POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Irek
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2011, o 23:18

Re: "LALA", czyli Liga Licealistów

Post autor: Irek » 22 lip 2011, o 20:12

Eryk75 pisze:
Irek pisze:"LALA", czyli Liga Licealistów
pilnie poszukuje meldii z tego teleturnieju?
Ktos pamieta jaka to byla melodia?
Tutaj masz melodię: http://www.youtube.com/watch?v=9-DuC0tE7V4
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Zycieś mnie człeku uratowal.

b0ss
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2011, o 09:57

Re: Dawne bajki i filmy-gdzie i kiedy

Post autor: b0ss » 25 lip 2011, o 10:03

mam dylemat, mianowicie poszukuje tytułu bajki. Generalnie to pamiętam ze w bajce był sraty dziadek i babcia oraz 3 malutkie ludki ze śmiesznymi długimi nosami, które nosiły na głowie garnki rondelki itp. Ogólnie wątek bajki był taki ze te małe ludki chowały się przed jakimś złym stworzeniem i w tym pomagali im w tym dziadek z babcią. Może ktoś jest w stanie pomoc mi jaki jest tytuł tej bajki ?

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: Dawne bajki i filmy-gdzie i kiedy

Post autor: Pzet » 25 lip 2011, o 21:20

b0ss pisze:mam dylemat, mianowicie poszukuje tytułu bajki. Generalnie to pamiętam ze w bajce był sraty dziadek i babcia oraz 3 malutkie ludki ze śmiesznymi długimi nosami, które nosiły na głowie garnki rondelki itp. Ogólnie wątek bajki był taki ze te małe ludki chowały się przed jakimś złym stworzeniem i w tym pomagali im w tym dziadek z babcią. Może ktoś jest w stanie pomoc mi jaki jest tytuł tej bajki ?
"Film pod strasznym tytułem"
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/4211966

b0ss
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2011, o 09:57

Re: Dawne bajki i filmy-gdzie i kiedy

Post autor: b0ss » 25 lip 2011, o 22:25

Pzet pisze:
b0ss pisze:mam dylemat, mianowicie poszukuje tytułu bajki. Generalnie to pamiętam ze w bajce był sraty dziadek i babcia oraz 3 malutkie ludki ze śmiesznymi długimi nosami, które nosiły na głowie garnki rondelki itp. Ogólnie wątek bajki był taki ze te małe ludki chowały się przed jakimś złym stworzeniem i w tym pomagali im w tym dziadek z babcią. Może ktoś jest w stanie pomoc mi jaki jest tytuł tej bajki ?
"Film pod strasznym tytułem"
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/4211966


dziękuje ślicznie za pomoc :)

Raff
Posty: 1
Rejestracja: 5 sie 2011, o 20:13

POMOC!!!!!!!!!!

Post autor: Raff » 5 sie 2011, o 20:18

Witajcie,


Mam problem:) ostatniego czasu przypomniała mi się bajka o płetwonurkach, łodzi podwodnej taka stara, pamiętam jak przez mgłę i nie mogę sobie przypomnieć tytułu i chodzi mi to cały czas i nie daje spokoju:). coś ala wklejone postacie na prawdziwym dnie oceanu, jedyne co pamiętam to to że trochę zryta była, a płetwonurków było dwóch też tacy "wklejeni". Proszę dajcie znać jak wam coś wpadnie do głowy byłbym wdzięczny. A jak byście mieli linki gdzie to można obejrzeć to była by już zupełnie bajka. Z góry dziękuję i pozdrawiam. A leciała w tv jakoś w na początku lat 90.

yaras90
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2011, o 23:29

Re: Dawne bajki i filmy-gdzie i kiedy

Post autor: yaras90 » 7 sie 2011, o 23:36

Witam serdecznie. Poszukuje informacji na temat pewnej bajki. Nie jestem pewny czy kiedykolwiek była emitowana przez telewizje, ponieważ widziałem ją na VHS ale zaryzykuje może, ktoś jeszcze ją widział. Do rzeczy. Bajka opowiada o pewnym stworku pochodzące z czasów dinozaurów, przypomina on bardzo małego owłosionego(na fioletowo) słonia z żółtą trąbą, który przenosi się w przyszłość. Spotyka tam dwójkę dzieciaków (chyba brat i siostra) i przenoszą się troje do czasów dinozaurów. Bajka nazywała się fonetycznie: Bandżi. Jeśli ktoś ma chociaż jakiś trop proszę o kontakt. Pozdrawiam! :)

