POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
sonia-29
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2010, o 09:30

Przygody Elektronika

Post autor: sonia-29 » 21 cze 2010, o 20:23

Na specjalnie życzenie Syriusz Falcon - polski teks piosenki "Skrzydlata huśtawka" z filmu "Przygody Elektronika":

Przyszło już upalne lato
i na ziemię zsyła żar.
Na huśtawkę na skrzydlatą
nas zaprasza stary park.

Unosimy się w powietrze,
pęd zapiera w piersi dech.
Tylko niebo, tylko wietrzyk i radosny dźwięczny śmiech.
Tylko niebo, tylko wietrzyk i radosny dźwięczny śmiech.

Ref.
Ku słońcu, ku obłokom,
w błękitnej ciszy dnia
huśtawka mknie wysoko,
jak ptak, jak ptak, jak ptak.

Lata skończą się zielone,
bo nie trwają przecież wiek,
każdy pójdzie w inną stronę,
gdzieś za siedem gór i rzek.

Lecz jesteśmy jeszcze dziećmi
razem więc bawimy się.
Tylko niebo tylko wietrzyk i radosny dźwięczy śmiech.
Tylko niebo tylko wietrzyk i radosny dźwięczy śmiech.

Ref.
Ku słońcu, ku …

Ziemia szybciej się obraca,
z góry w dół popatrzeć strach.
ponad nami śpiewa ptactwo,
ktoś do wtóru piosnkę gra.

Unosimy się w powietrze,
pęd zapiera w piersi dech.
Tylko niebo, tylko wietrzyk i radosny dźwięczny śmiech.
Tylko niebo, tylko wietrzyk i radosny dźwięczny śmiech.

Ref.
Ku słońcu, ku …

(tekst ze strony Kraju Rad - „dla was, dzieci”)


Pozdrawiam i życzę wesołego huśtania. :lol:

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 21 cze 2010, o 20:57

Podnoszę do góry: "W związku z Mundialem pojawił się u mnie dylemat. Pamiętam serial dla młodzieży produkcji angielskiej emitowany najprawdopodobniej pod koniec lat 80 lub na początku 90-tych. Serial traktował o młodych piłkarzach z jakiejś szkółki angielskiej, ubrani w charakterystyczne angielskie mundurki, chodzili na treningi, grali w piłkę itp. itd. Jeden z nich przypominał mi ówczesnego Wayna Ronneya. Pamiętam rozmowę tego chłopaka z trenerem, dylematy tego pierwszego i zniechęcenie do codziennych treningów, próby przekonania trenera, że jak się chce być sławnym to trzeba ćwiczyć codziennie."

Druga sprawa. Przeglądałam swoje stare zeszyty ze szkoły podstawowej (niezły ubaw :lol: ) i natknęłam się na zadanie domowe, które wymagało wypisania programów telewizyjnych dla dzieci. I oczywiście pojawiła się w mojej głowie luka... nie pamiętam programu: O mnie O tobie O nas. Co to było :?: (Najprawdopodobniej ok. 85-86).

renfre
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2010, o 22:09

Post autor: renfre » 21 cze 2010, o 22:11

Chodzi za mną film z dzieciństwa opowiadający o dziewczynce robocie. z dzieciństwa czyli był emitowany jakieś 20 lat temu Za nic nie mogę sobie przypomnieć tytułu. To był film polski, zaczynał się od tego że jakaś pani która prawdopodobnie nie mogła mieć dzieci ukradła z miejsca w którym pracowała taką dziewczynkę robota, nie wiem co było dalej ale później ta dziewczynka się błąkała po ulicach dziwnie mówiła i chyba odwiedziła jakiś sklep.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 21 cze 2010, o 22:22

To był Teatr TV - "Mechaniczna Magdalena".

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Przygody Elektronika

Post autor: Syriusz Falcon » 21 cze 2010, o 23:18

sonia-29 pisze:Na specjalnie życzenie Syriusz Falcon - polski teks piosenki "Skrzydlata huśtawka" z filmu "Przygody Elektronika":
Dzięki Sonia przypominam sobie tą piosenkę . Ale w necie jej nie mogłem znaleźć po polsku .
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

renfre
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2010, o 22:09

Post autor: renfre » 22 cze 2010, o 14:48

ja zapamiętałam to jako film, możliwe że była to jakaś adaptacja. Czuje że muszę go obejrzeć jeszcze raz

renfre
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2010, o 22:09

Post autor: renfre » 22 cze 2010, o 15:00

Znalazłam na innym forum czyjeś wspomnienie tego filmu pokrywa się z tym co ja zapamiętałam.
" Ja z Mechanicznej Magdaleny pamiętam, że to kobieta wykradła ją z instytutu. Pamiętam scenę jak Magdalena stała za szybą, a ta kobieta do niej przemawiała, a potem porwała do domu. Ale ktoś chciał ja jej odebrac, jacyś źli ludzie wśród nich kobieta, która później grała matkę Ofelii. W jednej scenie Magdalena stała na ulicy obwieszona lampkami choinkowymi jako reklama jakiegoś sklepu, i ten kolega ją uwolnił. Nie pamietam ostatecznie zakończenia, ale ponownie Magdalena trafiła do instytutu i ta kobieta, co zastępowała jej matkę znów do niej mówiła. "

