POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
dygi
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2013, o 20:25

Witam poprosze o pomoc

Post autor: dygi » 31 mar 2013, o 10:19

Witam mam pewien problem od kilku dobrych lat poszukuję wykonawcy teledysku który pamiętam z lat młodości może ktoś mi pomoże bo strasznie mnie to męczy mały opis - teledysk kręcony w jakimś mini miasteczku występowały kukiełki , główny aktor a zarazem ten co śpiewał był głową w autku , pojeżdzie którymi poruszali się wszyscy jechał on do pracy i tam sterował jakąś machinerją a w telewizorach była twarz wykonawcy padał śnieg niestety więcej nie pamiętam POPROSZĘ o pomoc !!!!!!!! :?

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Witam poprosze o pomoc

Post autor: Syriusz Falcon » 31 mar 2013, o 14:09

Może to Peter Gabriel, który kręci podobne teledyski.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Christof
Posty: 44
Rejestracja: 4 mar 2013, o 15:10
Lokalizacja: Kraków

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Christof » 31 mar 2013, o 22:26

W teledysku do "Leave Me Alone" Jackson poruszał się jakimś pojazdem. Może to to ??

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: biały_delfin » 1 kwie 2013, o 21:45

"Land of fusion" Genesis z Phlilem Coinsem ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

dygi
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2013, o 20:25

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: dygi » 2 kwie 2013, o 07:02

Witam niestety to nie to szukam dalej , pozdrawiam

dygi
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2013, o 20:25

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: dygi » 2 kwie 2013, o 16:27

http://www.youtube.com/watch?v=Q4v8YqBpbDg

Te kukiełki to były tego typu ca na załączonym z yotuba tylko to były jakby samochody z głowami a ręce mieli takie chwytaki ,,,prosze pomocy bo mi głowa pęknie szukam tego od 5lat!!!
Dodam że spiewał to facet i miało to coś wspólnego z zimą lub gwiazdką ...pozdrawiam

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 6 kwie 2013, o 20:41

Może ktoś słyszał o filmach z mojej młodości które bezskutecznie próbuję znaleźć. Nie pamiętam o czym były, ale na pewno nie były przeznaczone dla młodych widzów. Tytuły polskie tych filmów to - "Kogo śmiem kochać" i "Moja siostra Claire".
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
domciak
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 17:38

psi detektyw- co to było? :(

Post autor: domciak » 10 kwie 2013, o 15:15

Od długiego czasu poszukuję pewnej bajki z dzieciństwa. Baaardzo ją lubiłam i niestety nie pamiętam jak się nazywała.
Była to bajka o psie, który był detektywem. Chodził w takim stereotypowym długim płaszczu i kapeluszu, na dwóch łapach, był wysoki i chudy. Nie jestem pewna, ale chyba taki wilczur... Miał taką brązową sierść. Leciało to chyba na Cartoon Network, ale nie jestem pewna, mógł to być jakiś inny program, z jakieś 10 lat temu.
Do dziś pamiętam końcówkę jednego odcinka jak ten pies idzie, a w tle jest piękny zachód słońca... :D Wiem, że to głupie, ale bardzo mi zależy, żeby ją odnaleźć ponownie. :-)

A i dodam jeszcze, że to nie jest Droopy- Super Detektyw, tamten psiak wyglądał zupełnie inaczej...

Jeśli ktoś pamięta co to za bajka to prooooszę o jakieś wskazówki. :-)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 10 kwie 2013, o 15:22

10 lat temu to nie ogladalem juz dawno bajek , ale z lat 70 pamietam Psa Huckleberry, moze to to?

Awatar użytkownika
domciak
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 17:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: domciak » 10 kwie 2013, o 15:26

Nie, niestety to nie to, ale ten psiak był równie uroczy :-)

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: psi detektyw- co to było? :(

Post autor: willow_ufgood » 10 kwie 2013, o 19:09

domciak pisze:Od długiego czasu poszukuję pewnej bajki z dzieciństwa. Baaardzo ją lubiłam i niestety nie pamiętam jak się nazywała.
Była to bajka o psie, który był detektywem. Chodził w takim stereotypowym długim płaszczu i kapeluszu, na dwóch łapach, był wysoki i chudy. Nie jestem pewna, ale chyba taki wilczur... Miał taką brązową sierść. Leciało to chyba na Cartoon Network, ale nie jestem pewna, mógł to być jakiś inny program, z jakieś 10 lat temu.
Do dziś pamiętam końcówkę jednego odcinka jak ten pies idzie, a w tle jest piękny zachód słońca... :D Wiem, że to głupie, ale bardzo mi zależy, żeby ją odnaleźć ponownie. :-)

A i dodam jeszcze, że to nie jest Droopy- Super Detektyw, tamten psiak wyglądał zupełnie inaczej...