Irek
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2011, o 23:18

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Irek » 12 sie 2011, o 01:13

Witejcie
kiedys byl taki serjal dokumentalny MIASTECZKO
czy ktos ma piosenke z niego
Jan Wołek
Ani miasto ani wieś

Irek
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2011, o 23:18

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Irek » 13 sie 2011, o 21:21

A ma ktos do tego muzyke?

ANI MIASTO, ANI WIEŚ

muzyka: Krzysztof Ścierański
wykonawca: Jan Wołek
Gdy je mijasz to przyciskasz gaz
Bo cóż może dziś obchodzić nas
Miasteczko?
Przez lusterko czasem zerkniesz w tył
Gdy pokrywa je już drogi pył
Jak wieczko
I zostaje w tyle gdzieś
Ni to miasto, ni to wieś
Wyspa wśród morza zbóż
Gdzie wypada oddać cześć
Tym, co padli nucąc pieśń
Mocno sterani już
Wódeczką

Małe sprawy, które jakby znasz
Mały ratusz, a w nim pełni straż
Biureczko
By przed światem im nie było wstyd
Ktoś się martwi o miasteczka byt
Ktoś z teczką
Czasem zjawi się wśród snów
Europa - szkoda słów
Ten egzotyczny gość łzę się otrze - bywaj zdrów!
Kiczowato zajdzie znów
Bardziej czerwone coś
Słoneczko

Więc gdy się przez te miasteczka gna
Czasem w głowie się zapali ża. . . . .
róweczka:
Nie lekceważ tych ni wsi, ni miast
Bo w nich jest każdego z nas
Cząsteczka

QuinceyMorris
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2011, o 20:01

Bunjee

Post autor: QuinceyMorris » 15 sie 2011, o 17:03

yaras90 pisze: Bajka opowiada o pewnym stworku pochodzące z czasów dinozaurów, przypomina on bardzo małego owłosionego(na fioletowo) słonia z żółtą trąbą, który przenosi się w przyszłość. Spotyka tam dwójkę dzieciaków (chyba brat i siostra) i przenoszą się troje do czasów dinozaurów. Bajka nazywała się fonetycznie: Bandżi.
Były 2 filmy z tym "słonikiem" - "The Bunjee Venture" i "The Return of Bunjee". Nigdzie nie mogę znaleźć polskiego tytułu. Na Youtube można obejrzeć podzielony na części pierwszy film.

http://www.imdb.com/title/tt0343367/

http://www.imdb.com/title/tt1003613/

Maciej1111111
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2011, o 21:29

Re: POSZUKUJĘ - Bajki o rodzeństwie i chrabąszczu bez nogi

Post autor: Maciej1111111 » 15 sie 2011, o 21:37

Hej, mam pytanie co do bajek z dzieciństwa.
Kojarzy ktoś z Was bajkę o chrabąszczu bez nogi?
Zaczynała się od tego, że chrząszcz ten obudził dwójkę dzieci grając na skrzypcach. Później przenosili się w czasie zeby znalezc tą jego nogę.
Możliwe, że w nazwie było coś z Piotrusiem i Annabellą. były tam postacie np. koleś z bębnem jako postać "burza", koleś z parasolką jako "deszcz" jakaś gościówa z piorunami. Moge jeszcze dodac ze pamiętam np. te dzieciaki leciały karetą zaprzężoną w motyle po takiej drodze mlecznej gdzie śnieg był jadalny.
Coś jeszcze było o wilekiej i małej niedźwiedzicy, coś o gwiazdach.
Były u rusałki zbierały coś z wody do słoiczków...
Na końcu znaleźli nogę chrabaszcza pod jakims drzewem ..

To napisała moja koleżanka. Ja także, podobnie jak ona poszukuję tej bajki. Oglądalem ją ponad 10 lat temu, ale wciąż nie mogę znaleźć informacji na jej temat. Pomożecie nam ?

