POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

teko221
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2016, o 19:25

Stare papierki od cukierków Wedel Auta i Żółnierzyki

Post autor: teko221 » 16 kwie 2017, o 14:38

Witam, czy ktoś kojarzy takie opakowania od cukierków firmy Wedel : samochody i żołnierze.
Tak wyglądają : http://www.tinypic.pl/1ipbjtk9r1wo Zbieram takie i chętnie mogę się powymieniać lub odkupić :) Na pewno się dogadamy.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 18 kwie 2017, o 06:12

Pamiętam zabawki bardzo podobne do modnych nawet i dziś (znowu) zabawek Furby. Wydaje mi się, że ich nazwa zaczynała się na literę "C" lub nawet na "Ch". Kosztowały mniej i były jakąś podróbką. Kojarzycie coś podobnego?

lebowsky
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2006, o 23:29

Gra planszowa

Post autor: lebowsky » 19 kwie 2017, o 22:34

Nostalgiczne Hej ! :)

Poszukuję informacji o grze planszowej, którą dawno temu (jako dzieciak) przerysowałem sobie z oryginału (tak mi się wtedy podobała):
Gra_mini.jpg
Gra planszowa
Podejrzewam, że to było przed 1989 rokiem, ale mogę się mylić.
Coś mi też świta, że to mogła być plansza oryginalnie wydrukowana w gazecie typu 'Razem', ale i tutaj mogłem coś poplątać.

Pola na planszy noszą nazwy:
- BRAMA HENGHOR
- DOLINA NUPTSE
- DWÓR MOTRILL
- GROTA PIRIPIRI
- MIEJSCE ZWANE THUN
- TWIERDZA DJOHOR
- OBELISK WAAL
- MOCZARY VLORA
- POLA BEMBEZAR
- RUINY FUNAFUTI
- JAMA RAJMANGAL
- TRZĘSAWISKA ITU
- ZAMEK UTSJOKI
- WRZOSOWISKA LYX
- PUSTYNIA SALAR
- WIEŻA OLIFANT
- JAR GUAIRA
- UROCZYSKO JELL
- PODZIEMIA EMERALD
- STUDNIA KAPOHO
- JASKINIA HAFUN
- KLASZTOR CHIOS
- PIECZARA JYVAS
- ZAMEK ARWIDA
- KOPALNIA ZEZERE

Dawno temu reguły znałem na pamięć, ale niestety wszystko wywietrzało.

Poszukuję jak największej ilości informacji o tej grze - skąd się wzięła, jakie były reguły itd...

Pozdrawiam Was serdecznie.

Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 43
Rejestracja: 24 lis 2016, o 14:19
Lokalizacja: Śrem, Gostyń, Września, Poznań, Piła ...

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Olaf » 21 kwie 2017, o 09:21

Olaf pisze:Na wstępie witam wszystkich.
Zarejestrowałem się tutaj bo dręczy mnie jedna "bajka" z odmętów mojej pamięci.
Chciałbym wiedzieć co to było, kto za tym stoi, czy to była "polska myśl" czy może dostaliśmy to od "bratnich narodów".

Po wstępie przechodzę do mniej lub bardziej udolnych prób naprowadzenia.
Mogły to być wczesne lata 90, lub sam koniec 80? Raczej odrzucam środek lat 90 ale to tylko gdybanie.
Była to animacja, rysowana jak to się mówi charakterystyczną kreską. Głównymi bohaterami były krasnale, ale nie takie dziecinne tylko coś na kształt dorosłych tylko w przebraniu krasnoludków.
Chyba głównie chodziło o ich nakrycia głowy, stąd skojarzenie z krasnalami. Jeden był dużo wyższy i szczupły, drugi normalnych rozmiarów. Ten mniejszy jakby grał pierwsze skrzypce.
Było coś jakby o przenikaniu się światów różnych bajek, pamiętam że była jakaś księżniczka, którą ratowali w końcówce helikopterem?

Całość była jakby to powiedzieć taka zwariowana, pokręcona. Nie było to dla dzieci, bardziej dla młodzieży, emitowane to było chyba kilka razy, w okresie zimy.

Być może ktoś coś skojarzy, chociaż zdaje sobię sprawę że mój opis jest strawny dla mnie i jest obarczony ułomnością pamięci.
Jednak pamięć mam dobrą i wiele rzeczy pamiętam jakby to było pół roku temu.
Na stronę Nostalgia trafiłem właśnie przy okazji takich poszukiwań ładnych kilka lat temu już.
Pozdrawiam więc wszystkich i czekam na jakieś wskazówki.
Pozwoliłem sobie wkleić swój wpis bo inaczej to co napiszę niżej będzie oderwane od reszty i może nikomu to nic nie powie.
Nie jest to może zbyt częsta praktyka, ale mam nadzieję że to nic złego. Razem stworzy to całość, dla kogoś będzie to pomocne, a ja mogę zamknąć jakby ten temat.

