POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

szuwarek
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2019, o 17:07

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: szuwarek » 4 sie 2019, o 21:39

Doctor_Who pisze:
18 lip 2018, o 15:08
Słuchajcie. Chodzi za mną tekst piosenki kabaretowej z kasety magnetofonowej - prawdopodobnie koniec lat 80. Myślałem, że to kabaret TEY, ale nie mogę znaleźć tego w dyskografii, więc może zupełnie ktoś inny :roll:. Satyra na "kompetentnych inaczej" PRL-owskich budowlańców i fachowców wszelkiej maści. Piosenka była w formie dialogu dwóch takich fachowców (jeden nazywał się chyba Bolo), którzy wspominali sobie najlepsze "fuchy". Teksty szły mniej więcej tak:

-A budynek przy remizie, co miał pion jak wieża w Pizie.
-Ej, nie wyrażaj się! :lol:

-A pamiętasz nocne zmiany jak my montowali krany, jak włączyłeś zlewozmywak pod tę rurę od WC?
-Na trzecim piętrze facet do dzisiaj się nie kapnął.
:lol:

Ktoś pamięta tytuł albo wykonawców, albo ma namiary na tę piosenkę, lub chociaż sam tekst - Internet milczy :(.
PROSZĘ: https://www.youtube.com/watch?v=_b08KdKTty0

kero
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » 5 sie 2019, o 15:38

Ja poszukuję nazwy programu rozrywkowego w który leciała ta piosenka .
Nad naszą wsią przeleciał meteoryt.
https://www.youtube.com/watch?v=pmvY7q15Gbg

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 11 sie 2019, o 11:20

misiabela07 pisze:
31 lip 2019, o 22:11
Post autor: MBlaut » 8 wrz 2018, o 19:06

Witam ponownie.
Szukam filmu współczesnego. Widziałem tylko końcówkę w tv ok. roku 2000??? Ziemia była na trajektorii ogromnego ciała niebieskiego - wielkości księżyca. Ludzie czekali na koniec świata patrząc w niebo, a ów glob zmierzający prost w Ziemię rósł w oczach i rósł...
Pewnie to nie będzie trudne. Obejrzałbym...


To "Melancholia" Larsa von Triera z 2011 roku. Bardzo polecam :)
Dziękuję, ale ulga...

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 12 sie 2019, o 07:33

MBlaut pisze:
11 sie 2019, o 11:20
misiabela07 pisze:
31 lip 2019, o 22:11
Post autor: MBlaut » 8 wrz 2018, o 19:06

Witam ponownie.
Szukam filmu współczesnego. Widziałem tylko końcówkę w tv ok. roku 2000??? Ziemia była na trajektorii ogromnego ciała niebieskiego - wielkości księżyca. Ludzie czekali na koniec świata patrząc w niebo, a ów glob zmierzający prost w Ziemię rósł w oczach i rósł...
Pewnie to nie będzie trudne. Obejrzałbym...


To "Melancholia" Larsa von Triera z 2011 roku. Bardzo polecam :)
Dziękuję, ale ulga...

Zasugerowałem się datą więc Melancholii nie brałem pod uwagę, bo to film z roku 2011, a pisałeś, że poszukiwany film widziałeś jakąś dekadę wcześniej :P i to jeszcze w tv.
szuwarek pisze:
4 sie 2019, o 21:39
Doctor_Who pisze:
18 lip 2018, o 15:08
Słuchajcie. Chodzi za mną tekst piosenki kabaretowej z kasety magnetofonowej - prawdopodobnie koniec lat 80. Myślałem, że to kabaret TEY, ale nie mogę znaleźć tego w dyskografii, więc może zupełnie ktoś inny :roll:. Satyra na "kompetentnych inaczej" PRL-owskich budowlańców i fachowców wszelkiej maści. Piosenka była w formie dialogu dwóch takich fachowców (jeden nazywał się chyba Bolo), którzy wspominali sobie najlepsze "fuchy". Teksty szły mniej więcej tak:

-A budynek przy remizie, co miał pion jak wieża w Pizie.
-Ej, nie wyrażaj się! :lol:

