POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 26 sty 2014, o 22:41

Szukam 2 seriali
1.Pamiętam że śledzili jakiegoś chłopaczka a ten dał kurtkę innemu i tamtego sledzili
Jak przyszedł do zacumowanej łodzi to opiekun sie wnerwił
2.Jakis niemiecki serial o młodych ludziach którzy żebrali ( Byli do tego zmuszani)
Facet dał dziewczynie banknot ona spojrzała się i powiedziała dziękuję
Jakiś upośledzony (chyba chłopak) został pobity bo kupiś sobie coś do picia i jakieś batony
Oba seriale były w latach 90

Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Xiomo23 » 27 sty 2014, o 15:19

Dzieki Qba83 za pomoc. To zapewne chodzi o ten teatr Hotel Minotaur, gdyz byl tam taki watek z lokomotywa, emisja tego teatru byla ok 86 roku wiec wszystko sie zgadza. Co do tytulu Trzy Misie tez bralem pod uwage ze ta piosenka moze pochodzic z tej bajki, tym bardziej ze byla ona produkcji polsko-austriackiej, a nigdzie nie znalazlem poszczegolnych odcinkow abym to mogl zweryfikowac. Jedynie co znalazlem to film "Niezwykłe przygody pluszowych misiów" zmontowany z odcinków 14-26, ale zarowno jesli chodzi o czolowke jak i koniec- to nie melodia ktorej szukam. Byc moze jest to piosenka z sezonu I a wiec odcinki (1-13), ale tego nie moge zweryfikowac gdyz nigdzie nie ma owych odcinkow. Jezeli chodzi o poszukiwany przeze mnie film to z pewnoscia nie byl to Mio moj Mio. W filmie ktorego szukam czarownik spadl z konia, po tym jak roztrzaskal jego serce o ziemie glowny bohater, czyli mlody chlopczyk. Film mogl byc produkcji bulgarskiej albo inaczej- "slowianskiej". Wykluczylem raczej czechoslowacka produkcje gdzyz przepatrzylem praktycznie wiekszosc filmow dla mlodziezy o czarowniku na stronie tv czeskiej i nic takiego nie znalazlem. Byla jedna scena z czarownikiem gdzie chlopiec glowny bohater przebil mieczem serce czarownika a ten zamienil sie w kamien (wszystko odbywalo sie w jaskini). Jezeli chodzi o kinematografie radziecka to rowniez zadalem sobie trud i przepatrzylem wszystkie filmy, gdzie wystepuje Kosciej... rowniez bez skutku. To wiem na pewno, scene widze przed oczami, mlody chlopiec zakrada sie do jaskini gdzie czarownik wczesniej ukryl to serce (rowniez byla taka scena gdzie on ukrywa to serce). Mlody chlopiec obawial sie ze ten czarodziej wroci, gdy on bedzie w tej jaskini, roztrzaskuje serce, a w tym czasie jadacy na koniu czarownik spada z niego, chwytajac sie za piers i tak konczy sie film. Czarownik podrozowal na koniu po skalnym wzgorzu. Czarownik mial prawdopodobnie dlugi plaszcz po kostki (taki jak mieli krzyzacy) , nie jestem pewien czy ten czarownik nie mial rowneiz brody i wasow, ale to moze byc moj wytwor wyobrazni. Byl taki film na pewno gdyz ogladalem go bedac u babci na wakacjach w godzinach przedpoludniowych, chyba po serialu partnerzy
Gdyby ktos posiadal informacje albo pamietal cos z tego filmu to prosze o pomoc

levy_electros
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2014, o 22:42

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: levy_electros » 31 sty 2014, o 18:03

Witam poszukuje pewnego filmu albo serialu anime nie pamietam czy była to jedna produkcja czy cała taśma odcinków.

