POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 5 wrz 2012, o 19:57

anna pisze:Czy ktoś kojarzy podręcznik do języka polskiego( ok. r. 1980), który na okładce miał prawdopodobnie pomarańczową, małą, drukowaną literę "a" i myślę, że był przeznaczony dla młodszych klas 2-3 , bo chyba jednym z wierszy był Tuwima "Wszyscy dla wszystkich" ( Murarz domy muruje, krawiec szyje ubrania...).
We wrześniu nie daje mi spokoju, czy taki podręcznik istniał czy to 'my imagination'.
O to chodzi?:
http://mojeksiazeczki.blox.pl/2012/01/U ... zytac.html

anna
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2009, o 16:40

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: anna » 7 wrz 2012, o 20:14

Tak , to ta książka. Dziękuję bardzo:-)

tomek4495
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2010, o 23:14

serial dokumentalny

Post autor: tomek4495 » 8 wrz 2012, o 10:43

Był kiedyś taki serial dokumentalny o australijskim podróżniku,który chciał zobaczyć świat. Podróżował często swoim jachtem,katamaranem itd. W jednym z odcinków jacht chyba nawet eksplodował....Włóczył się sporo po Ameryce Południowej,ale nie tylko. Pamięta ktos może jak się ten serial nazywał?

tomek4495
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2010, o 23:14

seriale z lat 80 i 90-tych

Post autor: tomek4495 » 9 wrz 2012, o 08:42

Pamiętam,że w latach 90-tych w soboty lub niedziele leciał serial dla młodzieży o przygodach grupki dzieciaków. Aktorzy mówili chyba po angielsku,ale była to produkcja szwedzka(??). Ale zawsze wydawało mi się że kręcone to mogło być w Polsce.
Jeśli dobrze pamiętam to w czołówce serialu pojawiała się lokomotywa(chyba).

Drugi serial był prawie na pewno z lat 80-tych. Opowiadał o jakimś chłopaku w okularach z Wielkiej Brytanii(chyba),który chodził do szkoły(w charakterystycznym mundurku) i z tego co pamiętam często coś zapisywał w zeszycie(może to był pamiętnik?).

Warden
Posty: 3
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 18:37

Re: seriale z lat 80 i 90-tych

Post autor: Warden » 9 wrz 2012, o 11:37

tomek4495 pisze:Drugi serial był prawie na pewno z lat 80-tych. Opowiadał o jakimś chłopaku w okularach z Wielkiej Brytanii(chyba),który chodził do szkoły(w charakterystycznym mundurku) i z tego co pamiętam często coś zapisywał w zeszycie(może to był pamiętnik?).
Czy to przypadkiem nie był Secret Diary of Adrian Mole emitowany przez polską telewizję gdzieś tak koło 86-87 roku, tytułu polskiej wersji dokładnie nie pamiętam ale to było jakoś mnie więcej tak "Pamiętnik trzynastolatka" czy "Sekretny pamiętnik trzynastolatka".

misiek74
Posty: 64
Rejestracja: 14 mar 2007, o 13:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: misiek74 » 10 wrz 2012, o 10:59

tytuł polski to był chyba "sekretny dziennik Adriana Mola lat 13 i 3/4"

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: seriale z lat 80 i 90-tych

Post autor: 80man » 10 wrz 2012, o 15:42

Warden pisze:
tomek4495 pisze:Drugi serial był prawie na pewno z lat 80-tych. Opowiadał o jakimś chłopaku w okularach z Wielkiej Brytanii(chyba),który chodził do szkoły(w charakterystycznym mundurku) i z tego co pamiętam często coś zapisywał w zeszycie(może to był pamiętnik?).
Czy to przypadkiem nie był Secret Diary of Adrian Mole emitowany przez polską telewizję gdzieś tak koło 86-87 roku, tytułu polskiej wersji dokładnie nie pamiętam ale to było jakoś mnie więcej tak "Pamiętnik trzynastolatka" czy "Sekretny pamiętnik trzynastolatka".
Sekretny dziennik Adriana Mole'a lat 13 i 3/4, została wydana w 1982 (w Polsce w 1991). :wink:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 11 wrz 2012, o 06:19

Akurat ten serial jest na youtube ... niestety bez żadnych napisów :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: seriale z lat 80 i 90-tych

Post autor: Pzet » 12 wrz 2012, o 17:13

tomek4495 pisze:Pamiętam,że w latach 90-tych w soboty lub niedziele leciał serial dla młodzieży o przygodach grupki dzieciaków. Aktorzy mówili chyba po angielsku,ale była to produkcja szwedzka(??). Ale zawsze wydawało mi się że kręcone to mogło być w Polsce.
Jeśli dobrze pamiętam to w czołówce serialu pojawiała się lokomotywa(chyba).
Podejrzewam, że może chodzić o serial "Kamienna tamiennica".
http://filmpolski.pl/fp/index.php/127131

Tutaj jest odcinek w wersji niemieckiej:
http://www.youtube.com/watch?v=noO1KGfyUr0

Kris
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 11:22

Polski film z motywem podróży w czasie?

