POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 22 mar 2015, o 09:56

Szukam serialu o dziewczynie robocie ( tak 10 -12 lat )
Był w latach 90 w TVP
Pamiętam że małżeństwo miało syna
On się chciał przebrać i do niej odwróć głowę a ona obróciła głowę o 180 stopni
Jakiś gliniarz do nich przyszedł bo dostał jakieś doniesienie
A facet że niby jaa kąpał przebrał ją w szlafrok i ręcznik założył na głowę
Jak gliniarz wyszedł zjął jej ten ręcznik a tam łysa głowa
Albo ona albo jakaś wścibska dziewczyna z sąsiedztwa miała na imię Harriet

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 22 mar 2015, o 10:44

"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 22 mar 2015, o 12:59

Heh dzięki
.Szukam serialu
Blizniaki nastolatki ( brat i siostra ) jakies potwory
Pamiętam że matka opowiadała że miała urodzić syna a dziewczyna była zaskoczeniem dla wszystkich
Jakies ufo maczało w tym paluchy
Sąsiadka w jak były maluchami opowioadała im o smokach
Pamiętam jak byli w szpitalu dziewczyna przez radiowęzeł wywołała brata anagramem Dr Bobby jest potrzebny
Pamiętam że ktoś mówił do żarówki

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 25 mar 2015, o 18:44

Kto pamięta który film lub serial pod postacia Alicji w krainie czarów bł na początku lat 90 w TVP ??
Było kilka tych wersji Alicji.
Na Boże Narodzenie w 1996 roku puszczano dwuczęściowy film USA z 1985:

http://www.imdb.com/title/tt0088693/
https://www.youtube.com/watch?v=lhXNgdlpegA

Ale wcześniej, w 1987 była u nas emitowana serialowa wersja BBC:

https://www.youtube.com/watch?v=R9apKh-U4Hc
http://www.imdb.com/title/tt0421576/

Zdaje się był także nasz teatr TV pod tym tytułem, ale nie mogę go namierzyć (a ja jeszcze pamiętam rosyjską wersję animowaną, którą wygrałem na VHS na jakimś odpuście ;)). Zapewne były w naszej tv jeszcze inne wersje, których nie widziałem/nie pamiętam.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Dawidienko1
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2015, o 20:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Dawidienko1 » 25 mar 2015, o 20:50

Bajka (czy jak kto woli film animowany, bądź anime) leciała ~10 lat temu na TVP1, bądź TVP2, jedyne co pamiętam to to, że w polskiej wersji główny bohater miał na imię "Lodzia" (zapadło mi w pamięć, bo jak na tamte czasy śmieszyło mnie takie imię nadane chłopcu) Z innych informacji to kojarzę jedynie takie fakty, że dzieciak miał jakieś tam super moce (chyba), to że jego matka była z nim w ciąży, aż 2-3 lata i to, że naciągnął jakiś łuk (będąc małym dzieciakiem) , którego najsilniejsi mężczyźni nie mogli naciągać i z niego strzelić.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 25 mar 2015, o 21:56

Doctor_Who pisze:
Kto pamięta który film lub serial pod postacia Alicji w krainie czarów bł na początku lat 90 w TVP ??
Było kilka tych wersji Alicji.
Na Boże Narodzenie w 1996 roku puszczano dwuczęściowy film USA z 1985:

http://www.imdb.com/title/tt0088693/
https://www.youtube.com/watch?v=lhXNgdlpegA

Ale wcześniej, w 1987 była u nas emitowana serialowa wersja BBC:

https://www.youtube.com/watch?v=R9apKh-U4Hc
http://www.imdb.com/title/tt0421576/

Zdaje się był także nasz teatr TV pod tym tytułem, ale nie mogę go namierzyć (a ja jeszcze pamiętam rosyjską wersję animowaną, którą wygrałem na VHS na jakimś odpuście ;)). Zapewne były w naszej tv jeszcze inne wersje, których nie widziałem/nie pamiętam.
Dziękuję
Brytyjski serial zapamiętałem :)

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Pzet » 28 mar 2015, o 11:42

Dawidienko1 pisze:Bajka (czy jak kto woli film animowany, bądź anime) leciała ~10 lat temu na TVP1, bądź TVP2, jedyne co pamiętam to to, że w polskiej wersji główny bohater miał na imię "Lodzia" (zapadło mi w pamięć, bo jak na tamte czasy śmieszyło mnie takie imię nadane chłopcu) Z innych informacji to kojarzę jedynie takie fakty, że dzieciak miał jakieś tam super moce (chyba), to że jego matka była z nim w ciąży, aż 2-3 lata i to, że naciągnął jakiś łuk (będąc małym dzieciakiem) , którego najsilniejsi mężczyźni nie mogli naciągać i z niego strzelić.
Może chodzić o serial "Legenda Nezha".
Nezha (czyt. Nodzia) to właśnie imię głównego bohatera.
https://www.youtube.com/watch?v=rqFmipjW-r0

Dawidienko1
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2015, o 20:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Dawidienko1 » 28 mar 2015, o 13:06

Nodziu, a nie Lodziu :D Rzeczywiście. Tak to będzie to. Chwała Ci za to :D

qba83
Posty: 621
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 28 mar 2015, o 23:40

