POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Geo Dutour » 20 lut 2019, o 01:01

Pamiętacie programy kabaretowe w TVP na przełomie 1995 i 96 roku? W jednym z nich była parodia latynoskich telenowel: dwie osoby siedziały i piły kawę i rozmawiały mniej więcej tak "czy zauważyłeś, że kogoś długo nie ma", "och, długo cię nie było", itp. Ze strony "stara telewizja" wypisałem sobie tytuły programów, w których ta parodia mogła być. Kojarzycie coś:

Brzóska show
Loch Camelot: "Uczta duchów"
Przeciąg
Zagrajmy w kabaret
W oparach absurdu
Kabaret kolejowy
Liczykrupa
Kabaret 60-tka
I to by było na tyle
Kabaret u lekarza

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 26 lut 2019, o 16:37

Szukam filmu
To był chyba czarno biały film melodramat wojenny
Widziałem go w latach 90
Jakaś dziewczyna pisała do chłopaka w wojsku a jego dowódca ciągle stawiał stempel ocenzurowane czy coś takiego
I odsyłał listy.
Pewnego dnia dziewczyna dostała sporo listów jak zobaczyła że to jej listy to się załamała

Adyx
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2019, o 21:00

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Adyx » 18 mar 2019, o 14:26

Witam.
Poszukuję filmu katastroficznego z lat 60/70 produkcji USA. Emisja w Polsce w TVP pod koniec lat siedemdziesiątych. W ziemię ma uderzyć kometa w pustynię znajdującą się na terenie USA. Naukowiec rozstawia aparaturę badawczą i kilku indian mu towarzyszy. Grupa chłopców biwakuje na pustyni nieświadomi zbliżającego się niebezpieczeństwa. Wystrzelono rakietę z trzema głowicami w celu zniszczenia komety ale wszystkie głowice trafiają w ogon. Czy ktoś pamięta ten film i czy w sieci są informacje na jego temat?
Poszukuję jeszcze polskiego filmu, prawdopodobnie amatorski lub etiuda na zakończenie szkoły filmowej, bardzo krótki chyba z 10 minut. Opis: główny bohater posiada komputer własnej produkcji. W wiadomościach słyszy, że trzy kraje wystrzeliły rakiety z ładunkami nuklearnymi. Wprowadza dane do komputera i oblicza, że rakiety zderzą się nad Polską. Udaje się do jakiegoś instytutu gdzie jest prawdziwy komputer i ten potwierdza obliczenia. Bohater zawiadamia o niebezpieczeństwie jakichś ważnych naukowców, ci go wyśmiewają i w tym momencie jest eksplozja. Raczej wątpię by zachowały się jakieś informacje o tym filmie ale spróbować można.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 18 mar 2019, o 17:28

Adyx pisze:
18 mar 2019, o 14:26
Witam.
Poszukuję filmu katastroficznego z lat 60/70 produkcji USA. Emisja w Polsce w TVP pod koniec lat siedemdziesiątych. W ziemię ma uderzyć kometa w pustynię znajdującą się na terenie USA. Naukowiec rozstawia aparaturę badawczą i kilku indian mu towarzyszy. Grupa chłopców biwakuje na pustyni nieświadomi zbliżającego się niebezpieczeństwa. Wystrzelono rakietę z trzema głowicami w celu zniszczenia komety ale wszystkie głowice trafiają w ogon. Czy ktoś pamięta ten film i czy w sieci są informacje na jego temat?
Pamietam ten , nawet juz kiedys o tym filmie tu rozmawialismy w innym temacie , zastanawiajac sie nad tytulem. Film byl wyprodukowany najparawdopodobniejw latach 70 . Dwa razy ogladalem ten film , pierwszy raz pod koniec lat 70 , drugi nie pamietam dokladnie , moze pod koniec lat 80 , moze lata 90....

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 18 mar 2019, o 17:55

Poszukuję filmu katastroficznego z lat 60/70 produkcji USA. Emisja w Polsce w TVP pod koniec lat siedemdziesiątych. W ziemię ma uderzyć kometa w pustynię znajdującą się na terenie USA. Naukowiec rozstawia aparaturę badawczą i kilku indian mu towarzyszy. Grupa chłopców biwakuje na pustyni nieświadomi zbliżającego się niebezpieczeństwa. Wystrzelono rakietę z trzema głowicami w celu zniszczenia komety ale wszystkie głowice trafiają w ogon. Czy ktoś pamięta ten film i czy w sieci są informacje na jego temat?
To będą prawdopodobnie "Ognie na niebie", czyli ten film: https://www.filmweb.pl/film/A+Fire+in+the+Sky-1978-3552
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 19 mar 2019, o 05:56

Chyba tak

PopoCop
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2019, o 11:11

Film s-f dla młodzieży

Post autor: PopoCop » 22 mar 2019, o 14:03

Przypomniał mi się niedawno film, który oglądałem w TV w latach osiemdziesiątych. Kłopot w tym, że nie pamiętam tytułu. Może ktoś skojarzy.