Więc przechodząc to rzeczy, wczoraj lecąc po kanałach trafiłem (dosłownie w mgnieniu oka wiedziałem że to jest to) na to w TV Polonia. Jak się okazuje jest to serial Bajka o bajkach.
Odcinki mają po kilka minut, ile ich jest na teraz jeszcze nie wiem. Ja co prawda pamiętam wersję dłuższą, być może puszczone za jednym razem odcinki stworzyły dłuższą formę tego samego?
Emitowane są około 19 i jakoś potem powtarzane. Informacji w internetach nie ma prawie wcale. Grafiki nie trafiłem żadnej, a najpełniejsze info jest chyba tutaj http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=427257.

Ufffff, wreszcie można skupić się na kolejnych "nostalgiach". :)
Jak ktoś pamięta coś, proszę pisać.

@lebovsky nie wiem co to, ale może być ciekawe. Tak wygląda po okładce. :)

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 21 kwie 2017, o 11:58

Jak się okazuje jest to serial Bajka o bajkach.
Odcinki mają po kilka minut, ile ich jest na teraz jeszcze nie wiem. Ja co prawda pamiętam wersję dłuższą, być może puszczone za jednym razem odcinki stworzyły dłuższą formę tego samego?
Emitowane są około 19 i jakoś potem powtarzane. Informacji w internetach nie ma prawie wcale. Grafiki nie trafiłem żadnej, a najpełniejsze info jest chyba tutaj http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=427257.
Tutaj jest parę obrazków jakby kogoś interesowało:

http://adante.nazwa.pl/zbroiowisko/view ... 49&t=10331

Ja prawie w ogóle nie pamiętam tej produkcji, a leciała w czasie, gdy oglądałem jeszcze dobranocki. Dziwne.
Fajnie, że się znalazło. Ja sam czasami przez przypadek natrafiałem na rzecz, której bezskutecznie szukałem.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 43
Rejestracja: 24 lis 2016, o 14:19
Lokalizacja: Śrem, Gostyń, Września, Poznań, Piła ...

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Olaf » 21 kwie 2017, o 16:41

Ja będę jeszcze szukał, jak uda mi się obejrzeć całość to wtedy będę wiedział czy to jest na 100% to.
Bo ja uparcie kojarzę że coś dłuższego to było, tu niby jest 7 odcinków po około 10 minut, jak to połączyć może się zgadzać.

Dzięki za link, może okazać się pomocny.
Przesłałem wiadomość z poziomu strony głównej serwisu, z propozycją umieszczenia tej produkcji w spisie.
Zobaczymy czy coś z tego będzie.

Znałeś tą produkcję i link do tej strony?
Internet jest pełny śmieci które ktoś stworzył pisząc tu i tam, potem temat zostawał zapomniany.
Moim zdaniem powinno się dbać o to co zostawiamy w sieci, i albo temat ciągnąć do końca albo nawet usuwać?

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 21 kwie 2017, o 17:17

Znałeś tą produkcję i link do tej strony?
Nie znałem linku, zaciekawiony Twoją wypowiedzią zacząłem szukać w Sieci pod tym tytułem, bo coś znajomy mi się wydawał, ale mój mózg nie potrafił przypisać mu żadnych obrazów, chociaż pamiętam nawet te bajki z dzieciństwa, których wybitnie nie cierpiałem, jak np. "Makową panienkę".
Moim zdaniem powinno się dbać o to co zostawiamy w sieci, i albo temat ciągnąć do końca albo nawet usuwać?
Po co usuwać, ktoś może się kiedyś przypadkiem nawet po latach natknie i mu to pomoże ;). WebArchive wszystkiego nie zarchiwizuje.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Daniel
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 20:34

Poszukuję "Płomyczka" z wierszem mojej mamy

Post autor: Daniel » 1 maja 2017, o 12:45

Witajcie,

poszukuje numeru "Płomyczka" z wierszem mojej mamy - Danusi Zadrożnej.
Niestety nie mam za wiele danych, oprócz tego, że była wtedy dzieckiem.
Moja mama urodziła się w 1948 roku, obstawiam więc, że może chodzić o o roczniki z lat 1954 - 1962.

Bardzo mi na tym zależy i jestem gotów odkupić taki numer za dobrą cenę.

A jeśli ktoś posiada ten numer, ale nie chce go odsprzedać, to będę ogromnie wdzięczny za samą informację, jaki to numer i z którego roku.

