POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: biały_delfin » 8 mar 2008, o 21:56

Tutaj proszę wpisywać pytania, jeśli czegoś szukasz, a nie pamiętasz co to było.

Wskazówki:
możesz podać rok, przedział czasowy i inne szczegółowe informacje,
(w przypadku filmów czy to jest fabularny czy animowany)
to ułatwia odpowiedź i nie ma nieporozumień :)

temat jest raczej regularnie przeglądany, zwłaszcza przez stałych forumowiczów, także nie ma obawy, że pytanie zostanie niezauwazone

tutaj można również komuś pomóc, jeśli ktoś zna odpowiedzi na pytania :D
Ostatnio zmieniony 9 gru 2010, o 22:11 przez biały_delfin, łącznie zmieniany 17 razy.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

vutik
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2007, o 00:29
Lokalizacja: Kraków

WIERCIK

Post autor: vutik » 12 mar 2008, o 00:42

Biały_delfin się tak namęczył wymyślając, zakładając i przyklejając wątek, a nikt nie chce się do niego podłączyć? :wink: No to jestem pierwszy.

O Wierciku już kiedyś na forum wspomniałem. Oczywiście chodzi mi o postać z historyczno-nostalgicznej kreskówki a nie o wiewiórkę z Czerwonego Kapturka! :D
Od dłuższego czasu przeczesuję net w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji o rzeczonym małym bohaterze ze świderkiem na nosie. Bezskutecznie. Nie wiem nawet, jakiej produkcji mogła być ta bajka. Gdyby pochodziła od naszych południowych sąsiadów, pewnie coś by się na ich stronkach znalazło. A tu kicha...
Jeżeli ktoś wie cokolwiek o tej kreskówce, niech się odezwie (to, że ją w ogóle pamiętacie już wiem). Może znajdzie się jakiś link?

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 12 mar 2008, o 06:17

Być może jest gdzieś na youtube tylko ze trzeba byloby znac oryginalny tytul :)
Ja tez szukam pewnej bajki nadawanej w poniedzialkowym zwierzyncu - znam melodie ale nie pamietam jak to sie nazywalo. I to nie jest bynajmniej zaden z bohaterow Hanna Barbery.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

vutik
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2007, o 00:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: vutik » 12 mar 2008, o 23:14

gumisio pisze:Być może jest gdzieś na youtube tylko ze trzeba byloby znac oryginalny tytul :)
I tu jest pies pogrzebany. Nie jestem w stanie sobie przypomnieć. To musiało być na tyle dawno, ze nie umiałem jeszcze czytać. Nawet nie wiem, jakiej ta kreskówka była produkcji... :(

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 13 mar 2008, o 18:06

Hymm może gdyby coś wiecej zostało podane w temacie tej kreskówki to było by łatwiej bo jak narazie tak wjednym jak i drugim przypadku informacji jest w zasadzie zero.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 13 mar 2008, o 20:15

dzięki :)
ja dorzucę swoje pytanie:
pamiętam że w przedszkolu umiałem piosenkę o pociągu który woził węgiel.
najprawdopodobniej mogło wyglądać w stylu:
"tak jedzie pociąg, tak jedzie, tak wiezie węgiel tak wiezie" ale głowy nie daje
może ktoś będzie kojarzył ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Nana
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2008, o 18:31
Kontakt:

Szukam bajki/anime

Post autor: Nana » 18 mar 2008, o 18:38

Ok jest taka sprawa...Na polsacie leciała kiedyś taka bajka lub anime. I na ropoczęciu była jakaś mapa z kompasem...i logo bajki ( nie znam tytułu =,=' ) Kojarzy mi się coś z wiatrem. I był tam taki chłopak. O blond włosach i chyba niebieskich oczach. Był ubrany na czerwono i lubił latać. Była też tam taka dziewczyna, która miała długie czerwone/brązowe włosy, ciemną karnacje...I jakieś fioletowe/pomarańczowe/czerwone oczy. Miała ona władze nad ogniem, a jej imie to Róża...Był też taki chłopak z kitką. Dziewczyna chodząca...w kimono ( chyba ) i miała czarne włosy. I te gostki zdobywały takie magiczne kamienie, które ich przemieniały i miały jakieś moce. Jakiś odcinek był ze statkiem, który zatonął. I pamiętam jeszcze, że ten blondyn zakochał się w Róży, a ta czarnulka w tym blondynie. The end...Proszę o pomoc
Death is my second name...

