POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Ramajana_1989
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 27 maja 2020, o 18:07

1) Szukam starej kreskówki z lat 90. Trzy groźne trolle (niewiele większe od przeciętnego człowieka) próbują chyba schwytać kangury. Jeden z kangurów uderzył trolla ogonem, drugi skoczył obiema nogami na brzuch innego trolla i go przewrócił. W każdym bądź razie kangury bez większego problemu dały sobie radę. Zastanawiam się czy nie było to właśnie "Dinky di's" (znane jako "Grupa specjalna EKO") ale na internecie jest zbyt mało screenów, by to potwierdzić. Kiedyś szukałem, ale nadal nie jestem pewny co to było. Kiedyś znalazłem nawet obrazek, na którym były trzy trolle i to mogło być z jakiejś kreskówki o krasnalach, ale teraz nie jestem pewny. Było w Google Grafika jako rysunek czyjś i żałuję, że nie zapisałem.

2) Grupa przyjaciół szła przez las (mogło być ciemno). Jeden mówi: "Dobrze, że wynaleziono światło". Drugi odpowiada: "No pewnie. Bo do dziś oglądalibyśmy telewizję przy świecach". Inny się odezwał: "On zawsze był jakiś dziwny". Animacja w stylu "Dinusie" albo "Kot Eek".

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 8 cze 2020, o 09:01

Szukam tytułu filmu
Pamietam jakąs kobietę która opiekowała się chłopakiem którego do choroby
psychicznej
doprowadził ojciec
Kazał mu zjeść jakąs starą owsiankę-potem ją zwymiotował też musiał to zjeśc:(
Pamiętam wsadziła go pod prysznic a on się darł że się rozpłynie w kratce
Wzieła go do restauracji on się posikał ze strachu i siedział pod stołem
Raz mało jej nie zgwałcił
film widziałem w latach 90

Silverstrike
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2010, o 22:05

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Silverstrike » 20 cze 2020, o 11:00

Poszukuję teledysków dwóch piosenek dziecięcych: "Szara piosenka" ("Szara cisza na polu, szare drzewa w lesie...") i "Piosenka o kochaniu misia" - obydwie piosenki były śpiewane (albo przynajmniej ta druga) przez Hannę Kinder-Kiss, a ich nagrania audio znajdowały się na kasecie magnetofonowej pt. "Kołysanki Usypianki". W obydwu piosenkach były taki charakterystyczny akompaniament na pianinie elektrycznym.

Piosenkę o misiu można znaleźć na youtubie w wersji audio:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=2KA253WaIyQ
W kwestii teledysków pamiętam że leciały na samym początku lat 90tych (1991/1990) na TVP 1, jako przerywnik pomiędzy dobranockami (bądź też w programach dziecięcych typu Teleranek/Domowe Przedszkole - dokładnie nie pamiętam. Moja pierwsza styczność z tymi piosenkami była na kasecie VHS, której już niestety nie posiadam).

W kwestii detali, w "Szarej Piosence" z tego co kojarzę była dziewczynka wyglądająca przez okno w trakcie deszczu, były też zbliżenia na krople deszczu spływające po szybie. W drugim teledysku była dziewczyna siedząca w swoim pokoju wieczorem trzymająca i głaszcząca pluszowego misia, potem ten miś przychodzi do niej kiedy dziewczynka kładzie się spać (tak wiem, jak to brzmi).

Szukałam obydwu teledysków w odmętach internetu jednak niestety bez skutku. Jak już wspomniałam wcześniej miałam te nagrania dawno temu na kasecie VHS z bajkami nagrywanymi w latach 1990-1991, jednak niestety już jej nie posiadam... też obawiam się, że biorąc pod uwagę jak bardzo rzadko udaje się natrafić na nagrania VHS z tamtego okresu, nigdy nie uda mi się tych teledysków znaleźć (poszukuję ich przede wszystkim ze względu na sentyment).
agata1 pisze:
29 mar 2020, o 09:23
Szukam zabawek chociaż na zdjęciach:

- mała małpka o fioletowej, różowej, kolorowej sierści z plastikowymi rączkami nóżkami i główką, trzymała się np ubrania tymi rączkami
Czy nie chodzi przypadkiem o Monchhichi?

