POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 9 mar 2010, o 11:44

Myślę, że chodzi o serial Nieustraszeni. Gdzieś na forum była już o nim mowa - poszukaj.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Flat Eric
Posty: 2
Rejestracja: 8 mar 2010, o 23:13

Post autor: Flat Eric » 9 mar 2010, o 14:53

Wielkie dzięki, to właśnie "Nieustraszeni" :)

sknerus
Posty: 3
Rejestracja: 3 lis 2007, o 01:08

Post autor: sknerus » 10 mar 2010, o 12:57

vanilia100 pisze: The Miraculous Mellops
A ten bobas to był Wielki Dzidziuś ;-)
Opening na youtubie
Już powątpiewałem że ktoś to będzie pamiętał, a jednak :) Dzięki vanilia100!

(edit)
Co do drugiego serialu o którym wspominałem, szukając po australijskich scenografach i reżyserach doszedłem do wniosku że tytuł jego brzmi: "Finders keepers", "Szczęśliwy znalazca" po polsku.
Finders keepers

yogotox
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2010, o 11:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: yogotox » 12 mar 2010, o 11:42

...mam pytanie... chcialbym zaznac informacji czy 'Tajemnica wygasłych wulkanów', to film o dwojce dzieciakow, ktore jada przez Ameryke ze starszym Panem samochodem kempingowym... z opisu na stronie wynika, ze to prawdopodbnie ten film... pamietam, ze byl serial i wersja pelnometrazowa... owe rodzenstwo posiadalo nadprzyrodzone zdolnosci... dodam, ze bardzo mi sei podobal ten film i serial... :)

adamowe
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2010, o 08:03

....zagadka

Post autor: adamowe » 13 mar 2010, o 08:30

To moj pierwszy post na tym forum.
Bardzo fajna sprawa. I ja mam tez zagadke dla znawcow tematu.
Szukam juz dosc dlugo filmu lub serialu produkcji radzieckiej a moze francuskiej. To co pamietam to domownicy jednego z moskiewskich mieszkan znajduja w szafie przejscie do paryza.I zaczyna sie zabawna komedja.Ktos kojarzy. Dzieki

Silverstrike
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2010, o 22:05

Post autor: Silverstrike » 15 mar 2010, o 22:15

Witam wszystkich!

Jestem nowa na tym forum (właśnie przed chwilą się zarejestrowałam) i to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałośc. ;)

Piszę ponieważ poszukuję informacji na temat kilku rzeczy:

- tytułu piosenki, której teledysk leciał niegdyś na telewizji TMT, oraz, o ile to możliwe imienia wykonwaczyni tej piosenki. Piosenka ta (wnioskując po pojawiających się animowanych klipach i słowach piosenki) pochodziła z jakiegoś filmu animowanego, którego bohaterem jest kot, tylko za Chiny nie potrafię sobie przypomniec jej tytułu... :P

- tytuł serialu, który niegdyś leciał w jednej z telewizji (nie pamiętam już tylko czy to był Polsat, czy którakowliek inna stacja) o zielonoskórym cyborgu, który miał złotą płytkę zamiast jednego oka. Nie potrafię sobie dokładnie przypomniec o czym ten serial opowiadał... :P

- tytuł filmu, który dawno dawno temu leciał kiedyś na TVP 1, lub można go było wypożyczyc w niegdyś rozlicznych wypożyczalniach kaset VHS. Film opowiadał historię o dziewczynie cygance, która jako dziecko straciła rodziców w trakcie powodzi i którą uratowała jakaś czarownica, potem zakochuje się w niej jakiś książe, ale więcej szczegółów podac nie mogę bo sama tego filmu w całości nie obejrzałam...

Mam nadzieję, że ktokolwiek na tym forum będzie umiał odpowiedziec na dręczące mnie pytania. Jeżeli tak, to będę po stukroc wdzięczna. :)

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 15 mar 2010, o 23:13

Silverstrike pisze:Witam wszystkich!
- tytułu piosenki, której teledysk leciał niegdyś na telewizji TMT, oraz, o ile to możliwe imienia wykonwaczyni tej piosenki. Piosenka ta (wnioskując po pojawiających się animowanych klipach i słowach piosenki) pochodziła z jakiegoś filmu animowanego, którego bohaterem jest kot, tylko za Chiny nie potrafię sobie przypomniec jej tytułu... :P
Jedyny teledysk z kotem do piosenki o kocie śpiewanej przez kobietę, jaki sobie natenczas przypominam:
http://www.youtube.com/watch?v=8I1HQv7_0cc
Śpiewa Rachel Wallace. Może to akurat to.

felek
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2010, o 22:07

Post autor: felek » 16 mar 2010, o 22:11

Witam wszystkich szukałem takiego forum jak to ;)
Mam do was pytanie ponieważ szukam bajki którą oglądałem w 94 na kasecie miałem wtedy 5 latek, była to bajka jeżeli dobrze pamiętam o stworkach z plasteliny raczej misie miały śmieszne nazwy co się chyba rymowało.
Może to pomoże na kasecie również była ta bajka http://www.nostalgia.pl/dwamisie/ .
Pozdrawiam mam nadzieję że mi pomożecie albo naprowadzicie przynajmniej. Jeżeli coś sobie przypomnę to dam znać !

