POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: strabek » 3 lis 2016, o 11:43

Doctor_Who pisze:Sądzę, że może chodzić o film "Myślenie ma przyszłość" ("Think Big" z 1990):

http://www.imdb.com/title/tt0100772/

https://www.youtube.com/watch?v=L76x1MliIko
To jest to super dzięki
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

snufkin86
Posty: 1
Rejestracja: 4 lis 2016, o 10:58

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: snufkin86 » 5 lis 2016, o 17:43

Poszukuję raczej serialu lub filmu choć mogły być tam elementy animowane. Pamietam jedynie scene prawdopodobnie z czołówki lub końca, działo się to chyba w zimie chłopak z dziewczynką (lub jakaś inna grupka dzieci) wracają do domu (może mieszkali w bloku) przez las lub obok lasku, jest juz ciemno i pod jednym z drzew widać światełka z okien domku skrzatów, dzieci je odnajdują i się z nimi zaprzyjaźniają. Proszę o pomoc tyle czasu szukam czegoś na ten temat że przychodzą mi aż myśli że mógł to być sen lub sam to przeżyłem :D dziekuję

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 5 lis 2016, o 22:05

snufkin86 pisze:Poszukuję raczej serialu lub filmu choć mogły być tam elementy animowane. Pamietam jedynie scene prawdopodobnie z czołówki lub końca, działo się to chyba w zimie chłopak z dziewczynką (lub jakaś inna grupka dzieci) wracają do domu (może mieszkali w bloku) przez las lub obok lasku, jest juz ciemno i pod jednym z drzew widać światełka z okien domku skrzatów, dzieci je odnajdują i się z nimi zaprzyjaźniają. Proszę o pomoc tyle czasu szukam czegoś na ten temat że przychodzą mi aż myśli że mógł to być sen lub sam to przeżyłem :D dziekuję
Może Peter i Petra :?:

Alaska
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2016, o 22:18

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Alaska » 7 lis 2016, o 22:34

Poszukuje tytulu filmu z lat 60 tych lub 70 tych o ucieczce z wiezienia. Film amerykanski na pewno. Jeden motyw pamietam dobrze. Starszy wiezien przez bardzo dlugi czas zbieral do pudelka popiol ze swoich papierosow. W czasie przygotowan do ucieczki, popiol zostal uzyty do zamaskowania wykutego otworu. Czy cos w tym stylu. Prosze o pomoc.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 9 lis 2016, o 08:39

A to nie będzie "Ucieczka z Alcatraz"? Ale to chyba byłoby zbyt proste.
Frank Morris - ten prawdziwy - używał popiołu z papierosów zmieszanego z pastą do zębów aby wytworzyć fałszywy cement, ale nie pamiętam ile z tego zostało przedstawione w filmie z Eastwoodem.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Silverstrike
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2010, o 22:05

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Silverstrike » 14 lis 2016, o 00:32

Witam wszystkich ponownie po długiej przerwie. :)

Wiem, że już o tym pisałam wcześniej w wątku jednak ponieważ nadal nie odnalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi/informacji, tak więc ponawiam swoją prośbę. Otóż, poszukuję informacji na temat spotów/kampanii społecznych które leciały na TVP 2 w okresie obejmującym lata 90te jak i również wczesne dwutysięczne (m.in. puszczano je w przerwie między reportażami "Magazynu Expresu Reporterów"). Spoty te były dość specyficzne ponieważ miały one czołówkę i końcówkę w postaci niebieskiego wykrzyknika oraz obrysu ludzkiej sylwetki. Poniżej zamieszczam screeny z jedynego spotu z tej serii jaki udało mi się szczęśliwie odnaleźć (pochodzi onz tego filmiku): może dzięki temu ktoś sobie coś przypomni:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 14 lis 2016, o 17:21

Ten wykrzyknik i sylwetka są mi znajome. Ale o co w nich chodziło, to już nie pamiętam.
Przypomniała mi się scena z amerykańskiego serialu kryminalnego, lecącego w 1 połowie lat 90. Jacyś przestępcy - wśród nich kobieta - chcieli porwać jakiegoś dzieciaka ze szkoły dla okupu. Matka tego dzieciaka była wysoką i dość ekscentrycznie ubraną kobietą z natapirowaną wielką fryzurą, chyba rudą. I ta zła kobieta przebrała się za matkę tego chłopaka, wkładając perukę i przyszła go odebrać ze szkoły, a ten dzieciak z okna, czy z jakiegoś muru zarzucił wędkę i ściągnął jej ta perukę i przez to została zdemaskowana. Pamięta ktoś z jakiego to było serialu?