Obrazek

Obrazek

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 27 lip 2020, o 21:28

Marecki384 pisze:
8 cze 2020, o 09:01
Szukam tytułu filmu
Pamietam jakąs kobietę która opiekowała się chłopakiem którego do choroby
psychicznej
doprowadził ojciec
Kazał mu zjeść jakąs starą owsiankę-potem ją zwymiotował też musiał to zjeśc:(
Pamiętam wsadziła go pod prysznic a on się darł że się rozpłynie w kratce
Wzieła go do restauracji on się posikał ze strachu i siedział pod stołem
Raz mało jej nie zgwałcił
film widziałem w latach 90
.
.
Może "Tim" ??

Asiatoo
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2019, o 00:37

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Asiatoo » 31 lip 2020, o 00:02

Poszukuję słuchowiska "Karolcia" z lat 80tych z cudowną Stanisławą Celińską i Maciejem Damięckim. Ukochana bajka... bardzo chciałabym ją puścić moim pociechom i na pewno byłaby to również jedna z ich ulubionych.
Ktokolwiek ma lub wie, jak mogę ją zdobyć?
Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 31 lip 2020, o 20:44

Znalazłem to słuchowisko - nie było trudno. Jeśli jesteś dalej zainteresowana to odezwij się na maila (wysłałem do ciebie). Pozdrawiam.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 1 sie 2020, o 20:04

Czy ktoś posiada kasetę ze słuchowiskiem "Z chłopa król" ??

Asiatoo
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2019, o 00:37

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Asiatoo » 2 sie 2020, o 12:25

Super! Tak, jak najbardziej jestem zainteresowana. Wysłałam maila. Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 8 sie 2020, o 08:34

MBlaut pisze:
27 lip 2020, o 21:28
Marecki384 pisze:
8 cze 2020, o 09:01
Szukam tytułu filmu
Pamietam jakąs kobietę która opiekowała się chłopakiem którego do choroby
psychicznej
doprowadził ojciec
Kazał mu zjeść jakąs starą owsiankę-potem ją zwymiotował też musiał to zjeśc:(
Pamiętam wsadziła go pod prysznic a on się darł że się rozpłynie w kratce
Wzieła go do restauracji on się posikał ze strachu i siedział pod stołem
Raz mało jej nie zgwałcił
film widziałem w latach 90
.
.
Może "Tim" ??
Tim jest z Melem Gibsonem a czy jest jeszcze jakiś inny o tym tytule ?
Widziałem go w latach 90

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 20 sie 2020, o 22:20

Czy ktoś wie gdzie zdobyć, obejrzeć spektakl "Julia" z 1998?

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 3 wrz 2020, o 08:17

Poszukuję filmu. kilka lat temu leciał w tv. Film niemiecki, dwuczęściowy oparty na faktach. Opowiada o ucieczce z Berlina Wsch. przez tunel w restauracji. Czy jest tu ktoś, kto podpowie tytuł? Dzięki.

Ramajana_1989
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 1 lis 2020, o 07:50

Ramajana_1989 pisze:
27 maja 2020, o 18:07
1) Szukam starej kreskówki z lat 90. Trzy groźne trolle (niewiele większe od przeciętnego człowieka) próbują chyba schwytać kangury. Jeden z kangurów uderzył trolla ogonem, drugi skoczył obiema nogami na brzuch innego trolla i go przewrócił. W każdym bądź razie kangury bez większego problemu dały sobie radę. Zastanawiam się czy nie było to właśnie "Dinky di's" (znane jako "Grupa specjalna EKO") ale na internecie jest zbyt mało screenów, by to potwierdzić. Kiedyś szukałem, ale nadal nie jestem pewny co to było. Kiedyś znalazłem nawet obrazek, na którym były trzy trolle i to mogło być z jakiejś kreskówki o krasnalach, ale teraz nie jestem pewny. Było w Google Grafika jako rysunek czyjś i żałuję, że nie zapisałem.

