POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
vutik
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2007, o 00:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: vutik » 30 sie 2010, o 00:10

kuba70 pisze:Wiercik był na 100% bajką radziecką.
O! Czyżby jakiś punkt zaczepienia? Z tej strony go nie podejrzewałem...

A może ktoś z Was zna jakąś stronkę o ruskich kreskówkach? Z czytaniem cyrylicą sobię poradzę! :razz:

Groszek
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2010, o 13:39
Kontakt:

Post autor: Groszek » 30 sie 2010, o 19:26

Z góry prepraszam administracje za spam z mojej strony.Ponawiam pytanie

Witam
Szukam Bajki/Kreskowki nie pamietam na jakim Kanale Polskim leciala,ale napewno leciala na RTL 2.Byla to bajka/kreskowka o Kobiecie o dlugch blond wlosach,Ubrana byla Niebieski Mundur z czasow XVI-XVII tak mi sie wydaje,Miala rowniez szable z ktora walczyla.Przygoda jej trwala na Wegrzech z tego co pamietam.jak jeszcze cos sobie przypomne to dopisze

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 30 sie 2010, o 20:13

vutik pisze:
A może ktoś z Was zna jakąś stronkę o ruskich kreskówkach? Z czytaniem cyrylicą sobię poradzę! :razz:
Ja znam coś takiego: http://www.myltik.ru/index.php?topic=db ... multid=746
http://mults.spb.ru/mults/?id=119
http://www.animator.ru

Tu można co nieco ściągnąć: http://teramult.org.ua/

A tu pooglądać: http://www.youtube.com/results?search_q ... s=1&page=2

bidubi
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2010, o 09:35

Post autor: bidubi » 10 wrz 2010, o 09:36

ktoś pamięta bajkę która leciała na tvp2? coś ala drakula, taki straszny dwór, tak takie chyba ptaki wampiry mieszkały? pamięta ktoś?

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 10 wrz 2010, o 10:34

bidubi pisze:ktoś pamięta bajkę która leciała na tvp2? coś ala drakula, taki straszny dwór, tak takie chyba ptaki wampiry mieszkały? pamięta ktoś?
To "Hrabia Kaczula"
http://www.youtube.com/watch?v=7MF-31jOlAQ

Quell
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 01:05

Post autor: Quell » 14 wrz 2010, o 01:28

Witam wszystkich :smile:

Od kilku lat męczę się ze znalezieniem tytułów trzech seriali.

1. Nie pamiętam bohaterów, ale historia opowiada o Wielkim Dziecku (czy coś takiego :???:) które leżało w kołysce i płakało. To było jakieś ważne kosmiczne dziecko i wypadały mu zęby. Jeśli wszystkie zęby mu wypadną to nastąpi jakaś katastrofa (nie wiem, koniec świata czy coś takiego :?: ) Bohaterowie (chyba jakieś dzieci) mieli coś zrobić, żeby nie dopuścić do tej katastrofy. Tematyka chyba sf. To leciało w latach 90-tych w telewizji publicznej, na 90% w TVP1, w godzinach po południowych ok 15:00-18:00. Serial chyba amerykański z lektorem.

2. Kolejny serial leciał mniej więcej w tym samym czasie antenowym. Opowiadał o dwójce dzieciaków, może nastolatków (chłopak i dziewczyna), którzy rozwiązywali jakieś zagadki detektywistyczne. Te dzieciaki miały jakąś swoją tajną bazę. Serial też amerykański i też na 90% leciał w TVP1, też godziny popołudniowe. Od razu zaznaczę, że nie jest to serial "Tajna Misja" :wink:

3. Trzeci to wieczorynka, lata 90 :mrgreen: Opowiada o Indianinie, który został wysłany by pokonać cztery żywioły. Pamiętam, że żywioł powietrza został zaplątany w gałęziach drzewa. Z jednym z żywiołów się chyba zaprzyjaźnił (woda lub właśnie powietrze). Na koniec miał pokonać ostatni najpotężniejszy żywioł - ogień. Pamiętam że żywiołak ognia zginął zlatując w dół do jakiejś przepaści. Za chiny nie mogę tego w necie znaleźć. Bajka chyba francuska ale nie dam sobie uciąć za to ręki.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 14 wrz 2010, o 06:53

Quell pisze:3. Trzeci to wieczorynka, lata 90 :mrgreen: Opowiada o Indianinie, który został wysłany by pokonać cztery żywioły. Pamiętam, że żywioł powietrza został zaplątany w gałęziach drzewa. Z jednym z żywiołów się chyba zaprzyjaźnił (woda lub właśnie powietrze). Na koniec miał pokonać ostatni najpotężniejszy żywioł - ogień. Pamiętam że żywiołak ognia zginął zlatując w dół do jakiejś przepaści. Za chiny nie mogę tego w necie znaleźć. Bajka chyba francuska ale nie dam sobie uciąć za to ręki.
To jest serial "Goliat". Głowny bohater nie był Indianinem, a człowiekiem prehistorycznym. Serial był produkcji szwedzkiej.
http://www.youtube.com/watch?v=OU6TtTCMpqc

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 14 wrz 2010, o 13:13

Jeżeli chodzi o drugi tytuł to chyba francuski film "Nieustraszeni" Dwójka nastolatków bawiących się w detektywów . Wątek tego filmu juz był poruszny na forum .
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Quell
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 01:05

Post autor: Quell » 14 wrz 2010, o 15:15

Pzet i Syriusz Falcon bingo!! :mrgreen: Dzięki. Skąd wiedzieliście co to jest? Szukaliście gdzieś czy pamiętaliście?
Bo Goliata na różne sposoby szukałem w googlach, może przez tego Indianina nie mogłem go znaleźć, ale i tak informacji o tej bajce jest tyle co kot napłakał, więc chyba nie dałbym rady. A Nieustraszonych to nawet nie wiedziałem od czego szukać - "dzieci" "detektywi", "seriale lat 90-tych". Z jakieś milion stron do przeszukania.

