POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
natalia.b
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2010, o 19:24

Post autor: natalia.b » 28 lis 2010, o 23:03

Krzychu,

super dzieki wielki nawet nie wiesz jaka radoche mam ;D pozdro

ewawo
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2010, o 12:47

Re: serial o dziewczynie zamieniającej się w plazmę :)

Post autor: ewawo » 29 lis 2010, o 19:39

Tak tak. Dokładnie o ten serial mi chodziło. W TVP był emitowany pod tytułem Tajemniczy świat Aleksandry (znalazłam na YT program dnia TVP z tym serialem :) http://www.youtube.com/watch?v=IS3WNf4c ... re=related

ernie pisze:
ewawo pisze:Ja mam pytanie odnośnie serialu młodzieżowego nadawanego w TVP1 mniej więcej pod koniec lat '90, ewentualnie na początku 2000. Emitowany było wczesnym popołudniem (około 14-15 godziny). Główną bohaterką była dziewczyna (przeważnie chodziła w czapce). Została kiedyś oblana chemikaliami w jakimś zakładzie. Prawdopodobnie pracownicy tego zakładu jej szukali. Ona potrafiła się zamieniać w w wodę/plazmę. Przeważnie przebywała w towarzystwie swojego kolegi.
Czy ktoś to kiedyś oglądał i kojarzy tytuł?
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi :)
To chyba był Tajny świat Alex Mack alex Mack
Ewa

ewawo
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2010, o 12:47

Program o muzyce dla dzieci (i młodzieży) TVP1 lata '90

Post autor: ewawo » 29 lis 2010, o 19:45

Może ktoś pamięta nazwę programu emitowanego w TVP1 w godzinach wczesnopopołudniowych (na 90%) o muzyce - taki trochę edukacyjny dla dzieci czy młodzieży. Prowadzący pokazywał się w nim w dwóch odsłonach - normalnej ludzkiej wielkości i w pomniejszeniu, skaczący po klawiszach fortepianu. Nie pamiętam żadnych innych konkretów. Kiedyś odnalazłam jego nazwę w internecie i twórcę programu w Wikipedii, ale teraz mam czarną dziurę.
Proszę o pomoc.
Ewa

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 29 lis 2010, o 20:37

http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

ewawo
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2010, o 12:47

Post autor: ewawo » 29 lis 2010, o 21:02

Teraz już wiem. Jak mama podpowiedziała mi nazwisko prowadzącego, to wyskoczyły mi posty z tego forum :)
Dzięki i przepraszam za zaśmiecanie.

wilma pisze:http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... usz+kwinta
Wiele razy o tym było.
Ewa

Barbulek
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2010, o 19:24

Dzieci Syriusza

Post autor: Barbulek » 29 lis 2010, o 22:07

vanilia100 pisze:
Barbulek pisze:Ja również pamiętam ten serial i poszukuje tytułu.
Żelazna stokrotka to wiatraczek na stodole- częśc staku kosmicznego, gdy sie poruszał, wujek albo dziadek chłopca nie mógł uruchomic traktora. Dzieciaki poszukiwały różnych części statku na bagnach i zanosiły do jakby "jaskini" i tam były składane przez kosmite, który sie tam ukrywał ????. Wiem ze zatrzymany został czas w miasteczku i dzieciaki zrobiły jakieś psikusy - jakiegoś gościa usmarowały tortem czy coś takiego.
Chociaż nie jestem fanką seriali s-f to ten bardzo mi się podobał i z chęcią obejrzałabym go jeszcze raz
Serial emitowany był pod koniec lat 80-tych lub na początku 90-tych. Może ktoś pamięta !!!!
Na forum jest wiele postów dotyczących serialu, np.
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... t=syriusza
Vanilia100
Dzięki serdeczne za info dotyczące "Dzieci Syriusza". Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hyzentlaja
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2010, o 11:52

Post autor: hyzentlaja » 30 lis 2010, o 11:55

Nick_Fury pisze:Witam wszystkich :D

Od pewnego czasu męczy mnie pewna rzecz.

