POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 8 sty 2016, o 07:48

Kurcze szkoda że sobie nie zapisywałem tego co oglądam,dziś byłoby przydatne

agata1
Posty: 28
Rejestracja: 30 paź 2013, o 15:37

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: agata1 » 10 sty 2016, o 15:06

Nieznalezione
Ostatnio zmieniony 24 lip 2019, o 16:29 przez agata1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krn78
Posty: 48
Rejestracja: 2 kwie 2007, o 14:55

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: krn78 » 10 sty 2016, o 19:23

denarowa pisze:i drugi film jak dwoje dzieci chyba chłopców albo dziewczyna i chłopak mieszkali obok siebie w bloku i przekazywali sobie wiadomości poprzez taką skrzynkę przyczepioną do linki i umocowaną przy ich oknach i sie spotykali potajemnie... więcej nie pamiętam, film też nie w języku polskim - pamięta ktoś????
Nie jestem pewien, ale kiedyś czytałem o tym w książce 'Dzieci z Bulerbyn'. Sprawdziłem, że taki film powstał. Może to ten?

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 11 sty 2016, o 15:03

Pamięta ktoś, w którym filmie wojennym Telly Savalas (to był na 100 % on) robił taką akcję ? Otóż wychodzi on z budynku, a jest godzina policyjna. Zatrzymuje go dwóch niemieckich żołnierzy, którzy nakazują mu wsiąść do samochodu. Kiedy jadą tym samochodem, on siedzi z tyłu. W pewnym momencie atakuje żołnierza i zaczyna go dusić. Dał sobie radę z obydwoma, ale nie pamiętam czy ich zabił, czy tylko ogłuszył.

***edit*** Już znalezione. To "Ucieczka do Aten" ! :wink:

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 12 sty 2016, o 09:15

Odnośnie numeru 15, to sam się zastanawiam, chociaż nigdy nic takiego nie słyszałem. Starsze pokolenie u mnie w domu to kojarzy, ale nikt nie pamięta tytułu. Poszperałem w Google i dostałem odpowiedź, że może to być Happy Pills oraz "Telewizja", ale znalazłem jedynie fragment...
http://mp3songpreview.com/happy-pills-t ... ad-9539342

***edycja***

10) Opis pasuje do tego filmu : "Człowiek w białym ubraniu" (1951)
11) Być może chodzi o film "Piekielna misja (1954)

Oba filmy już bardzo stare, nie udało mi się znaleźć tego z Indianinem-niemową.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 12 sty 2016, o 13:31

Dzięki, ten pierwszy film na bank trafiony, co do "Piekielnej misji" musiałbym obejrzeć, żeby zobaczyć czy to to, ale ciężko cokolwiek znaleźć w necie :(.

Jeśli chodzi o ''Telewizję'', to tamta piosenka o Klossie miała bardziej żywsze, prawie raperskie tempo.
W dyskografii zespołu także nie znalazłem niczego co by podchodziło pod J-23. To chyba nie to.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 13 sty 2016, o 10:23

Jeżeli to nie jest "Piekielna misja" (scena jest chyba jednak trochę inna niż opisałeś), to jeszcze istnieje cień szansy, że może to być "Prywatna wojna Murphy'ego". Nie mam więcej pomysłów na chwilę obecną.

Co do piosenki o Hansie Klossie, to mogła być jakaś amatorska nuta, mało znana (coś w stylu piosenki o Kajko i Kokoszu stworzonej na potrzeby gry-kolorowanki na komputery PC). Może być trudno znaleźć. Powodem takich trudności w poszukiwaniach jest to, że wiele osób nie miało internetu jeszcze w latach 90., nie mówiąc już o latach wcześniejszych. Dlatego też nasz polski internet wciąż jest uboższy niż strony internetowe "made in USA". Ktoś na pewno to musi znać, ale pewnie niezbyt chętnie przegląda takie fora (albo nie korzysta z neta wcale) ...

