POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: vanilia100 » 7 lip 2011, o 17:20

damroka pisze:Witam.
Od pewnego czasu poszukuje nazwy pewnego serialu dla mlodziezy, byl emitowany jakos w latach 90-tych.Pamietam z niego tyle, ze ojciec z dwoma synami, (nie jestem pewna czy nie mieli rowniez siostry)po smierci zony wynosi sie na jakas wyspe gdzie obejmuje stanowisko dyrektora/nauczyciela.Inna rzecza jak mi w glowie utkwila to fakt, ze przynajmniej starszy brat mial dluzsze, rude wlosy.Ktos moze pamieta ten serial?Mial on chyba w tytule cos z wyspa ale to bylo tak dawno, ze moglam cos namieszac.Z gory dzieki za pomoc;)
Ucieczka do raju (The Byrds of Paradise)
http://www.filmweb.pl/serial/Ucieczka+d ... 1994-95225

kanivaneis
Posty: 3
Rejestracja: 7 lip 2011, o 20:43

Nie pamietam bajki, pomocy

Post autor: kanivaneis » 7 lip 2011, o 20:52

Witam.Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pewna bajka jednak nie wiele z niej pamietam.To co mi swita to jakies watek ze pies lub kot wchodzil po rynnie do domu gdzie bodajze mieli jakies swoje bióro.Jeden (pies lub kot .. a moze nawet calkiem inne zwierze ;D ) nazywalo sie katmando ? katemanko ?.Pamietam rownierz jeden odcienek gdzie "pies" -> glowny bohater spotyka takiego samego (identycznego) psa , po czym przychodzi ten "katmandoo" i zdziela po lbie jednego wielkim mlotkiem. Prosze o pomoc ; P

aneta9a1
Posty: 1
Rejestracja: 8 lip 2011, o 18:21

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: aneta9a1 » 8 lip 2011, o 18:29

Witam, przypomniałam sobie ostatnio o pewnej bajce emitowanej na początku lat '90. Niedużo z niej pamiętam, ale chciałabym do niej wrócić. Czy kojarzy ktoś bajkę (jakość grafiki raczej bardzo słaba) o blond dziewczynce w czerwonej długiej sukience? Kojarzy mi się z nią imię Anett czy jakoś podobnie, ale pewności nie mam. Pamiętam za to, że w pewnym odcinku dziewczynka ta spadła w przepaść (akcja bajki rozgrywała się na wsi). I to by było na tyle moich wspomnień. Wiem, że może być z tym problem, bo podałam mało szczegółów, a bajka ta nie była jakoś bardzo popularna nawet w tamtych czasach, ale jakoś zapadła mi w pamięć :)
Jeśli ktoś pamięta tytuł, proszę pisać!
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Cy-5
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2011, o 16:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Cy-5 » 8 lip 2011, o 23:35

http://rozpoznajemy.pl/muzyka-piosenka/ ... iu/#Item_8 TAM JEST WYNUCONA LINIA MELODYCZNA . proszę o pomoc w rozpoznaniu piosenki

Awatar użytkownika
Cy-5
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2011, o 16:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Cy-5 » 8 lip 2011, o 23:44

Poszukuję młodzieżowego serialu w którym (tak zapamiętałem)grał taki kulawy blondynek nie miał rodziców (lub uciekł z domu) mieszkał w szopie , miał psa podobnego do jamnika ,akcja działa się w jakiejś wiosce ,pamiętam piaszczyste drogi,pola i ową "szopke" no i podejrzewam że był urwisem :-) .proszę o pomoc

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Pzet » 10 lip 2011, o 15:32

aneta9a1 pisze:Witam, przypomniałam sobie ostatnio o pewnej bajce emitowanej na początku lat '90. Niedużo z niej pamiętam, ale chciałabym do niej wrócić. Czy kojarzy ktoś bajkę (jakość grafiki raczej bardzo słaba) o blond dziewczynce w czerwonej długiej sukience? Kojarzy mi się z nią imię Anett czy jakoś podobnie, ale pewności nie mam. Pamiętam za to, że w pewnym odcinku dziewczynka ta spadła w przepaść (akcja bajki rozgrywała się na wsi). I to by było na tyle moich wspomnień. Wiem, że może być z tym problem, bo podałam mało szczegółów, a bajka ta nie była jakoś bardzo popularna nawet w tamtych czasach, ale jakoś zapadła mi w pamięć :)
Jeśli ktoś pamięta tytuł, proszę pisać!
Pozdrawiam!
Serial nosił właśnie tytuł "Anette".
Oto odcinek, w którym miał miejsce upadek w przepaść, który był punktem zwrotnym w fabule serialu. Należy tu sprostować, że w przepać nie wpadła tytułowa bohaterka, ale jej brat.
http://www.youtube.com/watch?v=nMYcjHNWut0

