POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 18 paź 2011, o 16:04

fifek pisze: O kurdeeeee! Nie wierzę! TO JEST TOOOO!!
Tyle lat szukania!
Wielkie dzięki!!
Skąd o tym wiedziałaś? Jak na to wpadłaś??

Po prostu od dawna czytam to forum :D
O chrząszczach rozmawialiśmy parę razy, ale zajrzyj tu:
viewtopic.php?f=8&t=4750&hilit=trzy+chrz%C4%85szcze

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 19 paź 2011, o 14:04

wositelec pisze:Był to na 100% serial animowany, lata emisji: około 13-14 lat temu (1997 albo 1998), może nawet nieco wcześniej. Serial animowany opowiada o walce ludzi z kosmitami (chyba jakimiś niebieskimi, ale nie chcę wprowadzać w żaden błąd). Kosmici to nie typowe Szaraki, ale jacyś źli przeciwnicy. Wiem, że w składzie "złych" były również trzy wredne postacie - koleś podobny do Thinga z "Fantastycznej czwórki", brązowy robot i ktoś jeszcze. Zawsze walczyli z naszymi bohaterami - jakimiś ludźmi chyba - i zawsze przegrywali, ale nie ginęli, tylko odlatywali statkiem czy jakoś tak. Pamiętam końcowy epizod dość dobrze: Thingopodobny ginie, brązowy robot upada i zaczyna dymić. Nie pamiętam trzeciego "charakteru". Na pewno jakaś walka ludzi z kosmitami i ostatecznie to Ziemianie zwyciężają. Na 95% walka toczyła się na Ziemi. Nie pamiętam bitew w kosmosie, akcja rozgrywała się na naszej planecie. Przypomina mi się, że była tam mowa o jakiejś "orbicie". Kilkakrotnie powtarzano słowo "Orbita". Że też nie mogę sobie przypomnieć więcej szczegółów. Kojarzy mi się dosłownie jedno słowo w tytule. Mogę się mylić, ale jakby "Ekspedycja" albo "Eskapada". Niestety nie mogę znaleźć. Proszę o wszelką pomoc.
Wiem, że to mało szczegółów. Przypomnę, że było to nadawane na jakiejś "dalszej" stacji, po polsku. Na pewno nie TVP1 ani TVP2. Prędzej Polsat albo właśnie Polonia 1. Niestety w spisie bajek nie mogę tego znaleźć, a jestem pewny, że miało maksymalnie kilkanaście odcinków i na 95% to nie było anime. I nie jest to "Exo Squad".

2) I jeszcze jedno: Interesują mnie wszystkie odcinki "Simba Król Lew" (mix Króla Lwa, Bambiego i Księgi Dżungli) najlepiej na VCD (ale mogą być też na VHS), zwłaszcza od 45 do 52. Nigdzie na aukcjach w internecie nie mogę dorwać, szczególnie od 36 wzwyż.

pbrus
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2011, o 13:40

Re:

Post autor: pbrus » 20 paź 2011, o 13:51

juka pisze:Jest o nim w sąsiednim wątku:
Dudzio pisze:
juka pisze:Jak tak dobrze idzie to przypominanie, to może pamiętacie film o małym chłopcu z Laponii? Był to serial emitowany tak na przełomie lat 70 i 80, jakoś w tygodniu po południu, produkcji pewnie fińskiej czy norweskiej, nie wiem. Bohaterem był mały chłopiec, pamiętam że mieszkał w igloo, ale chodził też (jeździł saniami) do szkoły do jakiegoś miasteczka. No i miał taką wełnianą kolorową (zapewne, bo w telewizji była czarno-biała :smile:) czapkę robioną na drutach. Był z Lapończykiem (to pamiętam, bo z tego serialu dowiedziałam się, że oprócz Japonii jest też Laponia). Pamięta to ktoś?
A coś mi się przypomniało. Piosenka brzmiała: "jullaja, jullaja, julla- ej".
Piosenki nie pamiętam :sad: . Przypominam sobie jeszcze, że ten chłopiec miał jakieś problemy w szkole, był wyśmiewany - często powtarzał, że jest Lapończykiem, inni chyba nie byli albo nie mieszkali jak on w igloo, bo kojarzy mi się z jakąś innością.
ANTE i kolorowa czapka i "julllaja" jest w linku
http://www.nrk.no/nett-tv/klipp/650520/

