POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
poice
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2011, o 01:53

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: poice » 26 lis 2011, o 01:59

Od wielu lat bezskutecznie poszukuję tytułu filmu animowanego z dzieciństwa. Otóż film ten miałam na kasecie vhs, przedział czasowy tak 1970-1990. Film opowiadał historię leśnych stworzeń, prawdopodobnie owadów. Głównymi bohaterami były chyba jakieś żuki (?), ,,tą złą" była na pewno pajęczyca (prawdopodobnie czarna wdowa). Generalnie pamiętam, że film był utrzymany w dość mrocznych klimatach, ale oczywiście byłam wtedy dzieckiem i moje wyobrażenia mogą być wypaczone...Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś wiedział czego szukam ;/

eneanka
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2011, o 14:17

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: eneanka » 26 lis 2011, o 14:24

Witam,
to i ja dopiszę swoje pytanie, bo przeszukałam forum wzdłuż i wszerz, ale odpowiedzi nie znalazłam. Poszukuję pewnej książki, której wydanie miałam gdzieś z połowy lat 80., nie wiem jednak, czy było to pierwsze/jedyne wydanie.
Bohaterami książki są bracia (2,3?), którzy mieszkają z mamą w Czechosłowacji (chyba Bratysława, ale ręki nie dam sobie uciąć) i są "zbieraczami" pluszowych małpek: ich taty często nie ma w domu i przywozi im z każdego wyjazdu małpy, oni sami "polują" na małpki i w wyniku różnych zbiegów okoliczności trafiają do nich inne małpki... A te małpki mają rózne przygody i ich liczba prowadzi do kolejnych zdarzeń w życiu całej rodziny. Chciałam tę książkę przeczytać mojej pięcioletniej córce, ale nie moge jej znaleźć... Jeśli komuś to pomoże, to książka ta jest mniej więcej równolatką innej mojej ulubionej lektury z tamtych czasów: estońskiej "Półbutek, Chrobotek i Mufek" Rauda Eno.

Dziękuję i pozdrawiam!

Lodzermensh
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2011, o 19:08

Poszukuje filmów na kasetach vhs

Post autor: Lodzermensh » 26 lis 2011, o 20:17

Poszukuję osób , które nagrywały na kasety vhs filmy nadawane w telewizji w cyklu " W starym kinie" , w "Perłach z lamusa " oraz w innych cyklach poświęconych starym filmom. Interesują mnie takie filmy jak:
1) Waleczni przeciw rzymskim legionom - 1966
2) Kolumna Trajana - 1968
3) Walka o Rzym - 1968/69
4) Przybycie tytanów - 1962
5) Kolos z Rodos - 1961
6) Złamana lilia - 1919
7) Znak Zorro - 1920
8) Robin Hood - 1922
9) Skrzydła - 1927
10) Czarny pirat - 1927
11) Czapajew - 1934
12) Janosik - 1935
13) Flip i Flap na dzikim zachodzie - 1937
14) Bohaterowie morza - 1937
15) Dzwonnik z Notre Dame - 1939
16) Wichrowe wzgórza - 1939
17) Bębny nad Mohawkiem - 1939
18) Grona gniewu - 1940
19) Lisie gniazdo - 1941
20) Czarny łabędź - 1942
21) Kaci także umierają - 1943
22) Pięć grobów na drodze do Kairu - 1943
23) Szlachectwo zobowiązuje - 1949
24) Dzień tryfidów - 1962
25) Dzień w którym zatrzymała się Ziemia - 1951
26) Niebieski ptak - 1940
27) Portret Doriana Graya - 1945
28) Zagłada Japonii - 1973
29) Kim pan jest doktorze Sorge ? - 1960
30) Wij - 1967
31) Oto Ameryka - 1977
32) Henryk V - 1945
33) Ostatni Mohikanin - 1936
34) Robinson Crusoe na Marsie - 1964
35) Ulisses - 1954
36) Herkules - 1958
37) Piwo z lodu w Aleksandrii - 1958
38) 08/15 - 1955
To oczywiście nie wszystkie filmy , które mnie interesują. Jeśli ktoś je posiada , i chce pożyczyć , przegrać albo odsprzedać to byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: vanilia100 » 27 lis 2011, o 12:08

