POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Conrad » 19 sie 2013, o 19:31

Obawiam się, że tego przerywnika możesz nie znaleźć. To był tylko przerywnik - nawet nie reklama - ot, widoczek i muzyczka!
Pozdrawiam - J. Konrad G.

plomba
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2013, o 13:54

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: plomba » 19 sie 2013, o 19:43

Conrad pisze:Obawiam się, że tego przerywnika możesz nie znaleźć. To był tylko przerywnik - nawet nie reklama - ot, widoczek i muzyczka!
Cóż, wspomnienie czasem jest warte zachodu...: ) I tyle...

2blackbar
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2011, o 08:00

bajka o byku lub krowie na farmie w spodniach na szelkach

Post autor: 2blackbar » 20 sie 2013, o 03:22

Ktos pamieta moze jaki byl jej tytul? Chyba byla francuska, nie moge znalezc jej tytulu, byla chyba jako dobranocka albo po tiktaku.
Zauwazylem tez ze nie ma na nostalgii bajki alfred j kwak, ta bajka z bykiem chyba byla rysowana przez to samo studio.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 20 sie 2013, o 08:25

Jeśli był tam żółw, któremu rozsypywała się skorupa, to może chodzić o ''Opowieści Byczka'', rzeczywiście była wyprodukowana przez tych samych co od A.J. Kwaka.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ox_Tales

Obrazek
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

2blackbar
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2011, o 08:00

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: 2blackbar » 20 sie 2013, o 19:16

wow super , dzieki wielkie :D

Awatar użytkownika
V@letQier
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:45

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: V@letQier » 10 wrz 2013, o 14:46

Znowu ja. Kiedyś, przed wiekami, obił mi się o oczy czechosłowacki chyba film SF. Tytuł wyleciał z głowy. Chyba czechosłowacki, bo później czytałem tłumaczoną z czeskiego (a może słowackiego) książkę z grubsza tej samej treści, wydanej legalnie po polsku w 1982 (?). Możliwe, że autor miał na imię Józef. Jedna z cześci książki miała tytuł "Chłopiec z roku 1975" (czas akcji, urodził się wcześniej). Narracja była udziwniona, strasznie skrótowa. Fabuła więcej zapowiadała niż przynosiła (jak u Lema ale też nie do końca). Lecz jakoś mnie to zaintrygowało, zatem szukam. Ów chłopiec (na imię miał chyba Michał?) znalazł z kolegami w jakimś wąwozie (?) meteoryt, włożył go do akwarium ale rybki zeszły (czy na skutek tego meteorytu pozostawiono bez wyjaśnienia). Kamień (trochę jak w innej czeskiej produkcji "Latający Czestmir" ale tamto było komedią) powodował dziwne zjawiska (czarnobiały telewizor odbierał na kolorowo choć tylko chwilę), bohater rozbił go i znalazł w środku metalową kulę wielkości piłeczki ping-pongowej. Któregoś wieczoru, gdy był sam w domu, kula zaczęła świecić, rosnąć do średnicy ponad metra, stała się przezroczysta i przenikliwa, posuwając się 'skanowała' to co przez nią przeszło, to znaczy ćmy i kota, chłopiec bowiem wycofał się. Potem kula wróciła do dawnego rozmiaru. Obiekt pozaziemskiej cywilizacji. Następował przeskok w narracji do przyszłości (rok 2004 chyba). Bohater opowiada o tym swemu synowi, będącemu w tym wieku co i on wtedy. Pokazuje przepiłowaną na pół kulę, mówi że mimo badań znaleziono nic. Później gdzieś wychodzi. Naraz połówki rozwietlają się, łaczą i sytuacja się powtarza. Zjawia się kot z przeszłości (czy też jego kopia). Syn bohatera rozumie iż kot był najwyższą formą życia na Ziemi z którą zetknęli się Obcy. Włącza dyktafon, mówiąc tacie by później odsłuchał, informuje co się dzieje. Sam bez lęku wchodzi do 'skanującej' go kuli i mówi, że ludzie oczekują kontaktu. I to koniec.