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 13 sty 2016, o 20:56

wositelec pisze:Co do piosenki o Hansie Klossie, to mogła być jakaś amatorska nuta, mało znana (coś w stylu piosenki o Kajko i Kokoszu stworzonej na potrzeby gry-kolorowanki na komputery PC).
Chodzi o to?

http://na-plasterki.blogspot.com/2012/1 ... okosz.html

Co do Klossa, to nie mogę sobie przypomnieć czy widziałem ten teledysk i piosenkę w programie stricte muzycznym (jak lista przebojów, może MTV, raczej nie było to żadne z serii disco polo), czy może jakimś innym i nie jestem pewien... Może to był jakiś program o profilu kulturalnym - tam czasem brano różne niszowe i efemeryczne zespoły.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 13 sty 2016, o 22:56

Tak, dokładnie o to chodziło. Dzięki, ale już kiedyś znalazłem. :wink:

Będę szperał za tymi pozostałymi tytułami jeszcze. Jak widać, można coś rozszyfrować czasami.

Serendipity
Posty: 9
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 14:07

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Serendipity » 14 sty 2016, o 14:47

Doctor_Who pisze:TRADYCYJNIE, Z NOWYM ROKIEM PONAWIAM LISTĘ RZECZY, KTÓRYCH POSZUKUJĘ. MOŻE CUD SIĘ STANIE ;):

------------

3. Seria bajek do wyświetlania na projektor o (chyba) zabawkowym pociągu, którym zabawki gdzieś tam jechały? Były tam takie postacie jak Maszynista, Zawiadowca, czy Konduktor... Była to opowieść w kilku częściach, niestety nie miałem wszystkich i do dziś nie wiem jak to się skończyło.
Niestety wiele nie moge pomoc ale byc moze to sie przyda przy rozwiklaniu zagadki numer 3 ? Trafilam kiedys na ponizszy blog. Nie czuje sie na silach przegladania wszystkich tytulow bajek ale moze Ty cos rozpoznasz??

http://diafilm.pl/207/Katalogbajek

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 14 sty 2016, o 15:00

Dzięki serdeczne, to była PODRÓŻ BŁĘKITNEJ STRZAŁY :D.

http://diafilm.pl/212/bazy/10/Opracowan ... ski_Tomasz
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Serendipity
Posty: 9
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 14:07

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Serendipity » 14 sty 2016, o 15:19

Doctor_Who pisze:Dzięki serdeczne, to była PODRÓŻ BŁĘKITNEJ STRZAŁY :D.

http://diafilm.pl/212/bazy/10/Opracowan ... ski_Tomasz
Ciesze sie ze sie udalo!

Ja z tych bajek pamietam 'Awantury i wybryki malej malpki Fiki-Miki'

http://diafilm.pl/207/Katalogbajek/bajk ... _Fiki-Miki

:D

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 16 sty 2016, o 15:05

Poszukuję tytułu utworu z przedziału lat 2008-2012, który był często nadawany w radiu (choć może być sporo starszy). Jest to prawdopodobnie rap z elementami popu, albo sam pop (ciężko mi określić dokładny gatunek, nie jestem aż takim ekspertem). Na pewno jest to utwór wykonywany w języku angielskim. Są jacyś mężczyźni (chyba), ale w refrenie na 100 % śpiewa kobieta i jest to takie melodyjne "Dance ! Dance ! Dance ! Dance !". Kiedyś już znalazłem ten utwór, ale niestety znów zapomniałem. Oczywiście nie jest to żadna Lady Gaga, ale ktoś trochę mniej znany. Kojarzy mi się, że piosenkarka mogła mieć na imię Kelly albo podobnie.

Poniżej zamieszczam jedynie moje nieudolne nucenie (ciężko mi to zaśpiewać, więc wybaczcie amatorszczyznę).
http://www.watzatsong.com/en/name-that-tune/456727.html

agata1
Posty: 28
Rejestracja: 30 paź 2013, o 15:37

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: agata1 » 18 sty 2016, o 13:26

Nieznalezione
Ostatnio zmieniony 24 lip 2019, o 16:29 przez agata1, łącznie zmieniany 1 raz.

raditzu
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2016, o 21:16

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: raditzu » 19 sty 2016, o 07:17

Witam,
poszukuję tytułu komiksu (kolorowego) z okolic lat osiemdziesiątych. Bohaterami byli maluteńcy kosmici, z wyglądu podobni do koników morskich. Istotki potrafiły otaczać się zielonkawym polem siłowym w kształcie sfery.

Historyjka była dość smutna, gdyż w trakcie swych podróży po ziemskim globie były atakowane i zjadane przez ptaki i ryby.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

ODPOWIEDZ