POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 6 lut 2011, o 10:53

Po przeczytaniu Twojej prośby to nasuwa mi się od razu skojarzenie że może chodzi o serial "Młody Indiana Jones". Emitowany u nas w tvp taki serial... Sporo takiej fikcji, pogoni, szaleństw, i nnych filmowych tricków :!:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

gabi-gabis
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2011, o 20:51

Post autor: gabi-gabis » 8 lut 2011, o 20:58

prosze was, jestem zdesperowana, szukam tej bajki kilka lat! :neutral:
byla emitowana czasem w latach 2000-2006, na wieczorynke.
byli w niej dziwne stwory z dziwnymi twarzami, mysimy, pociągłymi. mieszkali gdzies na drzewach, posrod lisci.... byla dziwna muzyka, taka orientalna, tajemnicza. takie cos: auałiaieeeauiee. ogolnie to ta bajka byla bardzo DZIWNA.
proszę! wasza pomoc jest moja jedyna nadzieja :)

karpiq
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2011, o 17:08

Post autor: karpiq » 9 lut 2011, o 17:11

Witam, wszystkich, pierwszy post i od razu pytam
męczy mnie strasznie w ostatnim czasie co to za bajka
była emitowana.. jak byłem mały czyli około 1995 roku
była o takim durzyb kaczorze-bobasie (taka zmutowana kaczka jakby znacznie wieksza od innych kaczatek) i chciał ją zjesc wilk czy lis, juz nie pamietam ,raczej lis i nigdy mu się nie udawało, zawsze dostawał w*** od kaczątka.. aaaa.. i kaczątko chodziło cały czas w takim pampersie, czy to pielucha była i miał na głowie "czepek" dla dzieci czy cos takiego
pomocyyy.

Awatar użytkownika
Maruszka
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2011, o 19:32
Kontakt:

Film z dzieciństwa poszukiwany...

Post autor: Maruszka » 9 lut 2011, o 19:49

Witam wszystkich! :)
Od dłuższego już czasu poszukuję filmu z dzieciństwa.
Niestety nie pamiętam wielu szczegółów, ale mam nadzieję, że to wystarczy.

Jest to film, w którym występuje kreskówkowy smok.
Zaczyna się od sceny w której chłopiec ucieka jakimś tam rolnikom/farmerom i napotyka owego smoka na drodze. Ten smok potrafi być niewidzialny. Zaprzyjaźniają się. Później natrafiają na staruszka i jego córkę pracujących w latarni morskiej...
Wydaje mi się, że film jest z lat 80-90

Proszę o pomoc!!! :-)

Marusia
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2011, o 16:58

Post autor: Marusia » 10 lut 2011, o 17:12

Witam,
Poszukuję bajki wydawnictwa Podsiedlik Raniowski i Spółka, tytuł "Calineczka", "Mała syrenka" i "Dziewczynka z zapałkami". To były książeczki z nagraniem na kasetach. każda bajka zaczynała się od charakterystycznych słów:

"Drogie dziecko oto baśń,
tajemniczych zdarzeń czas,
możesz wierzyć albo nie
tutaj dziwy dzieją się,
Gdy usłyszysz taki dźwięk...
przewróć kartkę książki swej."

Pochodzą z roku 1997. Nie mogę nigdzie ich dostać. Jeżeli ktoś natknął się w sieci na chociażby same nagrania proszę o kontakt.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 10 lut 2011, o 20:58

Polecam Allegro . Są tam te trzy bajki na płytach . Sam sprawdzałem .
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 11 lut 2011, o 13:05

karpiq pisze:Witam, wszystkich, pierwszy post i od razu pytam
męczy mnie strasznie w ostatnim czasie co to za bajka
była emitowana.. jak byłem mały czyli około 1995 roku
była o takim durzyb kaczorze-bobasie (taka zmutowana kaczka jakby znacznie wieksza od innych kaczatek) i chciał ją zjesc wilk czy lis, juz nie pamietam ,raczej lis i nigdy mu się nie udawało, zawsze dostawał w*** od kaczątka.. aaaa.. i kaczątko chodziło cały czas w takim pampersie, czy to pielucha była i miał na głowie "czepek" dla dzieci czy cos takiego
pomocyyy.
To "Baby Huey". Leciała w TVP2. Niestety nie pamiętam polskiego tytułu.
http://www.youtube.com/watch?v=KzJR-7_AjEs