Podobieństwo do amerykańskiego filmu "Kula" z 1988 małe, po za tym że też obiekt z Kosmosu.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 10 wrz 2013, o 18:54

Z opisu wnioskuję, że to był film na podstawie książki czeskiego pisarza, nie Józefa, ale Oty Hofmana "Odyseusz i gwiazdy" (''Odysseus a hvězdy'').
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

wnazeria
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2013, o 23:48

Tao-Tao, Mały Miś Panda

Post autor: wnazeria » 28 wrz 2013, o 14:42

Witam, to mój pierwszy post, ale dla mnie bardzo ważny

od wielu lat poszukuję serialu anime "Tao-Tao, Mały Miś Panda". leciał na TVP jakoś na początku lat '90. Do tej pory udało mi się na allegro upolować kasetę VHS z bajką (czekam na dostawę i jeżeli tylko uda się ją zdigitalizować, to gdzieś udostępnię), ale serialu w żaden sposób zdobyć nie mogę (z tego, co wiem nie był wydany), a konkretniej serialu w języku polskim, bo na youtube jest ok 30 odcinków po niemiecku i 26 po fińsku, ponadto na necie da się znaleźć do ściągnięcia odcinki 1-26 z DVD w jakimś arabskim chyba języku (ja tych robaczków nie rozróżniam).

Także gdyby ktokolwiek z Was miał to nagrane albo gdzieś na to trafił, albo cokolwiek bądź, to ja bardzo proszę o informację. za tę bajkę dam się pociąć

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 11 paź 2013, o 14:53

Doctor_Who pisze:Witam! Moja prośba jest nieco nietypowa (...) to filmu tytuł wojennego. Nie ma to po prawdzie nic wspólnego z filmami dla dzieci, ale oglądałem go w latach 90. i nie znam oryginalnego tytułu. Stwierdziłem, że jak tutaj nikt nie będzie go znał, to już chyba nigdzie. Z zakamarków pamięci udało mi się wygrzebać następujące fakty:

-Był to film wojenny z elementami komedii
-Akcja działa się chyba w czasie wojny w Korei lub Wietnamie
-Dowcip był w stylu niezapomnianego MASHa, żołnierski humor, żarty o grzybicy stóp i Bobie Hopie
-Oddział bohaterów miał zdobyć wzgórze, skierowano ich przez pomyłkę nie tam gdzie trzeba, byli prawie straceni, jeden z nich chyba nawiązał kontakt przez radio zastrzelonego wroga

Pewnie przeinaczyłem połowę faktów.

Na kasetach VHS film miał tytuł ''Bohater mimo woli'', ale dzisiejsze Google wypluwają mi pod tym hasłem jakąś niemiecką komedię z 1998, która nie ma nic wspólnego z opisywanym obrazem. Należy więc przypuszczać, że tytuł jest wymysłem polskich translatorów - pamiętajmy, to były lata 90. czasy beztroskiego piractwa i kreatywności tłumaczy. Epoka takich ''hitów'' jak ''Policyjny gliniarz'' (Robocop), ''Mordercze kuleczki'' (Phantasm) ''WC-Nieprzerwana akcja'' (Wing Comander) lub (mój osobisty faworyt) ''Wściekłe bobki'' na półce z horrorem (Grona gniewu według Steinbecka).
Już myślałem, że mi się nie uda, ale jakaś uczynna dusza po tylu latach podesłała mi właściwy tytuł przez prywatną wiadomość. Chodzi o ''The Reluctant Heroes'' z 1971.

http://www.youtube.com/watch?v=PPc0raYLCD4
http://www.filmweb.pl/film/The+Reluctan ... 971-327595

A piszę to tutaj bo może ktoś inny będzie szukał tego samego.
Kurczę, dlaczego żadna stacja go nie powtarza? :evil:
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

kanivaneis
Posty: 3
Rejestracja: 7 lip 2011, o 20:43

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kanivaneis » 11 paź 2013, o 21:34

