POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Soldier
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2010, o 07:34
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Soldier » 13 gru 2010, o 07:43

Witam, jestem nowy na forum, ale juz wiele dzieki wczesniejszym postom udalo mi sie odnalezc :) niemniej mam jeszcze dwie pozycje :

1. Szukam dokladnie tego serialu/filmu
stimorol pisze: serial drugi od naszych sasiadow ale nie wiem ktorych. pamietam ze lecial w w wakacje letnie chyba i byl o dwoch grupach rywalizujacych ze soba, jedyna scena ktora pamietam to ze w jakims baraku takim powiedzmy ich "klubie" na koncu jeden z chlopcow podlaczyl sie do maszyny ktora po zakreceniu korbka dawala napiecie i jak przyszedl szef tej grupy "zlej" i dotknal jego nosa to kopnal go prad

mysle ze wyswietlane byly miedzy 88 a 94
Wydaje mi sie, ze to mogl byc albo barak albo jakis tramwaj/autobus ale moge byc w bledzie (skojarzenie z serialem siedem stron swiata - ale to nie to).
Inny moty z filmu - grupa chlopcow chciala zalozyc swoj klub (baze) i znalezli odpowiednie miejsce w opuszczonym bloku, ktory widzieli z okien swoich mieszkan (motyw klubu podobny do tego z Siedmiu stron...) Okazalo sie jednak, ze budynek zostal przeznaczony do rozbiorki i mimo, ze probowali zrobic jakas zbiorke nie udalo im sie uratowac tego miejsca.

2. TVP1 lub 2, ok. polowy lat 90 w poznych godzinach ok 22-23 w piatki nadawane byly rozne dziwne filmy ;) Film produkcji USA, moze ktos bedzie kojarzyl : mlody gosc, ktory nie mial konkretnego zajecia przyszedl do mieszkania swojego barta czy kuzyna, polozyl sie na lozku i zasnal ;) glowe mial przykryta jakas koldra czy poduszka i wtedy weszla dziewczyna czy zona tego brata/kuzyna i wziela sie za goscia nie wiedzac, ze to nie ten ;) Pozniej byl motyw w jakims barze.. i chyba najwazniejsze film mial cos w tytule z deszczem w polskim tlumaczeniu, lub z jednym z motywow byl deszcz a dokladniej jedna ze scen ktora brzmi hehe co najmniej zabawnie, a mianowicie motyw dwoch hiszpanskich (?) smieciarzy obslugujacych smieciarke tanczacych w deszczu ;)

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 14 gru 2010, o 18:34

Film, leciał ok 88 - 89. Był polsko - zagraniczny, ale nie pamiętam z jakiego kraju dokładnie. Może z Czechosłowacji. Sceny mówione po polsku przeplatały się z tymi z lektorem, o ile się nie mylę. Opowiadała o chłopcu, który zachorował na coś i zupełnie wyłysiał, przez co nosił czapkę i koledzy - szczególnie jeden - ściągali mu ta czapkę i się z niego naśmiewali. Była scena, kiedy jego największy prześladowca poszedł do fryzjera, który za karę chciał go zgolić na łyso, za to, że się nabija z chorego kolegi. Na końcu jednak sam zachorował i ołysiał. Jedną rolę w filmie, bodajże wujka lub ojca głównego bohatera grał Zbigniew Wodecki, albo ktoś bardzo do niego podobny, w każdym razie mi się wydawało, że to Wodecki i moja matka wtedy, w czasie oglądania tego filmu tak mówiła, niestety w filmografii Wodeckiego nie znalazłem żadnej wzmianki o takiej roli.

