POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
kobeman1983
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2010, o 11:27

Post autor: kobeman1983 » 26 kwie 2010, o 11:38

Witam forumowiczów.
Moje pytanie brzmi: czy ktoś może pamięta serial animowany z gatunku sf, emitowany w telewizji publicznej (chyba w "dwójce") w połowie lat 90-tych, w godzinach popołudniowych (ok. 14/15.00). Akcja oczywiście dzieje się w kosmosie, bohaterami są ludzie latający statkami kosmicznymi, które w mogły łączyć się ze sobą w większe jednostki. Wiem że to co napisałem brzmi dosyć enigmatycznie, ale minęło już trochę lat... Może ktoś sobie przypomni??? Będę bardzo wdzięczny!

ola_000
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2010, o 16:17
Lokalizacja: MMz

Post autor: ola_000 » 26 kwie 2010, o 16:02

od pewnego czasu szukam bajki z dzieciństwa - wczesne lata 90. niestety nie wiele z niej pamiętam, bajka była w wydaniu VHS, więc istnieje prawdopodobieństwo, że nikt o niej nie słyszał. mianowicie ...
są dwa misie-niedźwiadki, tata i synek, który na co dzień mieszkają w przyczepie cyrkowej, ale w podróży ich przyczepa odczepia się od reszty ... próbują przetrwać, spotykają przyjaciół i zawsze uciekają przed krokodylami, które na ich widok stwierdzają charakterystyczne: "śniadanie/obiad/kolacja nam ucieka"

byłabym niezmiernie wdzięczna jakby ktoś chociaż kojarzył o czym mówię :)

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 29 kwie 2010, o 12:09

Witam poszukuje linku do oryginalnego teledysku Marka Bilińskiego - Po drugiej stronie świata
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

kiwi
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2010, o 13:47

Post autor: kiwi » 3 maja 2010, o 22:55

Witam.:) poszukuję bajek z czasów PRL-u wyświetlanych na projektorach typu Ania B-9.
Czy ktoś posiada takie bajki? Chętnie je odkupię za rozsądną cenę. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 4 maja 2010, o 17:14

Na allegro widzialem tego "tony" :
http://www.allegro.pl/listing/search.ph ... gory=47936
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 4 maja 2010, o 18:40

Tak, jak Ci sugerowałam Kiwi - szukaj na allegro. :smile:

2x4
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2010, o 17:17
Lokalizacja: usa

Post autor: 2x4 » 6 maja 2010, o 17:23

witam wszystkim. jestem tu nowy. przed rejestracja spedzilem duuuuzo czasu czytajac i ogladajac posty i zdjecia zeby sobie z lekka odswiezyc pamiec. super.

mam jedno pytanie. kiedyz na poczatku lat 90tych pojawila sie gum do zucia, podobna do turbo (chyba nawet ten sam producent) z obraskami pilkarzy. maliem swego czasu ogromna kolekcje z numerami od 1 az do ponad 100. jesli ktos ma prosze o pare skanow :)) a jesli nie gumy, to byly tez takie karty do gry ktore sprzedawano w opakowaniu po 3 sztuki losowo poukladane (rowniez mialem cala kolekcje). pozdrawiam

Sunshine
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2010, o 23:16
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Post autor: Sunshine » 15 maja 2010, o 23:20

Witam, to mój pierwszy post:)

Poprzewracałam cały internet na tyle ile potrafię żeby odszukać jednej bajki z dzieciństwa. Na YT odnalazłam kilka odcinków. Moim marzeniem jest skompletować całą serię, choć mam już 20 lat mam do niej niesamowity sentyment. Bardzo bym chciała ją zobaczyć.
To

"Zwierzęta z zielonego lasu" :)

dzareq1
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2010, o 10:39
Lokalizacja: Kraków

serial z dzieciństwa - bardzo prosze o pomoc

Post autor: dzareq1 » 16 maja 2010, o 10:41

Do osoby powyzej na piratebay jest cala seria 3 sezony jesli mto o ta bajke Ci chodzilo http://thepiratebay.org/torrent/3733080 ... thing_Wood




Witam tak jak w temacie poszukuje serialu z dzieciństwa, a oto kilka informacji:
1. najprawdopodobniej pierwsza połowa lat 90
2. TVP1 lub TVP2
3. kojarzy mi sie z sobota ok poludnia :)
4. Jedna ze scen: Ktos kradnie jedzenie z pokoju nauczycielskiego. Jeden z uczniów (chudy, czarne krecone wlosy) przebiera sie za detektywa i z aparatem stara sie zrobic zdjecie sprawcy. W tym celu udaje sie do w nocy do szkoly. Tej nocy pkazuje sie ze ktos ukradl cala lodowke z pokoju nauczycielskiego. Ochroniarz rozpoznaje tego chudego chlopca jednak on nie przyznaje sie do winy z racji swoich gabarytów. Okazuje sie ze lodowke ukradl jakis chlopak (typu mlody gniewny) który nie mial gdzie mieszkac wiec zamieszkal na strychu szkoly. Na strych wchodzilo sie przez kantorek.
Niestety wiecej nie pamietam
Bardzo prosze o pomoc
Pozdrawiam :D