Marecki384 pisze:Heh dzięki
.Szukam serialu
Blizniaki nastolatki ( brat i siostra ) jakies potwory
Pamiętam że matka opowiadała że miała urodzić syna a dziewczyna była zaskoczeniem dla wszystkich
Jakies ufo maczało w tym paluchy
Sąsiadka w jak były maluchami opowioadała im o smokach
Pamiętam jak byli w szpitalu dziewczyna przez radiowęzeł wywołała brata anagramem Dr Bobby jest potrzebny
Pamiętam że ktoś mówił do żarówki
Pamiętam coś takiego o bliźniakach, że matka miała urodzić syna, a okazało się, że będą bliźniaki - chłopak i dziewczyna. Pojawiła się także stara kobieta, która została opiekunką tych dzieci i w dzień porodu niebo zrobiło się jakieś dziwne. Bliźniaki rosły i pewnego dnia, jak byli nastolatkami, dziewczyna miała wypadek na rowerze i trafiła do szpitala. W niespotykanie szybki sposób doszła do zdrowia i się okazało, że jest kosmitką, jak jej pobierali krew to się okazało, że jest zielona i chcięli ja porwać dla badań i eksperymentów. Okazało się, że ta babcia opiekunka jest także kosmitką, która miała strzec tej dziewczyny i wspólnie z jej bratem bliźniakiem pomogli uciec jej ze szpitala. Była scena, że zakłądali okulary z ołowiu i ta babcia i dziewczyna przybierały swoje prawdziwe postacie kosmitek, które wytwarzały taką jasność, że należało je oglądać przez okulary z ołowiu. Na końcu cała rodzina teleportowała się na inną planetę. Chyba chodzi o ten film, niestety nie pamiętam jego tytułu.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 29 mar 2015, o 07:54

Tak to jest to :)
Chyba serial a nie film

qba83
Posty: 621
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 29 mar 2015, o 16:07

Mi się wydawało, że był to film, ale jeśli był to serial to nie więcej niż 4 odcinkowy, więc mogła być także wersja pełnometrażowa.

Esta15
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2015, o 19:17

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Esta15 » 4 kwie 2015, o 18:52

Esta15 pisze:Witam serdecznie! Od długiego czasu szukam bajki z dzieciństwa - bez rezultatów. Przeglądając ten wątek pomyśłałam, że może ktoś wpadnie na tytuł...

Do szczegółów. Postacie ni to z modeliny ni to kukuiełki... Nie pamiętam. W telewizji leciało gdześ w pierwszej połowie lat 90 - ciężko dokładnie określić bo miałam je nagrane na kasecie. Był jakby malutki jeżyk o nazwie Pipcio/Pepcio czy jakoś tak. Były też dwie niegrzeczne rękawice, które uwielbiały psocić i dokuczać temu jeżykowi (czy cokolwiek to było). Była na pewno mama słonica ze słoniątkiem. Pamiętam jak w jednym odcinku mamie słonicy tąba się w magiel wkręciła. Ktoś wtedy przyjechał, ją uwolnił a potem nowy magiel dostała. Ten ktoś jeżykiem się opiekował. Nie pamiętam czy to był miś czy co...

Niestety to wszystko co pamiętam. Ktoś coś kojarzy może?
Nikt, nic? :(( Bardzo mi zależy...

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 4 kwie 2015, o 21:24

Esta15 pisze:
Esta15 pisze:Witam serdecznie! Od długiego czasu szukam bajki z dzieciństwa - bez rezultatów. Przeglądając ten wątek pomyśłałam, że może ktoś wpadnie na tytuł...

Do szczegółów. Postacie ni to z modeliny ni to kukuiełki... Nie pamiętam. W telewizji leciało gdześ w pierwszej połowie lat 90 - ciężko dokładnie określić bo miałam je nagrane na kasecie. Był jakby malutki jeżyk o nazwie Pipcio/Pepcio czy jakoś tak. Były też dwie niegrzeczne rękawice, które uwielbiały psocić i dokuczać temu jeżykowi (czy cokolwiek to było). Była na pewno mama słonica ze słoniątkiem. Pamiętam jak w jednym odcinku mamie słonicy tąba się w magiel wkręciła. Ktoś wtedy przyjechał, ją uwolnił a potem nowy magiel dostała. Ten ktoś jeżykiem się opiekował. Nie pamiętam czy to był miś czy co...

Niestety to wszystko co pamiętam. Ktoś coś kojarzy może?
Nikt, nic? :(( Bardzo mi zależy...
Plastelinki

qba83
Posty: 621
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 6 kwie 2015, o 21:53

Plastelinki to chyba nie były. Nie pamiętam, aby występował tam jakiś jeżyk, tylko dwa ludziki z plasteliny o imionach Ulepek i Bryłka, jeden był niebieski, a drugi czerwony i umiały zmieniać kształty.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 7 kwie 2015, o 14:26

Film o kobiecie co walczyła z bandziorami
Najpierw zabili jej mężą
Potem coś jej chcieli zabrać
Podali jej środki nasenne żeby nie przeszkadzała
Duch męża był przy niej ciagle powtarzał nie zasypiaj
Ona słaniała się na nogach
To chyba siędziało na jakimś statku albo w jakiejśc willi
Film widziałem w latach 90

ODPOWIEDZ