POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 14 sty 2015, o 00:08

45 - to chyba będzie skandynawski film. Zaczęło się tak, że były dwie kobiety w ciązy, co ciągle ze sobą rywalizowały. Obie w tym samym czasie urodziły synów i ciągle rywalizowały, której syn sie lepiej rozwija. ( jeden był gruby) Chłopaki podrośli i rywalizowali ciągle między sobą, wymyślając coraz to wymyślniejsze zadania. Na końcu obaj skoczyli z dachu i sie połamali.
Ja także szukam paru seriali kryminalnych. Pierwszy był o dwóch policjantkach. Jedna blondynka w krótszych włosach i brunetka w długich. Tej blondynki mąż też był policjantem i w pierwszym odcinku został postrzelony i leżał przez następne w śpiączce, a w końcu zmarł. W jednym odcinku jakiś dzieciak chciał zapytać faceta czytającego w parku gazetę o godzinę, a okazało się, że ten facet jest martwy i ktoś go zastrzelił z pistoletu z tłumikiem. Potem zabójca chyba polował na tego dzieciaka. Serial leciał około 1991 - 92 w TVP. Drugi serial leciał po emisji opisanego powyżej. Był facet, chyba gliniarz i w pierwszym odcinku gdy wracał o zmroku, to przed domem zastrzelili jego żonę i przez następne odcinki tropił jej zabójce.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 14 sty 2015, o 10:43

Doctor_Who pisze:
Szukam filmów lub serialu o Sherloku Holmesie

B.Dr Watson(albo Holmes) chcąc wziąć na czas bandziorów którzy chcą go zabić

decyduje się na spuszczenie krwi
C.Sherlock idzie tunelem do kryjówki przestępców uruchamając zapadkę
Bandzior uciekająć wpada w swoją pułapkę
Motyw z upuszczaniem krwi Holmesa ''kropla po kropli'' jest w starym filmie ''Sherlock Holmes i tajna broń'' i scena z zapadnią też jest z tego samego filmu (pod sam koniec), więc pewnie to ten, którego szukasz;

https://www.youtube.com/watch?v=d7Lv2pQCIw4 (link w 100% legalny, bo film można już za darmo oglądać w necie, jest nawet w całości na angielskiej Wikipedii)

BTW te stare Holmesy lecą również czasem (ale z polskim lektorem i w kolorze! ;) ) na Filmboxie albo Stopklatka TV.
dzięki

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 14 sty 2015, o 14:42

Ja także szukam paru seriali kryminalnych. Pierwszy był o dwóch policjantkach. Jedna blondynka w krótszych włosach i brunetka (...)
Ze starych par gliniarzy w spódnicach na ekranie to kojarzę amerykański serial ''Cagney i Lacey'', ale tam mąż nie był policjantem i niemiecko-amerykański "Miller i Mueller" o dwóch policjantkach które były zamężne z tym samym policjantem (rzeczywiście później zginął). Może to któryś z nich?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 14 sty 2015, o 16:31

Ja oglądałem jakąś baśń w kinie w końcówce lat 80 ale nie pamiętam tytułu
Pamiętam że był koleś który podszył się pod jakiegoś księcia
Matka miała go poznać po tym że trzymał nóż w prawym ręku ale ojciec miał wątpliwości
Pamiętam też żę rzucał guziki z koszuli i ludzie się na to rzucali
Pamiętam tż jakąś przysięgę Nie powiem to ani żonie ani drzewu ani koniu
Acha tam były jakieś kameleony czy inne gekony
Baśn była fabularna

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 14 sty 2015, o 18:21

Doctor_Who pisze:
Ja także szukam paru seriali kryminalnych. Pierwszy był o dwóch policjantkach. Jedna blondynka w krótszych włosach i brunetka (...)
Ze starych par gliniarzy w spódnicach na ekranie to kojarzę amerykański serial ''Cagney i Lacey'', ale tam mąż nie był policjantem i niemiecko-amerykański "Miller i Mueller" o dwóch policjantkach które były zamężne z tym samym policjantem (rzeczywiście później zginął). Może to któryś z nich?
Wygląda na to, że będzie to "Miller & Mueller". Tamten drugi też kojarzę, ale to chyba dużo wcześniejsza produkcja, chyba z lat 70 lub początku 80.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 14 sty 2015, o 18:24

Tamten drugi też kojarzę, ale to chyba dużo wcześniejsza produkcja, chyba z lat 70 lub początku 80.
Ale u nas leciał w latach 90. bodajże w czwartki (chyba, że to były powtórki).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

agata1
Posty: 28
Rejestracja: 30 paź 2013, o 15:37

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: agata1 » 15 sty 2015, o 20:25

Morze
Ostatnio zmieniony 24 lip 2019, o 16:13 przez agata1, łącznie zmieniany 1 raz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 15 sty 2015, o 22:14

Doctor_Who pisze:
Tamten drugi też kojarzę, ale to chyba dużo wcześniejsza produkcja, chyba z lat 70 lub początku 80.
Ale u nas leciał w latach 90. bodajże w czwartki (chyba, że to były powtórki).
Tak, ja też to w 90 latach widziałem.
Poszukuję pewnego polskiego świątecznego teledysku i piosenki. Leciał w TV ok 1990, nie wiem, czy to było z Tik Taka, czy z Ziarna. Jedyne co mi sie kojarzy, to dziewczyny tańczące dookoła choinki stojącej na plaży.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 16 sty 2015, o 14:06

denarowa pisze:SZUKAM PIOSENKI

program z początku lat 90 leciał w niedziele po południu po koncercie zyczen w jedynce i w czolowce był statek plyneli marynarze i spiewali jakas SZANTE PO ANGIELSKU i tej piosenki z czlowki wlasnie szukam

