POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
piotrek.cz
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2010, o 23:27

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: piotrek.cz » 16 paź 2012, o 22:09

Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 18:34
Posty: 4
"Trzy plus jedna" - jak w oryginale nie wiem, zdaje się, że czołówka była po polsku, na szkolnej tablicy napis kredą "3 + 1" zmieniał się w "Trzy plus jedna" lub coś w tym stylu.

Trzech chłopaków (Czechów lub Słowaków) i dziewczyna (Polka).

Ojciec dziewczyny (grał go Mikulski) pracował w firmie budującej drogę w tej okolicy, dlatego jego córka przeniosła się do tej szkoły, gdzie zaprzyjaźniła się z trzema chłopakami. W ostatnim odcinku budowa została ukończona i przyjaciele musieli się rozstać.

Najlepiej pamiętam pierwszy odcinek:
Jeden z chłopców miał poprawkę z matematyki w dniu zawodów w skokach narciarskich (był zawodnikiem), koledzy chcieli mu pomóc podpowiadając przez krótkofalówkę, jednak nauczyciel przygotował całą tablicę równań. W końcu chłopak zjawił się na skoczni i oddał skok bijąc rekord o 2 metry, było to jednak po zakończeniu zawodów przy pustych trybunach.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

dzięki, po tym tytule znalazłem coś takiego
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/124026

arkady74
Posty: 39
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 18:34

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: arkady74 » 16 paź 2012, o 22:18

Polska brała udział w produkcji serialu, a mimo to był emitowany tylko raz?
W każdym razie ja nie pamiętam powtórek, były jakieś?
Trochę to dziwne.

piotrek.cz
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2010, o 23:27

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: piotrek.cz » 16 paź 2012, o 22:35

ja widziałem go tylko raz, pamiętam że mi się podobał, dlatego go szukam, powtórek raczej nie było

w ogóle po 89 r. kino demoludów poza czechosłowackim i radzieckim zapadło się pod ziemię,
szukam też czteroodcinkowego komediowego serialu NRD "Dzieciaki, kłopoty i my" o dwójce rodziców samotnie wychowujących swoje dzieci

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 17 paź 2012, o 08:39

piotrek.cz pisze:ja widziałem go tylko raz, pamiętam że mi się podobał, dlatego go szukam, powtórek raczej nie było
Mnie sie wydaje ze emisja byla dwa razy , raz w czasie ferii zimowych i raz w Teleranku

Grizzly
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2012, o 09:21

Disney/Sobota/Filmy o zwierzętach

Post autor: Grizzly » 21 paź 2012, o 09:26

Cześć,
Szukam na necie filmów o zwierzętach, które były emitowane w soboty w pasmie programowym Disneya na TVP1 na poczatku lat 90tych.
Filmy były o niedźwiadkach itp i zazwyczaj z narratorem.
pzdr

Malene.LeBrun
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2012, o 12:51

program dla dzieci o operach

Post autor: Malene.LeBrun » 23 paź 2012, o 13:03

Dzien dobry, jestem tu nowa i trafilam zupelnie przypadkiem szukajac informacji o programie, ktorego tytulu nie pamietam. Program byl o muzyce klasycznej w wersji dla dzieci. Dzieciaki schowane pod scena ogladaja wielkie dziela i ktos im je tlumaczy, dokladniejszych szcegolow nie pamietam niestety. Wiem jedynie, byly programy byl o operach Aida i Cyganeria. Czy ktos z was pamieta cos takiego? A moze jakies inne przystepne programy dla dzieci o operach i balecie, wiem, ze Boguslaw Kaczynskich zapraszal dzieci, ale nie wiem, czy to mozna gdzies znalezc na dvd.

Przeczytalam, ze szukaliscie Stara Basn, ja tez kiedys szukalam, napisalam do teatru telewizji, a stamtad wyslali mnie do Teatru Telewizji w Krakowie bo to byla sztuka tamtej telewizji. Napisalam do nich ale nigdy nie dostalam odpowiedzi, rezyserowala to Irena Wollen.

Na koniec jeszcze chcialam napisac, ze swietny pomysl takie forum! Pozdrawiam serdecznie wszystkich tutaj.
Dorota

Awatar użytkownika
Bellini
Posty: 45
Rejestracja: 14 kwie 2005, o 16:23
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Bellini » 23 paź 2012, o 13:49

Witam, czy kojarzy ktoś piosenkę wykonywaną przez dzieci i dorosłych, której treścią jest opowieść o różnych butach (i ich właścicielach) idących jak co roku z prezentami na urodziny. Prawdopodobnie powstała ona w latach 1980-1988. Zamieszczam nagranie niskiej jakości z magnetofonu szpulowego:

http://student.pr.radom.pl/~sq5irz/kasety/urodziny.mp3

Kto może być wykonawcą i autorem? W jakim programie telewizyjnym/radiowym mogło to być emitowane?
Grzegorz Tomczyk

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: 80man » 27 paź 2012, o 11:32

