POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 2 sie 2014, o 12:18

Marecki384 pisze:Szukam filmu. Facet znalazł sie na obcej planecie razem z małpą
Szukał pozywienia małpa znalazła jakieś coś i zaczeła to jeść
On też
Chciało mu się pić dał małpie posolonego krakersa z masłem
Tyle pamiętam
To Robinson Crusoe on Mars (Robinson Crusoe na Marsie, choć znając polskich tłumaczy tytuł mógł być inny):

http://www.dailymotion.com/video/xlu55w ... shortfilms
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

JJ 77
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2007, o 20:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: JJ 77 » 2 sie 2014, o 16:58

Witajcie, znowu kilka filmów nie daje mi spokoju...
1. Kino azjatyckie, film ten emitowany był rano, dla 2 zmiany, ale nie pamiętam, czy był wieczorem, ale nie to najważniejsze :) pamiętam tylko tyle, że bohaterami byli chyba samuraje i ninja, walczyli przy użyciu metalowych kulek, rzucali nimi, a ta scena działa się prawdopodobnie w jakimś ogrodzie, o ile mnie pamięć nie myli.
2. Serial dla młodzieży, najprawdopodobniej australijski, emisja była w niedzielę, chyba w wakacje. Tytuł coś mi się kojarzy z Hendersonami. Była tam grupa dzieciaków na rowerach i charakterystyczna postać chłopaka Azjaty( widziałam go też w innych filmach- długie ciemne włosy), chyba ich przywódca.
3. Rodzina z adoptowanymi dziećmi, znowu w jednej z ról chłopak Azjata, o którym wspominałam wyżej, emisja w latach 90tych, ale film chyba starszy, wydaje mi się, że "leciał" codziennie rano...
Tyle mi się kołata po głowie...Pomóżcie!

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 3 sie 2014, o 15:34

Z których to części Gangu Olsena:
1. Egon albo ktoś inny dobijają się do domu który rozwala chyba koparka wszystko rozwalone oprócz drzwi a ci się ciągle szarpią
2.Siedzą w restauracji maja walizkę pieniędzy sporo żarcia stoi na stole na banknot wylewa się alkohol ktoś sciera z niego płyn i okazuje się że banknot jest fałszywy (rozmazuje się )
Jakis chłopaczek mówi : Wiedziałem że to fałszywe pieniądze
3.Włamują się do kiosku i nagle jacyś ludzie chcą od nich plan miasta (chyba byli pijani

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 3 sie 2014, o 15:35

Doctor_Who pisze:
Marecki384 pisze:Szukam filmu. Facet znalazł sie na obcej planecie razem z małpą
Szukał pozywienia małpa znalazła jakieś coś i zaczeła to jeść
On też
Chciało mu się pić dał małpie posolonego krakersa z masłem
Tyle pamiętam
To Robinson Crusoe on Mars (Robinson Crusoe na Marsie, choć znając polskich tłumaczy tytuł mógł być inny):

http://www.dailymotion.com/video/xlu55w ... shortfilms
Dziękuję

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 6 sie 2014, o 17:40

Szukam serialu chyba niemieckiego
Był w pierwszej połowie lat 90
Dziewczynka mieszkała z dziadkiem dziwakiem w górskim miasteczku
Dziadek uchodził za dziwaka
Pamiętam dzieciaki ulepiły bałwana a ten wział swój kapelusz i włożył go na bałwana podobnie zrobił z fajką wsadził go <twarz> bałwana

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Radziecka baśń o Złotowłosej

Post autor: Marecki384 » 6 sie 2014, o 17:55

Pamiętam że był jakiś kucharz który miał nie próbować dania a spróbował i chyba rozumiał mowę zwierząt
Jakiś link tylko nie youtube bo mam mało bajtów :)
Film był fabularny i był chyba na początku lat 90

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 6 sie 2014, o 19:21

Taki motyw pochodzi z baśni o białym wężu braci Grimm. Filmu nie znam, ale może spróbuj poszukać coś pod tym tytułem.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 6 sie 2014, o 20:52

A może znasz stronkę z tytułami radzieckich filmów
Gdzieś kiedyś widziałem

Silverstrike
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2010, o 22:05

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Silverstrike » 1 wrz 2014, o 15:41

Moje pytanie jest raczej nietypowe, ale zaryzykuję.

