POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
yala1
Posty: 17
Rejestracja: 9 lis 2009, o 21:28

Post autor: yala1 » 23 mar 2010, o 22:52

To była chyba "kergulena".

Tycia
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2010, o 00:31
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Tycia » 23 mar 2010, o 23:32

Metal_ToMo pisze:Czy ktoś z Państwa kojarzy film grozy (w starym stylu, ale raczej powojenny), który był pokazywany ok. godz. 11, 12 w niedzielę (a może sobotę?) chyba na "dwójce" pod koniec lat 80. lub na początku 90.
Akcja rozgrywała się bodaj w jakimś starym, nawiedzonym domu. Kojarzę przezroczyste postaci, przesuwanie się przedmiotów itp. - jak to w filmach grozy - a także kołacze mi się po głowie dość istotny szczegół - mówiąca postać jakiegoś mężczyzny (arystokrata lub żołnierz) z obrazu, tylko nie jestem pewien, czy to z tego samego filmu. ;)

Będę wdzięczny za wszelkie informacje. :-)


Tyt tego filmu Portret Zawoalowanej Damy.

RadioCairo
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2010, o 03:47

Post autor: RadioCairo » 25 mar 2010, o 04:25

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego forum!!!! Zobaczcie, o której to piszę! :mrgreen:
Przeczytałam prawie wszystkie strony! Mam nadzieję, że będziecie potrafili mi pomóc, bo już nie wiem, jakie stosować kombinacje wyrazowe przy wyszukiwaniu, a temat męczy mnie od co najmniej roku!!!

Chodzi o serial, w założeniu chyba edukacyjny, nadawany na przełomie lat 80-90, na 100% nie polski. Dwójka dzieci - chłopiec i dziewczynka, na oko w wieku 10-11 lat, odkrywają w jakichś kanałach/piwnicach/podziemiach (??????) ukryty teatr. Teatrem tym zarządzają i występują w nim kukiełki/marionetki. Nie pamiętam, czy to jest dla tych dzieci jasne, że to lalki, czy to po prostu taki jakiś tajemniczo-magiczny ludek a la Jim Henson. W każdym odcinku lalki przygotowują premierę jakiejś sztuki czy nawet opery... Dzieci zaprzyjaźniają się z tą lalkowa trupą i uczestniczą w inscenizacjach kolejnych spektakli. Oczywiście dzieje się tam sporo, w odcinkach jedna z postaci zazwyczaj daje mini wykład o co chodzi w danej sztuce/operze, a wszystkie wydarzenia nawiązują do niej w jakiś sposób. Oczywiście nie ma tam całych sztuk, tylko kilka urywków, chyba po to żeby edukacyjnie zachęcić lub oswoić młodego widza z tematem, a reszta oczywiście dzieje się poza sceną i pełna jest rożnych gagów i przygód. Sporo tam jest też o tym jak działa sam teatr. Lalki są tylko "ludzkie", żadnych zwierząt czy miśków. Kojarzę odcinek z przygotowywaniem "Carmen" i "Jasia i Małgosi". Czy ktoś to widział? Bo zaczynam wierzyć, że to wymyśliłam... Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie!!!

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 26 mar 2010, o 11:06

Cześć RadioCairo! Tego serialu nie kojarzę, ale witaj na forum ;)
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 26 mar 2010, o 14:42

witmy serdecznie nowego forumwicza :grin:

serial którego szukasz to Tajemnice Starego Teatru orginalny tytuł - "Maestro's company"
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... kowe+opery

PS. chyba gdzieś jest jeszcze o tym na forum, spróbj prze opcje "SZUKAJ"
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

RadioCairo
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2010, o 03:47

DZIĘKI! DZIĘKI! DZIĘKI!!!!

Post autor: RadioCairo » 28 mar 2010, o 15:48

Jak w temacie.

biały_delfinie - jesteś mistrzem! :) Oj, chyba będę tu często zaglądać. Pozdrawiam wszystkich!

nevasco
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2010, o 19:40

Post autor: nevasco » 28 mar 2010, o 19:45

witam:) mam pytanie o bajkę, która była emitowana w TV wisła... chodzi mi o bajkę o kotach drapieżnych podobnych do ludzi... niestety tylko tyle pamiętam:( proszę pomóżcie

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 4 kwie 2010, o 20:24

Witam mam pytanie o tytuł teledysku puszczanego na TVP2 w wakacje letnie lata 90 na przemian z CARRAPICHO (Tic Tic Tac) lub jeden po drugim.
Pamiętam że teledysk był z widokami i zwierzętami sawanny w Afryce. Proszę podajcie mi jego tytuł.
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2010, o 20:01 przez strabek, łącznie zmieniany 3 razy.
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

ipo
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:45

Post autor: ipo » 4 kwie 2010, o 23:32

Witam
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc, poszukuję tytułu serialu dla młodych widzów, prawdopodobnie był emitowany po programie 5,10,15.
Początek był taki jak chłopak jechał na koniu lub na kucyku, krajobraz coś jak irlandia, islandia.
Jeszcze raz proszę o pomoc w ustaleniu tytułu
Dziękuję

Niestety nie jest to SILAS:(

ipo
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:45

Post autor: ipo » 4 kwie 2010, o 23:36

Witam poszukuję teledysku z lat 80/90. Tancerze tańczą coś jak flameco z okrzykiem VIVAT NA PA. Proszę o pomoc w ustaleniu utworu.
Dziękuję

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 5 kwie 2010, o 07:22

ipo pisze:Witam
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc, poszukuję tytułu serialu dla młodych widzów, prawdopodobnie był emitowany po programie 5,10,15.
(
Czy mozesz sprecyzowac jakie to lata?
Bo ja 5-10-15 ogladalem tylko z polowie lat 80

ipo
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:45

Post autor: ipo » 5 kwie 2010, o 20:53

Witam
Nie jestem pewien dokładnie, ostatnio parę razy wznawiali emisję, bo parę lat temu widziałem jeden odcinek.
Pamiętam tylko początek, jak taki chłopak jechał na koniu lub kucyku brzegiem morza, brzeg był chyba zielony od traw.

hiper
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 12:59

Post autor: hiper » 9 kwie 2010, o 13:04

Witam
Szukam pewnej bajki, nie znam tytułu, pamiętam tylko że była to jakaś wyspa, na której były zwierzęta - jakiś wąż, i takie śmieszne kolorowe miśki, był też biały misiek w takich okularach przeciwsłonecznych. Pamiętam też, że na tej wyspie jakiś wulkan był. No i w intro była taka śmieszna melodyjka. Czy ktoś może pamięta tą bajkę?:)

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 9 kwie 2010, o 17:46

hiper pisze:Witam
Szukam pewnej bajki, nie znam tytułu, pamiętam tylko że była to jakaś wyspa, na której były zwierzęta - jakiś wąż, i takie śmieszne kolorowe miśki, był też biały misiek w takich okularach przeciwsłonecznych. Pamiętam też, że na tej wyspie jakiś wulkan był. No i w intro była taka śmieszna melodyjka. Czy ktoś może pamięta tą bajkę?:)
"Banda Owidiusza"?
http://www.youtube.com/watch?v=EO6KIZKt3Cc
http://www.nostalgia.pl/bandaowidiusza/

hiper
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 12:59

Post autor: hiper » 9 kwie 2010, o 21:29

vanilia100 - tak! Dokładnie o to mi chodziło!:)
Dziękuję bardzo za pomoc.
pozdrawiam:)

ODPOWIEDZ