POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

lipek81
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2012, o 23:01

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: lipek81 » 26 cze 2016, o 22:50

lipek81 pisze:Nr 2 - Może być ten, chociaż nie oglądałem : Elektryczne szaleństwo (1993).
- bingo! - jak to znalazłeś, chociaż nie oglądałeś?

Co do nr 1 - to nie to. Przypomniało mi się, że akcja częściowo przynajmniej działa się w domku jednorodzinnym tej rodziny. Jeden z pokoi w tym domu był w remoncie.

Co do nr 3 - motocykl był to cross, w większości w kolorze białym. Główny bohater zamontował mu z przodu podwójne okrągłe reflektory w czarnej metalowej ramce. Potem, gdy motocykl "ożył" reflektory ruszały się, naśladując ruchy oczu.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 27 cze 2016, o 07:03

Znalazłem dzięki pomocy Google - szperam w wyszukiwarce po polsku i po angielsku. W zależności od ilości szczegółów i dobrych słów kluczowych łatwo znaleźć. Gorzej, gdy pamięta się jedynie krótki fragment filmu.

1) Sprawdź serię "Trzech małolatów ninja" (1992). Jest kilka filmów o podobnym tytule.
3) Poszperałem i być może jest to "Odlotowy małolat" (1985).

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 27 cze 2016, o 08:16

wositelec pisze:Doctor_Who - Ponownie dziękuję. Dokładnie tego szukałem. Tak czułem, że to coś pokrewnego z Animaniakami, a przecież Animków też sporo oglądałem w dzieciństwie. :wink:

Jakby Ci się udało znaleźć coś jeszcze, to fajnie. Najbardziej by mi zależało na tej gierce, bo szperam w starych CDA, ale niestety nie mam dostępu do wielu płytek. A niestety w czasopismach nie wszystkie demka opisywano.
Gdyby nie te monety, pomyślałbym, że to po prostu "Diamonds", albo jakiś jego fafnasty klon... Pamiętasz może kiedy w to grałeś? Obecnie rzadko gram i nie kupuję już czasopism o tematyce gier, ale powiedzmy gdzieś tak w okresie 2005-2010 zbierałem je namiętnie, więc jeśli ta gra była na płytce wtedy, to może jest (niewielka) szansa, że ją mam nawet o tym nie wiedząc :D. Grafika była 2D czy 3D?
Sprawdź serię "Trzech małolatów ninja" (1992). Jest kilka filmów o podobnym tytule.
Problem w tym że w "Trzech małolatach..." byli trzej chłopcy.
Może sprawdź jeszcze "Pocket Ninjas" albo "Little Dragons", tam było zdaje się dwóch chłopaków i dziewczyna.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 27 cze 2016, o 14:46

Doctor_Who pisze:Gdyby nie te monety, pomyślałbym, że to po prostu "Diamonds", albo jakiś jego fafnasty klon... Pamiętasz może kiedy w to grałeś? Obecnie rzadko gram i nie kupuję już czasopism o tematyce gier, ale powiedzmy gdzieś tak w okresie 2005-2010 zbierałem je namiętnie, więc jeśli ta gra była na płytce wtedy, to może jest (niewielka) szansa, że ją mam nawet o tym nie wiedząc :D. Grafika była 2D czy 3D?
"Diamonds" to nie jest na pewno. Spróbuję to narysować. Gra była bardzo charakterystyczna i oczywiście w 2D. Piłka podskakiwała w miejscu, ale można było przesuwać się w lewo i w prawo, a także z góry na dół po platformach. Chyba to było w CDA, ale przeglądam czasopisma dalej. Ja w to grałem gdzieś pomiędzy 1998 a 2005 raczej... Miało się trzy albo cztery życia tylko i było wiele leveli, ale raczej nie było to nic znanego.

Odpada wszystko typu Arkanoid, Pacman i Diamenty.

edit : Tutaj dodaję prymitywny rysunek, mojego autorstwa. Szare kółka to czaszki, a żółte kółko to podskakująca w miejscu piłeczka. Należało skakać po platformach i zbierać monety, które na nich były.
Obrazek

lipek81
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2012, o 23:01

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: lipek81 » 27 cze 2016, o 23:30

wositelec pisze:Znalazłem dzięki pomocy Google - szperam w wyszukiwarce po polsku i po angielsku. W zależności od ilości szczegółów i dobrych słów kluczowych łatwo znaleźć. Gorzej, gdy pamięta się jedynie krótki fragment filmu.

1) Sprawdź serię "Trzech małolatów ninja" (1992). Jest kilka filmów o podobnym tytule.
3) Poszperałem i być może jest to "Odlotowy małolat" (1985).
Wszystko trafione. Widocznie z tą dziewczyną coś mi się pomyliło - no ale cóż, po 20 latach mogłem dokładnie nie pamiętać.

