POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
nwldx
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2012, o 20:52

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: nwldx » 17 lut 2012, o 23:40

Niestety, to nie był Voltron.

alicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2011, o 01:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: alicjusz » 18 lut 2012, o 04:01

Witam. Ja natomiast poszukuje tytułu serialu nadawanego w latach 70-tych. Serial dla dzieci(młodzieży), produkcji francuskiej. Tematem było przygotowanie do występu w balecie.
Pozdrawiam

carnilla
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2012, o 22:30

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: carnilla » 18 lut 2012, o 17:59

willow_ufgood pisze:Jakoś pod koniec lat 80-tych leciał serial o chyba Lapońskiej dziewczynce, chyba w dawniejszych czasach.
Akcja działa się w jakiejś wiosce i ta dziewczynka była chyba sierotą i takim wyrzutkiem, kobiety z wioski źle ją traktowały.
Ktoś pamięta?
Lapońskiej czy japońskiej dziewczynce? Może chodziło Ci o Oshin, która jadła ryż z rzodkwią? http://www.youtube.com/watch?v=T78stpePnwM

Jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy i pamięci - 2 z moich zapytań przestały być tajemnicą. Dzięki!

anna
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2009, o 16:40

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: anna » 19 lut 2012, o 13:35

Ok. 83r. oglądałam bajkę o małym kurczaczku wyklutym z jajka; możliwe, że to jajko zgubiła mama kurka albo kurczak zgubił mamę; na koniec pewnie się odnajdują - nie pamiętam. Ale doskonale pamiętam, że ta bajka była tak smutna, że kolejnej emisji ok 88r. nie chciałam oglądać. I to był błąd, bo pamiętałabym coś więcej a nie tylko rozpacz zaginionego kurczaka. Nadawana raczej przed Wielkanocą, była pojedynczą historią a nie odcinkiem cyklu. Czy ktoś kojarzy taką bajkę?

maximus_dominus
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2012, o 13:49

RITRATTO DI DONNA VELATA

Post autor: maximus_dominus » 19 lut 2012, o 14:15

Metal_ToMo napisał(a):Czy ktoś z Państwa kojarzy film grozy (w starym stylu, ale raczej powojenny), który był pokazywany ok. godz. 11, 12 w niedzielę (a może sobotę?) chyba na "dwójce" pod koniec lat 80. lub na początku 90.
Akcja rozgrywała się bodaj w jakimś starym, nawiedzonym domu. Kojarzę przezroczyste postaci, przesuwanie się przedmiotów itp. - jak to w filmach grozy - a także kołacze mi się po głowie dość istotny szczegół - mówiąca postać jakiegoś mężczyzny (arystokrata lub żołnierz) z obrazu, tylko nie jestem pewien, czy to z tego samego filmu.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Tyt tego filmu Portret Zawoalowanej Damy.



Witam serdecznie to muj pierwszy post :) tak więc proszę o wyrozumiałośc . Znalazłem te posty z przed kilku lat , znam ten serial, powstał 1975 rokuw polsce wyświetlany pod koniec lat 70-siatych lub na początku 80-siątych , jego orginalny tytuł to :RITRATTO DI DONNA VELATA . Niestety nie dostępny nigdzie na polskich stronach :( polecam włoski eBay nie wiem jak będzie z polskimi napisami :? pozdrawiam

natja
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2012, o 22:02

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: natja » 24 lut 2012, o 22:11

Witam.
Poszukuje tytułu dwóch bajek o koniach.

Pierwsza z nich cała była o koniach, coś jakby kraina, gdzie żyły same konie, na dziko, w lesie. Były tam konie dobre i złe.

Druga to pamiętam jedynie fragment, gdzie koń/kucyk pracował ciężko na kopalni, ciągnął ciężki wózek z węglem [?] i bodajże miał się stoczyć w przepaść, gdyby nie dal rady go ciągnąć.

Marne wspomnienia, ale może ktoś będzie wiedział o co chodzi :)

marta per
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2012, o 13:58

Stary, czarno biały horror, film grozy. Pomocy!

