POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
kajko2
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2011, o 03:55

Post autor: kajko2 » 5 sty 2011, o 04:03

Witam,szukam 2 starych gier z automatów ale nie pamiam tytułów .Lata 90e jak pamiętam 1 to klon Phoenix ale lepsza grafa strzały seryjne były limitowane i też jajeczka przekształcały się w ptaki a2 strzelanka z gościem z lewej strony na którego leciały różne przeszkody kulki z kolcami a zmieniały sie planety.Wiem że to dość mizerny opis ale tyle pamiętam jak ktoś pomoże będę dozgonnie wdzięczny

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 6 sty 2011, o 01:29

Kto pamięta zagraniczny serial animowany nadawany w okolicach 1987 roku, chyba w TVP2, w okolicach godz. 18.00? Serial chyba bardzo stary, być może nawet z lat 60., bo animacja charakterystyczna dla tych lat, a przede wszystkim rozpoznawalna piosenka w stylu "Sugar Sugar" The Archies, ale ta miała słowa "Everybody Shout". Serial był generalnie o strachach i duchach, z niezłą dawką czarnego humoru. Co ciekawe, nie mogę tego zupełnie znaleźć w starych programach z gazet (a korzystam z archiwów Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej i numerów "Zbliżeń" z lat 80). Inną pozycję ramówki z tego okresu namierzyłem, mianowicie prowadzone przez Ewę Menzfeld "Promocje 87", a tego serialu za Chiny nigdzie nie ma.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 6 sty 2011, o 13:20

Strachy na lachy (ang. Groovie Goolies). Serial gdzieś już się przewijał na forum.
http://www.youtube.com/watch?v=_zuXHo-_Ovk

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 6 sty 2011, o 18:11

No tak, coś mi ten tytuł pasował i brałem go pod uwagę. Ale wydawało mi się, że "Strachy na lachy" to była całkiem nowa produkcja. W każdym razie dziękuję. Tylko czemu nie podawali tego w gazetach?
Ostatnio zmieniony 6 sty 2011, o 19:40 przez Geo Dutour, łącznie zmieniany 1 raz.

miamia
Posty: 2
Rejestracja: 6 sty 2011, o 19:31

Post autor: miamia » 6 sty 2011, o 19:35

Witam,
poszukuję serialu wyemitowanego w teleferiach w 1989 roku (?), pamiętam, że głównymi bohaterami były bliźnięta jednojajowe -rude i jacyś "obcy-kosmici" chcieli je wykraść rodzicom. Kosmici potrafili zmieniać postać w coś w rodzaju płynnej galarety. Wyłaniali się z jakiegoś jeziora?
Tyle pamiętam, może ktoś będzie znał tytuł tego filmu.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 6 sty 2011, o 22:51

Z pewnością chodzi o Tajemnicę wygasłych wulkanów :grin:
http://www.nostalgia.pl/tajemnicawygaslychwulkanow/

Azrael
Posty: 3
Rejestracja: 7 sty 2011, o 19:07

Post autor: Azrael » 7 sty 2011, o 19:14

Witam, mam następujący problem: poszukuję pewnej baśni, nie mam nawet pewności jakiej była ona produkcji, całkiem możliwe że była to rzecz niemiecka, choć też nie mógłbym tego twierdzenia niczym oprzeć. Otóż musiała ona być nadawana cyklicznie popołudniami w tygodniu gdzieś około roku 1992 - 1993 na którymś z kanałów TVP. Zapamiętałem jedynie że wtedy wywoływała ona u mnie ogromne przerażenie, nie znosiłem jej oglądać. Był tam najprawdopodobniej jakiś starzec na tronie, dzieci, które przemierzały jakiś las i - to, co wywoływało u mnie największy przestrach - ludzie z twarzami zwierząt - lisów i tym podobnych. Ich charakteryzacja była bardzo sugestywna, rzecz jak na moje ówczesne standardy miała zdecydowanie gęsty, "ciężki" klimat, pomimo że przeznaczona była rzekomo dla dzieci. To w zasadzie wszystko, co jestem w stanie sobie przypomnieć. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, gdyż ta pozycja od paru ładnych lat nie daje mi spokoju, a za nic nie jestem w stanie sobie nic więcej przypomnieć.
Pozdrawiam