Janusz1920
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2016, o 09:33

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Janusz1920 » 29 cze 2016, o 18:29

Witam.Mam 43 lata i poszukuję tytułu filmu,który leciał kiedyś w tv.Nie mam nawet pojęcia jakiej był produkcji ale był to film raczej kostiumowy a akcja filmu mogła rozgrywać się w XII-XV w..Zaczynał się od sceny jak jakiś gość (chyba biednie ubrany w jakieś łachmany)jechał przez jakieś pola wozem ciągniętym przez konia.Ten gość z wozu spotyka jakiegoś młodzieńca,który dołącza do niego.Okazuje się iż gość z wozu był medykiem,magiem?,który jeździł od miasta do miasta lecząc ludzi lub ratując ich przed śmiercią wyrywając ich z rąk śmierci,która była ukazana pod postacią śmiertki z kosą.Sytuacja wyglądała następująco.Nasz medyk podchodził do łoża umierającego ustawiając się przy jego nogach a śmiertka ustawiała się przy głowie umierającego (lub na odwrót nie pamiętam)co oznaczało życie lub śmierć konającego.Medyk przechytrzał śmierć za każdym razem wyrywając umierającego z rąk śmierci.Młodzieniec,który dołączył do medyka został jego uczniem,asystentem.Sytuacja się powtarzała za każdym razem medyk ustawiając się po właściwej stronie części ciała przechytrzał śmierć ratując umierającą osobę.Pewnego razu Medyk (nie pamiętam dlaczego)przegrywa walkę ze śmiercią i umiera chyba ważna osoba.Za namową (nie pamiętam czyją)młodzieniec udaje się do krainy zmarłych aby sprowadzić zmarłą dusze z powrotem.W krainie tej panuje całkowita ciemność widać tylko zapalone świece,bardzo,bardzo dużo świec tam się pali,na jakimś polu czy jeziorze?Świece są różnej długości,wyższe,niższe zależy od długości życia danej osoby i czasu jaki im pozostał do śmierci,ponieważ każda świeca była przypisana do konkretnej osoby.Młodzieniec spotyka jakąś istotę,z którą prowadzi negocjacje aby sprowadzić duszę zmarłego z powrotem.Istota przedstawia mu warunek pod jakim duszę zmarłego mu zwróci.Mianowicie istota z świata zmarłych każe wziąć zgasłą świecę tego zmarłego i nałożyć ją na jakąś inną zapaloną świecę,co oznaczać będzie śmierć innej osoby (dusza za duszę)Młodzieniec-uczeń medyka się waha ale chce uratować duszę zmarłego,który jest chyba bardzo ważny dla niego.W końcu się decyduje i nakłada zgasłą świecę na zapaloną,która gaśnie kończąc czyjeś życie (ta od zmarłego się zapala)Uczeń medyka wraca do świata żywych,cieszy się na wiadomość o powrocie do życia zmarłego.Jego radość jednak nie trwa długo,okazuje się że źle wybrał zgasił świecę bardzo bliskiej,ukochanej przez siebie osobie (brata,siostry)nie pamiętam.Medyk choruje czy zaprzestaje działalności z powodu starości.Uczeń kontynuuje to co robił medyk staje przy łożu konającego próbując oszukać śmierć wyrywając z jej szpon umierającego.Film kończy chyba się tak jak się zaczął.Uczeń medyka odjeżdża na wozie ciągniętego przez konia.Próbowałem opisać to jak najlepiej jak umiałem (pamiętałem)Jeżeli ktoś sobie przypomni ten film to bardzo by mi zależało aby ktoś podał tytuł tego filmu.Z góry dziękuje i Pozdrawiam Wszystkich.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 29 cze 2016, o 18:50

Opis przypomina baśń braci Grimm "Kuma Śmierć" (Gevatter Tod) jednakże z paroma zmienionymi szczegółami.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 29 cze 2016, o 22:03

Zgadzam się. "Kuma śmierć" brzmi bardzo podobnie. Istnieje też spektakl pt "O medyku Feliksie" w wielu wersjach, więc może to któraś z nich.
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=521096

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 29 cze 2016, o 22:25

Jest też rodzima baśń "O Bartku doktorze" gdzie chłopak ratuje śmierć i w zamian zawiera podobny układ.

