POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
jahoo
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2009, o 15:22

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: jahoo » 23 cze 2012, o 00:30

hindus pisze:
hindus pisze:Czy ktoś może kojarzy kreskówkę, tak na oko wczesne 90-te albo późne 80-te, fabularnie był tam młody, blond-jaskiniowiec, któremu tygrysy szablozębne zabiły rodziców(?)? Z góry, dzięki.
ponawiam. ktokolwiek?
A może to? http://www.filmweb.pl/serial/Rahan+-+Fi ... 987-550267
http://www.youtube.com/watch?v=zEwAsfpDsMk
Chyba puszczali to jako "Rahan" na tv regionalnej dobre 10 lat temu

jahoo
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2009, o 15:22

Post autor: jahoo » 23 cze 2012, o 01:36

:D

hindus
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2012, o 23:04

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: hindus » 1 lip 2012, o 11:52

@jahoo TO TA KRESKÓWKA! Dzieki, człowieku.

Taxidriver100
Posty: 6
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:51

Jaki tytul serialu i filmu ?

Post autor: Taxidriver100 » 3 lip 2012, o 09:38

1.) A wiec , co do serialu to niewiele pamietam ,bylo to gdzies ok 1980 roku bodajze w wakacje ,czyli teleferiach.Serial byl produkcji polskiej i "akcja " o ile mozna to tak nazwac toczyla sie na podworku jakiegos blokowiska.Zapamietalem to dlatego ,bo w jednym odcinku ( tylko tyle niestety zarejestrowalem ) pewien koles jest chory i odwiedzaja go inni koledzy przynoszac mu kazdy ta sama czekolade marki Wedel z takim zamkiem na opakowaniu ( chyba bialo niebieskim ) i ja sie wkurzylem ,bo nigdzie nie szlo kupic tych slodyczy ( Gliwice ) a tu raptem widze ,ze gdzies indziej jest inaczej .Mialem wtedy z osiem lat.Aha ,cos tam jeszcze bylo z taka myszka z papieru ,jakis gosciu nakladal ja sobie na palec jak kukielke .To byl program chyba przed emisja filmu ,i mogl sie nazywac " Cudaczek ".( Moge sie jednak mylic ). No i moje pytanie oczywiscie ,czy ktos kojarzy takie fakty i ulozy te puzzle w jedna calosc ??
No tak ,bym zapomnial ,ostatnio TV Polonia powtarzala serial " Nasze podworko " niestety ,za pozno sie zorientowalem i przegapilem wszystkie odcinki .Podejrzewam ,ze moglby to byc wlasnie ten serial o ktory pytam ,bo tez z roku 1980 .
2) Teraz pytam o film ,komedie produkcji radzieckiej ( no pewny jestem na 98%) .Lata 70 -te .
W pewnym zakladzie wspolzawodnicza kobiety z facetami w roznych dziedzinach sportowych.I o dziwo wygrywaja za kazdym razem kobiety .Dyrektor zakladu sie wkurza i proponuje ostatecznie dziedzine pchniecia kula , z nadzieja na zwyciestwo .Na poczatku wszystko idzie po jego mysli ,on sam rzuca najdalej ,ale kobiety przyprowadzaja naraz kobiete dryblasa ,ktora osiaga najleprzy wynik ,przy czym dyrektor dostaje bodajze zawalu serca .
Na koniec pokazane jest jak dyrektor gdzies w sanatorium trenuje wytrwale ,podskakujac w dresie do sufitu ( skok w zwyz ) .Tak to tyle , pytalem sie mnostwo ludzi o ten film ,nikt nic nie kuma ,nawet ruscy nie kojarza ,a komedia byla naprawde zabawna. Licze na was ,moze ktos zna tytul i moze nawet link na Youtube ??.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
taxidriver100

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 5 lip 2012, o 21:18

1) Poszukuję miniserialu z gatunku fantasy. Leciał kiedyś (w latach 1993-1995 może) zaraz po 5-10-15 albo po Teleranku. Jest to miniserial o młodym rycerzu, który ma być wybawcą królestwa. Przeniósł się tam w czasie ze współczesnej epoki (najprawdopodobniej). Dostał miecz od starego kowala, który bardzo długo go naostrzał. Dzięki temu tym mieczem z łatwością przecinało się kamienie. Młody wojownik przecinał nim także inne miecze. Serial liczył kilka albo kilkanaście odcinków. Rzucony miecz leciał przez loch w poziomym locie, cały czas paląc się żywym ogniem. Strażnik wybałuszał oczy, kiedy widział ten specyficzny lot - to był charakterystyczny motyw w czołówce do tej serii.
Dobra, już mam: to "Mio mój Mio" (1987)