2) Grupa przyjaciół szła przez las (mogło być ciemno). Jeden mówi: "Dobrze, że wynaleziono światło". Drugi odpowiada: "No pewnie. Bo do dziś oglądalibyśmy telewizję przy świecach". Inny się odezwał: "On zawsze był jakiś dziwny". Animacja w stylu "Dinusie" albo "Kot Eek".
Nr 1 znaleziony - "Gnomy, mali strażnicy przyrody" (na internecie jako "New World of the Gnomes"). Nie znalazłem tylko konkretnego odcinka, ale to na pewno te trolle. I to występują chyba w każdym odcinku, z tego co widzę :D

Przy okazji, jeszcze jedno pytanie: czy ktoś w ogóle kojarzy, gdzie można by namierzyć "Bajkę o trzech smokach", żeby to normalnie i legalnie obejrzeć?
https://filmpolski.pl/fp/index.php?film=4214854

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 8 lis 2020, o 10:50

Te smoki to były z tą żabą? W formie 10-minutowej dobranocki? Jeśli tak to polecam małego gryzonia ... tam widziałem do ściągnięcia a legalnie to może na stronach TVP?
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Ramajana_1989
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 15 lis 2020, o 08:49

Dzięki za odpowiedź, ale chodziło mi o ten film bądź miniserial:
https://sales.tvp.pl/23687193/a-fairy-t ... ee-dragons

Napisałem do nich maila, ale nie wiadomo, czy odpiszą.

//EDIT:
Ponawiam stare poszukiwania.

1) Kojarzy ktoś może reklamę (z jakiegoś czasopisma raczej), w którym posłużono się wierszem Józefa Ignacego Kraszewskiego "Dziad i baba", ale w nieco zmienionej formie ? Była to reklama Gerdy, w której podano hasło "A śmierć czeka i czeka, i sto lat by czekała, ponieważ zamka Gerdy pokonać nie umiała". Szukałem w Google, ale nic takiego nie ma. Reklama pochodzi z lat 1993-1998.

2) Pamiętam film o dwóch policjantach, ale gorzej ze szczegółami. Wiem, że jeden jest Irlandczykiem, a drugi Afroamerykaninem. Spędzają trochę czasu w jakimś barze z szafą grającą i wybierają jakieś ulubione utwory. Potem pamiętam inną scenę: Irlandczyk-policjant opowiada swojemu partnerowi w samochodzie kawały o Murzynach. Wiem, że trochę go nimi obraził, na co tamten odpowiada: "Lepiej uważaj. Znam parę pieprznych kawałów o Irlandczykach". Lata 90 albo wczesny 2000-2001.

3) Szukam starego programu telewizyjnego (odnoszę wrażenie, że występował Tadeusz Kwinta i że był to program "Po prostu muzyka", ale mógł być też inny kabaret). Jego fryzura z tamtego czasu by pasowała. Była to piosenka kabaretowa, w której nieco tańczył z wielką tubką pasty do zębów i śpiewał "Krakodent, Krakodent - poprawi ci urodę". Na 95 % był to Tadeusz Kwinta.

4) Szukam starego kabaretu, w którym tańczył Eskimos do melodii "Samba - Rio de Janeiro", ale ze słowami "Sypie śnieg i zima, i zima, zima, zima"..