Bellini pisze:Kto może być wykonawcą i autorem? W jakim programie telewizyjnym/radiowym mogło to być emitowane?
Obstawalbym przy programach typowo dla dzieci, czyli "Domowe przedszkole"?
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: strabek » 28 paź 2012, o 12:16

Witam poszukuje tytułu filmu produkcji USA z lat 80-tych z tego co pamiętam akcja toczy się w Afryce i panuje tam epidemia jakieś choroby młoda lekarka pracująca w wiosce której panuje choroba zostaje zobowiązana przez wodza wioski do dostarczenia wiosce odpowiednich lekarstw. Dodatkowo lekarka zostaje obłożona śmiertelną klątwą jeśli nie przywiezie lekarstw. Dziewczyna musi znaleźć kierowcę który przejedzie z nią bezdroża afrykańskie.
W miasteczku polecono jej Amerykanina ale on nie chce się podjąć zadania ale dziewczyna próbuje ukraść mu ciężarówkę starą i bardzo kolorową ale przez niego przyłapana. W końcu używając jakiegoś wybiegu lub umowy namawia go na wyprawę.
Po drodze mają różne przygody m.in. w czasie burzy utykają na przeprawie. A potem są światkami rozliczeń gangsterskich i zastają przez tych gangsterów złapani i jako świadkowie zbrodni zastają pozostawieni ze strykami na szyjach na podpalonej kłodzie ale dzięki temu, że gałąź na której są zawieszone stryczki jest spróchniała udaje im się uciec. Film kończy się na tym jak lekarka obiera lekarstwa z lotniska w stolicy kraju. Ale tego zakończenia nie jestem pewien. Film był emitowany w TVP2 w połowie lat 80-tych coś mi się kojarzy 2-tnie.
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Cyp
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2012, o 23:19

Re: Dawne bajki i filmy-gdzie i kiedy

Post autor: Cyp » 31 paź 2012, o 23:31

Pamięta może ktoś bajkę (animowana) o takim stworku, co miał duże jakby uszy. Te uszy były wąskie i długie. Intro było takie, że on tymi uszami szkło lunety wycierał/czyścił. I, na ile pamiętam, potrafił na tych uszach latać. Bajka leciała w latach, prawdopodobnie, 85, 86. Tyle tylko pamiętam.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 1 lis 2012, o 09:29

Cyp pisze:Pamięta może ktoś bajkę (animowana) o takim stworku, co miał duże jakby uszy. Te uszy były wąskie i długie. Intro było takie, że on tymi uszami szkło lunety wycierał/czyścił. I, na ile pamiętam, potrafił na tych uszach latać. Bajka leciała w latach, prawdopodobnie, 85, 86. Tyle tylko pamiętam.
To "Latający zajączek", jest opisany na stronie głównej:
http://www.latajacyzajaczek.nostalgia.pl/

Cyp
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2012, o 23:19

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Cyp » 1 lis 2012, o 12:00

juka pisze:
Cyp pisze:Pamięta może ktoś bajkę (animowana) o takim stworku, co miał duże jakby uszy. Te uszy były wąskie i długie. Intro było takie, że on tymi uszami szkło lunety wycierał/czyścił. I, na ile pamiętam, potrafił na tych uszach latać. Bajka leciała w latach, prawdopodobnie, 85, 86. Tyle tylko pamiętam.
To "Latający zajączek", jest opisany na stronie głównej:
http://www.latajacyzajaczek.nostalgia.pl/
Dzięki juka - to jest to. Nigdy nie pomyślałem, że to mógł być zajączek :-D

P.S.
Przepraszam admina za wklejeni post-a nie tam, gdzie trzeba. Jestem od wczoraj dopiero.

ed209
Posty: 2
Rejestracja: 2 lis 2012, o 00:35

angoelski serial o szkole

Post autor: ed209 » 2 lis 2012, o 01:01

Witam Wszystkich!!!!
Może ktoś pamięta nazwę serialu lub seriali uk lub us, którego akcja działa się w szkole ,serial był emitowany po 5-10-15 albo w walt disney przedstawia (rama czasowa pomiedzy 1996 a 1999)

kurcze spać mi to nie daje,może ktoś pamięta?

Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: mutant » 2 lis 2012, o 17:48

Być może chodzi o "Parker Lewis nigdy nie przegrywa", choć wydaje mi się, że on leciał wcześniej, ale może oglądałam go na brytyjskim kanale, a w Polsce był później. http://pl.wikipedia.org/wiki/Parker_Lewis
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

ed209
Posty: 2
Rejestracja: 2 lis 2012, o 00:35

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: ed209 » 2 lis 2012, o 21:28

kurcze właśnie nie był to "parker lewis nigdy nie przegrywa",ani też save the bell ani degrassi ,ani freaks and geaks ,cholera pewnie jakąś miniserie puścili i teraz to w życiu nie znajde.....(naprawde odrobiłem zadanie i posiedziałem w necie)
:(
ale i tak dzięki "mutant" !!!

ODPOWIEDZ