lubienestea
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2008, o 12:39

Post autor: lubienestea » 22 mar 2008, o 12:50

witam
mam taki problem od jakiegos czasu przubuje znalezc bajke ktora oglagdalam w dziecinstwie jednak nigdzie nie moge jej znalezc... nie wiem czy to byla dobranocka czy nie.
nie pamietam tytulu i wogole bardzo malo wiem na temat tej bajki jednak mimo wszystko moze ktos bedzie wiedzial o co mi chodzi...
otoz byla to bajka o takim żółtym kaczorku... on chyba mial na sobie czapke pilotke i szalik na szyji...
bardzo prosze o pomoc bo ta bajka spedza mi sen z powiek.. :)

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 22 mar 2008, o 14:41

moderator chyba wspomnial czemu ma sluzyc ten dzial od tego innego chyba jest cala ta strona :P znowu nam sie pojawi to co sie pojawia na calym forum.

A odpowiadajac na twoje pytanie lubienestea - znam dwa kaczorki.

Polskiego kaczorka Felusia - film fabularyzowany wiec to chyba nie o tego kaczorka ci chodzi
no i Alfreda Jonathana Kwaka - cos mi sie wydaje ze to bedzie to - zobacz sobie na strone :
http://en.wikipedia.org/wiki/Alfred_J._Kwak

a na youtube znajdziesz sobie openingi do tego serialu - oczywiscie jest to serial japonski jednakze byl wyswietlany chyba juz w latach 90-tych
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

lubienestea
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2008, o 12:39

Post autor: lubienestea » 22 mar 2008, o 17:35

no strzał w 10 :D:D dziekuje to właśnie o Alfreda Kwaka chodziło :):) dzieki wielkie :*

apaulina
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2008, o 00:26

Post autor: apaulina » 23 mar 2008, o 00:38

Witam wszystkich!! Szukam jednej wieczorynki - z tego co pamiętam nazywała się jakoś tak: "MUFLERS" lub "MUFLES" jest z przełomu lat 80 i 90. Pamiętam również, że każdy ze stworków, który tam występował miały swój kolor. Jeden miał taką trąbą coś w podobie do hefalumpa. Niestety nic w necie o nich nie mogę znaleźć pewnie zły tytuł. Proszę o pomoc -szukam tej baji już 15 lat

apaulina
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2008, o 00:26

Post autor: apaulina » 23 mar 2008, o 00:49

Znalazłam chodziło o Wuzzles. Przepraszam że zamieszałam niepotrzebnie

raster
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2008, o 09:24

Post autor: raster » 26 mar 2008, o 09:31

Witam,
Był kiedyś taki film w TV.
Miał CHYBA 3 części (dość od siebie niezależne).
Występowali w nim Azjaci i chyba był dubbingowany na angielski.

Główni bohaterowie to policjanci (łysy policjant o ksywce coś w rodzaju "codi" i policjantka o imieniu CHYBA "Hatang"). Był też taki młody kolo, który miał dziwny, czarny, sportowy samochód i w jednej z części filmu masę robotów, które strzelały rakietami... Na pewno miał też dziwny motocykl (srebrny).

W tytule było coś ze słowem "skok"... i nie mogę sobie przypomnieć co to było... To było w TV jakieś myślę... 20 lat temu...

To jak? pomożecie? Pamięta ktoś?

Kleser
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2008, o 22:39

Wielka PROŚBA!

Post autor: Kleser » 4 kwie 2008, o 23:23

Siema, potrzebuję tytułu lub nawet jakichkolwiek wskazówek do bajki następującej:
Oglądałem ją już dawno temu (jakieś ok. może 6 lat, nie wiem dokładnie), ale może ktoś kojarzy. Pamiętam że głównimi bohaterami bajki były zwierzęta które uprawiały różne sporty, i tak np. w piłkę nożną grały świnie z kimś (dokładnie nie pamiętam z kim), a w kolejnym były skoki narciarskie gdzie brały udziałe kolejne zwierzęta, a w kolejnym odcinku jeszcze inny sport... Bajka była naprawdę czadowa, może właśnie dzięki niej dzisiaj kocham oglądać i ubrawaić sport Proszę więc was o pomoc-nazwę tej bajki lub jakieś wskazówki, albo choćby jaką podobną bajkę o tej tematyce...

Z Góry WIELKIE DZIĘKI!!!

Pozdro
Z góry THX

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 5 kwie 2008, o 20:30

jeśli można coś Wam podpowiedzieć to proponuję
podać rok, przedział czasowy i inne szczegółowe informacje,
(w przypadku filmów czy to jest fabularny czy animowany)
to ułatwia odpowiedź i nie ma nieporozumień :)
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

ODPOWIEDZ