2) Szukałem parę miesięcy temu na kilku znanych forach, ale bezskutecznie. Zapytam więc jeszcze raz.
Otóż jest to polski film, z elementami komedii obyczajowej, prawdopodobnie z lat 80. albo wczesnych 90., oczywiście w kolorze. Kolor jednak był słaby, co pozwala mi przypuszczać jego produkcję w latach 80. albo była to wina złego nagrania, kiepskiej kopii. Emitowany w telewizji (TVP Polonia), ciężko mi powiedzieć w którym roku. Stawiam na lata 1997-2000.
Pamiętam scenę odwiedzin na jakimś cmentarzu. Ktoś (prawdopodobnie rodzice z dziećmi) odwiedzają grób jakiegoś człowieka, znajomego. Nie pamiętam niestety jego nazwiska - to już mogłoby ułatwić znalezienie. Ale pamiętam dialog w stylu "To był nieboszczyk mąż..." czy coś podobnego. W odpowiedzi jakiś chłopiec odpowiedział: "To w końcu umarł pan (...) czy pan Nieboszczyk?". W innym momencie pojawił się dialog o psie, który miał na imię Szatan (na 100%). Pamiętam, że wnuk rozmawiał z dziadkiem, że ksiądz nie pozwolił, aby Szatan leżał na cmentarzu. Wnuk tłumaczył zatem, że to jego pies miał tak na imię. Ewentualnie mogło chodzić o to, że Szatan nie może pójść do nieba. W każdym bądź razie lekko czarny humor, z elementami filmu obyczajowego.

Próbuję sobie przypomnieć coś więcej, ale nie mogę.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2012, o 17:45 przez wositelec, łącznie zmieniany 1 raz.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: Jaki tytul serialu i filmu ?

Post autor: Geo Dutour » 5 lip 2012, o 22:44

Taxidriver100 pisze:2) Teraz pytam o film ,komedie produkcji radzieckiej ( no pewny jestem na 98%) .Lata 70 -te .
Na myśl przychodzi mi tylko tytuł "Weźcie mężczyzn pod ochronę". Nie wiem czy to to, ale tam też była sprawa, że kobiety są silniejsze i też akcja działa się w fabryce (chyba fortepianów i pianin).

Taxidriver100
Posty: 6
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:51

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Taxidriver100 » 5 lip 2012, o 23:25

"Weźcie mężczyzn pod ochronę"- tytul by pasowal , ale pewien nie jestem .W necie nic konkretnego nie mozna znalezc pod tym tytulem z wyjatkiem oferty programu TVP z lat 80-tych z wyzej wymienionym filmem.Pogrzebie jeszcze w sieci to moze cos konkretniejszego znajde .Pozatym wielkie dzieki i brawo za tak dobra pamiec .Pozdrawiam.


Taxidriver100
Posty: 6
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:51

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Taxidriver100 » 6 lip 2012, o 12:18

Juka , jesli to jest fragment filmu "Wezcie mezczyzn pod ochrone" to niestety nie jest to ta komedia ktora szukam.Przeczytalem skrot fabuly filmu , niestety w jezyku rosyjskim , ale to co zrozumialem , wskazuje na inny , napewno takze warty obejrzenia film. I znow porazka.Dziekuje za zaangazowanie ( wszystkim) i pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 11 lip 2012, o 15:34

1.Szukam młodzieżowego serialu który wyświetlany był na Polsacie w latach 90 w soboty
rano
Wszystko działo się w szkole pamiętam iż szkoła miała wewnętrzną telewizję
Nie ma tego na wikipedii
2.Kolejny serial też Polsat też lata 90
Opowiadał o pracy i życiu osobistym dziennikarzy pewnej stacji tv
Pamiętam iż jedna kobieta potrąciła śmiertelnie bezdomną a potem pochowała ją i
postawiła jej pomnik
Była jakaś operatorka kamery Bobby Katz
Pamiętam też dziennikarze rozwiązywali śledztwo na temat przedsiębiorstwa oczyszczania a
potem pracownicy z semsty zasypali ich samochód odpadami a wczesniej ukradli im
kamerę -ale bez taśmy
Tego też nie ma na wikipedi ale na Naszej TV chyba był pod tytułem Z ostatniej chwili
Ale mogę się mylić

dune2
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2011, o 08:17

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: dune2 » 13 lip 2012, o 13:20

Witam.
Szukam serialu Domek na prerii.Dwa pierwsze sezony mam kupione na dvd z polskim lektorem.
Szukam wiec sezonow od 3-9.W internecie sa odcinki ale bez napisow wiec bede wdzieczny za info gdzie znajde napisy lub wersje vhs bo wiem ze wszystkie sezony byly kiedys w polskiej tv i to z lektorem.
Jedyne napisy co znalazlem w necie to hiszpanskie i holenderskie ale ze wzgledu na to ze nie znam tych jezykow tlumaczenie to katorga.
Z gory dzieki za pomoc bo jestem mega fanem tego serialu.

adam80
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2012, o 20:41

"Piotruś i Lucynka w krainie dmuchawców"

Post autor: adam80 » 14 lip 2012, o 01:03

Witam

W drugiej połowie lat 80, w TVP, emitowana była wieczorynka, której tytuł to bodajże "Piotruś i Lucynka w krainie dmuchawców". Bajka miała ciekawą oprawę wizualną, która mogła być dość szorstka, ale na pewno oryginalna. O ile mnie pamięć nie myli to akcja działa się na łące. Dwoje dzieci zostało zmniejszonych i przeżywało tam różne przygody. Występowały też inne postacie. W jednym z odcinków osa, może pszczoła, chwaliła się, że leci do miasta oglądać telewizję co też uczyniła. Osa ma oczy składające się z wielu komórek i w każdej widziała obraz, ciekawy efekt. Coś później mogło z tego wyniknąć, ale co, nie pamiętam.