No to został jeszcze ten serial o tym kosmicznym bobasie. Może mi się pofarci i ktoś skojarzy tytuł :wink:

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 15 wrz 2010, o 18:41

Quell pisze:1. Nie pamiętam bohaterów, ale historia opowiada o Wielkim Dziecku (czy coś takiego :???:) które leżało w kołysce i płakało. To było jakieś ważne kosmiczne dziecko i wypadały mu zęby. Jeśli wszystkie zęby mu wypadną to nastąpi jakaś katastrofa (nie wiem, koniec świata czy coś takiego :?: ) Bohaterowie (chyba jakieś dzieci) mieli coś zrobić, żeby nie dopuścić do tej katastrofy. Tematyka chyba sf. To leciało w latach 90-tych w telewizji publicznej, na 90% w TVP1, w godzinach po południowych ok 15:00-18:00. Serial chyba amerykański z lektorem.
Czyżby kolejny poszukiwacz Wielkiego Dzidziusia ;-) ?
The Miraculous Mellops
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... u%B6#68880
opening na youtubie

Quell
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 01:05

Post autor: Quell » 16 wrz 2010, o 19:13

Dzięki vanilia100 :smile: Kilka lat szukałem tytułów do tych bajek/seriali i dupa. A tu 2 dni na tym forum i załatwione. Masaaaaaakraaaaa :smile:

Awatar użytkownika
edisdead
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2009, o 23:13

Post autor: edisdead » 20 wrz 2010, o 18:29

Ahoj wszystkim!Mam spedzajace sen z powiek pytanie , ktore zadaje sobie od dawna.Kurde byl kiedys serial chyba produkcji kanadyjskiej ew. australijskiej z poczatku lat 90 o takiej garazowej kapeli.Lecial w tym samym czasie co np. "Przygody Piotrków".Grupa przyjaciol z sasiedztwa w wieku licealnym marzyla o karierze muzycznej.ja pamietam tylko jak grali w garazu i to otwartym.Nie pamietam zadnego ich wystepu;p Grupa ta wiodla normalne zycie z rodzina w swoich malych mieszkankach.Nazwal bym ich rodzina robotnicza;p Grali ogolnie rocka ale to bylo chyba granie bardziej pod pop rock, wesole takie.Wszyscy mieli raczej krotkie wlosy.Tylko nie chodzi mi o amerykanski serial z drugiej polowy lat 90 California Dream czy cos.Sposob krecenia i same problemy i postacie byly "ludzkie";p Nie bylo watkow lekko fantastycznych badz przerysowanych.Nie bylo sitcomu ani narratora.Takie zwyklasy szarasy, ubodzy zreszta, dosc sympatyczni i dobrze wychowani przez rodzicow;p.Kobitki tez tam byly.Głowny bohater to byl blondynek we frycu na grzyba w wieku licealnym.Nosil tez chuste czesto, sprane dzinsy , za duze bluzy, flanele.Wydaje mi sie , ze ten chłopak (bo juz nie chlopiec) mial imie na G ( na 30 % ) i chyba od jego imienia nosila nazwe ich kapela.Byłem wtedy dzieckiem i oglądałem serial z wielka rozkosza choc byl on takze dla nastolatków , ktorymi wnioskuje wiekszosc z Panstwa mogla wtedy byc, takze serdecznie licze na pomoc i bede za to kochał:)

observator71
Posty: 21
Rejestracja: 5 sie 2010, o 23:00
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: observator71 » 26 wrz 2010, o 21:52

Poszukuję filmu "Marks i Coca Cola". Tytuł może być pisany przez "Marx". Film raz był emitowany w TVP na początku lat 90-tych. Czy ktoś spotkał ten film w sprzedaży? Z polskim lektorem?

white.werewolf
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 23:05

Post autor: white.werewolf » 28 wrz 2010, o 10:58

Poszukuję tytułu. To była polska rysunkowa bajka. Często leciała na kanale TMT. Była o dwóch chłopcach, których spotykały niebywałe przygody. Np. raz byli w sadzie, pamiętam taki dialog jak wisieli na drzewie "-dojrzałeś? -dojrzałem -no to spadamy!". Lub trafili do profesjonalnej kuchni bo chcieli jajko ugotowac albo zrobić jajecznicę i to jajko im wpadło do ziemniaków... Pamiętam też, że coś nawywijali w rurach u siebie w bloku. To było rysunkowe, płaskie, głosu wszystkim udzielał ten sam mężczyzna robił to w super zabawny sposób. Rysunki były dość kiepskiej jakości :) Czy ktoś zna tytuł tej bajki?
pozdrawiam !

tnp
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2010, o 10:55

Post autor: tnp » 28 wrz 2010, o 11:04

Jestem tu nowy, ale może już ktoś zauważył, że brak jest w zestawie bajek Karlssona z dachu. Moje pytanie jest również związane z latjącymi bohaterami bajek. Była taka bajka, gdzie bohater (nie pamiętam kim on był) miał czapeczkę ze schowanym śmigiełkiem, którego mógł używać w razie potrzeby? Jaka to mogła być bajka?

ODPOWIEDZ