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 17 mar 2010, o 20:13


savannah81
Posty: 21
Rejestracja: 6 lut 2008, o 12:48

Post autor: savannah81 » 17 mar 2010, o 21:50

DO SILVERSTRIKE: "tytułu piosenki, której teledysk leciał niegdyś na telewizji TMT, oraz, o ile to możliwe imienia wykonwaczyni tej piosenki. Piosenka ta (wnioskując po pojawiających się animowanych klipach i słowach piosenki) pochodziła z jakiegoś filmu animowanego, którego bohaterem jest kot"


A może to Paula Abdul "Opposites attract"?
http://www.youtube.com/watch?v=mxxZnWDN3wQ
Ostatnio zmieniony 17 mar 2010, o 22:04 przez savannah81, łącznie zmieniany 2 razy.

savannah81
Posty: 21
Rejestracja: 6 lut 2008, o 12:48

Post autor: savannah81 » 17 mar 2010, o 21:51

To pierwsze to miał być cytat:) a poniżej moja opd

savannah81
Posty: 21
Rejestracja: 6 lut 2008, o 12:48

Post autor: savannah81 » 17 mar 2010, o 22:01

A ja szukam filmu dla dzieci, z którego też niewiele pamiętam (jestem rocznik 81). Nie wiem nawet czy był to odcinek jakiegoś serialu, czy normalny film.
Jedyne, co mi utkwiło w pamięci to jakaś fabryka produkująca chyba pędzle, leżał tam chłopiec, któremu bardzo szybko rosły włosy i właśnie z nich robione były te pędzle czy szczotki.
wydaje mi się, że była tam też jakaś grupka dzieci ale nie wiem po co, czy chciały go ratować czy ..?

A drugi film chyba nie był dla dzieci, tzn. wydaje mi się, że oglądałam go wieczorem z mamą. Był o dwóch siostrach, chyba bliźniaczkach, które zostały rozdzielone w dzieciństwie (nie wiem czy jedna z nich nie była chora czy upośledzona). No więc, te siostry zostały rozdzielone i ta chyba chora trafiła do jakiegoś ośrodka, a ta zdrowa trafiła do jakiejś bogatej rodziny. Nie pamiętam dokładnie jak to się stało ale pamiętam scenę, gdzie one obie i jeszcze ktoś siedzą w jakiejś kawiarni i ta bogata częstuje tą drugą cukierkami.

Dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 18 mar 2010, o 07:05

savannah81 pisze:A drugi film chyba nie był dla dzieci, tzn. wydaje mi się, że oglądałam go wieczorem z mamą. Był o dwóch siostrach, chyba bliźniaczkach, które zostały rozdzielone w dzieciństwie (nie wiem czy jedna z nich nie była chora czy upośledzona). No więc, te siostry zostały rozdzielone i ta chyba chora trafiła do jakiegoś ośrodka, a ta zdrowa trafiła do jakiejś bogatej rodziny. Nie pamiętam dokładnie jak to się stało ale pamiętam scenę, gdzie one obie i jeszcze ktoś siedzą w jakiejś kawiarni i ta bogata częstuje tą drugą cukierkami.
Mam przekonanie graniczące z pewnością, że chodzi o film "Księżniczka Daisy"
http://www.filmweb.pl/f33537/Ksi%C4%99% ... Daisy,1983
Okrutnie melodramatyczny - jak wszystko co zekranizowano na podstawie Judith Krantz :mrgreen:

qba83
Posty: 621
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 20 mar 2010, o 13:00

sknerus pisze:Szukam tytułów dwóch seriali, nadawanych na TVP1 we wczesnych latach 90.

Pierwszy z nich, chyba australijski, o chłopcu który przemieszczał się pomiędzy dwoma światami, które rozdzielała jakaś bariera o wyglądzie fioletowej chmury. Ludzie rzucali w tą barierę jakieś śmieci żeby zatkać te przejścia pomiędzy światami. W serialu tym też był zegar w postaci faceta w kapeluszu, a we wnętrzu tego zegara znajdowała się kryształowa kulka. (Zegar ten nazywali strażnik czasu czy jakoś podobnie). Serial emitowany na pewno w zimowe ferie '92-'94 r.

Drugi serial, prawdopodobnie brytyjski, o podróżach kosmicznych. Bohaterowie podróżowali pomiędzy ziemią a księżycem samochodem o wyglądzie VW transportera i nazywali to Kombi lub Kombo. Wyrył mi się w pamięci motyw, ze ktoś ukradł ten pojazd kosmiczny i wykorzystał go do wywiezienia odpadów nuklearnych na księżyc. Na księżycu mieszkało jakieś dziecko (nazywane Bobas) i było kimś w rodzaju przywódcy. Pamiętam że ludzie na ziemi szukali magicznych przedmiotów związanych z Bobasem (np. zużytą tubkę pasty do zębów). Serial leciał podczas wakacji ok. '90-'93 r.

Tyle zapamiętałem z tych seriali, ale jeśli ktoś je oglądał to wyłapał te charakterystyczne szczegóły.
ja kojarzę chyba ten pierwszy. leciał w ferie zimowe 1994r. Główny bohater (nie pamietam jak miał na imię) był znawcą komputerów i to chyba on odkrył przejście między dwoma światami. Miał jakąś niezbyt rozgarniętą kuzynkę, która przez swa głupotę wpadła w ta barierę między światami. Wydawało mi się, że ten serial był jednak brytyjski.

kotek-mamrotek
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2010, o 16:34

Post autor: kotek-mamrotek » 23 mar 2010, o 16:46

Wszyscy pytają o bajki i filmy, a ja się wyłamię :twisted:. Jakoś chyba we wczesnych latach 80-tych :?: były w sprzedaży na styropianowych tackach małe rybki bez główek (10cm), które smażyło się na patelni, później otwierało wzdłuż, wyjmowało kręgosłup i to były jedyne ości jakie zawierały, reszta to było pyszne białe mięsko, chyba nic lepszego później z ryb nie wcinałem. Pamięta ktoś co to były za rybki i dlaczego znikły z rynku? Coś mi się kojarzy że była jakaś nagonka na temat ich rzekomej szkodliwości.

ODPOWIEDZ