POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Mirtis
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2012, o 05:36

Szukam bajki nadawanej w latach 90 (początki)

Post autor: Mirtis » 17 kwie 2012, o 05:42

1. Nie pamiętam gdzie leciało być może w telewizji regionalnej na 90% po polsku.
2. Bohaterowie (wszystko co pamiętam): Dwójka białych dzieci (chłopiec i dziewczynka), chyba sierot, jeden eskimos, wieloryby, zły Gościu który był władcą Zimy czy wiatru i Dobra kobieta trochę wyglądem przypominają Ursulę z Małej Syrenki, która była władczynią wody (de facto byli jeszcze władca ognia i pani ziemi, ale nie brali bezpośredniego udziału tyko wspomnienia), byli też łowcy tych wielorybów
3. Fabuła: Pierwszy odcinek zaczyna się od personifikacji Zimy(facet) który stoi w sniegu. Dwójka dzieci udaje się na północ żeby coś tam zrobić. Pamiętam scenę na statku zamarzniętym na wodzie gdzie muszą przed nim uciekać. Uciekają łodzią a ta dobra pani wody robi drugą ścieżkę na wodzie dzięki czemu ten gość ich gubi. Inna scena z tym Eskimosem dowiadują się że ich przodkowie walczyli kiedyś z tym gościem (Zima) po stronie ognia i muszą znaleźć jakiś medalion który im pomoże. Był też odcinek gdzie w wielkim lodowcu mieszkały te wieloryby (oczywiście pływały w wodzie).
To wszystko co pamiętam z góry dziękuję za jakiekolwiek info na ten temat.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Geo Dutour » 17 kwie 2012, o 21:39

To może ja teraz coś. W okolicach 1985 roku leciał, chyba w TVP1, jakiś chyba kilkuczęściowy, polski (albo z polskimi napisami w "tyłówce") film lub spektakl dla młodzieży, chyba na motywach Tolkiena. Specjalnie tego nie oglądałem, pamiętam tylko tą "tyłówkę", która dość długo się ciągnęła i miała zapętlony fragment muzyczny stylizowany na muzykę ludową krajów zachodnich (coś w stylu płyty "Legend" grupy Clannad). W tle napisów była pokazywana jakaś magiczna maska, czy jakieś owłosione trofeum myśliwskie, coś takiego. Może pamiętacie?

Infinity
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:39

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Infinity » 21 kwie 2012, o 10:41

Wieki temu na tvp1 był emitowany blok Walt Disney Przedstawia. Składał się on z kreskówki, a zaraz potem filmu, ew. serialu. I to właśnie o pewien serial mi chodzi.
Opowiadał on o młodym chłopaku, który fascynuje się opowieściami detektywistycznymi. Pewnego razu, jadąc przez miasto poznaje bezrobotnego aktora, który ma masę wypchanych zwierząt. W jakiś sposób razem zakładają spółkę detektywistyczną. Pamiętam jeszcze, że chłopak był blondynem, a aktor wysokim brunetem z trochę dłuższymi włosami. Przewijają mi się jakieś zagadki związane z pszczołami, berłem, kryształem w pierścionku babci chłopaka...
Z góry dziękuję za pomoc :)

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: vanilia100 » 22 kwie 2012, o 19:49

Trzymajmy się razem (Stick with me, kid)
http://disneypolska.pl/viewtopic.php?f=3&t=1261

ariella
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2012, o 10:20

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: ariella » 28 maja 2012, o 10:27