Post autor: Kris » 13 wrz 2012, o 12:04

Bardzo prosiłbym o pomoc w identyfikacji filmu / serialu oglądanego w dzieciństwie (a więc gdzieś na początku lat 80-tych).

Pamiętam jedynie, że był to film przygodowy, jednym z bohaterów był student, przypominający mi Krzysztofa Kolbergera (ale na filmpolski.pl nie znalazłem w jego filmografii jakiegoś zbliżonego filmu). Jednym z motywów było przeniesienie się w czasie do średniowiecza - bohaterowie próbowali uruchomić radio, niestety nie znajdowało żadnej stacji.
Klimatami film mógł przypominać np. Wakacje z duchami. A może to po prostu nie film, tylko pojedynczy odcinek jakiegoś serialu?

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 13 wrz 2012, o 14:02

Kris pisze:Bardzo prosiłbym o pomoc w identyfikacji filmu / serialu oglądanego w dzieciństwie (a więc gdzieś na początku lat 80-tych).

Pamiętam jedynie, że był to film przygodowy, jednym z bohaterów był student, przypominający mi Krzysztofa Kolbergera (ale na filmpolski.pl nie znalazłem w jego filmografii jakiegoś zbliżonego filmu). Jednym z motywów było przeniesienie się w czasie do średniowiecza - bohaterowie próbowali uruchomić radio, niestety nie znajdowało żadnej stacji.
Klimatami film mógł przypominać np. Wakacje z duchami. A może to po prostu nie film, tylko pojedynczy odcinek jakiegoś serialu?
To "Pierścień królowej Anny", studentów grali Krzysztof Stroiński i Jerzy Matałowski (nie wiem, który przypominał ci Kolbergera :D ), do obejrzenia na youtubie, ale... po rosyjsku :) :
http://www.youtube.com/watch?v=toAcokZO ... 681FBF670C

Kris
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 11:22

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Kris » 14 wrz 2012, o 05:38

Wielki dzięki, to będzie ten film, wieczorem w domu przejrzę i zobaczymy który przypominał Kolbergera \ :mrgreen: Pewnie to tylko moje młodzieńcze majaki:)

Duchowicz
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 22:20

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Duchowicz » 14 wrz 2012, o 22:24

(19:20:44) Duch: byl taki serial o kosmitach; aktorzy, ktorzy w nim grali ubierali takie wielkie kostiumy; to byla miedzygwiezdna wycieczka klasowa (podrozowali w kosmicznym autobusie) i zatrzymali sie na Ziemi, zeby poznac Ziemian - ktorych nazywali "ziemniakami"; z tego co pamietam to chyba chowali sie przed Ziemianami po krzakach itd. (nie byli niewidzialni, nie byli podobni do ludzi); mieli takie duze, wlochate kostiumy
(19:21:44) Dagger: czy jakość serialu i efektów była dobra?

(19:21:59) Duch: slaba





(23:10:36) Duch: bylo jakies intro z autobusem tych kosmitow na tle kosmosu jak leci w strone ziemi





(23:15:06) Duch: jeszcze byl chyba serial o jakichs kosmitach (tez futrzanych) co chodzily po statku kosmicznym
(23:15:20) Duch: ci kosmici byli troche infantylni i gadali z roslinami
(23:15:23) Duch: cos takiego mi swita
(23:15:35) Duch: pewnie nikt nie kojarzy
(23:15:57) Duch: albo mieli jakies krysztaly na tym statku swiecace?
(23:16:07) Dagger: tez nie animowany?
(23:16:11) Duch: tez nie
(23:16:32) Duch: to mogloby nas zaprowadzic do "ziemniakow" bo nie wiem czy nie na tym samym kanale lecialy oba te seriale
(23:16:45) Duch: bo mi swita, ze to bylo na TV4

James_McAroy
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 16:14
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: James_McAroy » 15 wrz 2012, o 16:20

Hej wszystkim! Mam problem... jakieś dwadzieścia lat temu oglądałem film animowany o młodym chłopcu, który chce zostać samurajem (czy jakoś tak). Już nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło. Chłopak miał długie włosy i - o ile się nie mylę - był sierotą, a całość była utrzymana w konwencji disneyowskich baśni. Była to bardzo wzruszająca opowieść. Od kilku dobrych lat bezskutecznie próbuję odnaleźć tą bajkę by choć przez chwilę poczuć klimat tamtych lat.

Jeśli, ktoś ma pomysł co to za tytuł, byłbym wdzięczny. Pomóżcie, z góry dzięki.

Pozdrawiam

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 18 wrz 2012, o 02:09

Poszukuje rysunkowej bajki, prawdopodobnie japońskiej, która leciała ok 1992r, chyba po "Ciuchci", gdzie bohaterką była dziewczynka w ciemnych włosach i chyba na czerwono ubrana, a towarzyszył jej ludzik z cukru ( w jednym odcinku wpadł do wody i się rozpuścił, ale potem był znowu).

ODPOWIEDZ