QuinceyMorris
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2011, o 20:01

Re: POSZUKUJĘ - Bajki o rodzeństwie i chrabąszczu bez nogi

Post autor: QuinceyMorris » 16 sie 2011, o 09:04

Maciej1111111 pisze: Kojarzy ktoś z Was bajkę o chrabąszczu bez nogi?
Zaczynała się od tego, że chrząszcz ten obudził dwójkę dzieci grając na skrzypcach. Później przenosili się w czasie zeby znalezc tą jego nogę.
Możliwe, że w nazwie było coś z Piotrusiem i Annabellą. były tam postacie np. koleś z bębnem jako postać "burza", koleś z parasolką jako "deszcz" jakaś gościówa z piorunami. Moge jeszcze dodac ze pamiętam np. te dzieciaki leciały karetą zaprzężoną w motyle po takiej drodze mlecznej gdzie śnieg był jadalny.
Coś jeszcze było o wilekiej i małej niedźwiedzicy, coś o gwiazdach.
Były u rusałki zbierały coś z wody do słoiczków...
Na końcu znaleźli nogę chrabaszcza pod jakims drzewem ..
2 strony wcześniej podawałem informacje o tym filmie. Jest to "Wyprawa Piotrusia na Księżyc".

http://www.youtube.com/watch?v=cT14ocsyPXQ
Pizzicato pisze: Od roku poszukuje tytułu pewnej kreskówki, nie daje mi ona spokoju. Nie pamiętam z niej wiele, oglądałem ją jakoś między 1997 a 2000 rokiem. Jednym z główych bohaterów był kangur, wraz z drużyną innych zwierząt walczyli o ekologię, mieli też jakiegoś wroga. Pamiętam że chyba w jednym z odcików gasili pożar w lesie. Przemieszczali się chyba takimi okrągłymi stateczkami powietrznymi. Korzystali z technologii, dużo nowocześniejszej od dzisiejszych osiagnięć.
Czy nie jest to "Grupa specjalna EKO"? Pamiętam taki serial, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć żadnych danych na jego temat.

szamanka74
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2011, o 23:12

IMPUlS

Post autor: szamanka74 » 18 sie 2011, o 19:45

Poszukuję reklamy dezodorantu "IMPULS" Reklama była emitowana w telewizji chyba w latach1996-1998, w reklamie występowała Agnieszka Maciąg. Szukam jej od 3 lat i nie trafiłam na żaden ślad

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Natuś-77 » 23 sie 2011, o 08:32

W ubiegłą sobotę, tj. 20 sierpnia miedzy 8-10 rano na programie TVP3 lub TVP Wrocław (w przerwie miedzy Kurierami-wiadomościami) leciał czarno-biały serial dla dzieci i młodzieży (z lat 70-80). Nie pamiętam tytułu i nie mogę znaleźć w programie tv.
Odcinek opowiadał o tym, ze trójka dzieciaków: 2 chłopaków (jeden bodajże Paweł) i ich siostra (może Kaśka :?: ) zostali sami w domu na wakacje z babcią i postanowili najpierw zwiać na wycieczkę za miasto, ale nie zdążyli. Babcia wróciła z zakupami. Babcia jednak zabrała cała trójkę i ich psa (foksterier) na wycieczkę. Zapakowali rowery w pociąg i ruszyli. Wysiedli na stacji kolejowej Buk i potem polami i lasami ruszyli nad zalew, jezioro. Po popasie ;) chłopcy ruszyli szukać noclegów. Dalej już nie widziałam niestety :/ Film wywołał we mnie fale nostalgii, refleksji... wszystko było jak z mojego dzieciństwa: skarbonka PKO, rowery, bidon, piżamki flanelowe, kąpielówki, ceramika z Ćmielowa, koszyk na zakupy itp, itd. . Siedziałam jak zahipnotyzowana i gapiłam się w ekran z łezką w oku.
Kto mi pomoże?? Plizzzz

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Natuś-77 » 23 sie 2011, o 08:42

Chyba sama znalazłam :) to serial Wycieczka-Ucieczka z 1972. Polecam gorąco: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/124772
Rewelacyjny przebój w czołówce :D

Odcinki można znaleźć na chomiku.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Elle » 25 sie 2011, o 07:41

Natuś, zupełnie tego nie kojarzę. :?

ODPOWIEDZ