POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Kundzia
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2012, o 21:52

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Kundzia » 2 lis 2012, o 23:27

Witam Wszystkich!
1. Szukam fabularnego serialu o wampirach (produkcji amerykańskiej bądź kanadyjskiej), emitowanego prawdopodobnie pod koniec lat osiemdziesiątych/początek dziewięćdziesiątych. Opowiadał o przygodach dwójki dzieciaków, dziewczyny i jej młodszego brata. Opiekował się nimi starszy pan (nie pamiętam czy był z nimi spokrewniony). Głównym ich przeciwnikiem był wampir, chyba o imieniu Lucas.
2. Niestety nie pamiętam tytułu ani też fabuły ale może coś się komuś skojarzy....
Film fabularny z drugiej połowy lat osiemdziesiątych lub z początku dziewięćdziesiątych. Rzecz dzieje się w jakiejś ruderze/opuszczonym teatrze gdzie do świata marionetek trafiają dzieciaki/trafia chłopak. Na pewno był parokrotnie emitowany w telewizji.
Po obejrzeniu tego filmu a oglądałam go dwa razy, zawsze śniły mi się koszmary. :P
3. Kukiełkowe przedstawienie dla dzieci, puszczane w telewizji w trakcie ferii zimowych o księciu zamienionym w kaczora i dziewczynie, która aby zdjąć klątwę musiała pokonać długą drogę. W trakcie swojej podróży zawędrowała do siedziby Słońca oraz Księżyca. Czekały ją tam do wykonania różne zadania.
Ktoś zna może tytuł?
Pozdrawiam!

Cyp
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2012, o 23:19

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Cyp » 3 lis 2012, o 10:03

Kundzia pisze: 3. Kukiełkowe przedstawienie dla dzieci, puszczane w telewizji w trakcie ferii zimowych o księciu zamienionym w kaczora i dziewczynie, która aby zdjąć klątwę musiała pokonać długą drogę. W trakcie swojej podróży zawędrowała do siedziby Słońca oraz Księżyca. Czekały ją tam do wykonania różne zadania.
Ktoś zna może tytuł?
Pozdrawiam!
To był teatrzyk "Baśń o zaklętym kaczorze" - prawdopodobnie. Tam leciała taka piosenka z bardzo ładną, ale smutną melodią:
Pomnij coś mi obiecała, gdyś ze studni wodę brała, moją żoną być i mnie wierną być.


Chyba to o to chodzi.

cheiro
Posty: 1
Rejestracja: 3 lis 2012, o 17:31

Film z lat 80

Post autor: cheiro » 3 lis 2012, o 17:47

Szukam a raczej nie moge znalesc filmu wydaje mi sie ze z lat 80.
Jedynie co pamietam to ze postaci mialy szpiczaste uszy
Akcja toczyla sie wokol brylantu, diamentu czy jakkiegos takiego artefaktu.
Obszerna recenzja byla pokazywana w 5 - 10 - 15.
Pamietam rowniez ze byly tam zwierzeta wymyslone w nastepujacy sposob ze aktozy mieli szczudly przyczepione do rak i nog
Prosze o pomoc i jakies namiary na film.

Tintina
Posty: 2
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:39

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Tintina » 7 lis 2012, o 22:03

poszukuje starego filmu - opowiada o rybaku z korei polnocnej, nie pamietam jak zostaje rozdzielony z dziecmi ( chyba wszyscy probuja uciec , jemu sie nie udaje) , zostaje mu tylko corka, ktora traci wzrok... po wielu latach trafia do korei poludniowej i spotyka swoje dzieci, sam jest juz staruszkiem.
Film byl emitowany gdzies chyba w polowie lat 80-tych , stary, czarno-bialy, i bardzo smutny, wydaje mi sie ze w tytule był "38 równoleznik " - niestety nie moge go nigdzie znalezc, nawet na wzmianki nie trafilam...
moze ktos pamieta :)

arkady74
Posty: 39
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 18:34

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: arkady74 » 7 lis 2012, o 23:21

Nie pamiętam tego filmu, nie sądzę jednak by w połowie lat 80-tych (czyli za komuny) puszczano filmy o ludziach uciekających z komunistycznej Korei Północnej do kapitalistycznej Korei Południowej.

Tintina
Posty: 2
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:39

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Tintina » 8 lis 2012, o 14:28

cóż... na pewno byl przed rokiem 1986 w TV
moze jakis cenzor mial lepszy dzien i pozwolil na emisje ;)

manka81
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2012, o 08:24

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: manka81 » 13 lis 2012, o 08:28

Witam,poszukuje bajki,byla to wersja fabularna ,ktora byla nadawana w Wigilie 1983 , 84 lub 85 roku w Telewizji Polskiej,nie pamietam jej tytulu,pamietam tylko przez mgle,ze pewien mlodzieniec mial odnalesc sposrod kilkunastu takich samych ksiezniczek zamienionych oczywiscie przez zla wiedzme te prawdziwa. Temu chlopcu caly czas w zadaniach pomagaly zwierzeta.
Jesli ktos moze mi pomoc w moich poszukiwaniach bylabym wdzieczna.
pozdrawiam

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Pzet » 14 lis 2012, o 23:09

Zapewne jakaś wersja "Szewczyka Dratewki".

