POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
johanabaker
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2010, o 16:17
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: johanabaker » 29 gru 2010, o 21:02

Floyd pisze:
johanabaker pisze: 1. serial s-fi, prawdopodobnie produkcji amerykańskiej, który leciał w polskiej tv w latach 90-tych (ew. koniec 80), w ciągu dnia (oglądaliśmy go całą rodziną).
każdy odcinek był inny, pełen tajemnic i grozy, zapamiętałam dwa:
- o kobiecie, która zamieniała się w manekina - chodziła po opustoszałym centrum handlowym i najpierw zesztywniała jej ręka, potem noga, a w finale stała w witrynie cała plastykowa!
- o znikaniu - była sobie rodzina, mieszkali w domku, główną postacią była pani domu - zaczęły jej znikać najpierw różne przedmioty, później pies, dziecko, mąż, aż zniknęło wszystko. najgorsze było to, że tylko ona miała tego świadomość, reszta mówiła np. jak to, przecież nigdy nie mieliśmy psa!
Nie kojarzę tych odcinków ale może to "Eerie, Indiana"?
nieeee to nie eerie...

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 30 gru 2010, o 18:52

johanabaker pisze:Witam,
1. serial s-fi, prawdopodobnie produkcji amerykańskiej, który leciał w polskiej tv w latach 90-tych (ew. koniec 80), w ciągu dnia (oglądaliśmy go całą rodziną).
każdy odcinek był inny, pełen tajemnic i grozy, zapamiętałam dwa:
- o kobiecie, która zamieniała się w manekina - chodziła po opustoszałym centrum handlowym i najpierw zesztywniała jej ręka, potem noga, a w finale stała w witrynie cała plastykowa!
- o znikaniu - była sobie rodzina, mieszkali w domku, główną postacią była pani domu - zaczęły jej znikać najpierw różne przedmioty, później pies, dziecko, mąż, aż zniknęło wszystko. najgorsze było to, że tylko ona miała tego świadomość, reszta mówiła np. jak to, przecież nigdy nie mieliśmy psa!
To "Strefa mroku" każdy odcinek opowiadał inną, niesamowitą historię:
http://www.youtube.com/watch?v=6u6UHJn6yWo
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... refa+mroku

Pantarhei
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2010, o 08:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pantarhei » 31 gru 2010, o 08:55

Witam wszystkich.

Ja poszukuję tytułu pełnometrażowego filmu animowanego. Miało go na VHS kilkoro moich dawnych znajomych na przełomie lat 80/90, a może początek 90.

Prawie nic nie pamiętam tylko to, że to był nieco mroczny film sf, a na końcu (chyba jakieś ptaki) odrywają olbrzymia głowę posągu kobiety i z nim lecą i to miało oznaczać wybawienie. (???)

Z góry dziękuję za pomoc :grin:

mateusz
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2010, o 09:15

Szukam filmu

Post autor: mateusz » 31 gru 2010, o 09:47

Film byl w telewizji polskiej w latach 80tych.
Kosmici/połbogowie zrobieni z metalu przylatuja na ziemie. Ich dzieci maja zabawke którą nazywaja "mummy" choć nie jestem pewien. Zabawka pod wpływem złych emocji rośnie do dwóch metrów i urywa jakiemuś gościowi głowę na przyjęciu a ludzi spryskuje czymś z trąby. Potwór wygląda troche jak słoń, jest czarny ma trąby.
Kosmici na koniec sprawiają że całe zdarzenie nie miało miejsca i serwują kawe z mlekiem z palców siedząc na skalistym brzegu morza.

Kiedyś znalazlem post pytajacy o ten film ale nikt nie znał tytułu.
mat

Pantarhei
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2010, o 08:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pantarhei » 31 gru 2010, o 10:06

@mat
Goście z galaktyki Arkana

http://www.nostalgia.pl/gosciezgalaktykiarkana/

mateusz
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2010, o 09:15

Post autor: mateusz » 31 gru 2010, o 10:18

Dzieki wielkie :mrgreen:
mat

Cati
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 2011, o 19:35

Post autor: Cati » 1 sty 2011, o 19:39

Była taka kreskówka, na Minimaxie o przygodach 2 niebieskich krokodyli które nazywały się Jazz i Banjo. Mieszkały w ogrodzie zoologicznym, a czarny charakter Rufus B. Twardziel chciał ich stamtąd wyrzucić, ale nigdy mu się to nie udawało. Czy ktoś pamięta tytuł tej kreskówki?

