POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 28 sty 2015, o 21:56

Bo jest kilka filmów o tym tytule np. dokument o II WŚ:

https://www.youtube.com/watch?v=DPte4YbSaMg

Ale to raczej o Kuderskiego chodzi:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,80,89052 ... unka_.html

------------

RZECZY, KTÓRYCH WCIĄŻ POSZUKUJĘ:

1. Książka (tytuł, autor), w której występował magik, ptak (kos bodajże, albo szpak) oraz dwa duchy - Warchoł i Animus (imiona mogłem przekręcić). Kołacze mi się jeszcze, że akcja mogła się kręcić wokół jakiegoś pociągu, ale za to już głowy nie dam. Ten Animus był chudy i miał długi nos. Jak zaczął się materializować (przez sporą część książki duchy były niewidzialne) to właśnie od czubka nosa.
(...)
Dodam tylko, że to nie był na pewno Karampuk (magik co prawda jest, ale nic więcej się nie zgadza).

2. Komiks (tytuł, autor), PODEJRZEWAM, że polski ale równie dobrze mógł być przetłumaczony z robotem, który o ile dobrze pamiętam miał ręce przypominające wtyczki do kontaktów (w sumie równie dobrze te ręce mogły przypominać magnesy, ale jednak wydaje mi się, że bardziej wtyczki)? Te ręce mu chyba się wydłużały, taki charakterystyczny szczegół zapamiętałem, był u mnie w szkolnej świetlicy w stanie pożałowania godnym, bez okładki więc nigdy nie dowiedziałem się jak się nazywało to dzieło...

3. Seria bajek do wyświetlania na projektor o (chyba) zabawkowym pociągu, którym zabawki gdzieś tam jechały? Były tam takie postacie jak Maszynista, Zawiadowca, czy Konduktor... Była to opowieść w kilku częściach, niestety nie miałem wszystkich i do dziś nie wiem jak to się skończyło.

4. Tytuł teatru tv, możliwe, że z serii scena młodego widza (wydaje mi się, że był to teatr tv, choć równie dobrze mógł to być film, nawet nie polski), gdzie bohater wykluwał się na początku z ogromnego jajka? To nie był ''Czupurek'', bo ''Czupurka'' kojarzę dość dobrze. Pamiętam, że w tym spektaklu akcja mogła obracać się wokół poszukiwania pępka świata (nie jestem pewny).

5. Film świąteczny, leciał na początku lat 90. lub pod koniec 80. w okresie gwiazdkowym, dotyczył św. Mikołaja i pamiętam, że występował w nim przerośnięty elf. To nie był polski spektakl o największym z krasnali ze Zborowskim (ani oczywiście komedia ''Elf'' z 2003 roku), tamten przypominał posturą i fryzurą raczej Hagrida lub Małego Johna :D. Pamiętam scenę gdzie szli przez jakieś śniegi i skaturlali się z górki. Ktoś coś kojarzy?

6. Ktoś wie może gdzie można znaleźć piosenką (chyba pana Kociniaka) "Ja jestem chory na telewizory'' z filmu ''Smacznego, telewizorku"? W filmie ta piosenka jest, ale zagłuszana warkotem silnika samolotu dziadka, była może gdzieś wydana na kasecie itp?

7. Gdzieś w latach 90. krążyła plotka o rzekomo świetnej, fantastycznej, tajemniczej rzadkiej książce, która jakoby miała krążyć po całej Polsce tylko w wersji maszynopisowej, powielanej metodą samizdatową na ksero. Dzieło owo miało nosić tytuł coś w rodzaju ''Bowinna'' (cytuję z pamięci i ze słuchu, proszę się nie sugerować za bardzo) i o ile mnie pamięć nie zawodzi traktowało o wątkach z królem Arturem. Słyszał ktoś o tej książce, czy może to tylko legenda miejska?

8. Seria krótkich bajek. Bohaterami były postacie namalowane... no właśnie nie pamiętam na czym. Ale na pewno były to jakieś akcesoria kuchenne. Może słoiki, butelki, może jakieś solniczki (nie jestem pewny, ale chyba te naczynia były szklane). Wic polegał na tym, że te naczynia, zdaje mi się były prawdziwe, a postacie rysunkowe! I jak postać chciała gdzieś przejść, to chyba tak ''pchała'' od środka ten swój ''słoik''...

9. Tytuł serialu z gatunku zdaje mi się właśnie latynoskich oper mydlanych, gdzie występował motyw wycięcia inicjału na twarzy, zdaje się była to litera ''R'', której nóżka nie została dokończona i wyszło ''P'' i facet przed śmiercią (?) prosił kogoś żeby dokończył mu tę literę? A i jeszcze zdaje mi się, że mogła tam występować postać księdza lub zakonnika, albo kogoś, kto się za księdza podawał, ale nie jestem pewny, może myli mi się z innym filmem lub tasiemcem.