Otóż, od jakiegoś czasu poszukuję spotów kampanii społecznej, które były emitowane na TVP 1 i TVP 2, w drugiej połowie lat 90tych jak i również w latach 2000-2002, między innymi jako przerywnik między reportażami w "Magazynie Ekspresu Reporterów". Były to dość nietypowe spoty, bo miały one czołówkę i końcówkę w postaci błękitnego wykrzyknika. Charakteryzowały się też całkiem przerażającą, jak dla małego dziecka, którym byłam w tamtym czasie, muzyką.

Co do treści pamiętam tylko kilka. Jeden to był spot dotyczący trzech chłopaków, z uszkodzeniami kręgosłupa po skoku do wody na główkę. Jedną ze scen jaka zapadła mi najbardziej w pamięć to było jak jeden z nich jadł zupę przez rurkę.

Drugi spot to był pokaz slajdów: poniszczone pomniki i statuy a w tle odgłosy wybuchów i wystrzały z karabinów, a na końcu napis: "Przetrwały wojny. Zniszczy je nasza cywilizacja" (czy coś w ten deseń).

Trzeci jaki pamiętam to dziecko siedzące przed telewizorem, oglądające różne
"drastyczne filmy" (w tym, z tego co pamiętam, Godzillę). Potem podchodził ojciec i wyłączał telewizor, a na samym końcu był napis: "Wyłącz zanim będzie za późno".

Przeszukałam chyba cały YouTube w poszukiwaniu tych spotów, ale jak do tej pory moje poszukiwania pozostały bezowocne.

Ja wiem, że moja prośba wydaje się dość nietypowa, ale może jest szansa, że ktoś jeszcze oprócz mnie pamięta te spoty?

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 3 wrz 2014, o 17:22

Szukam filmu animowany o soli
Jacyś rybacy mieli urządzenie do produkcji soli ( chyba młynek )
Ktoś chciał to tez mieć
Statek lub łódz zatoneła i dlatego morza są słone

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 4 wrz 2014, o 08:21

Silverstrike pisze: Otóż, od jakiegoś czasu poszukuję spotów kampanii społecznej, które były emitowane na TVP 1 i TVP 2, w drugiej połowie lat 90tych jak i również w latach 2000-2002, między innymi jako przerywnik między reportażami w "Magazynie Ekspresu Reporterów". Były to dość nietypowe spoty, bo miały one czołówkę i końcówkę w postaci błękitnego wykrzyknika. Charakteryzowały się też całkiem przerażającą, jak dla małego dziecka, którym byłam w tamtym czasie, muzyką.

(...)

Ja wiem, że moja prośba wydaje się dość nietypowa, ale może jest szansa, że ktoś jeszcze oprócz mnie pamięta te spoty?
Pamiętać pamiętam, ale gdzie znaleźć to nie mam pojęcia :cry:.
Marecki384 pisze:Szukam filmu animowany o soli
Jacyś rybacy mieli urządzenie do produkcji soli ( chyba młynek )
Ktoś chciał to tez mieć
Statek lub łódz zatoneła i dlatego morza są słone
Jedyne co mi się kojarzy to polska animacja ''Czarodziejski młynek'' (notabene to na podstawie znanej baśni).

Kadry:

Obrazek

Fragment 2 min:

http://vimeo.com/25309049
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
krn78
Posty: 48
Rejestracja: 2 kwie 2007, o 14:55

Pilot, smok i potrawa ze smoczego ogona.