Jedyne co pamietam to :
-była jakaś walka na ziemi bodajże między kosmitami(nie wiem czy dobrze pamietam ale wydaje mi sie ze przypominały obcych z predatora kojaże jakieś takie ogony ale moge sie mylić) a ludźmi. Obcy posaidali statek który krążył wokół ziemi a z niego rozczepiały się inne mniejsze statki (myśliwce)
-kolejna scena bądz urywek jakiś gościu siekał tych obcych mieczem na ziemi czy na statku miecz miał wykląd takiej piły ręcznej do drewna tylko zmodyfikowanej

-ostatnia scena która najbardziej mi utkwiła w pamięc to kiedy jakiś meteoryt spadł na ziemie i uderzył w miasto bądz obok miasta natomiast pewien statry człowiek (indianin ?) tłumaczył drugiemu że obcy potrawią konrtolować meteoryty i kiedy to mówił rzucał z daleka kamieniem w puszke. Młodzieniec zapytał go dlaczego nie uderzyli w większe miasto on odprał że jeszcze wpełni tego nie opanowali ale gdy opanują'wtedy trafił w puszke która stała gdzieś dalej'

Prosze o pomoc ten film anime badz serial chodzi mi po glowie kilka lat :) nie mam pojecia kiedy byl emitowany i kiedy go ogladalem na pawneo co najmniej z 10 badz 8 lat temu w dół. Pozdrawiam !

kika7
Posty: 18
Rejestracja: 25 mar 2012, o 17:57

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kika7 » 13 lut 2014, o 20:25

Witam serdecznie.

Poszukuję takich piosenek:

"Bolek i Lolek to moi idole,
Bolek i Lolek i Rock and roll,
bałbym, się teraz zadziera z Tolą,
Bolek i Lolek też się jej boją".

oraz

"Więc co nowego w Santa Fe,
właśnie w Santa Fe, ładnie tam czy nie?
I kto by odpowiedział mi,
odpowiedział mi, co z tą liczbą Pi.
Czasem na lotni wznoszę się, chce ujrzeć z góry Santa Fe,
ale przeszkadza stale mi, dziwna liczba PI".

Nie wiem jakie są tytuły tych piosenek, wiem jednak, że miałem je na kasecie z przebojami dziecięcymi, a teraz nigdzie nie mogę je znaleźć!

wegeM
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2014, o 13:09

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wegeM » 15 lut 2014, o 00:11

Szukam piosenki spiewanej przez Kulfona i Monike. Pamietam tylko fragment refrenu " (Kulfon) A gdy lozko poslane niedbale niewyspisz sie! ( Monika) Nie wyspie sie? ( Kulfon) Nie wyspisz sie! (Monika) Nie wyspie sie? ( razem) Nie wyspisz ksiezniczko sie wcaaaaaaleeeeeee...... W teledysku Monika lezala na wielkiej stercie poduszek.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 15 lut 2014, o 18:02

wegeM pisze:Szukam piosenki spiewanej przez Kulfona i Monike. Pamietam tylko fragment refrenu " (Kulfon) A gdy lozko poslane niedbale niewyspisz sie! ( Monika) Nie wyspie sie? ( Kulfon) Nie wyspisz sie! (Monika) Nie wyspie sie? ( razem) Nie wyspisz ksiezniczko sie wcaaaaaaleeeeeee...... W teledysku Monika lezala na wielkiej stercie poduszek.
To było "Ropuszko, pościel łóżko". MP3 jest do znalezienia w necie (tak znalazłem ''moją'' piosenkę Dzidziusia :D).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

wegeM
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2014, o 13:09

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wegeM » 15 lut 2014, o 22:27

Doctor_Who pisze:
wegeM pisze:Szukam piosenki spiewanej przez Kulfona i Monike. Pamietam tylko fragment refrenu " (Kulfon) A gdy lozko poslane niedbale niewyspisz sie! ( Monika) Nie wyspie sie? ( Kulfon) Nie wyspisz sie! (Monika) Nie wyspie sie? ( razem) Nie wyspisz ksiezniczko sie wcaaaaaaleeeeeee...... W teledysku Monika lezala na wielkiej stercie poduszek.
To było "Ropuszko, pościel łóżko". MP3 jest do znalezienia w necie (tak znalazłem ''moją'' piosenkę Dzidziusia :D).

