POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

w196
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2018, o 17:19

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: w196 » 22 kwie 2018, o 13:30

Dzień dobry
Czy ktoś pamięta takie filmy:
1. w klimacie Robin Hooda, wersja komediowa z którego pamiętam trzy sceny:
- rozmawia kilka osób i jedna mówi „trzeba uważać. w tym zamku ściany mają uszy” ujęcie kamery na ścianę a niej przyklejone jest duże ucho a wokół niego kilka mniejszych
- zadyma w gospodzie, podczas bójki jeden z walczących opiera się lub przesuwa szafę grająca z której wychodzi karzeł z małą gitarą kopie lub uderza gitarą jednego z bijących i wchodzi z powrotem do szafy
- lecąca strzała która podąża za celem, leci tam i z powrotem. Podobna scena była w „Robin Hood – faceci w rajtuzach”
Widziałem to w okolicach roku 1980 w programie „Przeboje tygodnia” nadawanym w niedzielę przed południem na dwójce
2.film radziecki, wojenny, nadawany prawdopodobnie w I-połowie lat 80-tych. Scena która mi utkwiła w pamięci:
- odział radziecki dostał się w okrążenie. Niedobitki próbują się przebić do swoich. Dowódca dostał odłamkiem w brzuch. Opatrujący go żołnierz mówi „wciągniecie flaki towarzyszu dowódco”. Następnie przez kilka dni ciągnie tego dowódcę przez bagna. W końcu wychodzi z tego okrążenia a tam jakiś generał mówi do tego żołnierza „Czy wy wiecie kogo uratowaliście? Uratowaliście członka rady wojennej, bohatera Związku Radzieckiego”. Robi misia, odpina ze swojej piersi jakiś medal i przypina temu żołnierzowi.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 23 kwie 2018, o 09:08

Co do tego Robin Hooda to może chodzić o wcześniejszy serial Mela Brooksa, czyli reżysera Facetów w rajtuzach. Oryginalny tytuł tego to When Things Were Rotten.

https://www.youtube.com/watch?v=YO2Viv8dQJ4
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

w196
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2018, o 17:19

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: w196 » 23 kwie 2018, o 19:08

Dziękuję za informację. Nie znalazłem jeszcze tych scen, które zapamiętałem ale klimat wydaje się ten sam.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 6 cze 2018, o 22:08

Szukam tytułu australijskiego filmu.
Gliniarz aborygen prowadzi śledztwo.
Pamiętam że podłożyli mu bombę w samochodzie.
Jechał samochodem i coś wyczuł.
Wysiadł i zmył się na bezpieczną odległość.
Pamiętam jak pod pretekstem budowy wywieźli jakiegoś faceta na pustynie.
Wszedł do takiego naturalneo wykopu i powiedział mój spychacz z tąd nie wyjedzie
Przesłuchiwali go na tej pustyni
Chciało mu się pić a tamci wkurzali go tekstami : Po wszystkim pójdziemy do baru i wypijemy sobie zimne oszronione piwko.
Na koniec okazało się że ktoś wchodził w skład podmurówki jakiegoś budynku
Film widziałem w latach 90

KolesGit
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2018, o 16:57

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: KolesGit » 2 lip 2018, o 06:54

Cześć wszystkim, zgłasza się nowy użytkownik Forum, urodzony na przełomie lat 60/70 :)

I już od razu na wstępie mam prośbę o identyfikację kreskówki dobranockowej. Sądzę, że zadanie będzie bardzo trudne, bo w żadnym wątku nie znalazłem wzmianki o tej dobranocce.

Na pewno leciała ona na przełomie lat 70/80. Pamiętam z niej tylko tyle, że na końcu na dnie oceanu bohater chował się w muszli i się zamykał w niej. Pamiętam jeszcze, że nienawidziłem tej bajki, jedyne na co czekałem to na napisy końcowe, które zawierały muzykę, która wryła mi się w pamięć i pamiętam do dzisiaj (prawie po 40 latach). Przed kilkoma dniami odtworzyłem ją z pamięci, więc może po tej muzyce ktoś zidentyfikuje tę dobranockę.

LINK DO MUZYKI

Ciekawe czy komuś się uda :)
Powodzenia!