Nadmieniam, że sprawdziłem już następujące numery (niestety nie znalazłem w nich tego, czego szukałem :( ):
1954- 1,2,3, 4,5, 7,8,9,10, ,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24
1955- 2, ,5,6,7,8, ,12,13,14, 20
1956- ,3,4,5, 8,9,10,11,12,13,14,15,16,17, 19
1957- 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21, ,23,24,
1958-1,2,3, ,6, 8
1959 -10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28, 30
1961 -2,3,4,5,6,7, 9,10, ,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24
1962- 1,2,3, ,5,6,7,8,9,10, 13,14, 16,17,18,19,20,21,22,23,24

Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc i pozdrawiam serdecznie.
Daniel

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 2 maja 2017, o 09:26

Pamiętasz jakieś tytuły. Bo ja mam komplet roczników od 1974 do 1989 i mogę przejrzeć w spisie treści.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Daniel
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 20:34

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Daniel » 2 maja 2017, o 13:36

Syriusz Falcon pisze:Pamiętasz jakieś tytuły. Bo ja mam komplet roczników od 1974 do 1989 i mogę przejrzeć w spisie treści.

Wielkie dzieki ale te roczniki raczej nie wchodza w gre ☹

Eriss
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2017, o 16:51

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Eriss » 14 maja 2017, o 17:25

Witam,

Szukam filmu animowanego wydanego w latach 1980-1995 nie była to produkcja Disneya ani Warner Bros. Problem polega na tym, że pamiętam jedną scenę z owego filmu. Mianowicie: główny bohater (chyba nosił zielone ubranie) ukryty w krzakach podglądał tańczące nad basenem (lub jeziorem) kobiety (nie jestem pewna ale mogły mieć skrzydła jak wróżki) i był później w związku z jedną z nich.

Z tego co mi się wydaje, była jeszcze jedna scena gdzie główny bohater wspinał się po pnączach na jakąś górę. Stroje bohaterów przypominają te z disneyowskiego Aladyna. Nie jestem pewna ale był w tej bajce również jakiś potwór - cyklop lub olbrzym (możliwe że był ojcem tych kobiet podglądanych przez głównego bohatera) chociaż nie jestem tego pewna na 100% Wydaje mi się również że był podzielony na 2 części i wydany na jednej kasecie VHS razem z jeszcze jedną krótszą bajką.

Każdy kto oglądał, przypomina sobie coś więcej na temat fabuły albo pamięta dokładnie o jaką bajkę chodzi jest proszony o zostawienie komentarza :)

Z góry dziękuję
Eriss

Eriss
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2017, o 16:51

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Eriss » 14 maja 2017, o 17:48

Marecki384 pisze:Mam pytanko względem 2 kreskówek
1.Chyba Porky chodzi po las vegas i znajduje pieniądz chce wydać na żarcie ale duszek podpowiada idz na automaty idz na ruletkę itp
Na koniec wszystko traci
Duszek znajduje kolejnego
Z tego co mi się wydaje jest to jeden z odcinków "Kacper i przyjaciele" - nie jestem jedynie pewna tytułu jednak obstawiam, że będzie to "Od dziesiątki do dziesiątki" :)

animationcel
Posty: 2
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:22

co to za bajka

Post autor: animationcel » 1 cze 2017, o 10:37

Witam, czy ktos kojarzy takie ujecie? nie mam pojecia, czy to polska bajka, moze byc ukrainska, rosyjska...

Obrazek

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 14 cze 2017, o 16:13

Kojarzy ktoś może taki wierszyk (limeryk) z jakiejś książki ortograficznej? Na 100% był tam rysunek jakiegoś wędkarza, a pod spodem treść owego wierszyka-limeryku:
"Jęczał smętnie wędrowiec z Będkowa
Bo mu wędkę ktoś zwędził bez słowa
Ktoś na wędkę miał chętkę
Chętnie zwędził więc wędkę
A następnie podstępnie gdzieś schował".

Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 43
Rejestracja: 24 lis 2016, o 14:19
Lokalizacja: Śrem, Gostyń, Września, Poznań, Piła ...

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Olaf » 14 cze 2017, o 19:19

Jakoś nie umiem nikomu pomóc, ale mam coś jeszcze od siebie.

Film zapewne amerykański, raczej stary (strzelam lata 70 ale może zahaczyć o 60) emitowany i widziany w drugiej połowie lat 80.
Gatunek to katastroficzny zapewne, pamiętam kilka sekwencji, ogólnie układało się to w coś takiego: na lotnisku ludzie próbują uciekać samolotami przed jakąś katastrofą.
Startują samoloty, jednemu udaje się odlecieć, inny lub inne ulegają zniszczeniu, w tym jeden praktycznie chwilę przed oderwaniem się od ziemi ulega zniszczeniu po dogonieniu go przez jakiś rodzaj wody którą płynie prąd?
Już w locie samolot ma jakąś awarię, jeden lub dwóch mężczyzn na dość dużej wysokości musi coś naprawić na zewnątrz samolotu więc wychodzą i ulegają odmrożeniu.

Pewnie będzie prościej niż poprzednio? :)

ODPOWIEDZ