Dorota
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2012, o 19:16

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Dorota » 23 lis 2012, o 08:25

WIdzę,że chyba nikt nie pamieta co to była za bajka o którą pytałam.
Może jednak znajdzie się ktoś kto mi podpowie:
zapytam jeszcze raz-
Witam.
Często siedzę i myślę nad jedną bajką,której
tytułu nie mogę skojarzyć.To chyba na dobranockę:w łóżku leżało dziecko,takie
kilkuletnie,a obok siedziała mama (lub opiekunka) i opowiadała (albo czytała) mu
bajkę,która była już animowana.Kojarzy ktoś tytuł,może nawet namiary?
Chyba było coś takiego?

Sławomir
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:58

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Sławomir » 25 lis 2012, o 12:29

Szukam tytułu pewnej bajki, którą jak przez mgłę pamiętam. Widziałem ją chyba tylko raz, ale jakoś dziwnie nie daje mi spokoju. Jednak nawet nie wiem, czy to był film czy serial.

Produkcja była bodajże czeska (lub słowacka, ale bardzo mało jestem tego pewien). Bajka opowiadała o jakimś stworku żywiącym się czekoladą. I właśnie tylko tego stworka pamiętam. Nie wiem, czy był on głównym bohaterem, ale na pewno ważną postacią. I mam jakieś jeszcze skojarzenie, że ten stworek mieszkał w dziupli na drzewie. Z fabuły niestety nie pamiętam nic, a jedyne co pewne na 100 % to czekoladowa dieta stworka. :)

Ostatnio nagle coś mi mignęło w pamięci o tej bajce i zapragnąłem dowiedzieć się, co to było. Byłbym wdzięczny za pomoc, choć informacje niestety skąpe.
I tak, dzięki Nostalgii, po latach sam mogę sobie odpowiedzieć na moje pytanie.
Ten stworek jedzący czekoladę to kruk Gustaw z "Pom Poma" i jest tu nawet zamieszczony dokładnie TEN odcinek. :D

Przy czym dodam, że nie pamiętałem ani tytułu "Pom Pom", ani tytułowej postaci. Tylko samego Gustawa.

magda.k
Posty: 4
Rejestracja: 3 gru 2012, o 01:09

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: magda.k » 4 gru 2012, o 21:24

Nie był to serial, a pojedyńcza bajka. Obejrzałam ją w okolicach roku 1990. Z bajki pamiętam dziewczynkę, jej dziadka i dom(pamiętam też motyw wody-chyba rzeka?). (Ona CHYBA przyjechała tu do niego, jak dobrze pamiętam to on chyba umiera.) Bardzo smutna bajeczka. Pamiętam, że była bardzo plastyczna. (Wydaje mi się, że nie padały tam rzadne słowa, a była tylko muzyka, ale tego też nie jestem pewna. I nie wiem czy była czarno biała czy oglądałam ją w takim telewizorze). Moi rodzice mówią, że to była CHYBA bajka angielska i tytuł CHYBA dziadek, ale nie są tego pewni. Przeszukiwałam czeluście internetu za bajką o tytule dziadek, ale nie znalazłam tej, której szukam.

Gdyby ktoś chociaż skojarzył o jaką bajkę mi chodzi, dodałby jakiś element do mojej układanki byłabym niezwykle wdzięczna! Pozdrawiam!:)

magda.k
Posty: 4
Rejestracja: 3 gru 2012, o 01:09

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: magda.k » 4 gru 2012, o 21:25

Dorota, coś więcej pamiętasz?

Adrian
Posty: 24
Rejestracja: 5 gru 2012, o 16:39

Latający Czestmir po polsku

Post autor: Adrian » 5 gru 2012, o 20:21

Szanowni państwo, ostatnio telewizja Kino Polska emitowała serial czechosłowacki pt: ''Latający Czestmir'' z lektorem. W 1985r. w ramach ''Kina Teleranka'' ''Latający Czestmir'' był emitowany z polskim dubbingiem, czy ktoś pamięta kto użyczył głosu do tego filmu?

Adrian
Posty: 24
Rejestracja: 5 gru 2012, o 16:39

Biały Delfin Um - obsada dubbingu

Post autor: Adrian » 5 gru 2012, o 20:29

Poszukuję polską obsadę dubbingu bajki ''Biały Delfin Um''
Pozdrawiam

magda.k
Posty: 4
Rejestracja: 3 gru 2012, o 01:09

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: magda.k » 5 gru 2012, o 22:22

Bajka, której szukam jest nieco w tych klimatach - takie przekształcenia figur płynnę i chyba tylko muzyka http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... v0aIj6SIGI#!

ODPOWIEDZ