5) W ciemną noc idzie w kierunku gościa czarna pantera. Facet jest przerażony. W pewnym momencie podchodzi do niego już bardzo blisko, a on woła: "Wybacz mi, bo zgrzeszyłem!", później powtarza raz jeszcze: "Wybacz mi, bo zgrzeszyłem!". Wtedy pantera daje mu spokój. Narrator czyta na koniec odcinka: "Najważniejsza jest pokora". Jestem pewny, że to leciało na RTL7 przed serialem "Czy boisz się ciemności".

6) Szukam filmu/odcinka serialu o więzieniu. Zaczyna się od tego, że dwóch facetów znajduje się w brutalnym areszcie. Okrutny klawisz więzienny mówi do jednego z nich: "Ty możesz wracać do domu, jesteś wolny", więc ten (prawdopodobnie był to wysoki blondyn) odchodzi. Wtedy strażnik zdradziecko strzela mu w plecy. Mówi wtedy do drugiego więźnia (chyba nawet pochylającego się nad zwłokami kolegi): "Ty się pomęczysz".

7) Szukam filmu z lat 90., chyba tylko w telewizji publicznej leciał. Raczej amerykański. Opowiada o młodym dzieciaku, który jest wyśmiewany przez kolegów, przezywali go "pacan" (tak przynajmniej lektor przetłumaczył). Po wielu latach, już jako dorosły 30, może 40-letni mężczyzna spotyka swoich dawnych znajomych. Zaczynają nawet normalnie rozmawiać, ale w pewnym momencie jeden z nich przypomniał sobie "O! Pacan!" i zaczęli się bić. I wtedy kilku tych kolegów naraz go pobiło.

8 ) Jest to film animowany z lat 1999-2002 (wtedy był nadany). Chyba tylko jednoczęściowy. Pamiętam grupę nastolatków, być może w jakimś lesie. Idą z pochodniami. Wiem, że ze sobą rozmawiają. Jeden z nich stwierdza: "Dobrze, że wynaleziono światło", na co drugi "No pewnie, bo do dziś oglądalibyśmy telewizję przy świecach", na co tamten stwierdza, że czasem trudno go zrozumieć i że to nie jest zbyt mądre. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale animacja podobna do "Dinusiów" - raczej dość "łagodna".

9) Szukam odcinka lub osobnej bajki, w której na statku podróżują dwa psy - ojciec i syn. Mają brązowe futro i czarne nosy. Nie wydaje mi się, by był to Droopy. Coś z serii "Casper i przyjaciele".

10) Jakiś stary film komediowy (kolorowy) chyba brytyjski albo amerykański, w którym rzucali się na jakiejś imprezie nawzajem tortami i później był wątek, gdy jakiś młody koleś powiedział: "Nie atakujcie mnie, jestem za młody żeby umierać!", a oni go później zaatakowali i przerzucili chyba przez ścianę, że aż taka wielka dziura się zrobiła w tej ścianie.

11) Pamiętam jak przez mgłę scenę tańca na dyskotece - żadne stepowanie.
Każdy tańczy osobno, wśród niebieskich dyskotekowych/klubowych świateł. Na scenie stoi piosenkarz (chyba w czarnych okularach) i śpiewa: "NO! NO! NO! NO! [krótka przerwa] NO! NO! NO! NO!" - jest to końcówka każdej zwrotki (powtarza się dwa razy). Oprócz tego lecą normalne słowa po angielsku. Do złudzenia przypomina fragment piosenki Paul Johnsona - Get Get Down, ale to jednak NIE JEST ten utwór. Piosenka gatunku pop, łagodna a dynamiczna... Potem jest scena, jak dwoje ludzi - chłopak i dziewczyna - wsiadają do czerwonego kabrioletu. Komedia muzyczna albo komedia romantyczna. 1993-2003. Film był produkcji USA. Ten fragment utworu przypomina tamtą piosenkę, ale to nie będzie ten utwór:
http://www.youtube.com/watch?v=DDwxhHwJ66M&t=36s

12) Obstawiam, że jest to nowy film, bo kolory były "żywsze". Stawiam na połowę lat 90 lub nawet 2000+... pytałem kiedyś tutaj, ale bez powodzenia. Pamiętam jedynie końcową scenę, kiedy statek piratów (albo łódź jakaś) została zniszczona. Szef bandy jednak jakimś cudem przeżył i woła "Nadal żyję!". Wtedy pojawił się jakiś morski potwór i go zabił. Film prawie na pewno amerykański. Ten potwór morski nie był długo widoczny raczej, tylko szybko wciągnął go pod wodę.