eneanka pisze:Witam,
to i ja dopiszę swoje pytanie, bo przeszukałam forum wzdłuż i wszerz, ale odpowiedzi nie znalazłam. Poszukuję pewnej książki, której wydanie miałam gdzieś z połowy lat 80., nie wiem jednak, czy było to pierwsze/jedyne wydanie.
Bohaterami książki są bracia (2,3?), którzy mieszkają z mamą w Czechosłowacji (chyba Bratysława, ale ręki nie dam sobie uciąć) i są "zbieraczami" pluszowych małpek: ich taty często nie ma w domu i przywozi im z każdego wyjazdu małpy, oni sami "polują" na małpki i w wyniku różnych zbiegów okoliczności trafiają do nich inne małpki... A te małpki mają rózne przygody i ich liczba prowadzi do kolejnych zdarzeń w życiu całej rodziny. Chciałam tę książkę przeczytać mojej pięcioletniej córce, ale nie moge jej znaleźć... Jeśli komuś to pomoże, to książka ta jest mniej więcej równolatką innej mojej ulubionej lektury z tamtych czasów: estońskiej "Półbutek, Chrobotek i Mufek" Rauda Eno.
Dziękuję i pozdrawiam!
Jedyne co udało mi się znaleźć w internecie, to "Małpeczki z naszej półeczki" autorstwa Kristy Bendovej :
okładka - http://xarchiwum.pl/krista-bendova-malp ... 68688.html
http://forum.gazeta.pl/forum/w,151,4344 ... v=2&wv.x=1

marekdp
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: marekdp » 29 lis 2011, o 11:21

POSZUKUJE OKLADKI NA DVD TEATR SENSACJI KOBRA -STAWKA WIEKSZA NIZ ZYCIE I STRESZCZENIA ODCINKA DWORZEC KETETI-GODZINA JEDENASTA

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 29 lis 2011, o 18:34

Witam! Moja prośba jest nieco nietypowa, gdyż poszukuję tytułu książki. Skopiuję tutaj mojego posta z innego forum:

Szukam tytułu książki fantastycznej z mojego (zaznaczmy wczesnego!) dzieciństwa (nie było to typowe SF, raczej bajka, ale taka nowoczesna), której bohaterami były takie postacie jak Gwinka (?) czy Strusiak (który nie mógł się zdecydować czy być strusiem czy prosiakiem) i król, co się (chyba) kurczył. Bohaterom objawił się kiedyś Czas z takim mniej więcej wierszykiem:

To co mną bywa, jest mym zaprzeczeniem
Jestem konkretem, chociaż jestem cieniem
Nikt mnie nie widzi, lecz wszyscy mnie znają
O mej potędze wiele bajek bają

Bohaterowie ci podróżowali po różnych światach i planetach, a nawet spotkali swoje sobowtóry.

Proszę nie traktować wszystkiego co napisałem jak alfy i omegi, bo ze zrozumiałych względów przez te lata mogło mi się wszystko pomieszać.

Dodam tylko, że Google próbując znaleźć cokolwiek z tego odmówiło współpracy, albo Internet mnie nie kocha .

Książkę tę dostałem chyba na 9. urodziny, więc była to pierwsza ćwiartka lat 90.

Druga prośba, to filmu tytuł wojennego. Nie ma to po prawdzie nic wspólnego z filmami dla dzieci, ale oglądałem go w latach 90. i nie znam oryginalnego tytułu. Stwierdziłem, że jak tutaj nikt nie będzie go znał, to już chyba nigdzie. Z zakamarków pamięci udało mi się wygrzebać następujące fakty:

-Był to film wojenny z elementami komedii
-Akcja działa się chyba w czasie wojny w Korei lub Wietnamie
-Dowcip był w stylu niezapomnianego MASHa, żołnierski humor, żarty o grzybicy stóp i Bobie Hopie
-Oddział bohaterów miał zdobyć wzgórze, skierowano ich przez pomyłkę nie tam gdzie trzeba, byli prawie straceni, jeden z nich chyba nawiązał kontakt przez radio zastrzelonego wroga

Pewnie przeinaczyłem połowę faktów.