Dombro
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2010, o 09:24

Post autor: Dombro » 17 maja 2010, o 10:19

Witam!
Próbowałem sobie przypomnieć nazwę pewnego filmu/bajki, ale od 3 miesięcy nie udaje mi się to dlatego zwracam się do Was o pomoc.
Film opowiada o "torbaczach" - stworach wielkości człowieka, grubych, futrzastych, mieszkających w jamie. Ta jama otwiera się w czołówce i była wtedy dla mnie dosyć przerażająca. Nie wiem w jakiej telewizji leciał ten film/bajka bo miałem go nagranego na VHSie.
Te torbacze miały torby przewieszone przez ramię i sprzątały ziemię. Ogólnie prowadziły jakąś taką akcję społeczną, że zbierały śmieci. W jamie mieli szklarnię i jeden z nich(chyba ze Szkocji jeździł samochodem napędzanym na klucz)...
Te torbacze działały z ludźmi, ale nie wszyscy je widzieli.
Film był produkcji chyba australijskiej.
Prosze o pomoc ludzie!;-)

malinowe pole
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:50
Lokalizacja: Krakow

Post autor: malinowe pole » 18 maja 2010, o 14:56

Witam, poszukuje takiego filmu, ktory byl wyswietlany w Swieta Bozego Narodzenia w latach 80-tych, albo wczesnych 90-tych. Byl produkcji angielskiej, albo amerykanskiej. To byla taka bajka fabularyzowna, jesli sie nie myle - w stylu Muppetow, albo Fragglesow i chodzilo o to, ze w Noc Wigilijna ozyly wszystkie zabawki. Czy ktos kojarzy? Blagam o jakies wskazkowki, bo ja zupelnie nie pamietam tytulu.

malinowe pole
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:50
Lokalizacja: Krakow

Post autor: malinowe pole » 18 maja 2010, o 15:07

Witam,

Poszukuje od bardzo dawna takich starych zgadywanek/rebusow dla dzieci (w formie papierowej), ktore mialy w nazwie cos ze strychem, albo z kufrem. Mialy format A4, byly cienkie. Wiem ze jedna byla biala a druga zolta. One byly wydane mniej wiecej w polowie lat 80tych. Wiem, ze w srodku bylo duzo zagadek i rebusow z przeszlosci, chyba z XIX wieku i byla tam taka mala, kolorowa postac - jakiejs babci, czy cos w tym stylu i ona tak jakby na kazdej stronie cos opowiadala. Niestety nic wiecej nie pamietam - jesli ktos ma cos takiego do sprzedania, albo pamieta tytul - blagam o kontakt.

Pozdrawiam.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 18 maja 2010, o 15:40

malinowe pole pisze:Witam,

Poszukuje od bardzo dawna takich starych zgadywanek/rebusow dla dzieci (w formie papierowej), ktore mialy w nazwie cos ze strychem, albo z kufrem. Mialy format A4, byly cienkie. Wiem ze jedna byla biala a druga zolta. One byly wydane mniej wiecej w polowie lat 80tych. Wiem, ze w srodku bylo duzo zagadek i rebusow z przeszlosci, chyba z XIX wieku i byla tam taka mala, kolorowa postac - jakiejs babci, czy cos w tym stylu i ona tak jakby na kazdej stronie cos opowiadala. Niestety nic wiecej nie pamietam - jesli ktos ma cos takiego do sprzedania, albo pamieta tytul - blagam o kontakt.

Pozdrawiam.

Moze "Wesole minuty"?

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 18 maja 2010, o 15:43

malinowe pole pisze:Witam, poszukuje takiego filmu, ktory byl wyswietlany w Swieta Bozego Narodzenia w latach 80-tych, albo wczesnych 90-tych. Byl produkcji angielskiej, albo amerykanskiej. To byla taka bajka fabularyzowna, jesli sie nie myle - w stylu Muppetow, albo Fragglesow i chodzilo o to, ze w Noc Wigilijna ozyly wszystkie zabawki. Czy ktos kojarzy? Blagam o jakies wskazkowki, bo ja zupelnie nie pamietam tytulu.

Może chodzi o "Boże Narodzenie u Muppetów"?
Na YT znalazłem tylko w wersji angielskiej
http://www.youtube.com/watch?v=LtgYDpvR ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=1IbLaMgC ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=AGzX5eAm ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=8XdiHPlR ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=t1INyTsG ... re=related

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 18 maja 2010, o 18:33

Może ktoś wie coś o serialu "Matt i Jenny na dzikim szlaku" serial ten emitowany był w Teleranku na początku lat 80 . W roli głównej grała mała Megan Follows (ta od Ani z zielonego wzgórza ) a cały serial był o dwujce dzieci poszukującej ojca . Może ktoś trafił na foty z tego filmu bo ja nic nie znalazłem.

ODPOWIEDZ