13) Jest to polski film, z elementami komedii obyczajowej, prawdopodobnie z lat 80. albo wczesnych 90., oczywiście w kolorze. Kolor jednak był słaby, co pozwala mi przypuszczać jego produkcję w latach 80. albo była to wina złego nagrania, kiepskiej kopii. Emitowany w telewizji (TVP Polonia), ciężko mi powiedzieć w którym roku. Stawiam na lata 1997-2000. Pamiętam scenę odwiedzin na jakimś cmentarzu. Ktoś (prawdopodobnie rodzice z dziećmi) odwiedzają grób jakiegoś człowieka, znajomego. Nie pamiętam niestety jego nazwiska - to już mogłoby ułatwić znalezienie. Ale pamiętam dialog w stylu "To był nieboszczyk mąż..." czy coś podobnego. W odpowiedzi jakiś chłopiec odpowiedział: "To w końcu umarł pan (...) czy pan Nieboszczyk?". W innym momencie pojawił się dialog o psie, który miał na imię Szatan (na 100%). Pamiętam, że wnuk rozmawiał z dziadkiem, że ksiądz nie pozwolił, aby Szatan leżał na cmentarzu. Wnuk tłumaczył zatem, że to jego pies miał tak na imię.

14) Szukam pewnego teledysku, który mój kolega (i ja też) pamiętamy jak przez mgłę. Jest to utwór z lat 80. (lub wczesnych 90.), ponieważ był emitowany na stacji VIVA właśnie w latach 90. Ważnym elementem teledysku jest postać Murzyna idącego z dużym boomboxem na ramieniu i śpiewającego "Ummala, ummala". Ten gość idzie przez plażę i ma czerwone kąpielówki. W innym momencie widać rozwścieczony tłum za barierkami, krzyczący "Hey! Ho! Hey!". Refren jest bardzo podobny do piosenki Buenos Ares - Pomarańczowe drzewa, ale to brzmi jak jakaś disco-polowa parodia. A to był na pewno anglojęzyczny teledysk, a więc zagraniczny. Szukałem kilka lat, ale nie znalazłem.

Awatar użytkownika
krn78
Posty: 48
Rejestracja: 2 kwie 2007, o 14:55

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: krn78 » 6 gru 2020, o 20:26

Poszukuję książki. Rok wydania, jak sądzę, około 1980-1986 (choć równie dobrze może to być nawet do 1993). Format, o ile się nie mylę, B5 lub A5. Książka miała wszystkie strony żółte.
Przedstawiała eksperymenty dla dzieci. Pokazywała np. w jaki sposób zrobić poduszkowiec (wycięty z papieru kształt z otworem w środku, w który dmuchało się powietrzem z suszarki do włosów), elektrolizę wody, że piłeczka pingpongowa włożona pod strumień wody z kranu nie ucieka spod tego strumienia, że namagnetyzowana kartka papieru (ładunki z ekranu telewizorów kineskopowych, hehe) przyciąga strumień wody z kranu, pokazywało, że papier jest wytrzymały, w jaki sposób zrobić kompas, i takie tam. Pamiętam, że jako postaci pomocnicze występowały tam dwie osoby (tylko na obrazkach, książka nie była fabularna), bodajże dwóch chłopców. Jeden miał niebieski, drugi - czerwony sweter. Wystarczy mi tytuł lub autor tej książki.

ODPOWIEDZ