haku32
Posty: 1
Rejestracja: 8 sty 2011, o 11:17

Post autor: haku32 » 8 sty 2011, o 11:21

Witam. Serial, którego szukam, leciał gdy miałem 7-10 lat, powiedzmy miedzy 1985 a 1988, podczas ferii zimowych ok godz 15-16 ale to wszystko tylko mniej więcej bo tak naprawdę niczego nie jestem pewien. Bohaterami było rodzeństwo (lub po prostu para przyjaciół, chłopiec z dziewczynką) plus pies, którzy przed kimś uciekali i schowali się w filharmonii lub operze. Wówczas aktorzy zostali zastąpieni lalkami. Zaczynają poznawać muzykę poważną od podszewki - największe działa, instrumenty oraz kompozytorów. Zamysłem serialu było właśnie zaznajomienie oraz przybliżenie nas (dzieci) w stronę muzyki klasycznej. Liczę na pomoc i z góry dziękuję

moni
Posty: 2
Rejestracja: 8 sty 2011, o 18:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: moni » 8 sty 2011, o 18:41

Witam.
Poszukuję w swojej głowie, wśród znajomych, od jakiegoś czasu na necie bajki, którą widziałam jeden raz w życiu, ale co jakiś czas gdzieś mi tam wraca i chciałabym jeszcze kiedyś do niej dotrzeć :neutral: Było to w wigilię , myślę że w latach 80tych, ewentualnie początek 90tych i tematyka świąteczna. Występowały zabawki, główni bohaterowie to tygrys i myszka (kocia zabawka). To taki trochę prototyp Toy story o tematyce wigilijnej. Zabawki ożywały kiedy nie widzieli ich ludzie, natomiast wzrok człowieka powodował śmierć (oczywiście kiedy ktoś zobaczył zabawkę w innym miejscu niż została odłożona) Zabawka, która znalazła się pod choinką byłą w danym roku najważniejsza w zabawkowym pokoiku :smile: proszę o pomoc, jeśli ktoś widział i kojarzy, z góry dzięki bardzo :grin:

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 8 sty 2011, o 19:22

moni pisze:Witam.
Poszukuję w swojej głowie, wśród znajomych, od jakiegoś czasu na necie bajki, którą widziałam jeden raz w życiu, ale co jakiś czas gdzieś mi tam wraca i chciałabym jeszcze kiedyś do niej dotrzeć :neutral: Było to w wigilię , myślę że w latach 80tych, ewentualnie początek 90tych i tematyka świąteczna. Występowały zabawki, główni bohaterowie to tygrys i myszka (kocia zabawka). To taki trochę prototyp Toy story o tematyce wigilijnej. Zabawki ożywały kiedy nie widzieli ich ludzie, natomiast wzrok człowieka powodował śmierć (oczywiście kiedy ktoś zobaczył zabawkę w innym miejscu niż została odłożona) Zabawka, która znalazła się pod choinką byłą w danym roku najważniejsza w zabawkowym pokoiku :smile: proszę o pomoc, jeśli ktoś widział i kojarzy, z góry dzięki bardzo :grin:
"The Christmas Toy".
Linki:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Christmas_Toy
http://www.imdb.com/title/tt0099263/
http://www.drivl.com/posts/view/585

http://www.youtube.com/watch?v=XhTVdQsNpxI

moni
Posty: 2
Rejestracja: 8 sty 2011, o 18:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: moni » 9 sty 2011, o 11:15

Dzięki jak nie wiem co :grin:
taka ulga po wielu latach, a jaka przyjemność cofnąć się w czasie na chwilę
pozdrawiam

Pantarhei
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2010, o 08:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pantarhei » 9 sty 2011, o 13:20