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 16 lis 2016, o 16:00

Ja też kojarzę tę spoty z TV, ale nie mam pojęcia gdzie można by znaleźć o nich informacje. Chyba trzeba by się zwrócić z tym pytaniem do samej telewizji.

Tak mi się przypomniało - szukałem na nostalgii kiedyś informacji na temat wojennego filmu "Bohater mimo woli" (Reluctant heroes) i udało mi się, więc może uda mi się znaleźć jeszcze jeden podobny film.

Akcja działa się prawdopodobnie podczas wojny w Wietnamie lub Korei i opowiadała o oddziale, który przygarnął dwoje azjatyckich dzieci (sieroty?), chyba chłopca i dziewczynkę. Okładka kasety wideo była wykonana w formie karykatury. Rysunek przedstawiał wojskowy pojazd - jakiś czołg lub dżip, a siedzących w nim pasażerów z dużymi głowami, jak to na karykaturach. Chyba jedno z owych dzieci mogło na tym obrazku strzelać z procy, ale głowy nie dam. Było trochę wesoło, ale i tragicznie (nie jestem pewien, ale może jedno z tych dzieci zginęło :?:), nieco jak w MASHu. Jeśli komuś się rzuciła w oczy taka okładka VHS to proszę o odzew.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Sławomir
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:58

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Sławomir » 19 lis 2016, o 12:01

Szukany przez Kolegów powyżej wykrzyknik i sylwetka pojawiają się tu w minucie 4:20. Przyznam, że nie wiem, o co w tym chodzi.

O, przepraszam, to ten sam film - oglądałem sobie dzisiaj kilka archiwalnych materiałów z TVP i przypadkowo natrafiłem na niego.

Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 43
Rejestracja: 24 lis 2016, o 14:19
Lokalizacja: Śrem, Gostyń, Września, Poznań, Piła ...

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Olaf » 27 lis 2016, o 21:26

Na wstępie witam wszystkich.
Zarejestrowałem się tutaj bo dręczy mnie jedna "bajka" z odmętów mojej pamięci.
Chciałbym wiedzieć co to było, kto za tym stoi, czy to była "polska myśl" czy może dostaliśmy to od "bratnich narodów".

Po wstępie przechodzę do mniej lub bardziej udolnych prób naprowadzenia.
Mogły to być wczesne lata 90, lub sam koniec 80? Raczej odrzucam środek lat 90 ale to tylko gdybanie.
Była to animacja, rysowana jak to się mówi charakterystyczną kreską. Głównymi bohaterami były krasnale, ale nie takie dziecinne tylko coś na kształt dorosłych tylko w przebraniu krasnoludków.
Chyba głównie chodziło o ich nakrycia głowy, stąd skojarzenie z krasnalami. Jeden był dużo wyższy i szczupły, drugi normalnych rozmiarów. Ten mniejszy jakby grał pierwsze skrzypce.
Było coś jakby o przenikaniu się światów różnych bajek, pamiętam że była jakaś księżniczka, którą ratowali w końcówce helikopterem?

Całość była jakby to powiedzieć taka zwariowana, pokręcona. Nie było to dla dzieci, bardziej dla młodzieży, emitowane to było chyba kilka razy, w okresie zimy.

Być może ktoś coś skojarzy, chociaż zdaje sobię sprawę że mój opis jest strawny dla mnie i jest obarczony ułomnością pamięci.
Jednak pamięć mam dobrą i wiele rzeczy pamiętam jakby to było pół roku temu.
Na stronę Nostalgia trafiłem właśnie przy okazji takich poszukiwań ładnych kilka lat temu już.
Pozdrawiam więc wszystkich i czekam na jakieś wskazówki.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 24 gru 2016, o 11:01

@ Olaf - może coś w stylu "Bosco Daiboken"? Ale oni nie byli krasnalami...

Tradycyjnie pod koniec roku (okres świąteczno-noworoczny) ponawiam moje poszukiwania.

