POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 14 maja 2009, o 13:21

juka pisze:
strabek pisze:Witam poszukuje tytułu teledysku ja oglądałem to około 1985 r. może trochę wcześniej. Teledysk wyglądał tak siedział facet w dość dużej przyciemnianej Sali lub pokoju i grał na organach elektrycznych miał chyba trzy połączone piętrowo klawiatury w czasie trwania utworu pojawiały się migawki ze złomowiska, na których zgniatali samochody następne były krach testy. Jeśli dobrze pamiętam to teledysk był czarno-biały alba w takich spłowiałych kolorach. Poza tym pamiętam, że muzyka była wartka. Może pamięta ktoś tytuł. :?: :grin:
Aleś mi zabił klina - na pewno znam ten teledysk, ale nie pamiętam ani muzyki, ani wykonawcy i strasznie mnie to męczy od wczoraj :wink:. A może kojarzysz wygląd tego faceta, bo mi się mieszają różne teledyski, natomiast świetnie pamiętam to złomowisko.
Witam a mnie to męczy już ładnych parę lat. Niestety nie pamiętam wyglądu tego faceta
grającego na organach elektrycznych.
Natuś-77 pisze:Juko, my już chyba mówiliśmy na forum o tym teledysku. Mnie też to męczy, bo..wydaje mi się, że to był polski teledysk (jakiś koleś właśnie stworzył taki instrumentalny kawałek) i na pewno jest na you tube i był tu przez nas wklejany.
Natuś-77 to był właśnie utwór instrumentalny, więc może masz dobry kierunek poszukiwań
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 14 maja 2009, o 14:08

Pierwsze, co mi się nasunęło, to oczywiście Marek Biliński, ale niestety, nic nie znalazłam. Potem sprawdziłam "klawiszowe" zespoły z tamtych lat - Kombi, Klincz, Kapitana Nemo itp, ale bez rezultatu. Zwątpiłam więc i zaczęłam szukać wśród zagranicznych (choć wcześniej dałabym głowę, ze to polski), ale nadal nic. Jeśli twierdzicie, że to utwór instrumentalny, to już jest jakiś trop, choć muzyka skoczna czy żywa mało mi się kojarzy z instrumentalnymi (przynajmniej tymi, które znam), ale jest to jakieś zawężenie. Będę szukać dalej :wink:.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 15 maja 2009, o 08:22

A mi się to skojarzyło właśnie z Markiem Bilińskim. Oto i fragment: http://www.youtube.com/watch?v=yObk06-E ... re=related
Tylko nie ma tu złomowiska, a ten motyw też mi świta w głowie..

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Post autor: strabek » 15 maja 2009, o 12:18

Natuś-77 pisze:A mi się to skojarzyło właśnie z Markiem Bilińskim. Oto i fragment: http://www.youtube.com/watch?v=yObk06-E ... re=related
Tylko nie ma tu złomowiska, a ten motyw też mi świta w głowie..
Witam mam wrażenie, że muzyka podobna, ale teledysk inny, chociaż podobny charakterem i z tamtego okresu. Może to tylko jedna z kilku wersji teledysku Przy okazji znalazłem inne kawałki, które lubiłem.
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 15 maja 2009, o 12:25

Pamięta ktoś z was moze taki teledysk z końca lat 80? Brunetka w typie Allanah Miles śpiewała w refrenie "I remember December",nagranie siedzi mi w głowie.Było wolne i leciało w Liście przebojów Marka Niedźwieckiego.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 18 maja 2009, o 16:08

Ktoś pamięta taki serial, co leciał w ferie zimowe 1994r. Bohaterem był nastolatek, który interesował się komputerami i przenosił się do jakiegoś równoległego swiata przez komputer. W trakcie przenoszenia leciał przez jakiś kolorowy tunel, latały tam chyba jakieś przedmioty. Miał też niezbyt rozgarniętą kuzynkę, która też się przeniosła. Serial był chyba angielski, ale nie jestem pewien.

krzysztof76
Posty: 32
Rejestracja: 4 sty 2009, o 10:40
Lokalizacja: kraków

Post autor: krzysztof76 » 18 maja 2009, o 21:02

Pamięta ktoś serial pt. Jak zdobywano dziki zachód. Może ktoś ma coś na ten temat? :roll:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 18 maja 2009, o 21:57

krzysztof76 pisze:Pamięta ktoś serial pt. Jak zdobywano dziki zachód. Może ktoś ma coś na ten temat? :roll:
Zajrzyj tu:
http://www.maestravida.com/Zeb/HTWWW.html

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 19 maja 2009, o 07:03


Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 20 maja 2009, o 09:01

krzysztof76 pisze:Pamięta ktoś serial pt. Jak zdobywano dziki zachód. Może ktoś ma coś na ten temat? :roll:
Czołówka serialu z RAIUNO: http://www.youtube.com/watch?v=0fcE0-mli5g

freez5
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2009, o 14:59
Kontakt:

