POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin


Sławomir
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:58

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Sławomir » 14 kwie 2013, o 21:58

Dzięki! :D Tak, to właśnie było Queen "Innuendo"!

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: willow_ufgood » 15 kwie 2013, o 23:23

Jakoś chyba przed połową lat 90-tych w telewizji regionalnej (przynajmniej łódzkiej) była puszczana lista Braun z niemieckiego MTV.
Pamiętam taki teledysk z łysym diabłem i jakimiś kolesiami w kabinie WC i utkwiło mi hasło "to the hell". Nie wiem czy taki był tytuł, ale na pewno powtarzało się to w refrenie. Czy ktoś kojarzy co to było?

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 16 kwie 2013, o 15:00

willow_ufgood pisze: Pamiętam taki teledysk z łysym diabłem i jakimiś kolesiami w kabinie WC i utkwiło mi hasło "to the hell". Nie wiem czy taki był tytuł, ale na pewno powtarzało się to w refrenie. Czy ktoś kojarzy co to było?
http://www.youtube.com/watch?v=_lK4cX5xGiQ

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: willow_ufgood » 16 kwie 2013, o 15:22

Nie, nie, to nie było Tenacious D Jacka Blacka i na pewno było w WC.

M4LA
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2013, o 18:56

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: M4LA » 20 kwie 2013, o 06:59

Witam. Szukam bajki: Blondynka z pieskiem. Ona nie ma mamy, chodzi na wzgórze, gdzie sadzi żonkile, to ma jakiś związek z jej mamą, z tego wzgórza widziała piękną willę, marzyła żeby się tam znaleźć. W końcu się jej udało, tam mieszkał starszy człowiek. Byla też banda chłopaków, którzy jej dokuczali. Miała dwa kucyki, potem wyszła druga część, w której miała już dwa warkocze, pojechała w podróż. Bajkę oglądałam na VHS około 1995-1998, pewnie wyszła wcześniej, Jeśli ktoś zna tytuł,bardzo proszę o pomoc :) .

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 22 kwie 2013, o 20:33

Poszukuję filmu z Bożeną Fedorczyk tą od "Motyli", film hiszpański "La mentor" https://www.youtube.com/watch?v=LJXMwsx8fPc
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 23 kwie 2013, o 15:17

Skoro poprzednią książkę tak łatwo udało się wam znaleźć, to może z kolejną pójdzie łatwo - chodzi o bajkę, w której występował magik, ptak (kos bodajże, albo szpak) oraz dwa duchy - warchoł (?) i animus. Komuś coś się kojarzy? Kołacze mi się jeszcze, że akcja mogła się kręcić wokół jakiegoś pociągu, ale za to już głowy nie dam.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

bitemarks
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 19:31

Młodzieżowy serial z lat 90tych

Post autor: bitemarks » 25 kwie 2013, o 20:16

Witam, to mój pierwszy post, aczkolwiek forum znam i przeglądam już od jakiegoś czasu (:
Poszukuję serialu najprawdopodobniej z lat 90tych, emitowano go ponownie po 2000 roku na TVP1 (lub TVP2, na pewno któryś z tych dwóch kanałów). Był to serial dla młodzieży, raczej starszej, bohaterowie mieli po 17-19 lat? Na pewno akcja działa się częściowo w szkole. Część z nich gdzieś tam sobie dorabiała (w warsztacie?), jeden bohater był chyba rudy, była też tam taka charakterystyczna dziewczyna o takiej hiszpańsko-meksykańskiej urodzie, nosiła krótkie topy. Pamiętam, że w jednym odcinku był jakiś bieg i jedna z osób pobiegła naokoło, oszukując? Nazwa serialu była dosyć banalna, coś w stylu "Szkoły uczuć", jakieś takie miłosne pierdółki dla nastolatków. Serial leciał z rana, ok. 9-10.
Jeżeli o serialu była już mowa, to przepraszam, ale przejrzałam połowę tego tematu i poddałam się, szukałam też hasła 'serial młodzieżowy' na forum, ale również nic nie znalazłam.
Pozdrawiam!