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 20 paź 2011, o 14:43

O, jaka miła niespodzianka, baaaardzo dziękuję :D. Nie sądziłam, że kiedykolwiek jeszcze to zobaczę. Trochę poszperałam (teraz, "po tytule" jest to proste :) ) i znalazłam stronkę z nieco innym fragmentem filmu (jest więcej zimy, co bardziej pamiętam) i wywiad ze współczesnym Ante - niestety, nie znam norweskiego (bo chyba po norwesku mówią) :( .
http://www.itssolastcentury.co.uk/truck/Ante

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re:

Post autor: wositelec » 20 paź 2011, o 23:07

kobeman1983 pisze:Witam forumowiczów.
Moje pytanie brzmi: czy ktoś może pamięta serial animowany z gatunku sf, emitowany w telewizji publicznej (chyba w "dwójce") w połowie lat 90-tych, w godzinach popołudniowych (ok. 14/15.00). Akcja oczywiście dzieje się w kosmosie, bohaterami są ludzie latający statkami kosmicznymi, które w mogły łączyć się ze sobą w większe jednostki. Wiem że to co napisałem brzmi dosyć enigmatycznie, ale minęło już trochę lat... Może ktoś sobie przypomni??? Będę bardzo wdzięczny!
Jeżeli to jest to samo, czego szukam, to wielce bym się nie zdziwił. A działa się też akcja na Ziemi, walka na jakimś lądzie? Ciężarówki? Trzech złych "siłaczy" z gatunku potworowatych? :wink: Coś czuję, że to samo oglądaliśmy.

EDIT:
Nie mogę uwierzyć - najwyraźniej ZNALAZŁEM!!! Kliknąłem na intro "Youngblood" i obok wyświetliło się "Wild C.A.T.s", więc też kliknąłem.

Intro:
http://www.youtube.com/watch?v=kdsyFyF24uQ
Ciężarówka:
http://www.youtube.com/watch?v=V5mfykZKDVE&t=4m5s
Dymiący robot (jednak ciemnozielony) i zaraz potem pomarańczowy stwór:
http://www.youtube.com/watch?v=umCdm2ZNLt8&t=6m17s
Ostatnio zmieniony 30 paź 2011, o 10:22 przez wositelec, łącznie zmieniany 3 razy.

marekdp
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: marekdp » 22 paź 2011, o 15:36

SZUKAM KOMIKSU KUPCY Z KOSMOSU

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Podręczniki do języka polskiego w latach 1994-2001

Post autor: wositelec » 24 paź 2011, o 10:03

Pamiętam, że miałem kiedyś podręczniki do języka polskiego pt "Czytam świat" i "Jutro pójdę w świat" - w szkole podstawowej i w gimnazjum. Poszedłem kiedyś do czytelni pedagogicznej w moim mieście, ale nie znalazłem w ich zbiorkach pewnej baśni. Znalazłem inne, np. "Złoty Czerpak" i "Perła jaśniejąca w mroku", ale to żadna z nich.

A oto i moja prośba:
Pilnie poszukuję tytułu baśni chińskiej i namiarów na nią. Nie znalazłem jej niestety w zbiorku Zbigniewa Królickiego pt "Bajki chińskie", ale jak sama nazwa wskazuje - jest to raczej baśń niż bajka (choć do końca nie jestem pewny). Treść baśni przedstawia się następująco: byli sobie biedak i bogacz. Biedak chodził często w pobliże wędzarni ryb, gdzie siadał przy stoliku, zajadał placek ziemniaczany i zamykając oczy wyobrażał sobie, że je jedną z tych ryb. Pewnego dnia bogacz nie wytrzymał i zażądał za to zapłaty. Koniec baśni był taki, że biedak zapłacił mu dzwonieniem monet w kubeczku.