-A pamiętasz nocne zmiany jak my montowali krany, jak włączyłeś zlewozmywak pod tę rurę od WC?
-Na trzecim piętrze facet do dzisiaj się nie kapnął.
:lol:

Ktoś pamięta tytuł albo wykonawców, albo ma namiary na tę piosenkę, lub chociaż sam tekst - Internet milczy :(.
PROSZĘ: https://www.youtube.com/watch?v=_b08KdKTty0
Dzięki. Tytuł "Jak my chatę budowali" kojarzył mi się z inną zupełnie piosenką (Ale wyście budowali, Ale wyście pomagali, Ale cośmy tam pomogli, Tyle ile żeście mogli...), dlatego nie znalazłem. :)
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 30 sie 2019, o 21:25

Szukam pomocy w odnalezieniu filmu chyba z lat 80'. Pamiętam tylko, że główny bohater ucieka przed jakąś bandą łotrów. Prosi o pomoc przyjaciela, który mieszka gdzieś w ustronnym miejscu. Co najbardziej zapadło mi w pamięć, to ukryty tunel między domem i oddalonym szałasem. Kiedy banda podpala chatę w przekonaniu, że nie ma z niej drogi ucieczki - bohater już dawno obserwuje wszystko z tego szałasu. Chyba nie oglądałem tego filmu w całości, jedynie fragment.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 2 wrz 2019, o 22:19

Szukam filmu o kobiecie co prowadziła taki dziwny teatr
Wszyscy są ubrani na czarno na scenie(Tak jak w jednym ze skeczy u Benny Hilla)-
mają
jaskrawe przedmioty w rękach
Pamiętam że większośc była niepełnosprawna
Koleś miał zniekształconą w twarz-kiedyś zanim zdecydował się dołączyć do grupy stał
na
scenie i machał szarfami chyba
Jak ona to zobaczyła tylko krzyczała dobrze dobrze nie przestawaj
Długo nie mogła ich zgrać aż pewnego razu chciała wywalić jedną osobę
Wtedy wszyscy do niej przyszli i powiedzieli że jak nie przywróci tej osoby to i oni
odchodzą
Kobieta się ucieszyła i powiedziała w końcu jesteście grupą
Ten film widziałem w latach 90 i chyba był on na faktach

LukaszR
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2019, o 12:51

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: LukaszR » 15 wrz 2019, o 09:34

Witam wszystkich
Poszukuję dwóch filmów bądź seriali z przełomu lat 80/90. Niestety pamiętam tylko strzępy i wyrwane z kontekstu sceny

1. Pierwszy film miał pod koniec taką scenę gdzie jakieś dzieciaki schowały się na strychu starego domu i tam zaczęły ożywać różne stwory i straszydła
2. Drugi film dział się chyba w przyszłości i miał na początku taką scenę w której jakaś dziewczynka bawiła się lewitującymi kulkami albo ciężarkami i jednocześnie mogła zmieniać ich ciężar.

Awatar użytkownika
kane
Posty: 19
Rejestracja: 1 sie 2010, o 21:20

Filmy dokumentalne/reportaże lata80-90.

Post autor: kane » 17 wrz 2019, o 14:51

Może ktoś podać skąd można pobrać filmy dokumentalne z lat 80/90?

Alaska
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2016, o 22:18

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Alaska » 4 paź 2019, o 22:24

Dreczy mnie to od lat. Pomozcie, Kochani.
Basn "radziecka" z lat 60 lub 70. Pelnometrazowy fillm w zasadzie. Pamietam tylko jedna scene. Ktos, ktos mlody bujal sie na nodze jakiegos olbrzyma. But byl z wywinietym noskiem, wydaje mi sie ze wszystko tam kapalo od zlota. I bylo to chyba pod ziemia. Ten mlody czlowiek czegos poszukiwal ale nie pamietam czego. Chyba jakiegos kwiatu ale nie jestem pewna.
Pieknie prosze o pomoc.

Awatar użytkownika
Bellini
Posty: 45
Rejestracja: 14 kwie 2005, o 16:23
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Filmy dokumentalne/reportaże lata80-90.