Post autor: marta per » 27 lut 2012, o 14:12

Witam, jak Wy mi nie pomożecie to już nie wiem kto... Dawno temu oglądałam film. Mam pewne obrazy w głowie z nim związane ale nie mogę sobie tego do kupy złożyć. Postaram się napisać co zapamiętałam.
Film był czarno biały. Kobieta i mężczyzna przeprowadzają się do jakiegoś domu chyba na wsi. Kobieta, znajduje na pólce jakąś dziwną książkę gdzie jest opisana (chyba) jej przeszłość albo przeszłość. Ma jakieś dziwne omamy.
W ogrodzie jest jakiś dziwny krąg z kamieni albo fontanna. I coś co może być charakterystyczne. Na drzwiach do domu albo pokoju są ślady krwi. Okazało się, że drzwi były położone kiedyś na jakiejś kobiecie na którą rzucano kamieniami i zabito, z których powstał ten okrąg lub fontanna.
No i to tyle z mojej pamięci. Szukałam po necie starych filmów grozy ale nic nie znalazłam. Leciał jakieś 16, 17 lat temu w tv i wiem, że się bałam jak nie wiem.Wiem, że chaotycznie jest to napisane ale może cos wam wpadnie do głowy??

llucas83
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2012, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: llucas83 » 27 lut 2012, o 17:01

Witajcie!! poszukuje namiary na pewna bajkę, (rysowana, coś w stylu pierwszych transformersow, to było mniej więcej w tych samych czasach) którą oglądałem chyba z 15 lat temu, najprawdopodobniej była to jedna czesc (nie seria), było w niej dużo szczupłych robotów, postury ludzi a każdy z nich miał dziurę w brzuchu i wyglądał tak samo. Przemieszczały się w dużych grupach jak gdyby były na defiladzie, równo w rzędach. Gdy myślę o tej bajce w głowie siedzą mi słowa "cold life" być może ma to coś wspólnego z tytułem a być może nie ma to z tym nic wspólnego. W internecie znalazłem całkiem przez przypadek zdjęcie skina do gry quake2 który odzwierciedla właśnie tego robota, zamieszczam go poniżej. Jeśli coś Wam świta bardzo proszę o pomoc, szukam tej bajki już ładnych parę lat. Pozdrawiam Obrazek

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 29 lut 2012, o 11:14

To ja poszukam jeszcze dwóch bajek (obydwie z kaset VHS):
1) Jest to bajka animowana o kondorku i jego matce. Pamiętam, że mały kondorek (który niedawno wykluł się z jaja) jest obiektem zainteresowań pewnego kota, podobnego do tego z kreskówki "Herman and Catnip", czyli - jak zapewne pamiętacie - Ketlinga. Być może osobna bajka, a może też jakiś epizod. Wiem, że co jakiś czas obrywało się w łeb a to kondorowi, a to kotu.
2) Szukam odcinka lub osobnej bajki, w której na statku podróżują dwa psy - ojciec i syn. Mają brązowe futro i czarne nosy. Nie wydaje mi się, by był to Droopy. Coś z serii "Casper i przyjaciele".

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: Stary, czarno biały horror, film grozy. Pomocy!

Post autor: vanilia100 » 4 mar 2012, o 19:25

marta per pisze:Witam, jak Wy mi nie pomożecie to już nie wiem kto... Dawno temu oglądałam film. Mam pewne obrazy w głowie z nim związane ale nie mogę sobie tego do kupy złożyć. Postaram się napisać co zapamiętałam.
Film był czarno biały. Kobieta i mężczyzna przeprowadzają się do jakiegoś domu chyba na wsi. Kobieta, znajduje na pólce jakąś dziwną książkę gdzie jest opisana (chyba) jej przeszłość albo przeszłość. Ma jakieś dziwne omamy.
W ogrodzie jest jakiś dziwny krąg z kamieni albo fontanna. I coś co może być charakterystyczne. Na drzwiach do domu albo pokoju są ślady krwi. Okazało się, że drzwi były położone kiedyś na jakiejś kobiecie na którą rzucano kamieniami i zabito, z których powstał ten okrąg lub fontanna.
No i to tyle z mojej pamięci. Szukałam po necie starych filmów grozy ale nic nie znalazłam. Leciał jakieś 16, 17 lat temu w tv i wiem, że się bałam jak nie wiem.Wiem, że chaotycznie jest to napisane ale może cos wam wpadnie do głowy??
Znalazłam takie coś w internecie: Crowhaven Farm (1970) . Sceny: 1:07, 4:05, 7:14 pokrywają się częściowo z Twoim opisem.