Na kasetach VHS film miał tytuł ''Bohater mimo woli'', ale dzisiejsze Google wypluwają mi pod tym hasłem jakąś niemiecką komedię z 1998, która nie ma nic wspólnego z opisywanym obrazem. Należy więc przypuszczać, że tytuł jest wymysłem polskich translatorów - pamiętajmy, to były lata 90. czasy beztroskiego piractwa i kreatywności tłumaczy. Epoka takich ''hitów'' jak ''Policyjny gliniarz'' (Robocop), ''Mordercze kuleczki'' (Phantasm) ''WC-Nieprzerwana akcja'' (Wing Comander) lub (mój osobisty faworyt) ''Wściekłe bobki'' na półce z horrorem (Grona gniewu według Steinbecka).

Trzecia prośba to pytanie o tytuł serialu animowanego (też lata 90. - oczywiście mówię o emisji) opowiadającego o pewnym miśku, człowieku, postrzelonym profesorku-wynalazcy (zdaje się, miał na nazwisko Pomysłek, mieszkał w Dolinie Pomysłka) i jakimś różowym (fioletowym?) ''futrzaku-yeti'' (opisuję z wyglądu, nie pamiętam jak się ów sympatyczny stwór nazywał). Bohaterowie podróżowali czymś w rodzaju latającego okrętu. Mam nadzieję, że to wystarczy.

Mam jeszcze parę innych zapytań, głównie o seriale nadawane w paśmie teleferii oraz te z TV Regionalnej zanim zmienili ją w TVP3, ale to na inną okazję.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: mutant » 30 lis 2011, o 09:51

W sprawie filmów, zwł. tego fabularnego, uderz do zakazanaplaneta.pl. Często wiedzą więcej niż my. Pozdrawiam.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 30 lis 2011, o 10:21

Co do serialu animowanego, to już znalazłem:

http://www.keyframeonline.com/Animation ... uxpin/679/

Zapomniałem dopisać o humanoidalnej gąsienicy.
Teraz sobie przypomniałem, różowego futrzaka zostawili na ziemi, bo był za ciężki aby statek poleciał.

Książka i film nadal aktualne.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Allonsanfan » 30 lis 2011, o 12:16

Doctor_Who pisze:Druga prośba, to filmu tytuł wojennego. Nie ma to po prawdzie nic wspólnego z filmami dla dzieci, ale oglądałem go w latach 90. i nie znam oryginalnego tytułu. Stwierdziłem, że jak tutaj nikt nie będzie go znał, to już chyba nigdzie. Z zakamarków pamięci udało mi się wygrzebać następujące fakty:

-Był to film wojenny z elementami komedii
-Akcja działa się chyba w czasie wojny w Korei lub Wietnamie
-Dowcip był w stylu niezapomnianego MASHa, żołnierski humor, żarty o grzybicy stóp i Bobie Hopie
-Oddział bohaterów miał zdobyć wzgórze, skierowano ich przez pomyłkę nie tam gdzie trzeba, byli prawie straceni, jeden z nich chyba nawiązał kontakt przez radio zastrzelonego wroga

Pewnie przeinaczyłem połowę faktów.

Na kasetach VHS film miał tytuł ''Bohater mimo woli'', ale dzisiejsze Google wypluwają mi pod tym hasłem jakąś niemiecką komedię z 1998, która nie ma nic wspólnego z opisywanym obrazem. Należy więc przypuszczać, że tytuł jest wymysłem polskich translatorów - pamiętajmy, to były lata 90. czasy beztroskiego piractwa i kreatywności tłumaczy. Epoka takich ''hitów'' jak ''Policyjny gliniarz'' (Robocop), ''Mordercze kuleczki'' (Phantasm) ''WC-Nieprzerwana akcja'' (Wing Comander) lub (mój osobisty faworyt) ''Wściekłe bobki'' na półce z horrorem (Grona gniewu według Steinbecka).
Trochę pasowałby film "Hamburger Hill" z roku 1987. To film o wojnie w Wietnamie, zdobywano tam wzgórze z ciężkimi stratami, na początku było trochę wesoło a później tragicznie. Ale nie pamiętam tego by skierowano ich przez pomyłkę w złe miejsce ani o nawiązaniu kontaktu przez radio zastrzelonego wroga. Też oglądałem ten film w "dzikich" czasach wideo ale miał on w wypożyczalni taki sam tytuł jak w oryginale tj. "Hamburger Hill".