Otóż, dzieckiem będąc, widziałem pewien film animowany (to był chyba film, nie serial).
To leciało chyba w pierwszej połowie lat 90.
Było o takich dziwnych ludziach. Potem się okazało że tak naprawdę żyją w czyimś śnie. I ten ktoś miał się właśnie obudzić I chcieli zbudować taki portal to realnego świata, żeby do tego nie dopuścić (zabrać mu budzik).
Skończyło się to chyba tak
Że ten śniący zaczął śnić o flamingach

Może ktoś to kojarzy, bo ja zacząłem wątpić czy rzeczywiście coś takiego było :grin:
kojarzy mi się coś jak przez mgłę... czy ktoś w końcu na to odpowiedział? bo nie mogę znaleźć

Awatar użytkownika
hyzentlaja
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2010, o 11:52

Re: Bajka

Post autor: hyzentlaja » 1 gru 2010, o 19:01

lesiu234 pisze:Witam, szukam już od wielu lat tytułu pewnej bajki. Wkleję od razu to co kiedyś napisałem na FilmWebie:

"poszukuję bajki odcinkowej, była emitowana mniej więcej w latach 1996-2001. Do małego chłopca przyleciał jakiś robaczek chyba bez nogi i chciał żeby chłopiec odnalazł jego nogę (nie wiem czy z nogą w ogóle coś takiego było ale podam kilka innych szczegółów). Ten chłopak razem z jakąś dziewczyną (chyba siostrą) podróżował na niedźwiedzicy po kosmosie, latali na różne planety i pamiętam dobrze jedną scenę: wylądowali na jakiejś planecie, przyszedł po nich lokaj i miał ich zaprowadzić do królowej tej planety. Lokaj był zrobiony z czekolady i innych słodyczy i tak: jechali chyba jakimś pojazdem, lokaj kierował, dwójka dzieci siedziała za nim i odrywali z jego barków kawałki czekolady i je zjadali. I chyba każdy odcinek kończył się tak, że dzieci na niedźwiedzicy odlatywały w kosmos z jakiejś tam planety. A jeszcze to: na początku ten robaczek jak przyleciał to siedział chyba na drzewie które rosło przy oknie od pokoju tego chłopca. Mam nadzieję,że się w końcu dowiem jak się nazywała ta bajka bo od wielu lat próbuję ją znaleźć"

czekam niecierpliwie na odpowiedzi. I tak się pewnie nie dowiem co to za bajka bo już dwa razy przeszukałem FilmWeb wzdłuż i wszerz smilies/tongue.gif

kojarzę... dziwne, myślałam, że mi się to śniło... czy komuś się to udało w końcu znaleźć?

dead
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2010, o 19:57

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: dead » 1 gru 2010, o 20:02

Witam,szukam tytulu flmu przygodowego dla dzieci,ogladalam go w latach 90 i polegal na tym ze bylo 2 przyjaciol dziewczynka i chlopiec,jedno z nich zamienilo sie w drzewo,jesli cos pamietacie to prosze o wpisywanie,pozdrawiam

zia
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2010, o 22:29

Post autor: zia » 1 gru 2010, o 21:18

Witam wszystkich. Poszukuję tytułu serialu fabularnego, który był nadawany w TVP1 jakoś w latach 90 chyba, a konkretniej w takim cyklu "Walt Disney przedstawia", czy coś podobnego. Pamiętam, że zawsze leciał najpierw jeden odcinek jakiegoś serialu animowanego, a potem fabularnego. I o ten ostatni mi chodzi. Z akcji pamiętam tyle, że rozgrywała się ona wokół losów pewnej rodziny (prawdopodobnie amerykańskiej), a konkretniej jednej dziewczyny, która - co jest tu chyba istotne - miała albo jakiegoś wyimaginowanego przyjaciela na innej planecie, do którego przemawiała, albo zwracała się do jakiejś gwiazdy, którą traktowała jako swoistego powiernika (i chyba raczej jednak to drugie). Pamiętam, że zawsze była taka scena, że ta dziewczyna stała gdzieś na jakimś tarasie czy balkonie, patrzyła w górę (w niebo) i prowadziła mały monolog, tyczący się jej życia i tego, co ją w danym dniu spotkało. Czy ktoś wiem, o czym mówię? :wink: Będę serdecznie wdzięczna za pomoc. Pozdrówka! :smile:

czajeczka23
Posty: 1
Rejestracja: 2 gru 2010, o 10:47

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: czajeczka23 » 2 gru 2010, o 10:55

witam...
poszukuje tytułu serialu nadawanego w tvp 1.... :!: amerykański był... :)
tytułu niestety nie pamiętam... :sad:
jednym z wątków które utkwiły mi w pamięci było to,że jeden z głównych bohaterów (dość bogaty raczej) spał w swym mieszkaniu ale w kartonie... :???:
i jeszcze jedno pamiętam, że oszukał wykrywacz kłamstw (było coś, z jakimś gwoździem chyba)... :???:

pomocy

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Pzet » 3 gru 2010, o 16:21

dead pisze:Witam,szukam tytulu flmu przygodowego dla dzieci,ogladalam go w latach 90 i polegal na tym ze bylo 2 przyjaciol dziewczynka i chlopiec,jedno z nich zamienilo sie w drzewo,jesli cos pamietacie to prosze o wpisywanie,pozdrawiam
Pamiętam to. Był to jeden ze spektakli "Sceny Młodego Widza". Mam wrażenie, że gdzieś na forum poruszano już ten temat. Tytułu sobie niestety nie przypomne.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: vanilia100 » 5 gru 2010, o 20:30

Pzet pisze:
dead pisze:Witam,szukam tytulu flmu przygodowego dla dzieci,ogladalam go w latach 90 i polegal na tym ze bylo 2 przyjaciol dziewczynka i chlopiec,jedno z nich zamienilo sie w drzewo,jesli cos pamietacie to prosze o wpisywanie,pozdrawiam
Pamiętam to. Był to jeden ze spektakli "Sceny Młodego Widza". Mam wrażenie, że gdzieś na forum poruszano już ten temat. Tytułu sobie niestety nie przypomne.
Poszukaj na forum tytułu "Ballada o Kasi i drzewie" - prawdopodobnie o to chodzi :smile:

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 7 gru 2010, o 13:32

vanilia100 pisze:
Pzet pisze:
dead pisze:Witam,szukam tytulu flmu przygodowego dla dzieci,ogladalam go w latach 90 i polegal na tym ze bylo 2 przyjaciol dziewczynka i chlopiec,jedno z nich zamienilo sie w drzewo,jesli cos pamietacie to prosze o wpisywanie,pozdrawiam
Pamiętam to. Był to jeden ze spektakli "Sceny Młodego Widza". Mam wrażenie, że gdzieś na forum poruszano już ten temat. Tytułu sobie niestety nie przypomne.
Poszukaj na forum tytułu "Ballada o Kasi i drzewie" - prawdopodobnie o to chodzi :smile:
Tak, to na pewno to. Kasię grała Katarzyna Bujakiewicz.
Ja poszukuje informacji na temat pewnego filmu fabularnego dla dzieci. Leciał w wakacje 1989r i był polski, ewentualnie czechosłowacki, ale zdubbingowany. Głowna bohaterka miała na imie Tereska, miała ok. 7 lat bodajże i pojechała na wakacje do swojego wujka czy dziadka, który miał ogród, a w nim pełno jakichś dziwnych magicznych rzeczy, rożne cuda się tam działy. Jednak jakiś zły człowiek postanowił zniszczyć ten ogród, a Teresce wylał na długie blond włosy czarną farbę i ciocia ostrzygła ją na bardzo krótko. Był tam jakiś skrzat, który za pomocą swych magicznych zdolności przywrócił dziewczynce dawna fryzurę, gdy ta wracała już do domu. Nie pamiętam tytułu, ale chyba "Zaczarowany ogród" czy coś takiego. Nie mogę znaleźć żadnej informacji.

Piotrek
Posty: 8
Rejestracja: 9 gru 2010, o 21:30
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Piotrek » 9 gru 2010, o 21:56

Witajcie. Hmmm, mnie interesują lata 60-te i 70-te?! Może być ciężko?!

1/ W roku 1966 lub 1967 oglądałem film w telewizji pod tytułem "Tramwaj Tereska" (taki zapamietałem), który był mniej więcej o tym, że mieszkańcy miasta postanowili wyremontować bardzo stary tramwaj. Musieli pokonać wiele przeszkód, między innymi poużerać się z jakąś bandą miejską, ale w końcu tramwaj wyremontowali i w ostatniej scenie jadą przez miasto wesoło śpiewając. Film był fabularny, być może radziecki. Film fajny, ale nie ma po nim sladu :-(

2/ Na początku lat 70-tych oglądałem serial dla dzieci o wyprawie kilkoro dzieci na tajemniczą wyspę na którą prowadziły znaki kamienne w kształcie małych, ukrytych gwiazdek. Chyba towarzyszył im kucyk. Na tejże wyspie byli tajemniczy mnichowie (których się bardzo bałem :-). Serial sympatyczny, puszczony w telewizji conajmniej dwa razy w tamtych czasach, nie pamiętam jakiej produkcji.

Może ktoś pamięta? :roll:

ODPOWIEDZ