PROSZEEE O POMOC , STAWIAM DOBRE PIWKO !! :D

Kiedyś, miałam bardzo fajną bajkę... tylko niestety nie pamiętam nic z tytułu i co gorsza żadnego punktu zaczepienia dzięki któremu mogłabym szukać w internecie... pamiętam tylko ze bajka była o korniku który mieszkał w globusie i potrafił w sekundę zrobić z drewna wszystko,akcja toczy się na statku i na 50 % jestem pewna ze płynął z Kolumbem.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 12 paź 2013, o 08:53

"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

kanivaneis
Posty: 3
Rejestracja: 7 lip 2011, o 20:43

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kanivaneis » 12 paź 2013, o 21:39

Podaj mi swoje namiary to ci podeśle piwko ;) (obiecałem to chce dotrzymać słowa ) :D


Tak czy inaczej poszukuje jeszcze jednej bajki do wygrania drugie piwko ;D.

Niestety nie pamiętam dużo a urywki które pamiętam to.

1.Chyba byłq to bajka detektywistyczna
2.Na 100% było tam coś takiego że w jakimś budynku walczyły dwa psy ( klony ) i obok stał gościu który nie wiedział który to zły i na wyczucie uderzył chyba tego złego klona jakimś młotem.
3.Możliwe że działo się to w Pensylwania/Transylwania/ lub w Londynie
4.Ten zwierzak co uderzył tego klona chyba nosił czapkę i miał imię catmandoo ? katemanko ? coś chyba takiego
5.Możliwe że intro było takie że jakiś zwierzak wchodził do tego pokoju detektywistycznego co oni mieli przez rynnę
6.Bajka była emitowana w telewizji gdzieś lata 1997.-2003

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 13 paź 2013, o 18:21

kanivaneis, nie chodzi czasem o serial "Miasto Piesprawia" ?
http://www.youtube.com/watch?v=SI_zRK2SEqY

A teraz czas na moje poszukiwania: szukam starego programu telewizyjnego (odnoszę wrażenie, że występował Tadeusz Kwinta i że był to program "Po prostu muzyka"). Jego fryzura z tamtego czasu by pasowała. Była to piosenka kabaretowa, w której nieco tańczył z wielką tubką pasty do zębów i śpiewał "Krakodent, Krakodent - poprawi ci urodę". Na 95 % był to Tadeusz Kwinta. Kojarzy ktoś ?

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 13 paź 2013, o 19:40

A z innej beczki - czy ktoś kojarzy tytuł teatru tv, możliwe, że z serii scena młodego widza (prawdopodobnie - równie dobrze mógł to być film, nawet nie polski), gdzie bohater wykluwał się na początku z ogromnego jajka? Pamiętam*, że mogło chodzić o pępek świata i to okazał się być jakiś korek, który wyciągnięto... Kojarzy ktoś :shock: ? W forumowej wyszukiwarce nic nie znalazłem na ten temat. :?:

*''Pamiętam'' jest tu słowem kluczowym, bo pamięć lubi płatać figle po latach :wink:...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Legiusz
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2013, o 19:49

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Legiusz » 13 paź 2013, o 19:56

Pierwej pięknie dziękuję za pozbycie się udręki związanej z szukaniem pewnego serialu którym okazała się seria "wygasłych wulkanów" sam w życiu bym nie znalazł.

zwracam się z prośbą czy ktoś kojarzy bajkę podobną do Scooby Doo - ale nie HB - gdzie była grupa nastolatków i miała Tygrysa z Jednym okiem ( prawdopodobnie nazywał się Ostry Pazur) mianowicie w jednym z odcinków zamienił się w Tygrysa Szablozebnego.

a i szukam też bajki z Misiem "Wasylem" :) z 1986 bodajże made in CCCP

ODPOWIEDZ