1) Kojarzy ktoś może reklamę (z jakiegoś czasopisma raczej), w którym posłużono się wierszem Józefa Ignacego Kraszewskiego "Dziad i baba", ale w nieco zmienionej formie ? Była to reklama Gerdy, w której podano hasło "A śmierć czeka i czeka, i sto lat by czekała, ponieważ zamka Gerdy pokonać nie umiała". Szukałem w Google, ale nic takiego nie ma. Reklama pochodzi z lat 1993-1998.

2) Pamiętam film o dwóch policjantach, ale gorzej ze szczegółami. Wiem, że jeden jest Irlandczykiem, a drugi Afroamerykaninem. Spędzają trochę czasu w jakimś barze z szafą grającą i wybierają jakieś ulubione utwory. Potem pamiętam inną scenę: Irlandczyk-policjant opowiada swojemu partnerowi w samochodzie kawały o Murzynach. Wiem, że trochę go nimi obraził, na co tamten odpowiada: "Lepiej uważaj. Znam parę pieprznych kawałów o Irlandczykach". Lata 90 albo wczesny 2000-2001.

3) Szukam starego programu telewizyjnego (odnoszę wrażenie, że występował Tadeusz Kwinta i że był to program "Po prostu muzyka", ale mógł być też inny kabaret). Jego fryzura z tamtego czasu by pasowała. Była to piosenka kabaretowa, w której nieco tańczył z wielką tubką pasty do zębów i śpiewał "Krakodent, Krakodent - poprawi ci urodę". Na 95 % był to Tadeusz Kwinta.

4) Szukam starego kabaretu, w którym tańczył Eskimos do melodii "Samba - Rio de Janeiro", ale ze słowami "Sypie śnieg i zima, i zima, zima, zima"..

5) W ciemną noc idzie w kierunku gościa czarna pantera. Facet jest przerażony. W pewnym momencie podchodzi do niego już bardzo blisko, a on woła: "Wybacz mi, bo zgrzeszyłem!", później powtarza raz jeszcze: "Wybacz mi, bo zgrzeszyłem!". Wtedy pantera daje mu spokój. Narrator czyta na koniec odcinka: "Najważniejsza jest pokora". Jestem pewny, że to leciało na RTL7 przed serialem "Czy boisz się ciemności".

6) Szukam filmu/odcinka serialu o więzieniu. Zaczyna się od tego, że dwóch facetów znajduje się w brutalnym areszcie. Okrutny klawisz więzienny mówi do jednego z nich: "Ty możesz wracać do domu, jesteś wolny", więc ten (prawdopodobnie był to wysoki blondyn) odchodzi. Wtedy strażnik zdradziecko strzela mu w plecy. Mówi wtedy do drugiego więźnia (chyba nawet pochylającego się nad zwłokami kolegi): "Ty się pomęczysz".

7) Szukam filmu z lat 90., chyba tylko w telewizji publicznej leciał. Raczej amerykański. Opowiada o młodym dzieciaku, który jest wyśmiewany przez kolegów, przezywali go "pacan" (tak przynajmniej lektor przetłumaczył). Po wielu latach, już jako dorosły 30, może 40-letni mężczyzna spotyka swoich dawnych znajomych. Zaczynają nawet normalnie rozmawiać, ale w pewnym momencie jeden z nich przypomniał sobie "O! Pacan!" i zaczęli się bić. I wtedy kilku tych kolegów naraz go pobiło.

8 ) Jest to film animowany z lat 1999-2002 (wtedy był nadany). Chyba tylko jednoczęściowy. Pamiętam grupę nastolatków, być może w jakimś lesie. Idą z pochodniami. Wiem, że ze sobą rozmawiają. Jeden z nich stwierdza: "Dobrze, że wynaleziono światło", na co drugi "No pewnie, bo do dziś oglądalibyśmy telewizję przy świecach", na co tamten stwierdza, że czasem trudno go zrozumieć i że to nie jest zbyt mądre. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale animacja podobna do "Dinusiów" - raczej dość "łagodna".

9) Szukam odcinka lub osobnej bajki, w której na statku podróżują dwa psy - ojciec i syn. Mają brązowe futro i czarne nosy. Nie wydaje mi się, by był to Droopy. Coś z serii "Casper i przyjaciele".

10) Jakiś stary film komediowy (kolorowy) chyba brytyjski albo amerykański, w którym rzucali się na jakiejś imprezie nawzajem tortami i później był wątek, gdy jakiś młody koleś powiedział: "Nie atakujcie mnie, jestem za młody żeby umierać!", a oni go później zaatakowali i przerzucili chyba przez ścianę, że aż taka wielka dziura się zrobiła w tej ścianie.

