POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Stokrotka
Posty: 8
Rejestracja: 1 maja 2009, o 19:47

Post autor: Stokrotka » 11 lis 2010, o 18:17

Od dłuższego czasu szukam (bez sukcesu) bajki - słuchowiska "O chłopcu z fujarką, królewnie i wiedźmie Bosi"
Czy ktoś może udostępnić ew. wskazać gdzie mogę ją dostać? idealnie byłoby na CD.

Pozdrowienia!

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 11 lis 2010, o 19:52

Malefisto pisze:WItam
Ostatnio chodzi mi po głowie film animowany który oglądałem w kinie myślę że to były lata 80 jakoś pewnie pod koniec może to był początek lat 90 , pamietam że bajka była bardzo kolorowa akcja działa się w jungli lub w jakimś lesie i chodziło chyba o to że kłusownicy porwali jakieś zwierzęta i ktoś chciał je odbić.
Tyle co pamietam nie ma tego wiele , może wiecie o co mi chodzi ?
Może "David i Sandy"? http://www.nostalgia.pl/davidisandy/

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 13 lis 2010, o 14:43

Hith pisze:Witam,
Poszukuję pewnej dobranocki, często mylonej z innym serialem animowanym "Świetliki" - bodajrze czeskim.
Bajka, której poszukuję, wyglądała jakby użyto do jej realizacji małych kukiełek bądź laleczek. Opowiadała o "miasteczku" czy "dolinie" zamieszkanej przez małe brązowe świetliki noszące w rękach małe latarenki. Głównym bohaterem był, co zaskakujące, świetlik imieniem Świetliczek. Żeby jeszcze bardziej skomplikować sytuację nie pamiętam, czy występowały tam inne owady. Nadawano ją mniej więcej na początku lat 90'tych.
Byłabym bardzo wdzięczna za jakies wskazówki co do tytułu bajki.
P.S. Czy dalszym ciągu nikt nie ma dojścia do nagrań Opowieści pod strasznym tytułem?
Pozdrawiam.
pamiętam to, ale niestety nie kojarze tytułu. Oprócz świetliczka występowała tam tez jego rodzina i przyjaciele. Bajka leciała na dobranockę jakos około 1992 - 94. Nie pamietam dokładnie kiedy.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 13 lis 2010, o 16:40

A ja zwracam sie z prośbą do wszystkich Nostalgiowiczow . Poszukuję starych numerów czasopisma Płomyczek , najlepiej z lat 1976 -79 . Może ktoś wie lub zna kogoś kto ma takie gazetki i chce sie ich pozbyć . Ja chętnie odkupię . Na Allegro juz nic nie ma . Sprawdzam codziennie i albo kupuje albo licytuję . A może w antykwariatach ktos widział całe roczniki . Wersje wirtualne mnie nie interesują .

Jak narazie to tylko tyle udalo mi się zakupić .
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 15 lis 2010, o 10:17

Ostatnio przegladając allegro widziałem kilka numerów tej gazetki.
Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to proponuje podjechać na dworzec zachodni tam w przejściu podziemnym są stoiska gdzie sprzedawana jest stara prasa z lat 80' 90' i nie tylko sam się zaopatrzyłem w poszukiwane przeze mnie czasopisma z tamtej dekady :!:

emszym
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2010, o 20:04

Post autor: emszym » 17 lis 2010, o 21:25

Witam, poszukuję filmu, który jako dziecko oglądałam w telewizji (może z jakieś 16 lat temu)- zdaje się, że leciał po teleferiach. Nie pamiętam go zbyt dokładnie, opowiada o dwóch siostrach: jedna żyła na ziemi, a druga w jakimś podziemnym królestwie, w którym jeździło się na jednorożcach. Siostry spotkały się na ziemi (nie pamiętam jak do tego dosżło) i kiedy miało dojść do rozstania (ta z podziemnego królestwa musiała tam wrócić) utkwiła mi w pamięci scena, którą chyba będę pamiętać przez całe życie, bo łzy mi się lały jak grochy: obie siostry stały przy pięknym krzaku róży i ta z podziemi powiedziała: "jak te róże zwiędną to będzie znaczyć, że umarłam". I na samo zakończenie filmu pokazany jest ten zwiędnięty krzak róży... Czy ktoś kojarzy ten film?? Niby nic, a jednak od czasu do czasu nachodzi mnie wspomnienie tego filmu i tej sceny...