Post autor: freez5 » 21 maja 2009, o 15:10

Czy pamietacie moze bajke o skrzatach, ktora leciala rok w rok ok 15 lat temu na TVP1 po teleexpresie, zazwyczaj w lutym, to byl okres ferii. Pisalam juz o to kilka razy do TVP, ale nie dostalam odpowiedzi. Oni mieszkali w malym w domku w lesie ... Zna ktos moze jej tytul? Podejrzewam, ze to byla bajka czeska, ale nie jestem pewna. Prosze, pomozcie.
* to nie byla kreskowka, raczej cos ala Mis Uszatek
*i cos kojarze ze byl tam inny swiat i tam chyba byli prawdziwi ludzie, to byla bajka chyba o chlopcu, albo o rodzenstwie i zaczynala sie od pokazania tego domku w lesie, ktory byl przykryty sniegiem i jedzenia jakiejsc kolacji przez te ludziki
*nie pamietam ich ubrania, juz stracilam wszelka nadzieje na znalezienie tej bajki, oni odbywali jakas podroz zeby cos odnalezc
Pomocy...

freez5
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2009, o 14:59
Kontakt:

Post autor: freez5 » 21 maja 2009, o 15:24

Chyba mi tez chodzi o ta bajke? Czy zaczynala sie ona ukazujac domek w lesie, przykryty sniegiem??
lubiezelkii pisze:Dzisiaj przypomniala mi sie pewna bajka z lat mlodosci..
Bardzo prosze was o pomoc, gdyz niezbyt ja pamietam, o nazwie juz nawet nie wspominajac.
Pamietaj jedynie jakies szczegoly..
Seria zaczynala sie bodajze kiedy pewna dziewczynka widziala w ciemnym pokoju swoja placzaca, albo robiaca na drutach, matke. W trakcie serii glowna bohaterka probuje chyba odnalezc owa matke. Ma jakiegos malego niebieskiego przyjaciela, ktorego pamietam jak przez mgle. Jego imie kojarzy mi sie z Nole, Nobu - cos w tym stylu.
Bajka nie byla polska, najprawdopodobniej japonska z polskim lektorem.
Pamietam ze byla dosyc kolorowa i w zamierzeniu dla dzieci, ale do tej pory mam dreszcze, gdy przypomne sobie niektore odcinki - dziewczynka w jakistam sposob rozstaje sie ze swoim przyjacielem, i potem dostajac sie gdzies w dziwne miejsce w goscine, dostaje jedzenie, ktore podejrzewa ze jest zrobione z owego przyjaciela.
Innym razem, w jakims mrocznym zamku owy przyjaciel zostaje uwieziony w scianie czy w jakims obrazie o.O
Byl tez odcinek, w ktorym spotkali nieszczesliwe i negatywnie nastawione do innych kwiaty, ktorym pewien dziwaczny grubiutki smok wysysal kolory. Gdy bohaterowie odnajduja siedzibe smoka, okazuje sie ze on wykorzystuje barwy kwiatow w jakims dziwacznym celu, ma specjalne urzadzenie do przetwarzania jej w umiejetnosc latania?? dokladnie nie pamietam ^^

Bajka strasznie schizowa, ale blagam, pomozcie mi! Musze udowodnic mojej mamie ze nie mam dziur w mozgu, i ze bajka naprawde istnieje!

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 21 maja 2009, o 18:29

To o co pyta lubiezelkii to na 90% japońska "Calineczka":
http://www.youtube.com/watch?v=vvg6WbZJyiQ (początek filmu pełnometrażowego na podstawie serialu)

freez5
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2009, o 14:59
Kontakt:

Post autor: freez5 » 22 maja 2009, o 13:29

Czyli moze pomylilam dwie bajki. Ale wydaje mi sie ze ze w tej mojej bajce tez jakas kobieta robila na drutach, a pozniej szli na kolacje... Moze wiecie o jakims archiwum programow TVP1 sprzed 15 lat? Ja niestety na nic takiego nie trafilam... :cry:

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 22 maja 2009, o 18:34

freez5 pisze:Czyli moze pomylilam dwie bajki. Ale wydaje mi sie ze ze w tej mojej bajce tez jakas kobieta robila na drutach, a pozniej szli na kolacje... Moze wiecie o jakims archiwum programow TVP1 sprzed 15 lat? Ja niestety na nic takiego nie trafilam... :cry:
Na stronie www.tvp.pl/prasa jest archiwum programów TV, ale tylko od 1 września 2006 r. Starszych programów można szukać w starych rocznikach gazet w czytelniach. Wiem, że w moim mieście biblioteki dają taką możliwość.

ODPOWIEDZ