Dodam, że do baśni (bajki?) dołączone były ilustracje, być może w podręczniku "Jutro pójdę w świat" albo jakimś innym (pamiętam to ze szkoły podstawowej - druga połowa lat 90.).

anthena
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2011, o 20:32

pomóżcie

Post autor: anthena » 27 paź 2011, o 20:40

jestem tu nowa, ale widzę że mogę mieć nadzieję.

Szukam pewnej bajki którą oglądałam w dzieciństwie w latach 90. Bajka była na VHS i pamiętam że wypożyczałam ją wiele razy. Nie pamiętam wielu rzeczy, ale była to bajka o pewnej rodzinie, która rozbiła się na bezludnej wyspie. Dużo ich było. Rodzice, chyba ze dwie córki, synowie i wydaje mi się że na pewno był jakiś mały chłopczyk. I oni na tej bezludnej wyspie zbudowali dom na drzewie i tam pomieszkiwali. Większość bajki zajmowało właśnie budowa tego domu itp. Wydaje mi się że w tytule było coś pochodnego od Robinsonów...coś jakby Robinsonowie, albo Rodzina Robinsonów. Tylko że jak wpisuję takie tytuły w google wyskakują produkcje z 2007 roku albo jakieś seriale. Czy ktoś wie o jaką bajkę mi chodzi?

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: vanilia100 » 27 paź 2011, o 20:55

Prawdopodobnie chodzi o film pt. Robinsonowie z Beverly Hills. Niedawno powtarzali w TV.

anthena
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2011, o 20:32

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: anthena » 28 paź 2011, o 09:11

eeee....nie...jak pisałam chodzi mi o bajkę a nie film.

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Allonsanfan » 28 paź 2011, o 12:39

Może chodzi o "Szwajcarskich Robinsonów". To podobno na Zachodzie dość popularna powieść która miała wiele adaptacji filmowych. Może widziałaś którąś z nich.

Czy bajka którą oglądałaś była animowana czy normalna(tzn. grali aktorzy)?

anthena
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2011, o 20:32

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: anthena » 28 paź 2011, o 20:28

to była animowana bajka. powiedz coś więcej o tych szwajcarskich robinsonach.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 28 paź 2011, o 21:49

A wie ktoś coś może na temat bajki "Grupa specjalna EKO"? Gdzie można obejrzeć? Pod jakim innym tytułem jest znana?

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Allonsanfan » 31 paź 2011, o 07:45

anthena pisze:to była animowana bajka. powiedz coś więcej o tych szwajcarskich robinsonach.
Powiedzieć sam nie mogę bo ani powieści nie czytałem ani żadnej filmowej adaptacji nie widziałem.

Tu masz angielskojęzyczną stronę w Wikipedii gdzie jest zarówno o książce jak jej ekranizacjach:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Swiss_Family_Robinson

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Zyrafa » 31 paź 2011, o 13:47

Poszukuję tytułu dobranocki, zresztą bardzo popularnej w latach '80, dlatego dziwię się, że nie ma jej na liście na głównej stronie Nostalgii, zapewne produkcji czeskiej, o małym chłopcu - takim małym jak Calineczka albo Tomcio Paluszek, który chyba miał babcię i dziadka. I była tam też taka mała dziewczynka (chyba). Myślałam, że to była Makowa Panienka albo Rusałka Amelka, ale to nie to. I tu - uwaga - cechą charakterystyczną tej bajki było to, że wszystkie postacie miały kropki wokół oczu tzn. takie okręgi z kropek. Na pewno znacie tę bajkę. Kto mi pomoże?

ODPOWIEDZ