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: willow_ufgood » 26 kwie 2013, o 10:06

willow_ufgood pisze:Jakoś chyba przed połową lat 90-tych w telewizji regionalnej (przynajmniej łódzkiej) była puszczana lista Braun z niemieckiego MTV.
Pamiętam taki teledysk z łysym diabłem i jakimiś kolesiami w kabinie WC i utkwiło mi hasło "to the hell". Nie wiem czy taki był tytuł, ale na pewno powtarzało się to w refrenie. Czy ktoś kojarzy co to było?
Może mi się pomyliło, mogło to nie na tej liśnie, tylko w latach 95-99 na Vivie 2, ale nie jestem pewny.
Diabeł był chyba bez koszuli i miał czeroną skórę. Prawdopodobnie był łysy. Wokal dość wrzaskliwy.

arkady74
Posty: 39
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 18:34

Re: Młodzieżowy serial z lat 90tych

Post autor: arkady74 » 26 kwie 2013, o 17:10

bitemarks pisze:Witam, to mój pierwszy post, aczkolwiek forum znam i przeglądam już od jakiegoś czasu (:
Poszukuję serialu najprawdopodobniej z lat 90tych, emitowano go ponownie po 2000 roku na TVP1 (lub TVP2, na pewno któryś z tych dwóch kanałów). Był to serial dla młodzieży, raczej starszej, bohaterowie mieli po 17-19 lat? Na pewno akcja działa się częściowo w szkole. Część z nich gdzieś tam sobie dorabiała (w warsztacie?), jeden bohater był chyba rudy, była też tam taka charakterystyczna dziewczyna o takiej hiszpańsko-meksykańskiej urodzie, nosiła krótkie topy. Pamiętam, że w jednym odcinku był jakiś bieg i jedna z osób pobiegła naokoło, oszukując? Nazwa serialu była dosyć banalna, coś w stylu "Szkoły uczuć", jakieś takie miłosne pierdółki dla nastolatków. Serial leciał z rana, ok. 9-10.
Jeżeli o serialu była już mowa, to przepraszam, ale przejrzałam połowę tego tematu i poddałam się, szukałam też hasła 'serial młodzieżowy' na forum, ale również nic nie znalazłam.
Pozdrawiam!
"Szkoła złamanych serc" ?

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 26 kwie 2013, o 18:29

Doctor_Who pisze:Skoro poprzednią książkę tak łatwo udało się wam znaleźć, to może z kolejną pójdzie łatwo - chodzi o bajkę, w której występował magik, ptak (kos bodajże, albo szpak) oraz dwa duchy - warchoł (?) i animus. Komuś coś się kojarzy? Kołacze mi się jeszcze, że akcja mogła się kręcić wokół jakiegoś pociągu, ale za to już głowy nie dam.
Dodam tylko, że to nie był na pewno Karampuk (magik co prawda jest, ale nic więcej się nie zgadza). :(
Ktoś coś wie?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: mutant » 28 kwie 2013, o 12:31

A mnie się przypomniał film, który leciał około roku 1980, był na drugi dzień komentowany w szkole, głównie przez dziewczyny. Opowiadał o niewidomej dziewczynie Gertrudzie, którą opiekował się pewien lekarz. Lekarz ów miał syna Jakuba, który kochał się w Gertrudzie, lecz ona kochała przede wszystkim jego ojca. W końcu udało się ją zoperować i odzyskała wzrok. Po operacji, gdy już widziała, odwiedził ją Jakub. Film kończy się tragicznie, ciało dziewczyny zostaje wyłowione z rzeki, nie wiem, czy jest powiedziane wprost, czy zasugerowane, że popełniła samobójstwo. Nie wiem też, czy powodem były zagmatwane uczucia do doktora i Jakuba, czy ogólne rozczarowanie światem. Ktoś może pamięta tytuł?

Edit.: Już znalazłam, to była Symfonia pastoralna, http://www.portalfilmowy.pl/film,8881,1 ... ralna.html. A opiekun nie był lekarzem, tylko pastorem :)
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

dygi
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2013, o 20:25

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: dygi » 10 maja 2013, o 15:37

Witam a możecie mi podpowiedzieć kilka tytułów programów tv które prezentowały teledyski z lat końcówka 80/90 może tam sobie odnajdę to czego szukam ,pozdrawiam

hkm
Posty: 3
Rejestracja: 7 maja 2013, o 20:28

Re: Dawne bajki i filmy-gdzie i kiedy

Post autor: hkm » 10 maja 2013, o 16:02

Witam wszystkich!
Mam pytanie, czy ktoś pamięta bajkę o dwóch zającach nazywali się Uszatek i Zębatek, czasem pojawiał się u nich kozioł. Bajka leciała w drugiej połowie lat 70-tych. Nigdzie nie mogę o niej nic znaleźć. Jaki był tytuł, jaka produkcja?
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