POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 28 wrz 2010, o 13:41

tnp pisze:Jestem tu nowy, ale może już ktoś zauważył, że brak jest w zestawie bajek Karlssona z dachu. Moje pytanie jest również związane z latjącymi bohaterami bajek. Była taka bajka, gdzie bohater (nie pamiętam kim on był) miał czapeczkę ze schowanym śmigiełkiem, którego mógł używać w razie potrzeby? Jaka to mogła być bajka?
Czyżby "Inspektor Gadżet"?
http://www.youtube.com/watch?v=-DeD3lQHwy0

Barthezz23
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2010, o 21:59
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Barthezz23 » 28 wrz 2010, o 22:09

Hej wszystkim. Szukam i szukam serialu ale coś nie mogę znaleźć. Pamiętam, że leciał dość dawno bodajże na Polsacie. Był on o mężczyźnie, który pracował jako prezes w jakiejś dużej korporacji. Zmarł ale nie wiem dlaczego. Po śmierci został on w jakiś sposób "ożywiony" i zwerbowany do rządowego projektu. Na pewno miał inną twarz niż przed śmiercią. Był on w domu, z którego nie mógł wychodzić i miał w nim doskonalić swoje umiejętności, takie jak super siła itp. Pamiętam też, że na pewno parę razu udało mu się wyjść z tego mieszkania, odnalazł swoją żonę, ona go jednak nie poznała bo miał inną twarz. Pamiętam też, że w jednym odcinku chciał jej pomóc, bo firma, w której pracował nie chciała wypłacić ubezpieczenia ponieważ z tego co pamiętam to twierdzili, że popełnił on samobójstwo. W tym odcinku zatrudnił się on w swojej byłej firmie i wystawił za okno swojego byłego zastępce a w tamtym przypadku nowego prezesa za okno i kazał mu uznać to ubezpieczenie. Jeśli toś wie co to był za serial, to z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

tnp
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2010, o 10:55

Post autor: tnp » 29 wrz 2010, o 13:13

@Pzet
Czyżby "Inspektor Gadżet"?

Może i tak. Choć bardziej kojarzy mi się z dzieckiem w czapce bejsbolówce, takiej kolorowej.
W której to bajce walczyły ze sobą królestwa odróżniające się od siebie symbolami kart?

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 29 wrz 2010, o 16:52

Barthezz23 pisze:Hej wszystkim. Szukam i szukam serialu ale coś nie mogę znaleźć. Pamiętam, że leciał dość dawno bodajże na Polsacie. Był on o mężczyźnie, który pracował jako prezes w jakiejś dużej korporacji. Zmarł ale nie wiem dlaczego. Po śmierci został on w jakiś sposób "ożywiony" i zwerbowany do rządowego projektu. Na pewno miał inną twarz niż przed śmiercią. Był on w domu, z którego nie mógł wychodzić i miał w nim doskonalić swoje umiejętności, takie jak super siła itp. Pamiętam też, że na pewno parę razu udało mu się wyjść z tego mieszkania, odnalazł swoją żonę, ona go jednak nie poznała bo miał inną twarz. Pamiętam też, że w jednym odcinku chciał jej pomóc, bo firma, w której pracował nie chciała wypłacić ubezpieczenia ponieważ z tego co pamiętam to twierdzili, że popełnił on samobójstwo. W tym odcinku zatrudnił się on w swojej byłej firmie i wystawił za okno swojego byłego zastępce a w tamtym przypadku nowego prezesa za okno i kazał mu uznać to ubezpieczenie. Jeśli toś wie co to był za serial, to z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
http://www.filmweb.pl/serial/Nowe+wcielenie-1999-39326
chociaż moim zdaniem tytuł na Polsacie był trochę inny - coś jak "Nowy człowiek", ale mogę się mylić.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 29 wrz 2010, o 17:11

edisdead pisze:Ahoj wszystkim!Mam spedzajace sen z powiek pytanie , ktore zadaje sobie od dawna.Kurde byl kiedys serial chyba produkcji kanadyjskiej ew. australijskiej z poczatku lat 90 o takiej garazowej kapeli.Lecial w tym samym czasie co np. "Przygody Piotrków".
to znaczy kiedy? :mrgreen:
edisdead pisze:Grupa przyjaciol z sasiedztwa w wieku licealnym marzyla o karierze muzycznej.ja pamietam tylko jak grali w garazu i to otwartym.Nie pamietam zadnego ich wystepu;p Grupa ta wiodla normalne zycie z rodzina w swoich malych mieszkankach.Nazwal bym ich rodzina robotnicza;p Grali ogolnie rocka ale to bylo chyba granie bardziej pod pop rock, wesole takie.Wszyscy mieli raczej krotkie wlosy.Tylko nie chodzi mi o amerykanski serial z drugiej polowy lat 90 California Dream czy cos.Sposob krecenia i same problemy i postacie byly "ludzkie";p Nie bylo watkow lekko fantastycznych badz przerysowanych.Nie bylo sitcomu ani narratora.Takie zwyklasy szarasy, ubodzy zreszta, dosc sympatyczni i dobrze wychowani przez rodzicow;p.Kobitki tez tam byly.Głowny bohater to byl blondynek we frycu na grzyba w wieku licealnym.Nosil tez chuste czesto, sprane dzinsy , za duze bluzy, flanele.Wydaje mi sie , ze ten chłopak (bo juz nie chlopiec) mial imie na G ( na 30 % ) i chyba od jego imienia nosila nazwe ich kapela.Byłem wtedy dzieckiem i oglądałem serial z wielka rozkosza choc byl on takze dla nastolatków , ktorymi wnioskuje wiekszosc z Panstwa mogla wtedy byc, takze serdecznie licze na pomoc i bede za to kochał:)
Ja pamiętam serial o grupie grającej w jakimś garażu albo piwnicy, który leciał przed południem- początek lat 90-tych, z Neve Campbell pt. Catwalk

krzysztof79
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 10:20

Ilustracja z ksiazki z dziecinstwa

Post autor: krzysztof79 » 30 wrz 2010, o 10:25

Witam,

poszukuje książeczki z mojego dzieciństwa - lata 80e - prawdopodobnie seria "poczytaj mi mamo"