Witam. Poszukuję bajki, o której nie potrafię zapomnieć, ukochanej bajki mojego dzieciństwa. Była to Królowa Śniegu, ale w pewnej specyficznej - zdaje się - wersji, której nie potrafię nigdzie zlokalizować. Coś mi świta, że ta kaseta VHS była z Vision, ale nie jestem pewna. Przed główną bajką leciał krótki fragment bajki "Sąsiedzi" - czyli przygody Pata i Mata. Potem był zły czarownik, który stłukł zwierciadło, a jego części rozsiał po całym świecie. Oczywiście wpadło ono do oka Kaja, który najpierw - nocą - widywał Królową Śniegu przez okno. z tego, co pamiętam, to na okładce tej kasety była taka brzydka Królowa Śniegu z wyciągniętym palcem (tak, jakby groziła), natomiast w bajce była bardzo delikatnej urody. Gerda szukają Kaja mieszkała u Babci, która miała tapetę w róże; potem na swojej drodze spotkała młodą rozbójniczkę i starą Laponke. strasznie chciałabym odnaleźć tę bajkę, gdyby ktokolwiek coś wiedział o niej, to bardzo proszę o jakieś wieści.

Pozdrawiam.

ta bajka była chyba jakoś tak w latach 90.

MarcinD81
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2012, o 19:44

Serial z lat 90tych w Walt Disney Przedstawia

Post autor: MarcinD81 » 3 cze 2012, o 19:52

Czesc Wszystkim,
Jestem tutaj nowy ale bardzo mi sie podoba ta strona - wiele wspomnien z ogladania tych seriali i baje z dziecinstwa.

Chcialbym was prosic o pomoc w poszukiwaniu tytulu serialu ktorego kiedys wlasnie ogladalem.
Byl on puszczany po bajce w programie walt disney przedtawia. Opowiadal o grupie nastolatkow ktorzy mieszkali albo byli na wakacjach na krecie albo jakies greckiej wyspie. Bylo to malownicze miasteczko w zatoce z bialymi domamai a zatoka byla w kolorze turkusu :) tak to zapmietalem. Widzialem na stronie Niebieksie lato serial ale nie moge sobie przypomniec czy to byl ten serial.... Moze ktos pamieta albo kojarzy?

Na youtubie zamiescilem lepsza i polska czolowke Partnerow:)

http://www.youtube.com/watch?v=N86yrG7aLdA

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: mutant » 4 cze 2012, o 10:36

Ja pamiętam "Niebieskie lato" z lat 80., ale później też chyba leciało. Opis by pasował - jeden z bohaterów mieszkał w tej miejscowości, a pozostali przyjechali na wakacje. Był też starszy facet, Chanquete, ktry mieszkał na łodzi, oraz malarka - nie pamiętam imienia, którzy zaprzyjaźnili się z dziećmi. W czołówce pokazana jest plaża, bohaterowie jadą na rowerach, zresztą zerknij: http://www.youtube.com/watch?v=FYbImMvpraQ
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

MarcinD81
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2012, o 19:44

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MarcinD81 » 4 cze 2012, o 21:06

Wydaje mi sie ze na poczatku lat 90tych w Walt Disney przedstawia byla nowsza wersja tego serialu - ta ktora mi preslalas to chyba orginalna a ten co ja pamietam bylo po angieslku ale podobna histora cchyba

jasniepan
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2012, o 19:56

Cukierki z wiewiórką?

Post autor: jasniepan » 5 cze 2012, o 20:00

Cześć,
znajomy mieszkający obecnie w USA poprosił mnie, by wybadać jedną sprawę :) Chodzi o sprawę istnienia "cukierków z wiewiórką". Ich nazwa mogła być podobna do "Rudzik"/"Rudziki". Czy pamiętacie może, czy taki produkt rzeczywiście istniał? Będziemy wdzięczni za pomoc!

pozdrawiam!

sebex22
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 21:49

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: sebex22 » 7 cze 2012, o 10:59