Jeśli ktoś pamięta co to za bajka to prooooszę o jakieś wskazówki. :-)

Miasto Piesprawia (Dog City)?

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Film z lat 80

Post autor: willow_ufgood » 10 kwie 2013, o 19:38

cheiro pisze:Szukam a raczej nie moge znalesc filmu wydaje mi sie ze z lat 80.
Jedynie co pamietam to ze postaci mialy szpiczaste uszy
Akcja toczyla sie wokol brylantu, diamentu czy jakkiegos takiego artefaktu.
Obszerna recenzja byla pokazywana w 5 - 10 - 15.
Pamietam rowniez ze byly tam zwierzeta wymyslone w nastepujacy sposob ze aktozy mieli szczudly przyczepione do rak i nog
Prosze o pomoc i jakies namiary na film.
Dark Crystal


manka81 pisze:Witam,poszukuje bajki,byla to wersja fabularna ,ktora byla nadawana w Wigilie 1983 , 84 lub 85 roku w Telewizji Polskiej,nie pamietam jej tytulu,pamietam tylko przez mgle,ze pewien mlodzieniec mial odnalesc sposrod kilkunastu takich samych ksiezniczek zamienionych oczywiscie przez zla wiedzme te prawdziwa. Temu chlopcu caly czas w zadaniach pomagaly zwierzeta.
Jesli ktos moze mi pomoc w moich poszukiwaniach bylabym wdzieczna.
pozdrawiam
Nie pamiętam tytułu, ale na 100% była to baśń rosyjska.


ed209 pisze:Witam Wszystkich!!!!
Może ktoś pamięta nazwę serialu lub seriali uk lub us, którego akcja działa się w szkole ,serial był emitowany po 5-10-15 albo w walt disney przedstawia (rama czasowa pomiedzy 1996 a 1999)

kurcze spać mi to nie daje,może ktoś pamięta?

Pozdrawiam!!!
Starszy o dekadę, ale może...
Sekretny dziennik Adriana Mole'a lat 13 i 3/4 (The Secret Diary of Adrian Mole Aged 13 3/4) (1985-1987)?

Awatar użytkownika
domciak
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 17:38

Re: psi detektyw- co to było? :(

Post autor: domciak » 10 kwie 2013, o 20:25

Taaaak, to TO, dziekuje bardzo, dziekuję, dziękuję, dziękuję! :D

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 12 kwie 2013, o 11:28

Pamięta ktoś serial "Nie z tego świata" w którym główna bohaterka Eve (Maureen Flannigan), po ukończeniu 13 lat dowiaduje się że jest na wpół kosmitką. Zaczyna zauważać w sobie różne moce np. zatrzymywanie czasu. Może ktoś wie jak go namierzyć bo dodatkową przeszkodą jest to, że pod tym samym tytułem jest współczesny serial fantastyczny. Jest na Filmweb http://www.filmweb.pl/serial/Nie+z+tego ... 987-137926. Chciałbym obejrzeć ten serial obojętnie w jakiej wersji językowej.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Sławomir
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:58

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Sławomir » 13 kwie 2013, o 20:50

Poszukuję dwóch rzeczy, a konkretnie:
1. Ponawiam pytanie o serial, w którego czołówce mężczyzna pisze coś w księdze lub na pergaminie. Wydaje mi się, że może być to serial "Ja, Klaudiusz" (znalazłem czołówkę na YouTubie), ale nie jestem pewien, bo nie mogę "dokopać się" do dokładnych dat emisji w Polsce. Znalazłem jedynie na Wikipedii, że był emitowany w latach 80, a na forum Filmwebu jeden z użytkowników twierdzi, że były to lata 1985/1986. Jednak urodziłem się w r. 1986 i musiałem mieć ze 2-3 lata żeby cokolwiek zapamiętać (jest to jedno z moich najwcześniejszych telewizyjnych wspomnień). Może był więc jakiś inny serial z podobną czołówką?
2. Skoro już pojawił się temat teledysków... Otóż w samiutkim końcu lat 80. lub samiutkim początku lat 90. (również jedno z najwcześniejszych wspomnień :) ) widziałem w telewizji teledysk, w którym pokazywane były kukiełki jakby ulepione z plasteliny. Były to figurki błaznów, klaunów lub pajaców. Jak mi się zdaje, wykonywały różne akrobacje. Coś mi chodzi po głowie, że to teledysk do piosenki zespołu Queen, ale nic nie udało mi się do tej pory znaleźć.

ODPOWIEDZ