POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 9 kwie 2016, o 18:07

Szukam bajki radzieckiej (z aktorami, nie kreskówka), w której chłopiec został za karę zamknięty w jakimś pokoju i musiał przeczytać mnóstwo książek. Ostatnio w rodzinie mi o tym opowiadano, ale nikt nie pamięta tytułu.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 16 kwie 2016, o 12:07

Szukam opowiadania s-f, prawdopodobnie polskiego autora. Opowiadało o naukowcu, który miał teorię, że nowotwory to jakieś nowe ogniwo ewolucji, ale organizm umiera zanim nowotwór zdąży całkiem go przekształcić. Przeprowadził na sobie eksperyment - zamknął się w laboratorium i wszczepił sobie wszelkie kancerogenne wirusy itp.
Gospodyni albo sąsiadka słyszała jakieś dziwne dźwięki, hałasy, tłuczenie szkła. W końcu ustały. Po otwarciu drzwi znaleziono badacza martwego, przemienionego w jakąś wielką bryłę materii. Ale jak okazało się, nie umarł z powodu tych mutacji, tylko z... głodu (organizm nie mógł wyżywić rosnącej tkanki). Jego prace skonfiskowano, a opowiadanie kończyło się rozmyślaniami narratora o tajnym hodowaniu ''onkulusów'' czy też ''onkolusów'' na Marsie. Myślałem, że to z któregoś z tomów antologii ''Stało się jutro'', ale to raczej fałszywy trop.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 19 kwie 2016, o 10:27

Nie mam pomysłu, ale może tutaj coś znajdziesz :
https://experymentt.wordpress.com/tag/p ... antastyka/

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 23 kwie 2016, o 01:50

Może ktoś wie co to za marka. Sąsiad woził nas na przejażdżki, tylko na wakacjach. Zabierał nas na jarmark jak chciał coś kupić, a my pilnowaliśmy samochodu.
Załączniki
auto.JPG
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Pzet » 23 kwie 2016, o 10:30

Morris Marina TC Coupe

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 7 maja 2016, o 08:38

1) Mój znajomy poszukuje jednego filmu i chciałbym mu pomóc. Widział to pomiędzy 1984 r. a wiosną 1993. Prawdopodobnie film podchodzi z lat 1984-1987. Jest to science-fiction. Możliwe, że jest to niskobudżetowa produkcja, dlatego trudno ją znaleźć. Miało to ultranowoczesny wygląd i film mógł być (albo i nie) post-apokaliptyczny. Możliwa scena jakiegoś pościgu na motocyklach. Pewna jest jednak tylko jedna scena, bardzo charakterystyczna, w której dwoje ludzi jest przesłuchiwanych przez grupę osób. Wszystkie osoby są ubrane w całości w czarno-czerwone stroje z kapturami i maskami. Scena przesłuchania odbywała się w mrocznym okrągłym i metalicznym pokoju. Ich przywódca przemawiał do mikrofonu, który zmieniał (przekształcał) jego głos poprzez użycie zabytkowego, klasycznego vocodera (sprzęt analogowy). Sprawiało to wrażenie głosu podobnego do Cylon Centurions z oryginalnego "Battlestar Galactica". Tak jak było wspomniane wcześniej, możliwa jest scena z pickupem, który był ścigany przez ludzi na motocyklach (albo odwrotnie). Na drodze pojawiło się wtedy wejście do górskiego tunelu. Niemniej jednak, kluczowe są czarno-czerwone stroje i sala przesłuchań.