Post autor: krn78 » 6 wrz 2014, o 20:45

Pamiętam tylko kilka obrazków.
Na jednym z nich ubrany na biało pilot (jakby kosmonauta?), w tle ekran, na którym rozgrywać się będzie historyjka. Pilot, o ile dobrze pamiętam, rozmawia z nie wiem kim (z Komputerem pokładowym?).
Nie wiem, czy dobrze pamiętam historyjkę. Jest rycerz, który musi upolować smoka, żeby zdobyć smoczy ogon na ucztę. Po cichu zostaje zaprowadzony do kuchni, gdzie taki smoczy ogon jest już prawie gotowy. Okazuje się, że nikt już nie wie, jak smakują smocze ogony (bo smoków już nie ma, o ile się nie mylę), więc przygotowują go z czegoś innego i formują w smoczy ogon. Pamiętam, że widziany z góry zajmował wielki stół. Pamiętam, że smok się jednak pojawił. Terroryzował jakąś okolicę zapewne. Zapamiętałem go jako ubranego w kostium faceta, którego pokazano między jakimiś drzewami, w rzadkim lesie. Pamiętam też, że smok ten, kiedy rozmawiał z rycerzem, miał swoje racje. Nie pamiętam finału spotkania.
Nie wiem, co to był za program. Może jakiś teatr telewizji?

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 7 wrz 2014, o 16:32

Doctor_Who pisze:
Silverstrike pisze: Otóż, od jakiegoś czasu poszukuję spotów kampanii społecznej, które były emitowane na TVP 1 i TVP 2, w drugiej połowie lat 90tych jak i również w latach 2000-2002, między innymi jako przerywnik między reportażami w "Magazynie Ekspresu Reporterów". Były to dość nietypowe spoty, bo miały one czołówkę i końcówkę w postaci błękitnego wykrzyknika. Charakteryzowały się też całkiem przerażającą, jak dla małego dziecka, którym byłam w tamtym czasie, muzyką.

(...)

Ja wiem, że moja prośba wydaje się dość nietypowa, ale może jest szansa, że ktoś jeszcze oprócz mnie pamięta te spoty?
Pamiętać pamiętam, ale gdzie znaleźć to nie mam pojęcia :cry:.
Marecki384 pisze:Szukam filmu animowany o soli
Jacyś rybacy mieli urządzenie do produkcji soli ( chyba młynek )
Ktoś chciał to tez mieć
Statek lub łódz zatoneła i dlatego morza są słone
Jedyne co mi się kojarzy to polska animacja ''Czarodziejski młynek'' (notabene to na podstawie znanej baśni).

Kadry:

Obrazek

Fragment 2 min:

http://vimeo.com/25309049
Dziękuję

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 7 wrz 2014, o 16:37

JJ 77 pisze:Witajcie, znowu kilka filmów nie daje mi spokoju...
1. Kino azjatyckie, film ten emitowany był rano, dla 2 zmiany, ale nie pamiętam, czy był wieczorem, ale nie to najważniejsze :) pamiętam tylko tyle, że bohaterami byli chyba samuraje i ninja, walczyli przy użyciu metalowych kulek, rzucali nimi, a ta scena działa się prawdopodobnie w jakimś ogrodzie, o ile mnie pamięć nie myli.
2. Serial dla młodzieży, najprawdopodobniej australijski, emisja była w niedzielę, chyba w wakacje. Tytuł coś mi się kojarzy z Hendersonami. Była tam grupa dzieciaków na rowerach i charakterystyczna postać chłopaka Azjaty( widziałam go też w innych filmach- długie ciemne włosy), chyba ich przywódca.
3. Rodzina z adoptowanymi dziećmi, znowu w jednej z ról chłopak Azjata, o którym wspominałam wyżej, emisja w latach 90tych, ale film chyba starszy, wydaje mi się, że "leciał" codziennie rano...
Tyle mi się kołata po głowie...Pomóżcie!
2. http://www.filmweb.pl/serial/The+Hender ... 987-185542
3.Co do 3 punktu to pamiętam że jakis facet z 3 dzieci ( w tym jakiś adoptowany azjata ) płyneli jakimś statkiem.To był film fabularny

Awatar użytkownika
krn78
Posty: 48
Rejestracja: 2 kwie 2007, o 14:55

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: krn78 » 8 wrz 2014, o 19:31

JJ 77 pisze:2. Serial dla młodzieży, najprawdopodobniej australijski, emisja była w niedzielę, chyba w wakacje. Tytuł coś mi się kojarzy z Hendersonami. Była tam grupa dzieciaków na rowerach i charakterystyczna postać chłopaka Azjaty( widziałam go też w innych filmach- długie ciemne włosy), chyba ich przywódca.
Był kiedyś serial 'Harry i Hendersonowie'. Nie pamiętam fabuły, pamiętam tylko tytuł. Może to to.

ODPOWIEDZ