11) Pamiętam jak przez mgłę scenę tańca na dyskotece - żadne stepowanie.
Każdy tańczy osobno, wśród niebieskich dyskotekowych/klubowych świateł. Na scenie stoi piosenkarz (chyba w czarnych okularach) i śpiewa: "NO! NO! NO! NO! [krótka przerwa] NO! NO! NO! NO!" - jest to końcówka każdej zwrotki (powtarza się dwa razy). Oprócz tego lecą normalne słowa po angielsku. Do złudzenia przypomina fragment piosenki Paul Johnsona - Get Get Down, ale to jednak NIE JEST ten utwór. Piosenka gatunku pop, łagodna a dynamiczna... Potem jest scena, jak dwoje ludzi - chłopak i dziewczyna - wsiadają do czerwonego kabrioletu. Komedia muzyczna albo komedia romantyczna. 1993-2003. Film był produkcji USA. Ten fragment utworu przypomina tamtą piosenkę, ale to nie będzie ten utwór:
http://www.youtube.com/watch?v=DDwxhHwJ66M&t=36s

12) Obstawiam, że jest to nowy film, bo kolory były "żywsze". Stawiam na połowę lat 90 lub nawet 2000+... pytałem kiedyś tutaj, ale bez powodzenia. Pamiętam jedynie końcową scenę, kiedy statek piratów (albo łódź jakaś) została zniszczona. Szef bandy jednak jakimś cudem przeżył i woła "Nadal żyję!". Wtedy pojawił się jakiś morski potwór i go zabił. Film prawie na pewno amerykański. Ten potwór morski nie był długo widoczny raczej, tylko szybko wciągnął go pod wodę.

13) Szukam filmu (komedia sprzed najdalej 10 lat), z którego pamiętam niewiele: dwóch kolesi poszło do salonu masażu. Siedzą i czekają. Jeden z nich zamiast fajnej dziewczyny uzyskuje pomoc masażysty, którym jest łysy gruby koleś.

14) Jest to polski film, z elementami komedii obyczajowej, prawdopodobnie z lat 80. albo wczesnych 90., oczywiście w kolorze. Kolor jednak był słaby, co pozwala mi przypuszczać jego produkcję w latach 80. albo była to wina złego nagrania, kiepskiej kopii. Emitowany w telewizji (TVP Polonia), ciężko mi powiedzieć w którym roku. Stawiam na lata 1997-2000. Pamiętam scenę odwiedzin na jakimś cmentarzu. Ktoś (prawdopodobnie rodzice z dziećmi) odwiedzają grób jakiegoś człowieka, znajomego. Nie pamiętam niestety jego nazwiska - to już mogłoby ułatwić znalezienie. Ale pamiętam dialog w stylu "To był nieboszczyk mąż..." czy coś podobnego. W odpowiedzi jakiś chłopiec odpowiedział: "To w końcu umarł pan (...) czy pan Nieboszczyk?". W innym momencie pojawił się dialog o psie, który miał na imię Szatan (na 100%). Pamiętam, że wnuk rozmawiał z dziadkiem, że ksiądz nie pozwolił, aby Szatan leżał na cmentarzu. Wnuk tłumaczył zatem, że to jego pies miał tak na imię.

Szukam też kilku utworów muzycznych i teledysków :

15) Szukam pewnego teledysku, który mój kolega (i ja też) pamiętamy jak przez mgłę. Jest to utwór z lat 80. (lub wczesnych 90.), ponieważ był emitowany na stacji VIVA właśnie w latach 90. Ważnym elementem teledysku jest postać Murzyna idącego z dużym boomboxem na ramieniu i śpiewającego "Ummala, ummala". Ten gość idzie przez plażę i ma czerwone kąpielówki. W innym momencie widać rozwścieczony tłum za barierkami, krzyczący "Hey! Ho! Hey!". Refren jest bardzo podobny do piosenki Buenos Ares - Pomarańczowe drzewa, ale to brzmi jak jakaś disco-polowa parodia. A to był na pewno anglojęzyczny teledysk, a więc zagraniczny.
Szukałem kilka lat, ale nie znalazłem.