10. Wynalazca obmyśla tkaninę, która się nie rwie i nie brudzi, tysiące praczek i krawców jest solidnie wkurzonych, bo straci pracę, chyba go ścigają, chcą zlinczować. Na koniec okazuje się, że ten materiał wcale nie był taki wytrzymały jak miał być.

11. Widziałem tylko jedną scenę jako dzieciak i zrobiła na mnie przerażające wrażenie, film czarno-biały (a może mieliśmy jeszcze czarno-biały tv), okręt podwodny się zanurza, jeden marynarz zostaje na górze bo schodząc zaczepił się chyba o coś nogami (możliwe, że schodził po jakimś maszcie czy antenie w takiej jakby uprzęży) i utknął. Został sam, nikt mu nie może pomóc. WYDAJE MI SIĘ, że chodziło o okręt podwodny. Mógł być to równie dobrze statek trafiony torpedą, który tonął i sytuacja taka sama jak wyżej.

12. Kojarzy mi się jakaś baśń filmowa, może wg braci Grimm, ale w takim razie to byłaby dość swobodna wariacja na temat. Był dwór królewski, król i królowa jak to w bajkach ale pojawiał się też helikopter (!). W tle przewijały się - pamiętam - jakieś postacie z niebieskimi twarzami. Nie wydaje mi się, że to ''Arabela''. Ktoś wie,co to mogło być?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 29 sty 2015, o 15:01

Zupełnie nie orientuje się
Ja natomiast szukam
1.Pytanie z filmografii Allena
W jakim filmie jest chyba rosjanin trzymany w domu
Musi przesiedzieć w nim iles tam lat dostanie nagrodę
Pamiętam że do mieszkania wchodzi chyba Allen i czyta jego zapiski że niby tamten planuje samobója dzień przed terminem

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 31 sty 2015, o 19:25

Marecki384 pisze:Szukam nazwy serialu fabularnego dla dzieci i mlodziezy, byl wyswietlany pod koniec

lat 80tych lub na początku 90, latem, po zakonczeniu roku szkolnego, nie pamietam

czy po teleranku czy po 5-10-15, ale byl rano,
Akcja toczyla sie na Santorini, lub gdzies w Grecji - pamietam bialo-niebieskie domki,
Był taki serial australijski ''Przygody na Kithirze'' (Adventures on Kythera).

https://www.youtube.com/watch?v=BwjOZB3 ... 5F6C8C6A17
http://www.imdb.com/title/tt0096529/

Leciał u nas na początku lat 90., właśnie jesienią, rano, po Wiatraku (hm, kto pamięta o czym był ten program? Tytuł jakoś kojarzę, ale nic z treści).
Są dzieciaki, jest grecka wyspa. Może to to?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, o 20:41 przez Doctor_Who, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 31 sty 2015, o 20:35

Tak to ten film

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 31 sty 2015, o 20:40

Ten serial był nakręcony w 1989, ale premierę na Zachodzie miał w 1991.
A u nas leciał już... w 1990:
http://pl.staratelewizja.wikia.com/wiki ... opada_1990
Jakieś chody mieliśmy, czy co? ;)

------------

A ja szukam dwóch horrorów sf z "dzikich" czasów wypożyczalni VHS. Całkiem możliwe, że to były pirackie tłumaczenia, więc oryginalne tytuły były zapewne zupełnie inne (czasami cwaniacy zresztą wciskali mniej znane filmy pod tytułami hitów):

13. Film, który na kasetach miał tytuł podobny do filmu "Coś". Dwóch astronautów znajduje zahibernowaną obcą istotę w kapsule. Patrzą się na mordę i jeden z nich mówi ''nie mieli tam raczej konkursów piękności". Jeden z nich siada na kapsule a drugi robi mu zdjęcie. W tym czasie z kapsuły coś wypływa, ale oni nie zauważają. Tamten dostaje jakichś drgawek, bo to coś z kapsuły go dopadło.