odidouo
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2010, o 18:26

Post autor: odidouo » 19 gru 2010, o 18:42

Witam. Poszukuję bajki z moich dziecięcych lat. Niestety nie pamiętam wiele, a bardzo mi zależy na jej tytule. Głownym bohaterem jest młody mężczyzna, który wydaje mi się ma nadludzkie moce, bo np w wodzie otaczała go pewna "łuna","otoczka" (nie wiem jak to nazwać;)) przypominająca delfina, dzięki której mógł spędzić w niej dłuższy okres czasu. Jego zadaniem było chyba uwolnienie księżniczki, która znajdowała się w jakimś zamku i najprawdopodobniej była porwana przez jakąś złą królową. Po wskazówki udawał się do takiego starego dziadka (mędrca), który mieszkał chyba pod wodospadem i miał długą białą brodę, w ogóle był ubrany na biało i był niewidomy (to pamiętam dokładnie, bo jego błękitne gałki oczne budziły we mnie lęk:D). Tyle udało mi się zapamiętać. Bajka emitowana była mniej więcej w czasach "bajkowego kina", ale nie jestem pewna czy leciała w tym paśmie.

bolek11
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2010, o 21:34

Post autor: bolek11 » 19 gru 2010, o 21:45

Witam, jestem tu pierwszy raz i bardzo mi sie podoba to forum,
Poszukuje serialu chyba australijskiego o grupie najemnikow, naukowcow i ekologow, ktora zostala wynajeta przez bogatego przedsiebiorce w celu ratowania zagrozonych gatunkow, pamietam ze w pierwszym odcinku przedsiebiorca ginie ale jednoczesnie zostaje powolana fundacja , ktora ma finansowac dzialania grupy, czy ktos to pamieta?mogl to byc miniserial, nie pamietam, emitowany byl w koncu lat 80-tych badz na poczatku 90-tych, dziekuje za pomoc
Bolek

bart3k
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2010, o 18:07

Post autor: bart3k » 25 gru 2010, o 18:13

Witam.Ja natomiast poszukuję,serialu ze swoich dawnych lat.Podejrzewam że był emitowany w latach około 97 +- 3 lata.
W jakim programie niestety nie pamiętam.
Serial,pokazywał bodajże przyszłość(jak to w starych serialach sci-fi) i była akcja w laboratorium,być może jakiś oddział.Najbardziej mi utkiwło to,że chodziło o jakiś lek/trucizne/narkotyk,i cała akcja się o nią toczyła.Na końcu głowny bohater wstrzyknął to sobie.

rockfor2
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2010, o 18:28

Post autor: rockfor2 » 26 gru 2010, o 18:48

Witam.

Proszę o pomoc w identyfikacji pewnego odcinka czy kreskówki.
Od kilku dni bezskutecznie próbuje znaleźć kreskówkę, która zaprząta mi myśli od jakiegoś czasu. Bardzo trudno ją opisać wujkowi Google, by ten wpadł na jakiś trop.

Kreskówkę musiałem oglądać w latach 90 ( okolice 95 lub później) i była puszczana na Cartoon Network (nie wiem czy już polskiej wersji czy nadal angielskiej).

No i teraz właśnie... pochodziło to raczej z Warner Bros, albo innej dużej firmy, bo odcinek o którym mówie był wpleciony w inne odcinki, normalnej akcji, standardowych bohaterów. A ten był wyjątkowy, bo pokazywał nie akcję, czy przygody kogoś, tylko dom.

W kreskówce (wyglądającą na lata 60, może stylizacja) przedstawiony był dom i urządzenia gospodarstwa domowego. Narrator w tle opisywał nam ten dom i te urządzenia jak wydz był klientem. Był to bardzo nowoczesny dom jak na tamte czasy, wiele robotów i automatyki, ale utrzymane w tonie tamtej epoki, wyglądało to po prostu na bardzo bardzo nowoczesny dom o jakim każda gospodyni domowa marzyła.

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, wiele radości przyniosło by mi obejrzenie tego odcinka raz jeszcze.
Z życzeniami szczęśliwego Nowego Roku.