marta per
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2012, o 13:58

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: marta per » 7 mar 2012, o 16:28

vanilia100!!!!Jeżeli jesteś z Krakowa to masz u mnie takiegooooo browara, taaaaką kawę i taaaaakie ciacho!!!!
Pół życia tego szukałam.To jest to!!!! Dzięki wielkie. :D :D

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: vanilia100 » 7 mar 2012, o 20:20

No niestety, nie jestem z Krakowa. Ale i tak mi miło, że pomogłam komuś rozjaśnić mroki niepamięci :lol: Zwłaszcza, że doskonale rozumiem, co to znaczy gdy jakiś motyw męczy i nie można sobie przypomnieć nic więcej. Sama coraz częściej czuję, że mam zaniki pamięci :roll:

marta per
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2012, o 13:58

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: marta per » 8 mar 2012, o 09:42

Szkoda tylko, że w całym necie nie znalazłam tego filmu ani z napisami ani z lektorem. Nie można go też kupić... :(
Oczywiście obejrzałam w ang. wersji, jest świetny.

Silverstrike
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2010, o 22:05

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Silverstrike » 9 mar 2012, o 21:20

Witam!

Piszę tutaj ponieważ od dobrych kilku dni próbuję odszukać tytuł pewnego filmu, który oglądałam daaawno, dawno temu w dzieciństwie. Otóż był to film animowany opowiadający historię pewnej dziewczyny, cyganki(?) która miała na imię Agnes (tak mi się przynajmniej zdaje). Całego filmu nie pamiętam, ponieważ nie dane mi go było obejrzeć do końca (był to film, który wypożyczyła moja mama z jednej z osiedlowych wypożyczalni video i niestety musiała zwrócić kasetę), za to pamiętam początek: dziewczyna była ocalona jako niemowlę, wyciągnięta z wody przez starą czarodziejkę która wychowywała ją jako swoją córkę. Po tej scenie następuje wątek, gdzie paręnaście lat później do obu kobiet przyjeżdża jakiś książę... i to w sumie tyle pamiętam z filmu.

Pamiętam też, że film leciał bodajże w Polskiej telewizji bodajże na TVP 2. Jeżeli ma jakieś informacje na temat tytułu tego filmu byłabym bardzo, ale to bardzo wdzięczna.

beatrycze
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2012, o 14:56

pomocy!

Post autor: beatrycze » 13 mar 2012, o 15:08

dzień dobry, od dłuższego czasu męczą mnie dwie bajki, których nikt kogo się pytam nie pamięta.. więc może ktoś z was mi pomoże:)

1) bajka, chyba wieczorynka w której (chyba) żuczek, który przemieszczał się po różnych światach zgubił nogę i nie mógł już podróżować. wtedy spotkał dwójkę dzieci (chyba z pieskiem) i one mu pomagały tzn szukały tej nogi we wszystkich światach:) pytałam się o tę bajkę prawie wszystkich znajomych i nikt nie wie o co mi chodzi, łącznie z moją mamą:( bajka leciała +/- '95-'98 ale nie pamiętam na jakim programie.

2) bajka o potworach z loch ness, które w ocenie rozdzieliła jakaś góra lodowa, pani potwór była różowa i nazywała się nessie a pan był niebieski i nazywał się ness. pani sobie normalnie pływała, a pan był zasypany na dnie oceanu i małe rybki mu pomagały się wykopać. pamiętam, że była tam jeszcze naga syrena, która romansowała z człowiekiem i spotykała się z nim zawsze w nocy na jego łódce:)

baaaaaaardzo proszę o pomoc!

ODPOWIEDZ