POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tarja
Posty: 87
Rejestracja: 20 lut 2007, o 20:16
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Tarja » 31 maja 2008, o 20:48

Jej Daguchna tak się tego naszukałam :D dziękuje

Pixel
Posty: 3
Rejestracja: 1 cze 2008, o 12:24

Post autor: Pixel » 1 cze 2008, o 19:07

Witam.. od paru tygodni męczy mnie taka jedną stara bajka.. nie pamiętam już na jakim programie leciała, ale pamiętam o czym była, wiec tak:

Bajka ta zaczynała się w starym domu były 3 osoby (2 chłopców 1 dziewczyna) dziewczyna przypadkowo podkneła się i łokciem nacisnęła klawisze od fortepianu i wyleciał z niego taki jak by klaun .. xD później oni zostali coś tak jak by power rangers... ratowali świat przedkimś tam co potwory powstawały z komiksów .. jeszcze pamiętam że oni mieli moce.. jeden z nich miał prędkość drugi mógł przenosić rzeczy swoją wolą a dziewczyna siłę..


pamiętacie tą bajke ? jak i ona miała tytuł ?

Pozdrawiam,
Pixel

Matstraszydło
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2005, o 08:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Matstraszydło » 2 cze 2008, o 10:49

Dawno temu (wydaje mi się, że było to gdzieś na początku lat 90-tych) na Programie 2 Telewizji Polskiej w godzinach porannych (8:00, może trochę później) emitowany był pewien serial animowany. Teraz trochę więcej konkretów :D
-nie pamiętam jakiej był produkcji ale wydaje mi się że australijskiej...
-bohaterów było trzech: genialny naukowiec-wynalazca, wielka dżdżownica (chyba koloru żółtego, albo zielonego :P ) chodząca na 4 parach nóg i jeszcze ktoś kogo nie mogę sobie przypomnieć
-mieszkali oni wszyscy (albo przynajmniej jeden z nich) w domku w lesie
-wydaje mi się, że mieli wspólnego wroga, chyba jakiegoś złego czarnoksiężnika, ale nie jestem pewien...
-całość była osadzona w świecie podobnym do tego z bajki "Troskliwe Misie"

:roll:

Gdyby komuś zaświtało co to za bajka to będę bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

apsik
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2008, o 14:06

Post autor: apsik » 4 cze 2008, o 12:16

Daguchna, Tarja, dzięki wielkie :D :wink:

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 9 cze 2008, o 10:14

Witam film i serial Pt STO MINUT WAKACJI 1998 jest bardzo podobny pod względem fabuły do filmu, który oglądałem parę razy w wakacyjne sezony gdzieś od połowy lat 80-tych. Moje pytanie, jaki tytuł miał tamten stary film.
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 9 cze 2008, o 12:05

A dokładniej? W czym jest podobny? Napisz coś więcej, bo to może być np. "Detektywi na wakacjach", "Kłusownik" (skrócona kinowa wersja to "Na tropach Bartka"), "Przygrywka" itd...

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 9 cze 2008, o 16:52

Jak już pisałem wyżej oba filmy są bardzo podobne fabułą. Mama dziewczynki jest znaną aktorką, zaś ojciec chłopca - wziętym reporterem telewizyjnym. Oboje nie spędzają ze swymi dziećmi zbyt wiele czasu. Dlatego zarówno dziewczynka, jak i chłopiec bardzo cieszą się na od dawna zaplanowane wspólne wakacje. Tymczasem w życiu zawodowym rodziców pojawiają się niespodziewane kłopoty. Mamie dziewczynki wydłużają się zdjęcia do filmu, i w efekcie spóźnia się na samolot.Dziewczynka jest ogromnie zawiedziona. Obietnica, że pojadą samochodem tylko trochę poprawia jej humor. Tymczasem ojciec chłopca tuż przed urlopem dostaje od redaktora naczelnego zadanie śledzenia z kamerą matki dziewczynki Pomimo wielu przeszkód i często zabawnych perypetii, obie rodziny lądują wreszcie na urokliwej wyspie, położonej na jednym z mazurskich jezior. Matka z córką w starym domu bez wygód ojciec z synem pod namiotem. Wtedy zaczyna się właściwa przygada. Oba filmy są Polskie Chodzi mi o tytuł tego filmu z lat 80-tych :lol:
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 9 cze 2008, o 16:58

Opisałeś "100 minut wakacji" - czy ten film, o który Ci chodzi ma identyczną fabułę? Bo myślałam, że są tylko jakieś ogólne podobieństwa, a jeśli treść jest taka sama, to niestety, nie umiem pomóc :( .

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 9 cze 2008, o 19:21

Tak fabuła obu filmów jest niemal identyczna. 8)
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
lordofdragonss
Posty: 68
Rejestracja: 14 paź 2007, o 06:28
Kontakt:

Post autor: lordofdragonss » 11 cze 2008, o 05:34

Pixel pisze:Witam.. od paru tygodni męczy mnie taka jedną stara bajka.. nie pamiętam już na jakim programie leciała, ale pamiętam o czym była, wiec tak:

Bajka ta zaczynała się w starym domu były 3 osoby (2 chłopców 1 dziewczyna) dziewczyna przypadkowo podkneła się i łokciem nacisnęła klawisze od fortepianu i wyleciał z niego taki jak by klaun .. xD później oni zostali coś tak jak by power rangers... ratowali świat przedkimś tam co potwory powstawały z komiksów .. jeszcze pamiętam że oni mieli moce.. jeden z nich miał prędkość drugi mógł przenosić rzeczy swoją wolą a dziewczyna siłę..


pamiętacie tą bajke ? jak i ona miała tytuł ?

Pozdrawiam,
Pixel
Były to BeatleBorgs. Prócz klauna, był też Frankenstain, Mumia i wilkołak.Dzieciaki miały świetne pojazdy. A leciało to na Fox kids
Hop hop mam na imię eee..jestem Ed!

balt
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2008, o 14:40

Post autor: balt » 11 cze 2008, o 22:16

witajcie! szukam tytulu polskiego filmu (fabularnego) z lat (chyba) siedemdziesiątych; film był o dziewczynie, która się jąkała, później trafiła do szpitala i tam poznała jakiegos sportowca (narciarza?)...Wielkie dzięki!

Kasia23
Posty: 28
Rejestracja: 8 mar 2007, o 23:08
Kontakt:

Post autor: Kasia23 » 12 cze 2008, o 21:01

Czy wie ktos z Was jaki byl tytul takiej bajki.To byla przez pewien czas wieczorynka.Nie byla rysunkowa,ale wystepowaly w niej zywe dzieci i ich lalki.W czolowce dziewczynki ukladaly do kolysek swoje lalki.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 12 cze 2008, o 21:04

Nie pamiętam, ale napisz Kasiu, kiedy to leciało, to może ktoś szybciej sobie przypomni.

Kasia23
Posty: 28
Rejestracja: 8 mar 2007, o 23:08
Kontakt:

Post autor: Kasia23 » 13 cze 2008, o 08:41

Kurcze,nie za bardzo pamietam.Moglam gdzies wtedy miec z 10 lat.A urodzilam sie w 1983 roku.To byla polska wieczorynka.

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 13 cze 2008, o 10:43

Przejrzałam listę wieczorynek z lat 90. na Wikipedii i nie znalazłam tam niczego, co by pasowało... Spróbuję poszukać jeszcze.
Mishilanu kuni no tripper...

ODPOWIEDZ