Piotrek
Posty: 8
Rejestracja: 9 gru 2010, o 21:30
Lokalizacja: małopolska

Arsene Lupin

Post autor: Piotrek » 27 gru 2010, o 01:03

giraldus pisze:W młodych latach oglądałem serial prod. francuskiej "Arsene Lupin. Bardzo go lubiłem i chętnie znów bym obejrzał. Znalazłem na YT początek (z fenomenalną muzyką) i koniec odcinka ale nie ma nawet kawałka samego filmu (prawa autorskie?) Szukam dalej... Moje zaś pytanie brzmi: Jeśli ktoś pamięta ten serial to może zna - jak mawiał Wojciech Mann w NTDO - "spis osób wykonujących obsadę" (polską oczywiście) :grin:
Dobrze pamiętam ten serial z lat 70-tych, fajnie się go oglądało. Bohaterem był złodziejaszek gentelman z laseczka, melonikiem i z monoklem który wraz ze swoim pomocnikiem (służącym, kierowcą) okradał różnych tam bogaczy zostawiając swoją wizytówkę A.L. Serial napewno oglądałem w maju 1972 roku.

Piotrek
Posty: 8
Rejestracja: 9 gru 2010, o 21:30
Lokalizacja: małopolska

Serial dla młodzieży z przełomu lat 60-70

Post autor: Piotrek » 27 gru 2010, o 01:24

Właściwie niewiele pamiętam, był to zagraniczny film dla młodzieży (UK, USA) a kryminalna akcja toczyła się w czasie wykopalisk archeologicznych.

Piotrek
Posty: 8
Rejestracja: 9 gru 2010, o 21:30
Lokalizacja: małopolska

Dziwny serial komiksowo-fabularny z lat 60-70

Post autor: Piotrek » 27 gru 2010, o 01:40

Dziwny serial komiksowo-fabularny pamiętam z przełomu lat 60/70 a kryminalna akcja tego filmu polegała na tym, że za pomocą wykrywacza ingerowano w abstrakcyjne sny bohaterów, które to sny przenosiły się następnie do realu ze wszystkimi konsekwencjami. Bohaterowie ze snów różnili się od tych z realu tym, że mówili za pomocą dymków takich jak w komiksach. Nie pytajcie o tytuł, to było 40 lat temu! Ale może ktoś gdzieś się z tym serialem spotkał?!

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Arsene Lupin

Post autor: Robi » 27 gru 2010, o 10:07

Piotrek pisze: Serial napewno oglądałem w maju 1972 roku.
Na pewno byl tez wyswietlany pozniej , mysle ze moglo to byc pod koniec lat 70 . Bo ja go pamietam a filmow z roku 1972 to jakos nie pamietam dobrze :wink:
Mnie wiecej w tym samym czasie byl wyswietlany inny serial francuski Brygady Tygrysa

Piotrek
Posty: 8
Rejestracja: 9 gru 2010, o 21:30
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Piotrek » 27 gru 2010, o 13:21

Brygady Tygrysa też pamiętam, i chyba był francuski. Tamte filmy w tamtych czasach, kiedy był tylko jeden a potem dwa programy telewizyjne, miały niesamowity klimat. Dzisiaj w natłoku cyfrowego monumentalnego szaleństwa nikt by tych filmów nie dostrzegł. Ale wtedy każdy film był ważnym składnikiem naszego życia, gdyż dobrych filmów było mało, a może raczej nie było ich kiedy emitować, wszak program do roku 1970 był tylko jeden, a później drugi miał ograniczony czas programowy.

Floyd
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2010, o 03:47

Post autor: Floyd » 28 gru 2010, o 03:52

Poszukuję komiksu, który czytałem gdzieś na początku lat 90tych. Nie wiem czy komiks jest polski czy zagraniczny. Głównymi bohaterami byli kot i mysz. Oboje byli ubrani jak ludzie. Kot nosił chyba garnitur a mysz sukienkę. Z fabuły pamiętam tylko jakichś gangsterów i zatruty tort.

johanabaker
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2010, o 16:17
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: johanabaker » 28 gru 2010, o 19:01

Witam,

Jeśli to nadal aktualne serial ze starcem i psem opowiadającymi historię (w czołówce), to Bajarz "The Stroyteller" 1988
http://www.filmweb.pl/serial/Bajarz-1988-10906

Ja natomiast szukam 3 niewiadomych:

1. serial s-fi, prawdopodobnie produkcji amerykańskiej, który leciał w polskiej tv w latach 90-tych (ew. koniec 80), w ciągu dnia (oglądaliśmy go całą rodziną).
każdy odcinek był inny, pełen tajemnic i grozy, zapamiętałam dwa:
- o kobiecie, która zamieniała się w manekina - chodziła po opustoszałym centrum handlowym i najpierw zesztywniała jej ręka, potem noga, a w finale stała w witrynie cała plastykowa!
- o znikaniu - była sobie rodzina, mieszkali w domku, główną postacią była pani domu - zaczęły jej znikać najpierw różne przedmioty, później pies, dziecko, mąż, aż zniknęło wszystko. najgorsze było to, że tylko ona miała tego świadomość, reszta mówiła np. jak to, przecież nigdy nie mieliśmy psa!