KoleśGit

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 2 lip 2018, o 19:49

Już nie muszę wchodzić - bo wiem ... jest on na nostalgii ... wystarczy poszperać ...
Serial nazywa się Wattoo Wattoo ... wpisz w youtube - wrócą wspomnienia...
U mnie na stronie jest pod linkiem http://www.nostalgia.pl/superptak
Tu masz linka do jednego z odcinków - resztę znajdziesz bez problemu.
Sam serial był przerywnikiem w poniedziałkowym Zwierzyńcu ... :)

Miłego oglądania - mam nadzieję że pomogłem :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 3 lip 2018, o 16:37

Odtworzyć muzykę noszoną w głowie przez 40 lat... :shock: Gratuluję słuchu muzycznego, szacun.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

KolesGit
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2018, o 16:57

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: KolesGit » 3 lip 2018, o 16:47

gumisio pisze:
2 lip 2018, o 19:49
Serial nazywa się Wattoo Wattoo ...
Hahaha, dlatego nie mogłem go znaleźć na Nostalgii - widziałem tego superptaka, ale skąd ptak na dnie oceanu? :lol: :lol:

Dzięki serdeczne, dzięki Tobie przed chwilą posłuchałem oryginalnej muzyki z tej kreskówki i mi wszystkie włosy stanęły dęba :) Genialny utwór, szczególnie druga część.

To śmieszne jak działa ludzka pamięć - kreskówki zupełnie nie pamiętałem, za to muzyka jak widzę wyszła mi całkiem nieźle 8)
Ostatnio zmieniony 3 lip 2018, o 16:50 przez KolesGit, łącznie zmieniany 1 raz.

KolesGit
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2018, o 16:57

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: KolesGit » 3 lip 2018, o 16:49

Doctor_Who pisze:
3 lip 2018, o 16:37
Odtworzyć muzykę noszoną w głowie przez 40 lat... :shock:
To nie tak, ona za mną chodziła przez ostatnie wiele lat, więc nie tak zupełnie 40 lat :) Przez ten czas podtrzymywałem ją w pamięci wewnętrzym UPS'em ;)

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 3 lip 2018, o 17:36

Tak czy inaczej, chylę czoła :).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 3 lip 2018, o 22:00

Szukam filmu o więzniu skazanym na karę śmierci
Pamiętam że przystawił swojemu adwokatowi szczoteczkę do zębów w której była żyletka
Na koniec filmu wyrwał się strażnikom i go zastrzelili
Film widziałem w latach 90

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 18 lip 2018, o 15:08

Słuchajcie. Chodzi za mną tekst piosenki kabaretowej z kasety magnetofonowej - prawdopodobnie koniec lat 80. Myślałem, że to kabaret TEY, ale nie mogę znaleźć tego w dyskografii, więc może zupełnie ktoś inny :roll:. Satyra na "kompetentnych inaczej" PRL-owskich budowlańców i fachowców wszelkiej maści. Piosenka była w formie dialogu dwóch takich fachowców (jeden nazywał się chyba Bolo), którzy wspominali sobie najlepsze "fuchy". Teksty szły mniej więcej tak:

-A budynek przy remizie, co miał pion jak wieża w Pizie.
-Ej, nie wyrażaj się! :lol:

-A pamiętasz nocne zmiany jak my montowali krany, jak włączyłeś zlewozmywak pod tę rurę od WC?
-Na trzecim piętrze facet do dzisiaj się nie kapnął.
:lol:

Ktoś pamięta tytuł albo wykonawców, albo ma namiary na tę piosenkę, lub chociaż sam tekst - Internet milczy :(.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 19 lip 2018, o 15:58

A może to Drozda ?
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 19 lip 2018, o 17:27

Pojęcia nie mam, tego tekstu nie ma nigdzie w Internecie (większość tekstów TEY jest), a piosenki były na kasecie więc nie widziałem kto śpiewał :(.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Eneat
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2018, o 22:29

Serial

Post autor: Eneat » 22 lip 2018, o 00:02

Czesc, szukam serialu który leciał w tv ( minimum 7-8 lat temu ale wydaje mi się więcej ) gdzie chłopak znalazł nowy gatunek zwierząt ( a dokładnie w tym czasie tylko jednego młodego osobnika ).Po pewnym czasie ukrywania go chłopak zaczyna używać tych samych "mocy" co ten stworek ( chyba potrafił porazić prądem, potrafił chyba tez się komunikować z nim) jak sie potem okazało w głębinach mórz jest więcej takich osobników. Przypomina mi sie tez ,ze jakaś firma albo państwo ( nie jestem pewny) próbowało badać te stworzenia i ukrywało je bo one chyba zmutowały od jakis odpadów albo cos w tym stylu.
Dodam ze było chyba 12 odcinków, a każdy z nich trwał chyba z 40 minut

ODPOWIEDZ