Był też film produkcji niemieckiej "Gevatter Tod" z roku 1980, być może to tego filmu szuka kolega Janusz1920, choć nie jestem pewny bo parę szczegółów się nie zgadza:

https://www.youtube.com/watch?v=lNUFUdd4wJo
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 5 lip 2016, o 18:31

Doctor_Who pisze:Gdyby nie te monety, pomyślałbym, że to po prostu "Diamonds", albo jakiś jego fafnasty klon... Pamiętasz może kiedy w to grałeś? Obecnie rzadko gram i nie kupuję już czasopism o tematyce gier, ale powiedzmy gdzieś tak w okresie 2005-2010 zbierałem je namiętnie, więc jeśli ta gra była na płytce wtedy, to może jest (niewielka) szansa, że ją mam nawet o tym nie wiedząc :D. Grafika była 2D czy 3D?
Znalazłem wreszcie ! Jednak było na płycie PC World Komputer z marca 1998 r. Musiałem co prawda kupić cały rocznik tego czasopisma od gościa z Gumtree.pl , ale za te 56 zł się opłaciło, bo mam dostęp do wielu fajnych gierek z tamtego okresu. Jest tylko problem z uruchomieniem pod nowszym systemem. :wink:

Gra nazywa się "The Extacy" :
http://www.freegamearchive.com/public/r ... extacy.jpg

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 5 lip 2016, o 20:09

No to fajnie że się znalazło. Ja i tak nie posiadam żadnych płyt z tamtego okresu. A co do uruchamiania na nowych maszynach starych dobrych gier to znam ten ból, bo sam bezskutecznie staram się zmusić do działania grę Alien Nations II (przy czym akurat tu nie system jest winowajcą tylko procesor i może karta+sterowniki).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 5 lip 2016, o 21:15

Jest z tym niestety problem - informatyka to taka dziedzina, która pędzi ciągle do przodu, a systemy operacyjne "starzeją się". To samo w przypadku sprzętu oczywiście. Jedynym rozwiązaniem może okazać się użycie programu Virtual PC 2007 - emulatora systemów operacyjnych albo programu DOSBOX - emulatora systemu MS-DOS.

Edit :
Szukam jeszcze czegoś dla znajomego, starej kreskówki. Był to film animowany albo jakiś pojedynczy odcinek. Brodaty mężczyzna transformuje się w potężnego (ale ogolonego) złego faraona, który w momencie przemiany staje się zły i szalony. W stanie normalnym, przed metamorfozą, jest dobry i łagodny. Mógł mieć też okulary, bardziej nowoczesne.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 5 sie 2016, o 18:11

1. Serial francuski, kryminalny, było tam czterech facetów - jeden miał na imię Michel, nie pamiętam, czy byli oni jakimiś złodziejaszkami, czy stali po stronie prawa, w każdym odcinku byli wplątani w jakąś sprawę, nie pamiętam czy ciągnęła się ona cały serial, czy w każdym odcinku było coś innego. W serialu było dużo zabójstw i krwawych scen. Był jakiś motyw z charakteryzacją jakiegoś faceta na kogoś innego przez doklejenie mu peruki i brody chyba. Serial leciał w pierwszej połowie lat 90.
2 Również serial chyba francuski, lecący w podobnym okresie, chyba w konwencji komedii sensacyjnej, bohaterami była grupa ludzi. Występował tam łysy facet, który był jakimś prezesem, czy kimś ważnym, mieszkał w dużym wypasionym domu, a w swoim gabinecie miał swój ogromny portret. Pamiętam scenę, jak chodził sobie po tym domu i jadł jabłko. Żona mu oznajmiła, że się z nim rozwodzi, na co on bez słowa odłożył jabłko i dał jej w pysk.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 17 sie 2016, o 22:04

Będzie level hard. Szukałem na dwóch forach, ale bezskutecznie.

Była to stara kreskówka (lata 80. albo 90.), ponieważ oglądałem w latach 1997-2002 (prawdopodobnie). Jakiś uczeń nie chciał chodzić do szkoły i zrezygnował, a potem stało się coś takiego, że szkoły zostały ogólnie pozamykane na stałe. Jego nauczyciel (wychowawca) stracił pracę i błąkał się bez celu po mieście. Uczeń cieszył się z wolności i chciał pograć w domu na konsoli, ale nie mógł uruchomić gry, ponieważ nie umiał czytać i dopiero wtedy zrozumiał, że nauka jest ważna.

Alaska
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2016, o 22:18

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Alaska » 27 sie 2016, o 12:29

Hej. Szukam serialu, który był u nas emitowany na początku lat 80 tych, może był to nawet koniec lat 70 tych. Serial amerykański najprawdopodobniej, akcja działa się na Dzikim Zachodzie, dwóch braci szukało razem zaginionej młodszej siostry. Ciekawostką jest fakt, że bracia nie wychowywali się razem, tez jakoś dziwnym trafem odnaleźli się jako młode,dorosłe osoby. Jeden z chłopaków był wychowywany przez Indian, chyba miał dłuższe jasne włosy i nosił indiański napierśnik, drugi brat miał ciemne włosy i był wychowywany przez jakąś przybrana rodzinę. Ale najciekawsze zostawiam na koniec: w Polsce wyświetlana była tylko pierwsza część serialu, po prostu telewizja drugiej nie zakupiła, nigdy nie dowiedziałam się czy faktycznie był happy end, :). Jeśli ktoś pamięta, kojarzy, pięknie proszę o pomoc, męczy mnie to od lat a moje poszukiwania nic nie dały.

ODPOWIEDZ