Pamiętam tylko ilustracje z tej książeczki. Ilustracja (raczej socrealistyczna) przedstawia: jakaś fabrykę o zmroku/w nocy, pociąg towarowy obok niej.

Będę wdzięczny jeżeli ktos ma jakieś książeczki z tej serii i mógłby sprawdzić w nich sprawdzić czy jest tam taka ilustracja.

Niestety nie pamiętam juz tematyki tej książki, ale moje typy to albo o "zawodach rożnych ludzi" albo o tym kto kiedy i gdzie pracuje itd....

pozdrawiam

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 30 wrz 2010, o 11:24

Przejrzyj sobie ten temat , jest tam troche zdjec ksiazek z tej serii
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... ytaj++mamo

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Post autor: Zyrafa » 3 paź 2010, o 13:29

Może chodzi ci o książeczkę "Gdy zapadnie noc" Tadeusza Kubiaka?

Barthezz23
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2010, o 21:59
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Barthezz23 » 3 paź 2010, o 22:32

Witam. Poszukuje napisów do serialu Nowe wcielenie (1999 - 2000 Now and Again). Poszukałem trochę w sieci ale nigdzie nie mogę znaleźć. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Alicja73
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2010, o 09:30

Post autor: Alicja73 » 4 paź 2010, o 09:37

Witam :smile:
Przekopałam internet, pokopałam na forum Nostagii, którą notabene czytam już od wieków :smile: i znaleźć za skarby nie mogę - jest to książeczka/wierszyk, nie pamiętam co, o dziewczynce, która nie lubiła się czesać/myć głowy czy coś w tym stylu. Ptaszki urządziły sobie w jej włosach gniazdko i ... tyle pamietam.
Potrzebne mi to w celach edukacyjnych :lol:

To musiały być lata 70/80 jakoś tak ..

tnp
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2010, o 10:55

Post autor: tnp » 4 paź 2010, o 13:58

Już wiem
tnp pisze:W której to bajce walczyły ze sobą królestwa odróżniające się od siebie symbolami kart?
to była bajka Baśnie i waśnie :)
Został tylko ten dzieciak z czapeczką i śmigłem.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: Ilustracja z ksiazki z dziecinstwa

Post autor: vanilia100 » 4 paź 2010, o 17:00

krzysztof79 pisze:Witam,poszukuje książeczki z mojego dzieciństwa - lata 80e - prawdopodobnie seria "poczytaj mi mamo"
Pamiętam tylko ilustracje z tej książeczki. Ilustracja (raczej socrealistyczna) przedstawia: jakaś fabrykę o zmroku/w nocy, pociąg towarowy obok niej.
Będę wdzięczny jeżeli ktos ma jakieś książeczki z tej serii i mógłby sprawdzić w nich sprawdzić czy jest tam taka ilustracja.
Niestety nie pamiętam juz tematyki tej książki, ale moje typy to albo o "zawodach rożnych ludzi" albo o tym kto kiedy i gdzie pracuje itd....
pozdrawiam
Zyrafa ma chyba rację - Gdy zapadnie noc. Oczywiście na forum jest już wszystko czego ludzie szukają, trzeba tylko dobrze pogrzebać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 4 paź 2010, o 21:01

Alicja73 pisze:Witam :smile:
Przekopałam internet, pokopałam na forum Nostagii, którą notabene czytam już od wieków :smile: i znaleźć za skarby nie mogę - jest to książeczka/wierszyk, nie pamiętam co, o dziewczynce, która nie lubiła się czesać/myć głowy czy coś w tym stylu. Ptaszki urządziły sobie w jej włosach gniazdko i ... tyle pamietam.
Potrzebne mi to w celach edukacyjnych :lol:

To musiały być lata 70/80 jakoś tak ..
Może przyda się coś takiego? http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... ght=pompon

qba83
Posty: 621
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POMOCY!!!!

Post autor: qba83 » 6 paź 2010, o 11:30

Mszak pisze:Ostatnio przypomniała mi się fajna bajka. Była pokroju "Było sobie życie" i opowiadała o chłopcu i dziewczynce (być może rodzeństwo), którzy bawili się gdzieś na jakiś piaskach, po czym zostali wciągnięci i przenosili się do czasów Biblijnych Starego i Nowego Testamentu (pewnie były też inne odcinki, ale te najbardziej zapamiętałam). Chyba wszystkie odcinki zaczynały się tym wciągnięciem w piaski. Czy ktoś coś kojarzy takiego? Byłabym bardzo wdzięczna!!!
Nie pamiętam dokładnie tytułu, ale na początku podstawówki katechetka puszczała to na religii z video.

white.werewolf
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 23:05

Post autor: white.werewolf » 6 paź 2010, o 13:36

wciąz nikt nie odpowiedział na moje pytanie :( a tak mi zalezy by znaleźć tytuł tej bajki :(

ODPOWIEDZ