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 2 sty 2011, o 19:36

Cati pisze:Była taka kreskówka, na Minimaxie o przygodach 2 niebieskich krokodyli które nazywały się Jazz i Banjo. Mieszkały w ogrodzie zoologicznym, a czarny charakter Rufus B. Twardziel chciał ich stamtąd wyrzucić, ale nigdy mu się to nie udawało. Czy ktoś pamięta tytuł tej kreskówki?
Ten serial to "Krokodania".

Cati
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 2011, o 19:35

Post autor: Cati » 2 sty 2011, o 21:12

Wielkie, wielkie... dzieki!

johanabaker
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2010, o 16:17
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: johanabaker » 3 sty 2011, o 16:05

vanilia100 pisze: To "Strefa mroku" każdy odcinek opowiadał inną, niesamowitą historię:
http://www.youtube.com/watch?v=6u6UHJn6yWo
http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... refa+mroku
bardzo dziękuję! 10 minut serialu, a jakie piętno na całe życie ;)
pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 3 sty 2011, o 22:23

Pantarhei pisze:Witam wszystkich.

Ja poszukuję tytułu pełnometrażowego filmu animowanego. Miało go na VHS kilkoro moich dawnych znajomych na przełomie lat 80/90, a może początek 90.

Prawie nic nie pamiętam tylko to, że to był nieco mroczny film sf, a na końcu (chyba jakieś ptaki) odrywają olbrzymia głowę posągu kobiety i z nim lecą i to miało oznaczać wybawienie. (???)

Z góry dziękuję za pomoc :grin:
Mam przekonanie graniczące z pewnością, że chodzi o "Gandahar" z 1988r.
Tutaj okładka: http://www.eurekavideo.co.uk/moc/images ... -72dpi.jpg

A tutaj kawałek filmu
http://www.youtube.com/watch?v=J3FsASNavdU
johanabaker pisze: 2. film animowany na vhs z podobnych lat, nie mam pojęcia jakiej produkcji
pamiętam tylko, że rzecz miała się na jakiejś innej planecie, bohaterowie byli niebiescy lub fioletowi, ale człekokształtni (coś w stylu avatara). na okładce były chyba całe zastępy tych postaci...
Nie wiem czy przypadkiem nie chodzi o to samo :)

johanabaker
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2010, o 16:17
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: johanabaker » 4 sty 2011, o 11:59

Misiek :) pisze: Nie wiem czy przypadkiem nie chodzi o to samo :)
taaaaaak! o rety, ciarki + dreszcze mnie przechodzą na sam widok plakatu! dzięki Misiek!

Pantarhei
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2010, o 08:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pantarhei » 4 sty 2011, o 15:01

Przyłączam się do podziękowań!!!
Nie sadziłem, że się uda.

Wreszcie będę miał szanse go obejrzeć i może dowiem się o co w nim chodziło bo niewiele rozumiałem :)

qba83
Posty: 621
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 4 sty 2011, o 17:51

Floyd pisze:Poszukuję komiksu, który czytałem gdzieś na początku lat 90tych. Nie wiem czy komiks jest polski czy zagraniczny. Głównymi bohaterami byli kot i mysz. Oboje byli ubrani jak ludzie. Kot nosił chyba garnitur a mysz sukienkę. Z fabuły pamiętam tylko jakichś gangsterów i zatruty tort.
Nie wiem czy to to, ale była taka kreskówka "Zdrapek i Pocharatka" , gdzie głównymi bohaterami też był kot i mysz i zawsze kończyło się krwawo, że np. Koty odbijały sobie piłkę, na łące, przyjechały dwie myszy jakimś spychaczem, którym przejechały oba koty i na końcu myszy sobie odbijały głowę kota.

edytka-81
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2011, o 03:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edytka-81 » 5 sty 2011, o 03:32

Cześć. A ja mam pytanie o pewien program... Bardzo amatorski program emitowany w pierwszej połowie lat 90tych albo w TVP albo w jednej ze stacji prywatnych dostępnych w Warszawie (Praga Północ - telewizja kablowa Porion) w tamtym czasie. W programie tym prowadzący omawiał nowości na rynku VHS, czyli jakie nowe filmy na kasetach wideo wchodziły do Polski. Prezentowane filmy były klasy B albo i C: głównie amerykańska tandeta, np. horrory czy filmy sensacyjne. Do dzisiaj pamiętam jak prowadzący chwalił film "Przeklęty kamień" - tani horror. Program składał się głównie z urywków tych filmów (z polskim lektorem) oraz krótkim komentarzu prowadzącego (prawie nie przeszkadzał w trakcie prezentowania tych urywków). Czy ktoś z was kojarzy ten program i tego prowadzącego? Podobno wiąże się z tym niesamowita histoaria, opowiem dokładnie, gdy dowiem się kto i co :) No i będę baaaardzo wdzięczna za te informacje. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