2) Mój drugi znajomy też szuka filmu. Jest to film z lat 90. lub najdalej do 2002 r. Pewnie nie wcześniej niż lata 80. Wygląda na niskobudżetowy film z telewizji (w stylu HBO), raczej wyjątkowo rzadki i mało popularny. Dokładny opis podaję poniżej.
Ważne : Film nie ma elementów horroru ani science-fiction (np. potwory, dziwne istoty). Grupa przyjaciół/kolegów znajduje się razem na amerykańskiej pustyni w zachodnim stylu (a'la western film) na czymś w rodzaju wycieczki. Podróżują na piechotę, a wśród nich jest także kobieta. Większość akcji dzieje się za dnia (światło dzienne), członkowie ekipy mają broń palną lub strzelby (być może nie wszyscy, ale większość). Prawie cały film dzieje się na pustyni, w świetle dnia, na otwartej przestrzeni. W pewnym momencie akcja filmu rozkręca się, gdy samotny mściciel (może poprzednik z tej grupy) zaczyna działać na własną rękę i poluje na pozostałych członków tej ekipy, z niewiadomych przyczyn. Można odnieść wrażenie (jako widz), że ten morderca "podszył się" pod kogoś innego, ponieważ ma fałszywą kartę identyfikacyjną, o której zarówno widz, jak i członkowie drużyny myślą, że jest prawdziwa. Wydaje się być idealnie oryginalna, choć potem okazuje się, że jest podrobiona. Pod koniec filmu, po wielu zabójstwach (na zewnątrz w świetle dnia, ze strzelby) morderca wydaje się być martwy. Przynajmniej takie wrażenie ma widz. Końcowa scena jest bardzo charakterystyczna, gdyż dzieje się w nocy. Jesteśmy w jakimś pomieszczeniu w środku uroczystości, którą świętują ocalałe osoby. Potem jednak kamera przełącza się na ujęcie domu od zewnątrz i oddala się, po czym opuszcza się w dół klifu, pokazując nam prawdziwy identyfikator mordercy, zdmuchniętą tam przez wiatr. Prawdopodobnie były tam wtedy już inne, prawdziwe dane osobowe. Jest to mega przerażające, ponieważ można domyślać się, że morderca nadal żyje i będzie dalej polował na ocalałe osoby. Pojawiają się napisy końcowe. Scena finalna na 100 % pewna. Film z gatunku niskobudżetowy, pewnie z VHS albo tylko z telewizji, podobny scenerią do "The Last Outlaw" i na pewno mało znany.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 20 cze 2016, o 08:02

3) Szukam bajki. Była to tradycyjna animacja (kreskówka) sprzed 1993 r. Fabuła opowiada o chłopcu znalezionym w lesie, który potem zostaje adoptowany jako książę. Książę dorasta i zakochuje się w kobiecie, która wyjaśnia mu, że nie mogą się pobrać, gdyż musi na to wyrazić zgodę jej ojciec-gigant. Bohaterski książę wyrusza wraz z grupą śmiałków i spotykają olbrzyma. Gigant śmieje się z pomysłu oddania córki za mąż, ale chce wyjaśnić warunki takiego układu. Książę musi zdobyć krew od groźnej czarownicy, której krew ma posłużyć olbrzymowi jako krem do golenia. Książę ma zdobyć też gigantyczną rybę, której kości służą jako brzytwa.

4) Szukam kreskówki, w której występował arabski król. W królestwie zakazano słowa "miłość", ponieważ istniało proroctwo, że syn króla zakocha się w kimś do szaleństwa. Książę odnajduje po dłuższym czasie książkę ze słowem miłość na okładce, ale nie posiada ona stron. Ucieka z pałacu.

5) Był to jakiś odcinek starej kreskówki w stylu "Kleszcza" albo "Animaniaków", ale będzie trudno znaleźć. Mógł to być równie dobrze "Walter Melon", ale pamiętam tylko krótki fragment. Ktoś wpada do wody, w której znajduje się rekin. Drapieżnik połyka go, ale zaraz potem wypluwa i odzywa się ludzkim głosem : "Jestem jaroszem."

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 20 cze 2016, o 16:55

Szukam bajki. Była to tradycyjna animacja (kreskówka) sprzed 1993 r. Fabuła opowiada o chłopcu znalezionym w lesie, który potem zostaje adoptowany jako książę. Książę dorasta i zakochuje się w kobiecie, która wyjaśnia mu, że nie mogą się pobrać, gdyż musi na to wyrazić zgodę jej ojciec-gigant. Bohaterski książę wyrusza wraz z grupą śmiałków i spotykają olbrzyma. Gigant śmieje się z pomysłu oddania córki za mąż, ale chce wyjaśnić warunki takiego układu. Książę musi zdobyć krew od groźnej czarownicy, której krew ma posłużyć olbrzymowi jako krem do golenia.
Kurczę, ten fragment o kremie do golenia z krwi kojarzy mi się z mitologią celtycką i legendami arturiańskimi - był taki motyw w opowieści o Culhwch i Olwen.

EDIT: Znalazłem film animowany, ale niestety chyba po... walijsku (!); bodajże z 1990 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=tUG-teZdUIs

(bobas w lesie ok. 1 minuty, golenie olbrzyma ok. 18:50)

Nawet jeśli to nie ten film, to znając materiał źródłowy łatwiej będzie poszukać właściwego ;).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 21 cze 2016, o 20:41

Dzięki za pomoc, chodziło mi właśnie o ten film. :-) A swoją drogą, szukam jeszcze jednej gry komputerowej na PC.