Film był raczej niedługi (prawdopodobnie produkcja dla TV). Pochodził z któregoś z demoludów, coś mi się kojarzy, że z NRD, ale pewności nie mam. Było to s-f dla dzieci/młodzieży. Z fabuły pamiętam, że chłopak (główny bohater) znalazł jakiś kamień i coś tam się działo niezwykłego - może ten kamień był z innej planety? To co pamiętam w miarę dobrze - chłopak mieszkał z ojcem i w jednej scenie rozmawiał z matką przez videofon. W tej rozmowie próbował ukryć, że ma kontuzjowaną rękę, ale matka to zauważyła.
I to tyle co pamiętam. Będę wdzięczny za pomoc w odnalezieniu tytułu i samego filmu.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 22 mar 2019, o 17:21

Czechosłowacki "Odyseusz i gwiazdy".

https://www.youtube.com/watch?v=C_EZR8wWSDQ

Fabuła działa się w dwóch przestrzeniach czasu - teraźniejszości, tj. w latach 70. i w przyszłości, czyli w roku 2000. Scena z wideofonem pochodzi z "roku 2000" :D. Chłopak, o którym mówisz konstruował jakąś machinę latającą i złamał rękę. Potem ojciec chłopca cofa się wspomnieniami do czasów kiedy był w wieku syna i znalazł ów tajemniczy kamień.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

PopoCop
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2019, o 11:11

Program podróżniczy o obdarowywaniu się

Post autor: PopoCop » 22 mar 2019, o 18:57

Doktorze - ogromne podziękowania! To jest to!

Przy okazji druga zagadka.
W latach osiemdziesiątych oglądałem w TV program podróżniczy o pewnym plemieniu, które miało zwyczaj dawania prezentów sąsiedniemu plemieniu. Cała sprawa wyglądała tak: plemię A daje prezenty plemieniu B. Po pewnym czasie plemię B musi w rewanżu obdarować plemię A. Potem znowu plemię A daje prezenty itd. Najważniejsze w całym procesie jest to, że za każdym razem ilość prezentów rośnie tzn. dane plemię musi dać więcej prezentów niż dostało.
Pamiętam, że plemiona te nie wyglądały na afrykańskie, to działo się chyba w okolicach Australii, ale głowy nie dam. Ludzie z tych plemion żyli na cywilizowanym poziomie, bo wśród prezentów były m.in. samochody (zapewne używane, ale jednak samochody).
Czy ktoś kojarzy o jakie plemiona chodzi i co to był za program TV?

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 22 mar 2019, o 19:35

Jedyne co mi się kojarzy z opisu to tradycja moka praktykowana przez ludy Papui Nowej Gwinei, ale tym razem nie mam pojęcia jaki mógł być tytuł tego programu :|. Może ktoś inny coś kojarzy??
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

PopoCop
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2019, o 11:11

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: PopoCop » 23 mar 2019, o 08:31

Po nitce do kłębka. Poszukałem czegoś o zwyczaju moka i znalazłem film Ongka’s Big Moka, o który mi chodziło.
https://www.youtube.com/watch?v=cC6Az3B-11g

Ponownie wielkie dzięki dla Doktora Who za naprowadzenie.

12wojtas
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2019, o 20:45

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: 12wojtas » 16 kwie 2019, o 23:44

Witam. Poszukuję polskiego komiksu, połowa lat 90-tych. Główny bohater to nastolatek, jeździł na deskorolce. Pojawiał się tam motyw muszkieterów, walki z czarnym charakterem, podróży w czasie (chyba...). Jeśli Ktoś kojarzy będę wdzięczny za info! Dzięki.

agata1
Posty: 28
Rejestracja: 30 paź 2013, o 15:37

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: agata1 » 22 cze 2019, o 21:34

Nieznalezione
Ostatnio zmieniony 24 lip 2019, o 16:33 przez agata1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 23 cze 2019, o 07:54

Pamiętam coś podobnego, ale w użyciu były jeszcze różne przedmioty codziennego użytku, na przykład czerwona rękawiczka z nożycami to był rak itp. Niestety nie pamiętam jak to miałoby się nazywać, zresztą to pewnie nie to. Ale z pewnością kiedyś dzieci miały większą wyobraźnię ;).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 23 cze 2019, o 11:25

denarowa pisze:
22 cze 2019, o 21:34
Dobranocka, z konca lat 80 lub poczatku 90, czeska/rosyjska/moze polska?
Postacie odgrywane przez dlonie w rekawiczkach i np majace oczy okulary wasy itp
Szukam tego juz tak dlugo, pamieta ktos?
Mnie sie to kojarzy z Grzeskami i prowadzącą Krystyna Sienkiewicz , ale to były lata 70 i nie była to dobranocka tylko program dla dzieci nadawany w środku tygodnia ok 16 30.

ODPOWIEDZ