SUPER!!!!! DZIEKI!!!!!!! :) :) :) Juz kilka lat tego szukam :P Słucham właśnie na przemian z Dzidziusiem ;) Swoją droga o Dzidziusiu też mało informacji a zdjęć chyba wcale.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 16 lut 2014, o 15:55

Swoją droga o Dzidziusiu też mało informacji a zdjęć chyba wcale.
A ja idiota miałem kiedyś za szczyla ponagrywane różne "Ciuchcie" i tego typu programy na VHS, ale wszystko pokasowałem parę lat później, kiedy stwierdziłem, że ''wyrosłem'' z tego :? :oops:. Teraz widzę, że by się wiele ujęć i screenów dla ''Nostalgii'' przydało...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

wegeM
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2014, o 13:09

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wegeM » 16 lut 2014, o 21:22

Ja teraz tez zaluje ze zmazalam kasety z piosenkami nagranymi dla mnie z telewizora przez moja siostre. Specjalnie czatowala z magnetofonem przy telewizorze zeby zdazyc ;)

A co do Dzidziusia to w sumie niewiele pamietam mimo, ze bardzo go lubilam. Pamietam tylko odcinek w ktorym uczyl sie przechodzic przez jezdnie i jak raz zjadl zelazko ;)

ziemski90
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2014, o 15:52

.....

Post autor: ziemski90 » 24 lut 2014, o 19:31

.....
Ostatnio zmieniony 25 sty 2015, o 12:27 przez ziemski90, łącznie zmieniany 1 raz.

Mike72
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2014, o 00:02

Teleferie zimowe '88

Post autor: Mike72 » 27 lut 2014, o 20:05

Cześć wszystkim,
Czy pamiętacie jak nazywał się serial który wtedy leciał?
Było to coś w stylu Muppet Show (grają podobne kukiełki), którego akcja ma miejsce w budynku opery. Każdy odcinek poświęcony był wystawieniu przez nie innej Opery....Carmen, Opowieści Hoffmana...itd.

Pamiętam jak przez mgłę, ale nie mogę namierzyć na YouTube...;)

pozdrawiam serdecznie
Michał

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 6 mar 2014, o 18:08

Ktoś wie może gdzie można znaleźć piosenką (chyba pana Kociniaka) "Ja jestem chory na telewizory'' z filmu ''Smacznego, telewizorku"?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ania86
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2014, o 20:14

japońska bajka :)

Post autor: ania86 » 13 mar 2014, o 16:29

kochani, prosze o pomoc, ok. roku 1990-92, ponad 20 lat temu leciala na kanale polonia 1 bajka, chyba w styl japonskich. Bohaterowie to uwaga: Pejo (Peyo?), Nina i uwaga uwaga szatan, ktory chce chyba porwac Nine. Pamuetam, ze Pejo mial zdolnosc zatrzymywania czasu, wtedy walczyl z szatanem ktory chcial porwac nine hehe. Swoja droga niezla mieli wyobraznie ze ja po ponad 20 latach pamietam nawet 1 odcinek. Kojarzy ktos co to moze byc?Ania

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: japońska bajka :)

Post autor: Doctor_Who » 13 mar 2014, o 17:15

Służę uprzejmie. Fantastyczny Świat Paula:

Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=nuYemHge0Do
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Mike72
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2014, o 00:02

dobranocka początek lat 80-tych - Świnka skarbonka ???

Post autor: Mike72 » 29 mar 2014, o 21:51

jak w temacie , czy pamiętacie dobranockę (konwencja Pies Pankracy - czyli Pan i zwierzak) w której występuje Świnka skarbonka która po wrzuceniu przez Pana pieniążka mówiła "chrumpe...chrumpe....". ? :)

Opis brzmi trochę smiesznie...tym niemniej proszę o przypomnienie.....:)

pozdrawiam
Michał

ODPOWIEDZ