Podejrzewam, że to nie to co chciałeś.

tomek4495
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2010, o 23:14

szukam starego serialu

Post autor: tomek4495 » 30 lis 2011, o 16:29

Prawdopodobnie na początku lat 90-tych lub pod sam koniec 80-tych leciał w TVP serial o policjantkach(dokładnie nie pamiętam). Jego tytuł brzmiał Smith&Schmidt a może Smith &Smith.Pamięta ktoś może ten serial i jego dokładny tytuł? Niestety poszukiwania w google nic nie dają.

marekdp
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: marekdp » 1 gru 2011, o 09:22

POSZUKUJE OKLADKI NA DVD TEATR SENSACJI KOBRA -STAWKA WIEKSZA NIZ ZYCIE I STRESZCZENIA ODCINKA DWORZEC KETETI-GODZINA JEDENASTA

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Re: szukam starego serialu

Post autor: Allonsanfan » 1 gru 2011, o 10:19

tomek4495 pisze:Prawdopodobnie na początku lat 90-tych lub pod sam koniec 80-tych leciał w TVP serial o policjantkach(dokładnie nie pamiętam). Jego tytuł brzmiał Smith&Schmidt a może Smith &Smith.Pamięta ktoś może ten serial i jego dokładny tytuł? Niestety poszukiwania w google nic nie dają.
Serial nazywał się "Miller i Mueller"("Miller & Mueller") i powstał w roku 1991.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: vanilia100 » 1 gru 2011, o 22:56

Doctor_Who pisze:Witam! Moja prośba jest nieco nietypowa, gdyż poszukuję tytułu książki. Skopiuję tutaj mojego posta z innego forum:
Szukam tytułu książki fantastycznej z mojego (zaznaczmy wczesnego!) dzieciństwa (nie było to typowe SF, raczej bajka, ale taka nowoczesna), której bohaterami były takie postacie jak Gwinka (?) czy Strusiak (który nie mógł się zdecydować czy być strusiem czy prosiakiem) i król, co się (chyba) kurczył. Bohaterom objawił się kiedyś Czas z takim mniej więcej wierszykiem:

To co mną bywa, jest mym zaprzeczeniem
Jestem konkretem, chociaż jestem cieniem
Nikt mnie nie widzi, lecz wszyscy mnie znają
O mej potędze wiele bajek bają

Bohaterowie ci podróżowali po różnych światach i planetach, a nawet spotkali swoje sobowtóry.

Proszę nie traktować wszystkiego co napisałem jak alfy i omegi, bo ze zrozumiałych względów przez te lata mogło mi się wszystko pomieszać.

Dodam tylko, że Google próbując znaleźć cokolwiek z tego odmówiło współpracy, albo Internet mnie nie kocha .

Książkę tę dostałem chyba na 9. urodziny, więc była to pierwsza ćwiartka lat 90.
Na hasło "strusiak książka" wujek Google odpowiada: "Podróż do Państwa Czasu" autorstwa Lecha Isakiewicza
http://archiwumallegro.pl/lech_isakiewi ... 02038.html
okładka: http://www.wieszcz.pl/podroz-do-panstwa ... 75324.html
Ten sam autor napisał książkę pt. "Grinka w Krainie Parasoli". Brzmi dziwnie podobnie do poszukiwanej przez Ciebie Gwinki?
http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/634/index.html

http://books.google.com/books?hl=pl&id= ... rch_anchor
W książce jest cytat, który przytoczyłeś, więc jednak jest to książka, której szukasz.
Wujek Google naprawdę Cię nie lubi :P

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 1 gru 2011, o 23:28

Allonsanfan pisze:
Podejrzewam, że to nie to co chciałeś.
Sprawdzę ten ''Hamburger Hill'', chociaż wątpię (a może mi się wątki pomyliły??).
Ostatnio zmieniony 2 gru 2011, o 00:14 przez Doctor_Who, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

blabla23
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2011, o 23:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: blabla23 » 1 gru 2011, o 23:42

Witam. Poszukuję tytułów filmów naukowych o zdrowiu, odżywianiu, ciąży, dietach, itp. Jest to stary program, który leciał na TVP1 lub TVP2. Nie jest to "Było sobie życie", nie jest to także inny film animowany. Z tego co pamiętam to program był zagraniczny z polskim lektorem, program był emitowany w latach 90 i na początku XX wieku.

Za każdą pomoc z góry dziękuję :)

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