dla młodzieży z udziałem Grzegorza Gzyla, który ponoć czytał listy od nastolatek o problemach sercowych, później udzielał rad. Program przeplatany był piosenkami, brzmiały one mniej więcej tak:

Filip to taki gość, co aspiryną leczy złość

albo

Filip tu, filip tam, zawsze kiedy jesteś sam

Co to może być? Pamięta ktoś?

Hej, pamiętam ten program, nie wiem czy nie nosił on tytułu właśnie "Filip". Leciał on w tv gdzieś około 95-96 r. Kojarzy mi się że leciał w środku tygodnia raczej, w środy chyba, kolo godz 17-18. Ten Filip, w którego postać wcielał się aktor Grzegorz Gzyl (Marek Zimiński z "Na Wspólnej"), udzielał, tak jak napisałeś, rad nastolatkom, taki Wujek Dobra Rada ;) Ten program leciał chyba krótko, po zdjęciu z anteny nigdy potem go nie widziałem, także w necie ciężko coś o nim znaleźć. Pozdro :)

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 21 lut 2010, o 20:51

Szukam informacji o radzieckim filmie w ktorym grupa dzieci leci na Kasjopeję . Leciał kiedyś w Teleferiach.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Teelix
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2006, o 21:08

Post autor: Teelix » 3 mar 2010, o 01:46


Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 3 mar 2010, o 20:10

Caly ten film mozna zobaczyc na YT, niestety w oryginale:
http://www.youtube.com/watch?v=tnXBsluBSiI
pozdrawiam

sknerus
Posty: 3
Rejestracja: 3 lis 2007, o 01:08

Post autor: sknerus » 6 mar 2010, o 17:05

Szukam tytułów dwóch seriali, nadawanych na TVP1 we wczesnych latach 90.

Pierwszy z nich, chyba australijski, o chłopcu który przemieszczał się pomiędzy dwoma światami, które rozdzielała jakaś bariera o wyglądzie fioletowej chmury. Ludzie rzucali w tą barierę jakieś śmieci żeby zatkać te przejścia pomiędzy światami. W serialu tym też był zegar w postaci faceta w kapeluszu, a we wnętrzu tego zegara znajdowała się kryształowa kulka. (Zegar ten nazywali strażnik czasu czy jakoś podobnie). Serial emitowany na pewno w zimowe ferie '92-'94 r.

Drugi serial, prawdopodobnie brytyjski, o podróżach kosmicznych. Bohaterowie podróżowali pomiędzy ziemią a księżycem samochodem o wyglądzie VW transportera i nazywali to Kombi lub Kombo. Wyrył mi się w pamięci motyw, ze ktoś ukradł ten pojazd kosmiczny i wykorzystał go do wywiezienia odpadów nuklearnych na księżyc. Na księżycu mieszkało jakieś dziecko (nazywane Bobas) i było kimś w rodzaju przywódcy. Pamiętam że ludzie na ziemi szukali magicznych przedmiotów związanych z Bobasem (np. zużytą tubkę pasty do zębów). Serial leciał podczas wakacji ok. '90-'93 r.

Tyle zapamiętałem z tych seriali, ale jeśli ktoś je oglądał to wyłapał te charakterystyczne szczegóły.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 8 mar 2010, o 17:38

sknerus pisze:Szukam tytułów dwóch seriali, nadawanych na TVP1 we wczesnych latach 90.
Drugi serial, prawdopodobnie brytyjski, o podróżach kosmicznych. Bohaterowie podróżowali pomiędzy ziemią a księżycem samochodem o wyglądzie VW transportera i nazywali to Kombi lub Kombo. Wyrył mi się w pamięci motyw, ze ktoś ukradł ten pojazd kosmiczny i wykorzystał go do wywiezienia odpadów nuklearnych na księżyc. Na księżycu mieszkało jakieś dziecko (nazywane Bobas) i było kimś w rodzaju przywódcy. Pamiętam że ludzie na ziemi szukali magicznych przedmiotów związanych z Bobasem (np. zużytą tubkę pasty do zębów). Serial leciał podczas wakacji ok. '90-'93 r.
The Miraculous Mellops
A ten bobas to był Wielki Dzidziuś ;-)
Opening na youtubie

Flat Eric
Posty: 2
Rejestracja: 8 mar 2010, o 23:13

Post autor: Flat Eric » 8 mar 2010, o 23:23

Witam wszystkich!
Przekopując ten temat, namierzyłem wreszcie "Wiewiórcze opowieści", przypomnieliście mi również "Leśną rodzinę" ;) Ale jest jeszcze jedna rzecz, która nie daje mi spokoju. Liczę na waszą pomoc.
Chodzi mi o serial fabularny, emitowany w połowie lat 90-tych, wczesnym popołudniem. Nie wiem jakiej produkcji - prawdopodobnie australijskiej lub amerykańskiej.
Serial opowiadał o rodzeństwie (siostra i brat), prowadzącym własną radiostację i rozwiązującym zagadki detektywistyczne.
Niestety, to wszystko co pamiętam. Z góry dzięki za każdą wskazówkę ;)

ODPOWIEDZ