Awatar użytkownika
Cy-5
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2011, o 16:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Cy-5 » 13 lip 2011, o 01:07

http://rozpoznajemy.pl/muzyka-piosenka/ ... iu/#Item_8 TAM JEST WYNUCONA LINIA MELODYCZNA . proszę o pomoc w rozpoznaniu piosenki

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 14 lip 2011, o 10:44

Zwracam się ponownie z prośbą do forumowiczów . Poszukuję sklepów , antykwariatów , jakichś aukcji (oprócz Allegro) na których można kupić stare nr Płomyczków . Interesują mnie roczniki z lat 1974 , 1976 , 1980 , 1981 . Pozostałe roczniki właśnie dzięki informacjom od forumowiczów Nostalgii udało mi się zdobyć . Dlatego ponawiam prośbę z myślą że być może ktoś natknął się na taki sklep , Lub aukcję internetową . Oczywiście pojedyńcze numery z tych lat także biorę pod uwagę .
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

m@tka
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 18:25

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: m@tka » 17 lip 2011, o 21:01

Czy ktoś pamięta film, chyba czechosłowacki, ale nie będę się upierała, myślę, że trwał około godziny. Opowiadał o dziewczynie z zamożnej rodziny, która wystroiwszy się w balową suknię matki (błękitną, z bufkami w gwiazdki) potajemnie wyszła z domu i trafiła do takiego jakby przedszkola z internatem. Dzieci myślały, że dziewczyna jest księżniczką i ukrywały ją w sypialni. Kojarzę sceny "taśmowego" mycia i ubierania dzieci przez 3 przedszkolanki w białych fartuchach. Był to chyba film muzyczny. Emisję umiejscawiam gdzieś w przełomie lat 70/80, może ciut później. Błagam o pomoc!!
Ostatnio zmieniony 26 cze 2012, o 22:02 przez m@tka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Cy-5
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2011, o 16:36

AMATORSKIE KINO

Post autor: Cy-5 » 19 lip 2011, o 13:11

Poszukuje dostępu/szukam następujących plików video :
Duerme Negrito" reż. Hector Gavira

8 minut/dramat : film polski o chłopcu wychodzącym z domu do szkoły ,akcja dzieje się w kamienicy i na podwórzu .

Człowiek który zasnął / o człowieku któremu bardzo chciało się spać i położył się na torach kolejowych....

PROSZĘ O POMOC

Irek
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2011, o 23:18

"LALA", czyli Liga Licealistów

Post autor: Irek » 19 lip 2011, o 23:21

"LALA", czyli Liga Licealistów
pilnie poszukuje meldii z tego teleturnieju?
Ktos pamieta jaka to byla melodia?

Irek
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2011, o 23:18

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Irek » 19 lip 2011, o 23:25

Cy-5 pisze:http://rozpoznajemy.pl/muzyka-piosenka/ ... iu/#Item_8 TAM JEST WYNUCONA LINIA MELODYCZNA . proszę o pomoc w rozpoznaniu piosenki
zly link

dann999
Posty: 3
Rejestracja: 3 lip 2011, o 21:19

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: dann999 » 20 lip 2011, o 21:01

Poszukuję tytuły bajki, niewiele z niej pamiętam, jedyne przebłyski to to że głównym bohaterem był detektyw, owczarek niemiecki czy jakiś inny pies. Zazwyczaj miał w kreskówce na sobie płaszcz i kapelusz. Tyle co z tego pamiętam, mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto mi pomoże.

skejciara91
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2011, o 23:54

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: skejciara91 » 21 lip 2011, o 00:00

Podejrzewam, że to Dog City
http://www.youtube.com/watch?v=SI_zRK2SEqY

Ja natomiast pytam się, czy ktoś kojarzy kreskówkę/ anime, w którym chłopiec szukał matki??

Druga rzecz czy ktoś kojarzy również kreskówkę/anime, w którym chłopak na widok swastyki rozpłakał się? Albo jakikolwiek film animowany, w którym "występowała" swastyka..

A trzecie pytanie jest o film - poszukuję tytułu filmu, w którym dziewczynka zaprzyjaźnią się z jakimś autystycznym chłopcem, matka chłopca jest temu przeciwna i chce go oddać do jakiegoś domu opieki. Dzieciaki uciekają i zaczynają jakoś żyć, potem ich znajdują.. Film właściwie dość często leciał..

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Re: "LALA", czyli Liga Licealistów

Post autor: Eryk75 » 22 lip 2011, o 16:01

Irek pisze:"LALA", czyli Liga Licealistów
pilnie poszukuje meldii z tego teleturnieju?
Ktos pamieta jaka to byla melodia?
Tutaj masz melodię: http://www.youtube.com/watch?v=9-DuC0tE7V4

ODPOWIEDZ