bruxelka
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2011, o 15:51

Post autor: bruxelka » 11 lut 2011, o 15:58

Witam

Szukam bajki z dzieciństwa..byłem wtedy mały smarkacz ale bajka utkwiła mi w pamięci..Jednak z czasem moja pamięć zawiodła..miałem wtedy 10 lat .Była to czeska bajka,opowiadająca o przygodach małego szczeniaka..o imieniu chyba Pajda..momentami w bajce pojawiał się realny szczeniak..jeżeli ktoś pamięta coś więcej z tej bajki niz ja będę bardzo wdzięczny za pomoc.

bruxelka
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2011, o 15:51

Post autor: bruxelka » 11 lut 2011, o 19:16

juz znalazłem...to nie szczeniak pajda tylko Daszeńka :mrgreen:

odidouo
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2010, o 18:26

Post autor: odidouo » 13 lut 2011, o 23:03

Witam. Poszukuję bajki. Główną rolę w niej odgrywały sprzęty domowe, które pod nieobecność właścicieli domu, ożywiały. Najważniejszymi postaciamy były (o ile nie myli mnie pamięć) ścierki;) Bajka z lat 90.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 14 lut 2011, o 11:20

odidouo pisze:Witam. Poszukuję bajki. Główną rolę w niej odgrywały sprzęty domowe, które pod nieobecność właścicieli domu, ożywiały. Najważniejszymi postaciamy były (o ile nie myli mnie pamięć) ścierki;) Bajka z lat 90.
Prawdopodobnie "Bambetlusie", serial leciał na kanale MiniMax.

KarolinaZ87
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2011, o 21:49

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: KarolinaZ87 » 16 lut 2011, o 21:54

Witam,

Chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu film nie mogę sobie przypomnieć dokładnie z którego okresu ale to przedział między 97-99r. Film amerykański (serial familijny) to historia rodziny która przyjmuje do siebie kosmitów i jest tam jeden kosmita dziecko który uwielbia pudding i śpiewa "merli, merli" nie mogę sobie przypomnieć tytułu może ktoś z Was wie. ?

limonkaie
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2011, o 16:07

Re:

Post autor: limonkaie » 17 lut 2011, o 11:03

80man pisze:Po przeczytaniu Twojej prośby to nasuwa mi się od razu skojarzenie że może chodzi o serial "Młody Indiana Jones". Emitowany u nas w tvp taki serial... Sporo takiej fikcji, pogoni, szaleństw, i nnych filmowych tricków :!:

Dzięki, sprawdziłam sobie i to nie to niestety. Wydaje mi się, że tamten serial był brytyjski lub skandynawski, ale nie wiem nawet skąd to wrażenie.
Dziękuję za odpowiedź tak czy inaczej :)

martin451
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:23

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: martin451 » 21 lut 2011, o 19:31

witam,
szukam tytułow dwóch filmów fabularnych dla młodzieży. prawdopodobnie obie te produkcje były Disneya.
1. film opowiadał o chłopcu, który chciał wyciągnąć dzwon kościelny z jakiegoś jeziora, ale w okolicy grasował krokodyl. akcja działa się gdzieś w południowych stanach USA.
na końcu filmu chłopak leżał w szpitalu ( ten krokodyl chyba go zaatakował) i było słychać jak ten wyciągnięty już dzwon bije na kościelnej wieży.
2. film ( lub mini serial) był o chłopcu, który zaginął gdzieś na jakiś mokradłach.
pamiętam, że był motyw z czarną pumą i ruchomymi piaskami i był jeszcze jakiś dziadek, który znalazł tego chłopca.

Filmy te leciały w tv w latach osiemdziesiątych.
proszę o pomoc

mateqsz
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2011, o 23:07

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: mateqsz » 24 lut 2011, o 00:56

poszukuje bajek:
1 z nich to byla bajka mumiach znalaezionych w grobowcu współczescna akcja
2 to bajka była kiedys bardzo dawno na dwójce rycerzach okragłego stolu

ODPOWIEDZ