POMOZCIE! :mrgreen:
Jedyne co mi się kojarzy ze starych programów marynistycznych to "Morze" z piracką piosenką:

http://joemonster.org/filmy/5375

EDIT:

Potwierdzone, że leciało po ''Koncercie...'' więc to na pewno to! 8)
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, o 19:23 przez Doctor_Who, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 16 sty 2015, o 21:54

Victory z filmu The Pirate Movie
Kurcze pomóżcie mi rozszyfrować moje wpisy

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 17 sty 2015, o 15:17

Marecki384 pisze:Z których to części Gangu Olsena:
(...)
Siedzą w restauracji maja walizkę pieniędzy sporo żarcia stoi na stole na banknot wylewa się alkohol ktoś sciera z niego płyn i okazuje się że banknot jest fałszywy (rozmazuje się )
Jakis chłopaczek mówi : Wiedziałem że to fałszywe pieniądze
To chyba będzie to:

http://www.imdb.com/title/tt0067524/

albo jego norweska wersja:

http://www.imdb.com/title/tt0132378/

A ten chłopaczek to był chyba syn Kjelda/Kjella.
Kurcze pomóżcie mi rozszyfrować moje wpisy
Gdyby tylko to forum było choć w połowie tak ruchliwe jak kiedyś...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 17 sty 2015, o 15:39

Doctor_Who pisze:
Marecki384 pisze:Z których to części Gangu Olsena:
(...)
Siedzą w restauracji maja walizkę pieniędzy sporo żarcia stoi na stole na banknot wylewa się alkohol ktoś sciera z niego płyn i okazuje się że banknot jest fałszywy (rozmazuje się )
Jakis chłopaczek mówi : Wiedziałem że to fałszywe pieniądze
To chyba będzie to:

http://www.imdb.com/title/tt0067524/

albo jego norweska wersja:

http://www.imdb.com/title/tt0132378/

A ten chłopaczek to był chyba syn Kjelda/Kjella.
Kurcze pomóżcie mi rozszyfrować moje wpisy
Gdyby tylko to forum było choć w połowie tak ruchliwe jak kiedyś...
dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 18 sty 2015, o 13:32

Szukam filmu chyba westernu.Pamiętam facet upozorował zgon kobiety
Zakopał ją żywcem ale twarz przykrył jej jakimś białym płótnem i koszykiem
W ostatniej chwili ją odkopał

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 18 sty 2015, o 14:42

Kurcze pomóżcie mi rozszyfrować moje wpisy
Jeśli chodzi o ten film Disneya o gościu co nawiał z pierdla i zatrudnił się jako nauczyciel, to może to:

https://www.youtube.com/watch?v=nnr89tqqB9I
http://www.imdb.com/title/tt0098376/

A czy ktoś może kojarzy takie filmy:

1. Wynalazca obmyśla tkaninę, która się nie rwie i nie brudzi, tysiące praczek i krawców jest solidnie wkurzonych, bo straci pracę, chyba go ścigają, chcą zlinczować. Na koniec okazuje się, że ten materiał wcale nie był taki wytrzymały jak miał być.

2. Widziałem tylko jedną scenę jako dzieciak i zrobiła na mnie przerażające wrażenie, film czarno-biały (a może mieliśmy jeszcze czarno-biały tv), okręt podwodny się zanurza, jeden marynarz zostaje na górze bo schodząc zaczepił się chyba o coś nogami (możliwe, że schodził po jakimś maszcie czy antenie w takiej jakby uprzęży) i utknął. Został sam, nikt mu nie może pomóc. Ewentualnie to był statek trafiony torpedą i tonął i sytuacja taka sama jak wyżej.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 18 sty 2015, o 15:58

Doctor_Who pisze:
Kurcze pomóżcie mi rozszyfrować moje wpisy
Jeśli chodzi o ten film Disneya o gościu co nawiał z pierdla i zatrudnił się jako nauczyciel, to może to:

https://www.youtube.com/watch?v=nnr89tqqB9I
http://www.imdb.com/title/tt0098376/

A czy ktoś może kojarzy takie filmy:

1. Wynalazca obmyśla tkaninę, która się nie rwie i nie brudzi, tysiące praczek i krawców jest solidnie wkurzonych, bo straci pracę, chyba go ścigają, chcą zlinczować. Na koniec okazuje się, że ten materiał wcale nie był taki wytrzymały jak miał być.

2. Widziałem tylko jedną scenę jako dzieciak i zrobiła na mnie przerażające wrażenie, film czarno-biały (a może mieliśmy jeszcze czarno-biały tv), okręt podwodny się zanurza, jeden marynarz zostaje na górze bo schodząc zaczepił się chyba o coś nogami (możliwe, że schodził po jakimś maszcie czy antenie w takiej jakby uprzęży) i utknął. Został sam, nikt mu nie może pomóc. Ewentualnie to był statek trafiony torpedą i tonął i sytuacja taka sama jak wyżej.
Tak to Spooner dziękuję

ODPOWIEDZ