Skakało się kulką (piłeczką) po różnych platformach, między którymi były czaszki. Gdy wpadło się na jakąś czaszkę - ginęło się i zaczynało się od nowa. Ważne było, żeby wyzbierać wszystkie złote krążki (monety) - wtedy poziom kończył się i przechodziliśmy do następnego levelu. Mam tę grę przed oczami, ale wyjątkowo nie mogę skojarzyć tytułu. Była na jakiejś płytce pokroju PC World albo CDA.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 26 cze 2016, o 11:24

Szukam filmu gdzie młodzi planują ślub i dla jaj zapraszają papieża
Ten przyjmuje zaproszenie

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 26 cze 2016, o 12:51

"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 26 cze 2016, o 12:53

Tak to to :) dziękuję

Chyba było coś podobnego z Whoopi Goldberg (Chyba zakonnica w przebraniu 2 )

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 26 cze 2016, o 13:11

wositelec pisze:Był to jakiś odcinek starej kreskówki w stylu "Kleszcza" albo "Animaniaków", ale będzie trudno znaleźć. Mógł to być równie dobrze "Walter Melon", ale pamiętam tylko krótki fragment. Ktoś wpada do wody, w której znajduje się rekin. Drapieżnik połyka go, ale zaraz potem wypluwa i odzywa się ludzkim głosem : "Jestem jaroszem."
A może "Przygody Animków" (Tiny Toon Adventures), odcinek "Hollywood Plucky" z kaczorkiem Tasiorem:

http://www.dailymotion.com/video/x27asp ... shortfilms

(scena ok. 17:40 minuty)
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

lipek81
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2012, o 23:01

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: lipek81 » 26 cze 2016, o 20:22

Cześć.
Poszukuję tytułów kilku filmów.

1. Film amerykański, raczej z lat 90, może końcówka 80. Opowiada o dzieciach z jednej rodziny, które trenowały karate. Pakowały się w jakieś problemy z gangsterami, złodziejami, potem doprowadzali do ich schwytania. W rodzinie było chyba dwóch chłopców i dziewczynka. Film dla dzieci, można napisać, że lekko komediowy. Po sukcesie filmu nakręcono jego dalszy ciąg, tym razem dzieciaki wyjeżdżają do dziadka. Ogólnie film jest dość znany, ale za nic nie mogę przypomnieć sobie jego tytułu.

2. Film amerykański, również z lat 90, o chłopaku, który ma dużo zdalnie sterowanych zabawek. Coś tam któregoś dnia nabroił i w obawie przed karą postanowił uciec z domu. Zabrał ze sobą jakieś tam zdalnie sterowane modele i schronił się na nowym osiedlu domków jednorodzinnych, w domku "demo" - pokazowym, dla przyszłych klientów. Któregoś dnia w tym domu pojawiają sie jacyś złodzieje, którzy tam chcieli schronić się przed policją. Chłopiec przy pomocy zdalnie sterowanych samochodów, samolotów i śmigłowców doprowadza do ich ujęcia.

3. Kolejny film amerykański - również lata 90. opowiada o chłopcu, który chciał mieć własny motocykl. Pewnego dnia na torze motocrossowym jeden z zawodników niszczy swój motocykl, niezadowolony z przegranej. Chłopiec odkupuje od niego motor za jakąś niską cenę. Zaczyna go remontować, naprawiać, po czym okazuje się, że motocykl "żyje"- coś jak "knight rider", tylko bez elektroniki. Chłopak wraz z motocyklem powstrzymują jakiegoś tam inwestora przed zakupem ziemii, czy coś w tym stylu, ponieważ ów inwestor chciał wybudować jakieś centrum handlowe?? n(nie jestem pewien) na tym terenie i jednocześnie coś tam zniszczyć.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 26 cze 2016, o 20:36

Doctor_Who - Ponownie dziękuję. Dokładnie tego szukałem. Tak czułem, że to coś pokrewnego z Animaniakami, a przecież Animków też sporo oglądałem w dzieciństwie. :wink:

Jakby Ci się udało znaleźć coś jeszcze, to fajnie. Najbardziej by mi zależało na tej gierce, bo szperam w starych CDA, ale niestety nie mam dostępu do wielu płytek. A niestety w czasopismach nie wszystkie demka opisywano.

lipek81 - Luźne sugestie mam.
Nr 1 - Być może, chociaż wątpię. Dawno oglądałem już : Sam w lesie (1996).
Nr 2 - Może być ten, chociaż nie oglądałem : Elektryczne szaleństwo (1993).

ODPOWIEDZ