16) Poszukuję animowanego polskiego teledysku, z którego pamiętam bardzo niewiele. Był on utrzymany w normalnej kolorystyce rysunkowej. Kojarzę jakby chodzące palce albo coś innego w podobnym stylu. Nie jest to "Myślę, że nie stało się nic" Roberta Gawlińskiego, ale coś starszego. Leciało na początku lat 90. w telewizji.

17) Poszukuję piosenki, którą słychać z dyskoteki w 45:36 minucie filmu "Outside the law (2002) - chodzi o kino akcji, gdzie gra Jeff Wincott i Cynthia Rothrock, tę ze słowami "Touch it" i "take me, my heart" (albo podobnie). To jakiś przebój z lat 90., śpiewany przez kobietę.
Tutaj jest fragment :
https://www.youtube.com/watch?v=3jC-s2S ... e=youtu.be

18) Chyba reklama. Wiem, że z lat 1997-2000. Idzie sobie facet (chyba z choinką) i próbuje porozmawiać z obcokrajowcem. Obcokrajowcem jest czarnowłosy Murzyn z dredami (nosi on też okulary) i w pewnym momencie zaczyna śpiewać: "Oj maluśki, maluśki, maluśki", a potem się uśmiecha szeroko i mówi "Wesołych świąt". Być może jakaś kampania społeczna, ale raczej reklama.

19) Poszukuję starej reklamy z Indianinem. Jest nim stary wódz indiański w ogromnym pióropuszu na głowie, który gada z jakimś facetem ze współczesnych czasów. Indianin był tylko jeden i na pewno miał ogromny pióropusz. Wydaje mi się też, że normalnie stał. Nie jest to reklama batonu Mars, tylko reklama jakiegoś spożywczego produktu (chyba), może McDonald albo KFC. To na 100% był znany amerykański aktor z westernów, prawdopodobnie Burt Lancaster. Sceneria była taka typowo "stepowa", westernowa. Jakieś kaktusy mi się kojarzą i wódz chyba siedział przy ognisku "po turecku".

teko221
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2016, o 19:25

Historyjki/opakowania z gumy do żucia ODRA

Post autor: teko221 » 25 gru 2016, o 08:46

Witam, czy ktoś z was kojarzy albo może ma jeszcze stare historyjki z gumy do żucia Kubuś Piratem produkowanej przez Brzeską Odrę. Gumy były w obiegu w latach 1974,1976. Tak wyglądają : http://wrappers.ru/?act=coll&acm=coll&id=1019 Szukam takich obrazków i na pewno się dogadam jak ktoś takowe posiada :).

teko221
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2016, o 19:25

Re: Historyjki/opakowania z gumy do żucia ODRA

Post autor: teko221 » 26 gru 2016, o 16:35

Odkopie coś ktoś z tej serii? Za numer 2 lub 14 zapłacę 500zł za jeden.

teko221
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2016, o 19:25

Re: Historyjki/opakowania z gumy do żucia ODRA

Post autor: teko221 » 30 gru 2016, o 21:49

Nikt nie ma takich historyjek z gumy do żucia? :(

Inari
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2017, o 10:59

Film - serial dla dzieci

Post autor: Inari » 5 sty 2017, o 11:27

Miałam już tutaj kiedyś konto, ale za nic nie potrafię się do niego dobrać :) W każdym razie dzień dobry.

Mam pytanie o serial dla dzieci, emitowany na przełomie 80-90lat, raczej końcówka 80-tych, w wakacje, w porannym pasmie. Było to serial zaczynający się wejściówka, dzieciaki śpiewały coś w rodzaju "Zoom, zoom, mali reporterzy do dzieła". Bardzo mało z niego pamiętam, ale to właśnie dzieci jechały w jakiś odległy/egzotyczny zakątek świata i o nim opowiadały. Pamiętam dziewczynkę której malowano wzorki na ręku henną. Chyba narracja była zza kadru, po prostu wyjaśniano co te dzieciaki aktualnie robią.
Nie wiem czy każdy odcinek był o innym dziecku, chyba tak. Serial chyba produkcji francuskiej albo włoskiej, a może hiszpańskiej? Raczej nie angielskiej.

Nikt tego oprócz mnie nie pamięta :) zaczynam się zastanawiać, czy ja tego czasem nie wymyśliłam :) Google mi wypluwają Nelę małą reporterkę, ale to oczywiście nie to.

ODPOWIEDZ