Tylko gdzie teraz znaleźć ten film

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 22 cze 2010, o 17:43


renfre
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2010, o 22:09

Post autor: renfre » 24 cze 2010, o 16:11

znalazłam dokładny opis mechanicznej Magdaleny na
http://www.nowesztuki.pl/?nodeid=14&sar_id=284
ale nadal szukam filmu

Smarinka
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2010, o 07:04

serial australijski

Post autor: Smarinka » 26 cze 2010, o 07:10

Witam od dawna meczy mnie, ze nie moge sobie przypomniec tytulu serialu, chyba australijskiego nadawanego w weekendy na pewno nie na w TVP1 ani 2, moze Polsat?
Akcja dziala sie w Australii i chyba w Londynie. W Australii byla jedna rodzina: ojciec bogaty mial druga zone Lise i dwoje dzieci z poprzedniego malzenstwa dziewczyne, ktora miala chlopaka surfera Shauna - biedniejszego (pamietam, ze mial podmalowane oczy hihihi) no i facet mial jeszcze synalka, ktory byl zblazowany, zaliczal panienki i rozbijal sie samochodami. Na plazy byl tez koles Roy i taka laseczka ruda kelnerka w mocno kreconych wlosach, ktora mieszkala ze swoja mama na lodzi - pozniej zaszla w ciaze z tym Royem...
Wiecej jakos nie pamietam :( moze ktos mi pomoze?

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 27 cze 2010, o 21:17

dla przypmnienia i nowych uzytkowników:
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj proszę wpisywać pytania, jeśli czegoś szukasz, a nie pamiętasz co to było.
możesz podać rok, przedział czasowy i inne szczegółowe informacje,
(w przypadku filmów czy to jest fabularny czy animowany)
to ułatwia odpowiedź i nie ma nieporozumień

tutaj można również komuś pomóc, jeśli ktoś zna odpowiedzi na pytania :grin:
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

yala1
Posty: 17
Rejestracja: 9 lis 2009, o 21:28

Post autor: yala1 » 28 cze 2010, o 19:44

Szukam filmu.
Kilku kolesi dostaje łajbę /zaglówkę/ na mazurach.
Nie potrafią nią manewrować ,jednak w pewnym momencie wychodzi im ,, zwrot przez sztag ,,
zakasowują lepszych żeglarzy ,ci oferują im przyśpieszony kurs żeglarski.
Później płyną jeziorami ,trafiają gdzieś gdzie im proponuje ?ktoś? koszenie łąk.
Dalej jakieś sprawy szpiegowskie ,jakaś wyspa i oczywiście HAPPY END!!!
Czytałem nawet książkę , ale skleroza nie boli.
KTOŚ MOŻE POMÓC?
Będę zobowiązany.
Bardzo mi zależy!
Pozdrówka :oops:

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 29 cze 2010, o 00:05

Chodzi chyba o polski serial "Wakacje" http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/124305
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

yala1
Posty: 17
Rejestracja: 9 lis 2009, o 21:28

Post autor: yala1 » 29 cze 2010, o 07:23

Dzięki serdeczne tego właśnie szukałem. :smile:

krotki
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2009, o 16:26

Post autor: krotki » 7 lip 2010, o 18:43

Będę może nieco niegrzecznie nachalny ale ponowię swoje pytanie :roll: Może ktoś będzie wiedział...
krotki pisze:\Kiedyś leciał taki serial fabularny dla dzieci o chłopcu który gdzieś w jakiś chaszczach znalazł mały domek a w nim malutkich ludzi którzy w nim mieszkali ( brat, siostra i rodzice). Pamiętam jedynie że akcja dzieje się w zimowej scenerii. Coś mi świta że (być może) był to serial produkcji skandynawskiej (? nie pamiętam dokładnie, bo to bardzo dawno temu było

I jeszcze może jedno nietypowe pytanie. Chodzi mi o polski film dokumentalny wyemitowany niegdyś na TVP. Opowiadał on o polskich dzieciach adoptowanych do rodzin amerykańskich. Opowiadał między innymi losy polskiego nastolatka kształcącego się na mechanika samochodowego. Film coś jakby w stylu serialu "Zielona karta" . Kojarzy może ktoś z Was? Bardzo mi zależy na nazwie tego dokumentu. Może ktoś też widział i pamięta?

ODPOWIEDZ