Istotną grupą w bajce byli Suszkowie. Nie wiem ilu tych Suszków było, ale na pewno dwóch lub więcej. Mieli jakiś pojazd i nosili kolczaste zbroje. Suszkowie nie byli lubiani i pili sok z mleczy, dmuchawców. Podłączali kranik do łodygi dmuchawca i pili biały niesmaczny sok z kubka. To mogło być ich źródło wody. Zdaje się, że zamieszkiwali terytorium ostów i byli niebezpieczni.

Bajka mogła być emitowana między 85, a najpóźniej 90 rokiem, a najprawdopodobniej w latach 86 – 87. Nie gościła długo na antenie. W ty samym czasie puszczano chyba „Porwanie Baltazara Gąbki„ z naciskiem na chyba.

Gdzieś na innym forum napisano, że mogła to być produkcja węgierska, ale niekoniecznie. Także jeśli ktoś wie cokolwiek na ten temat, a jeszcze znajdzie cokolwiek więcej w sieci to będę wdzięczny, bo to była naprawdę ciekawa dobranocka.
Z nostalgią wracam do czasów przed 1990r. Star Wars, figurki, SF, mini żołnierzyki, zabawki, książki, przedmioty codziennego i niecodziennego użytku, wspomnienia i klimaty PRL, czasów naszego dzieciństwa.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 14 lip 2012, o 09:36

@ adam80:
Jedyne co znalazłem, to ten link:
http://forum.80s.pl/viewtopic.php?p=305 ... b5fc343aea
Jak przewiniesz trochę dalej, to tam Przemek77 pisze w jednym ze swoich postów właśnie o tej bajce - przejrzyj dokładnie.
Co więcej, w bazie węgierskich animacji nie mogę się doszukać - tylko jedno o łące znalazłem. Pozostałe animacje mi nie pasują. Mam tu na myśli "Kék egér", ale też wątpię.

adam80
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2012, o 20:41

Re: Tytuł: "Piotruś i Lucynka w krainie dmuchawców"

Post autor: adam80 » 15 lip 2012, o 00:42

- wositolec -
Byłem kiedyś pod podanym przez ciebie linkiem i czytałem ten temat. Napisałem o tym tutaj gdyż zakładam, że większa ilość osób pomoże w odnalezieniu tego tytułu. Być może ktoś coś pamięta lub wie skąd ta bajka była. Swoją drogą rozwinę tam: http://forum.80s.pl/viewtopic.php?p=305 ... b5fc343aea temat. Klimat mógł być momentami zbliżony do starej wersji polskich Muminków, więc warto ocalić tą wieczorynkę od zapomnienia. A czy była węgierska, czeska czy jeszcze inna tego na 100% na tą chwilę nie wiemy. Dzięki za szybką odpowiedź.
Z nostalgią wracam do czasów przed 1990r. Star Wars, figurki, SF, mini żołnierzyki, zabawki, książki, przedmioty codziennego i niecodziennego użytku, wspomnienia i klimaty PRL, czasów naszego dzieciństwa.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 15 lip 2012, o 16:19

@adam 80:
Będę szczery: jestem z 1989 rocznika, większości tych starych bajek nie kojarzę. Niemniej jednak, wiem gdzie najprędzej można to znaleźć: szukanie ręczne (baza filmów animowanych czeskich - kilkadziesiąt tytułów liczy, więc szukam) albo czeskie forum - tam spróbuję napisać. Jak na razie znalazłem coś takiego:
http://www.csfd.cz/film/185281-broucci/

EDIT: A niech mnie! Najprostsze rozwiązanie przyszło mi do głowy na koniec - wpisałem słowo "dmuchawiec" w translator, a potem w Google jakoś wklepałem (sam już nie wiem jak) i znalazło! To najwyraźniej "Petřík a Lucinka v zemi pampelišek". Bajka jest jednak czechosłowacka:
http://www.csfd.cz/film/238639-petrik-a ... ampelisek/
Masz tu takie zdjęcia (jedyne, jakie znalazłem w sieci):
http://www.slocartoon.net/cartoons/imag ... /25659.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/1927/slikee599.jpg

Nic dziwnego, że nie mogłem znaleźć normalnie, bo na Filmwebie tego nie ma (ani nawet na IMDB).

ODPOWIEDZ