malwina123
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2010, o 18:57

Post autor: malwina123 » 19 lis 2010, o 19:16

halo halo!!!:) Szukam bajki z dziecinstwa ale nie mam pojecia w ktorym roku to oglądalam... wydaje mi sie ze moglby byc to rok ok.1997 byla to bajka na poczatku ktorej z ksiazek wychodził biały mol otwierał ksiazke i chyba czytał ta bajkę.. była taka piekna melodia i grał chyba ten mol też na takiej jakby harfie.... a bohaterami bajki były owady.. żuki -rycerze, motyl krolewna jakies koniki polne... wydaje mi sie ze w tytule mogło byc slowo "rycerz" ale nie jestem pewna baaardzso bym chciala znalesc tą bajkę byla przepiekna!!!!

pomozcie!!!:)

thanduril
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2010, o 20:13

Post autor: thanduril » 19 lis 2010, o 20:17

Witam,
Kołacze mi się po głowie taka piosenka którą chce "sprzedać" mojej córeczce ale nigdzie nie mogę znaleźć nawet jej tytułu :

Na wyspie zielonej
gdzie zawsze lato trwa.
Mam ogród i domek
i malutkiego lwa.

I drzewo zaklęte pod
którym sypia żółw;
I małą syrenkę
co śpiewa mu do snu.

Proszę o pomoc :)
Thanduril

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 19 lis 2010, o 21:20

malwina123 pisze:halo halo!!!:) Szukam bajki z dziecinstwa ale nie mam pojecia w ktorym roku to oglądalam... wydaje mi sie ze moglby byc to rok ok.1997 byla to bajka na poczatku ktorej z ksiazek wychodził biały mol otwierał ksiazke i chyba czytał ta bajkę.. była taka piekna melodia i grał chyba ten mol też na takiej jakby harfie.... a bohaterami bajki były owady.. żuki -rycerze, motyl krolewna jakies koniki polne... wydaje mi sie ze w tytule mogło byc slowo "rycerz" ale nie jestem pewna baaardzso bym chciala znalesc tą bajkę byla przepiekna!!!!

pomozcie!!!:)
To chyba będą Przygody Błękitnego Rycerzyka :grin:
http://www.youtube.com/watch?v=hms2DgBdkzQ
http://www.nostalgia.pl/przygodyblekitnegorycerzyka/

pozdrawiamObrazek

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 19 lis 2010, o 21:29

thanduril pisze:Witam,
Kołacze mi się po głowie taka piosenka którą chce "sprzedać" mojej córeczce ale nigdzie nie mogę znaleźć nawet jej tytułu :

Na wyspie zielonej
gdzie zawsze lato trwa.
Mam ogród i domek
i malutkiego lwa.

I drzewo zaklęte pod
którym sypia żółw;
I małą syrenkę
co śpiewa mu do snu.

Proszę o pomoc :)
Thanduril
http://zawiszatka.otwock.zhp.pl/portal/ ... &Itemid=39
:wink:
pozdrawiam

malwina123
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2010, o 18:57

Post autor: malwina123 » 19 lis 2010, o 21:52

kuba70 pisze:
malwina123 pisze:halo halo!!!:) Szukam bajki z dziecinstwa ale nie mam pojecia w ktorym roku to oglądalam... wydaje mi sie ze moglby byc to rok ok.1997 byla to bajka na poczatku ktorej z ksiazek wychodził biały mol otwierał ksiazke i chyba czytał ta bajkę.. była taka piekna melodia i grał chyba ten mol też na takiej jakby harfie.... a bohaterami bajki były owady.. żuki -rycerze, motyl krolewna jakies koniki polne... wydaje mi sie ze w tytule mogło byc slowo "rycerz" ale nie jestem pewna baaardzso bym chciala znalesc tą bajkę byla przepiekna!!!!

pomozcie!!!:)
To chyba będą Przygody Błękitnego Rycerzyka :grin:
http://www.youtube.com/watch?v=hms2DgBdkzQ
http://www.nostalgia.pl/przygodyblekitnegorycerzyka/

pozdrawiamObrazek


ooooo taaak to jest to!!!!!!!! dzieki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)) ale numer nie sądzilam ze jeszcze kiedys to zobacze!!!!!!!!:) huraaa:)) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Zabawa w slub - dokument ?