2. film animowany na vhs z podobnych lat, nie mam pojęcia jakiej produkcji
pamiętam tylko, że rzecz miała się na jakiejś innej planecie, bohaterowie byli niebiescy lub fioletowi, ale człekokształtni (coś w stylu avatara). na okładce były chyba całe zastępy tych postaci...

3. film fantasy z elfami, lata 90-te
dwie dziewczynki (siostry?) ze spiczastymi uszami, blondynka i brunetka. raczej smutny.

dziękuję z góry za wszelkie podpowiedzi.

Floyd
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2010, o 03:47

Post autor: Floyd » 28 gru 2010, o 22:54

johanabaker pisze: 1. serial s-fi, prawdopodobnie produkcji amerykańskiej, który leciał w polskiej tv w latach 90-tych (ew. koniec 80), w ciągu dnia (oglądaliśmy go całą rodziną).
każdy odcinek był inny, pełen tajemnic i grozy, zapamiętałam dwa:
- o kobiecie, która zamieniała się w manekina - chodziła po opustoszałym centrum handlowym i najpierw zesztywniała jej ręka, potem noga, a w finale stała w witrynie cała plastykowa!
- o znikaniu - była sobie rodzina, mieszkali w domku, główną postacią była pani domu - zaczęły jej znikać najpierw różne przedmioty, później pies, dziecko, mąż, aż zniknęło wszystko. najgorsze było to, że tylko ona miała tego świadomość, reszta mówiła np. jak to, przecież nigdy nie mieliśmy psa!
Nie kojarzę tych odcinków ale może to "Eerie, Indiana"?

szukambajki
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2007, o 11:34

Post autor: szukambajki » 29 gru 2010, o 02:10

Witam.
1) Kiedyś na Minimaxie kilka razy do roku/raz na rok leciał film o chłopcu, który pochodził z wioski, jego ojciec chyba pił, a on został wzięty do jakieś szkoły z internatem. Pamiętam, że kochał się w jakieś (chyba) nauczycielce, krył jednego chłopca, który kradł placki, bohater zaczął także dla niego kraść, bo tamtemu chłopcy nie wystarczało, pamiętam, że była scena w której modlił się do Boga, żeby go za to nie karał, a potem za to oberwał, uciekł i go potem znaleźli.. Kojarzy ktoś?

2) Kiedyś już opisywałam pewne anime. o chłopcy który szukał matki i trafił w jednym odcinku do miasteczka, w którym właśnie jakaś kobieta zmarła, a on myślał, że to jego matka. Kiedy dowiedział się, że to nie prawa,syn zmarłej, złościł się na niego i było pokazane jak płakał nad grobem, ludzie mówili, że został "sam jak palec" (dosłowne słowa lektora ;p ), a nasz bohater pobiegł kontynuować podróż.
Udało mi się znaleźć tytuł tego anime (prawdopodobnie, bo nie jestem właściwie pewna czy to to)
http://www.filmweb.pl/serial/Haha+wo+ta ... 976-185345
http://www.youtube.com/watch?v=OPsQQFak ... re=related
Tytuły tego anime to:
Haha wo tazunete sanzenri
Marco
3000 Leagues in Search of Mother
From the Apennines to the Andes
Anime ma 52 odcinki i jest z roku 1976

Czy jest ktoś na forum, kto jest w stanie powiedzieć cokolwiek o jego polskiej emisji? Ktokolwiek coś kojarzy? Prawdopodobnie leciało na TVP..
Zależy mi już dobre kilka lat tego szukam...

ODPOWIEDZ