14. Film, który na kasetach miał tytuł podobny do filmu "Głębia". Chyba jakieś podwodne jaskinie i coś co mutuje organizmy. Grupa schodzi tam, żeby to zbadać. Po drodze ekipa się wykrusza, bo stwory ich atakują. Na koniec znajdują to ustrojstwo, jakiś generator czy reaktor może i wokół niego okrągłe jaja. Rozbijają jedno, patrzą na to co w środku (taki różowy jakby płód) i jeden z nich mówi "Ten stwór to prawie człowiek". Chyba wysadzają wszystko w cholerę.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 31 sty 2015, o 23:03

Kurcze tłucze mi się po głowie jakiś francuski film
Pamiętam że ktoś był przetrzymywany w domu i podwieszony za nogi i ręce ( jak w sado maso )
Przez okno widział tory kolejowe
Jeden gliniarz sam się podwiesił koleżka go zapytał czy widzi tory kolejowe i zapiął zatrzaski
Tyle pamiętam

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 1 lut 2015, o 01:47

Czołówka tego serialu "Przygody na KIthirze" nic mi nie mówi. Musiałbym obejrzeć więcej odcinków, to może coś sobie przypomne. Nazwa programu "Wiatrak" też mi się gdzieś kołacze, ale nie pamiętam o czym to było. Szukam jakiejś bajki, chyba wydanie książkowe i niewykluczone, że to Grrimmów było. W każdym razie był jakiś chłopak, co miał kilka sióstr ( chyba to były siostry) i coś przeskrobał, to go powiesiły głową w dół w kominie. Chuba miał na imię Jaś. Tylko to pamiętam, matka mi to czytała, ale raczej nie było to z niemieckojęzycznego wydania baśni braci Grimm z psychodelicznymi rysunkami.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 1 lut 2015, o 19:01

Marecki384 pisze:Pamiętam faceta w kaftanie którego wyprzedzał ślimak
Taka scena jest w komedii z Jerrym Lewisem "Wesoły sanitariusz" (The Disorderly Orderly) z 1964 r., ale nie wiem, czy to ten film którego szukasz. :?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 1 lut 2015, o 19:18

Kurcze nie jestem pewien
w ramówkach tv tez tego nie ma
Pamiętam że trafił tam do psychiatryka jakiś aktor
Pielęgniarz do niego widziałem wszystkie powtórki pana programu a nawet powtórki z powtórek

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 1 lut 2015, o 20:09

Tak, to będzie właśnie to.
Może był pod innym tytułem.
Ten aktor to miał ksywę Fat Jack, a tytułowy sanitariusz był jego wielkim fanem.
Naprzykrzał mu się, więc facet sam załadował go w kaftan.
Film jest w całości na YT po angielsku ale zablokowany ze względu na prawa autorskie, trzeba włazić przez proxy.
Ale wyciągnąłem dla Ciebie z filmu 2 min fragment (w oryginale).
Zaczyna się od tego jak sanitariusz goni za tym aktorem, a kończy na ślimaku:

http://www.filedropper.com/sanitariusz
http://s000.tinyupload.com/index.php?fi ... 9648863039
http://www.megafileupload.com/en/file/6 ... z-wmv.html

Chyba nie złamię regulaminu nostalgii jak wrzucę tylko krótki fragment, a nie cały film.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 1 lut 2015, o 20:17

Dzięki Ci
Tylko kiedy to było w TV ???
w archiwum wyborczej nie ma wszystkiego

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 4 lut 2015, o 11:26

Szukam jeszcze jednego filmu a właściwie baśni
Widziałem ją tak labo końcówka 80 albo początek 90
Najbardziej zapamiętałem jedną scenę jak chłopak ( zły charakter najwyraźniej ) strzelił z łuku i przybił do drzewa pięknego motyla

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: strabek » 9 lut 2015, o 21:47

Najważniejsze- nie poddać się - film prod. USA
Jaki był oryginalny tytuł angielski?
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 11 lut 2015, o 09:15

1.Szukam filmu o facecie co leciał samolotem uderzył w most miał przeżyć ale jego anioł stróż za wcześnie go zabrał z samolotu do nieba
2.Szukam filmu ofacecie co ginie w urwanej windzie ale potem wraca w innym wcieleniu
3.Szukam komedii
Pamiętam jedna scenę
Kilka osób idzie przez pustynię widzą hotel i myślą że widzą fatamorganę idą dalej
A tymczasem w hotelu widzą ludzi i jeden facet mówi do drugiego ludzie nas omijają mówiłem żeby tu nie inwestować

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 11 lut 2015, o 20:11

strabek pisze:Najważniejsze- nie poddać się - film prod. USA
Jaki był oryginalny tytuł angielski?
A coś na temat fabuły pamiętasz?
Marecki384 pisze: Kilka osób idzie przez pustynię widzą hotel i myślą że widzą fatamorganę idą dalej
A tymczasem w hotelu widzą ludzi i jeden facet mówi do drugiego ludzie nas omijają mówiłem żeby tu nie inwestować
To będzie Za tym wielbłądem! (Follow That Camel, alternatywny tytuł Carry On In The Legion) z 1967.

http://www.imdb.com/title/tt0061680/
http://www.dailymotion.com/video/x23xun ... shortfilms

(scena ok. 1h12m)

(osobiście z serii Carry on... najbardziej lubiłem Kleopatrę)
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