Post autor: biały_delfin » 22 lis 2010, o 20:01

Czy ktoś kojarzy czarnobiały (chyba lata 80e) film dokumentalny, w którym nakręcono zabawę w przedszkolu - dzieci bawiły się w ślub, małżeństwo ?
po latach powtórzono eksperyment i ci sami "aktorzy" już jako osoby dorosłe bawiły się w ślub. szukam tego filmu, na razie bezskutecznie. z góry dziekuję
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

uleczka
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2010, o 14:58

Post autor: uleczka » 23 lis 2010, o 15:09

pomocy
szukam już wszędzie ale nigdzie nie mogę się natknąć na coś więcej o bajce/anime która siedzi mi w głowie od dawna, pamiętam ze była to francuska bajka emitowana w latach 97, 98 może wcześniej, najprawdopodobniej na tv4 lub tvn7 ? tego nie jestem pewna, w openingu leciała ładna i melodyjna francuska piosenka, akcja toczyła się w francuskim mieście i gł. bohaterką była dziewczynka ...
ktokolwiek wie coś na temat będę wdzięczna za pomoc

natalia.b
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2010, o 19:24

Post autor: natalia.b » 23 lis 2010, o 19:35

Siemanko,

jestem rocznik 86 i szukam bajki z dzieciństwa emitowanej jakoś podejrzewam do maks '95 roku. Kreskówka była emitowana w odcinkach albo na dwójce, albo na tvp katowice albo na jakiejs polonii, słabo pamiętam.

w bajce występowały 3 dobre postacie mianowicie jakiś zając, niedźwiedź polarny i jakis hipek które poruszały się po krainie balonem. miały te postacie różne przygody i starcia z hipkami złymi, które natomiast poruszały się sterowcem - tych przypominam sobie jako jakies okrągłe stworki coś w rodzaju marsjanina z looney tunes.

pamiętam że na koniec albo na początku bajki zawsze był taki stały motyw z skaczącym zającem na jakiejś wieżyczce pośród mrocznego i wzburzonego oceanu.

bardzo proszę o pomoc gdyż szukam tej bajki chyba już kilka lat :D

pozdrawiam

dessi
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2010, o 21:11

Astrid Lindgren - Najukochańsza siostra

Post autor: dessi » 23 lis 2010, o 21:18

emszym pisze:Witam, poszukuję filmu, który jako dziecko oglądałam w telewizji (może z jakieś 16 lat temu)- zdaje się, że leciał po teleferiach. Nie pamiętam go zbyt dokładnie, opowiada o dwóch siostrach: jedna żyła na ziemi, a druga w jakimś podziemnym królestwie, w którym jeździło się na jednorożcach. Siostry spotkały się na ziemi (nie pamiętam jak do tego dosżło) i kiedy miało dojść do rozstania (ta z podziemnego królestwa musiała tam wrócić) utkwiła mi w pamięci scena, którą chyba będę pamiętać przez całe życie, bo łzy mi się lały jak grochy: obie siostry stały przy pięknym krzaku róży i ta z podziemi powiedziała: "jak te róże zwiędną to będzie znaczyć, że umarłam". I na samo zakończenie filmu pokazany jest ten zwiędnięty krzak róży... Czy ktoś kojarzy ten film?? Niby nic, a jednak od czasu do czasu nachodzi mnie wspomnienie tego filmu i tej sceny...
To opowiadanie Astrid Lindgren znajduje się w zbiorze "Nils Paluszek". Filmu nie widziałam, ale na pewno zostało sfilmowane (por DVD [link]http://www.amazon.de/Astrid-Lindgren-M% ... pd_sim_d_1[/link] ) Niemiecki tytuł to Allerliebste Schwester Dwie siostry to Barbro i jej bliźniaczka "z marzeń" Ylva-li. Pozdrawiam serdecznie....

ODPOWIEDZ