Witajcie!
Nie mogę namierzyć tytułu i wykonawcy: w roku 1991 była to znana na zabawach tanecznych piosenka śpiewana przez kobietę, w refrenie pamiętam"Magdaleeena, Magdalena, lena...", oczywiście nie chodzi mi o "Marię Magdalenę" Sandry. Z góry dziękuję za pomoc ;)

heryd
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2011, o 20:52

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: heryd » 8 cze 2012, o 21:50

sebex22 to jest ta piosenka http://www.youtube.com/watch?v=TpGnLGOv4ho

majkelgame
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2012, o 22:01

Bajka z ogórkiem

Post autor: majkelgame » 10 cze 2012, o 22:03

Witam, poszukuję tytułu bajki w którym pojawiał się motyw ogórka! Tzn o co mi dokładnie chodzi, pamiętam że w dzieciństwie oglądałem te bajkę (lub jej fragment) i w pamięci zapadł mi motyw z ogórkiem, z tego co pamiętam było to jakieś pole ogórków, na którym był jakiś facet i coś mówił/śpiewał i te ogórki wlatywały lub je wkładał do słoików. Jeszcze mam coś w głowie że mógł ten facet coś narzekać, ale nie jestem pewny czy tego nie zmyśliłem. Myślę że mogła być to bajka typu "O Dwóch Takich Co Ukradli Księżyc" ? Pamięta to ktoś, zna tytuł, cokolwiek, co mogłoby mnie nakierować na te bajkę?

white.werewolf
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 23:05

Ciekawa gra? animacje na płycie z dawnych lat

Post autor: white.werewolf » 20 cze 2012, o 20:59

Cześć, szukam pewnej gry, nie wiem czy można ją tak nazwać. W każdym razie wyglądała tak: Była sobie dziewczynka w sukience i chodziło się w różne miejsca i rozmawiało z różnymi ludzki itd. Nic w zasadzie do przechodzenia, bardziej animacje. Ale była specyficzna gdyż nie wyglądała jak kreskówka ani nic z tych rzeczy. Były to jakby zdjęcia z animacjami, a animacje to było nic innego jak uruchomione filmiki w danym miejscu. Pamiętam moment jak ta dziewczynka skakała na skakance. pamiętam również tę muzykę: http://www.youtube.com/watch?v=y3vPsNtpW2g to jest w zasadzie wszystko co pamiętam. filmowo-zdjęciowy wygląd, animacje przez klikanie na danym obiekcie i właśnie ta piosenka! Było to po polsku! Może ktoś kojarzy? pozdrawiam!

Edit: dodam jeszcze, że kojarzy mi się biała sukieneczka i ogólnie jakiś ładny dom + jakaś skrytka w krzakach

Asioczek
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2012, o 13:55

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Asioczek » 21 cze 2012, o 13:59

Witajcie, szukam takiej bajki, bo chciałabym ją pokazać mojej córce :D Bajka była o dziewczynce, która nie chciała pomagać w domu, była strasznie leniwa, ale tłumaczyła się, że nie słuchają jej rączki i nóżki. I któregoś dnia te jej rączki i nóżki rzeczywiście przestały ją słuchać he he. Może ktoś z Was pamięta tytuł albo wie gdzie ją znaleźć ?
Z góry dziękuję

jahoo
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2009, o 15:22

Re: Bajka w stylu transformers z totemami

Post autor: jahoo » 22 cze 2012, o 19:03

H3sus pisze:Cześć.

Od bardzo dawna męczy mnie jedna bajka i nie mogę sobie przypomnieć jej nazwy. Oglądałem ją jak byłem jeszcze dzieckiem czyli mniej więcej na początku lat 90tych. Jest ona bardzo podobna do bajki transformers z tym że akcja dzieje się w przeszłości, są oczywiście jakby dwie drużyny dobra i zła, otrzymują oni od jakiegoś starca swoje totemy. Noszą zbroje, na klatce piersiowej mają wizerunek jakiegoś zwierzęcia, a także posiadają długie laski lub coś takiego przypominającego znak drogowy i na końcu znajduje się również podobizna zwierzęcia. Mogą się w nie zmieniać i oczywiście toczą walki o jakieś zamki i tego typu rzeczy.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

http://www.filmweb.pl/serial/Visionarie ... 987-212980

ODPOWIEDZ