Post autor: Bellini » 5 paź 2019, o 11:55

kane pisze:
17 wrz 2019, o 14:51
Może ktoś podać skąd można pobrać filmy dokumentalne z lat 80/90?
Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to obejrzeć takie kanały na YT jak:

https://www.youtube.com/user/kmilewe

https://www.youtube.com/user/PolskaKronikaFilmowa

I szukać podobnych.
Grzegorz Tomczyk

domin
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2019, o 22:27

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: domin » 7 paź 2019, o 00:01

Witam,
z góry przepraszam, jeśli temat był już gdzieś poruszany.

Poszukujemy ze znajomymi pewnej unikatowej wersji filmu Asterix Gall (pierwszej części przygód).
Jako dziecko miałem kasetę VHS z tym filmem i oglądaliśmy ją dość często , jednak gdzieś nam się zapodziała i długo bezskutecznie szukaliśmy właśnie tej konkretnej, jedynej wersji.
Pamiętam, że było to wydane nakładem wydawnictwa Cass Film, przed samym filmem była reklama innej bajki- rysunkowej wersji Ramayana.
Co zaś się tyczy Asterixa: dialogi były po francusku, lektor był polski.
Problem polega na tym, że w wersji, o której wspominam były nietuzinkowe dialogi, znacznie odbiegające od tego, co oferują nam znane tłumaczenia i to w tym wszystkim było najlepsze.

Przykłady:
Kaligula Minus (Kaligula Małolatus) (vel Caliminix) mówi do Asterixa" Lecz w paszczy lwa na pożarcie przez Rzymian rzucony będę wołać pomiędzy rwanymi kęsami: to z winy Panoramiksa... to z winy Panoramiksa..."

Gaius Bonus mówi do Marcusa Zakapiorusa: "Przepisu na ten wywar, a cesarzem będę...Ja Cezarem."

Gaius Bonus przed namiotem, w którym torturowany jest Panoramiks: "Moce magiczne tego druida wprost mnie przerastają...a do tego ten dziki upór..."

Tyle przykładów. Na Allegro jest wiele filmów, jednak prawie każdy to DVD z dubbingiem, jeśli już lektor to nie ten, którego chcemy...
Bardzo prosimy wszystkich o pomoc, może chociaż ktoś wie, kto jest lektorem, będzie łatwiej namierzyć ... z góry dziękujemy:))

Adyx
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2019, o 21:00

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Adyx » 23 paź 2019, o 06:26

Dzięki Doctor_Who za rozwiązanie zagadki z filmem "Ogień z nieba". Kolejna prośba. Poszukuję filmu z lat 90. Fabuła opowiada o rywalizacji dwóch dziewczyn w szkole średniej. Główna bohaterka za wszelką cenę próbuje dogonić swoją rówieśniczkę w rywalizacji na oceny, odbyte wolontariaty. W końcu dochodzi do tego, że morduje swoją koleżankę. Pokazano czym może kończyć się wyścig szczurów wśród nastolatków. Czy ktoś kojarzy taki film. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 12 lis 2019, o 21:31

Ja chciałbym znać tylko termin ferii zimowych 89 ktoś coś

Awatar użytkownika
Bellini
Posty: 45
Rejestracja: 14 kwie 2005, o 16:23
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Bellini » 14 lis 2019, o 12:19

A to nie zależało już wtedy od województwa? Może poniższe nagranie coś pomoże.
https://youtu.be/GZFa3VziEGs
Grzegorz Tomczyk

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 14 lis 2019, o 17:03

Bellini pisze:
14 lis 2019, o 12:19
A to nie zależało już wtedy od województwa? Może poniższe nagranie coś pomoże.
https://youtu.be/GZFa3VziEGs
Na pewno nie zaloezalo, Bylem wtedy w IV klasie Technikum i nie bylo jeszcze takich podzialow. Ferie byly zawsze na przelomie stycznia i lutego z przewaga lutego. Mysle ze filmik rozwiazal zagadke. Ewentualnie mozna poszperac w starych programach telewizyjnych i zobaczyc kiedy byly Teleferie w TV.

ODPOWIEDZ