Azrael pisze:Witam, mam następujący problem: poszukuję pewnej baśni, nie mam nawet pewności jakiej była ona produkcji, całkiem możliwe że była to rzecz niemiecka, choć też nie mógłbym tego twierdzenia niczym oprzeć. Otóż musiała ona być nadawana cyklicznie popołudniami w tygodniu gdzieś około roku 1992 - 1993 na którymś z kanałów TVP. Zapamiętałem jedynie że wtedy wywoływała ona u mnie ogromne przerażenie, nie znosiłem jej oglądać. Był tam najprawdopodobniej jakiś starzec na tronie, dzieci, które przemierzały jakiś las i - to, co wywoływało u mnie największy przestrach - ludzie z twarzami zwierząt - lisów i tym podobnych. Ich charakteryzacja była bardzo sugestywna, rzecz jak na moje ówczesne standardy miała zdecydowanie gęsty, "ciężki" klimat, pomimo że przeznaczona była rzekomo dla dzieci. To w zasadzie wszystko, co jestem w stanie sobie przypomnieć. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, gdyż ta pozycja od paru ładnych lat nie daje mi spokoju, a za nic nie jestem w stanie sobie nic więcej przypomnieć.
Pozdrawiam
Wydaje mi się, że to może chodzić o którąś z adaptacji Opowieści z Narni. Też tego niecierpiałem.

Pantarhei
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2010, o 08:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pantarhei » 9 sty 2011, o 13:29

Ja mam z kolei nowe pytanie.

Dotyczy ono polskiego filmu animowanego stosunkowo świeżego (z tego wieku 2003-2006)

Była to kreskówka zdecydowanie dla dorosłych i kilka razy była puszczona, chyba na tv "4".
Treść była śmieszną trochę absurdalna i pełna abstrakcyjnego humoru. Opowiadała o pewnym człowieczku z głowa jak kalafior i sposobie na podrywanie i życie z kobieta. Ważne - czytał to Lucjan Szołajski.

Koniec był, mniej więcej, taki: "Kiedyś kupisz pudełko. Ona jest miękka. Nadmuchasz ją. Każdy kiedyś znajdzie swoją... Dmuchaną Żyrafę"

Azrael
Posty: 3
Rejestracja: 7 sty 2011, o 19:07

Post autor: Azrael » 9 sty 2011, o 17:17

Pantarhei pisze:Ja mam z kolei nowe pytanie.

Dotyczy ono polskiego filmu animowanego stosunkowo świeżego (z tego wieku 2003-2006)

Była to kreskówka zdecydowanie dla dorosłych i kilka razy była puszczona, chyba na tv "4".
Treść była śmieszną trochę absurdalna i pełna abstrakcyjnego humoru. Opowiadała o pewnym człowieczku z głowa jak kalafior i sposobie na podrywanie i życie z kobieta. Ważne - czytał to Lucjan Szołajski.

Koniec był, mniej więcej, taki: "Kiedyś kupisz pudełko. Ona jest miękka. Nadmuchasz ją. Każdy kiedyś znajdzie swoją... Dmuchaną Żyrafę"
O jaki dokładnie serial chodzi ciężko mi wskazać, pamiętam jedynie że w poniedziałki "czwórka" emitowała swego czasu cały blok animacji dla dorosłych, w którego skład wchodziła bodajże "Głowa rodziny", "Bobby kontra wapniaki" (czy jakos tak) i "Futurama". Moze to coś z tych rzeczy.

Azrael
Posty: 3
Rejestracja: 7 sty 2011, o 19:07

Post autor: Azrael » 9 sty 2011, o 17:24

Poprawka, nie przeczytałem dokładnie że chodzi o polska rzecz. To pewnie coś spośród "Kartonów" na 4funt.tv, w stylu "Inspektor Erektor" albo "Poradnik prawdziwego mężczyzny". http://www.youtube.com/watch?v=7p9cMqd_ ... re=related

ODPOWIEDZ